Proč se syn budí a hrozně pláče? Můžou to být prdíky?

mmmilda
16. kvě 2013

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, mám ročního syna. Od narození spinká celou noc. Sice se občas probudili, ale jen že nemohl najít dudlík neno měl zlý sen. Už je ti 4 noc co se mi budí asi po hodině a hrozně pláče a strašně sebou mlátí.. Můžou to být prdíky? Nikdy na ně netrpěl nebo jo něco bolí? Rýmu ani kašel neměl.. Bříško tvrdé taky ne, ani teplotu. Nahezený byl i napitý, přebalený.. Nebo je to jen nějaká fáze? Zoubky když začaly růst tak takhle nevyváděl..

llluckaaa
16. kvě 2013

Ahoj, u nás se spaní zlepšilo až kolem 2. roku. Můžou mu růst stoličky, ty bolí víc než ostatní zuby. A nebo má špatné sny.
Vydrž 😉

mmmilda
autor
16. kvě 2013

@llluckaaa až kolem druhého roku? No to snad ne.. Doufám že jsou to jen ty zoubky.. Co kdybych mu zkusila dát na noc paralen na bolest?

llluckaaa
16. kvě 2013

@mmmilda No raději ne... Vydrž, to se časem zlepší 😉

boban
16. kvě 2013

@mmmilda nebo mě napadá, že toho přes den zažije hodně a nedokáže to pak vstřebat..proto se budí a prožívá to 😉
Náš prcek nespí od narození a to je teda pěkný mazec..za noc vstávám i 15x 😅 😝 😝 😝

jetynka
16. kvě 2013

@mmmilda nezměnili jste místo spaní???myslím tím, že není postýlka v místě kde je zvyklý spinkat, mi tohle dělávali děti když jsem dala postýlku jinam než byli zvyklí nebo nebyli jste někde na noc na spaní třeba u rodičů?nebo neměl nějaký negativní zážitek???třeba zlý pes, jiné dítě které ho praštilo apod.???

amabilis
16. kvě 2013

A přes den je to dobré? A nebyli jste třeba na očkování?

betysek
16. kvě 2013

Můžou to být zuby, starší dcera taky u prvních zubků nevyváděla, ale když jí rostly stoličky , tak se taky budila v noci. Paralen bych taky určitě nedávala

lamarika
16. kvě 2013

@mmmilda přikláním se k názoru @boban, že se mu v noci promítají zážitky za celý den a není si to schopen přebrat. V tomhle věku se u dětí rozvíjí fantazie a často dochází tzv. "živým" snům. Četla jsem to aji v nějaký knîžce kde byl rozepsán vývoj dětí. Časem to přejde 😉 Moje děti tím prošly taky 😉

mabe
16. kvě 2013

holky, tak moji anicce jsou sice uz tri roky, ale podobnej zazitek z dnesni noci. bydlime tyden v novym byte, prvni noci super, zvladla spani sama v pokojicku bezvadne (predtim spala s nama v loznici, nebylo misto pro pokojik) a posledni tri dny noci rikala, ze se boji tam byt sama pri usinani, ale dobry. a dnesni noc hruza, probouzela se porad, rvala, prevalovala se, ja ni sahla a ona v amoku. je teda trosku nachlazena, tak jsem se bala jestli nahodou to nejsou usi, ale podle toho co popisujete tady, tak by to mohlo byt zmenou nebo zivy sny z novyho prostredi...

tulikiss
16. kvě 2013

Nam se tohle obcas stava(bohuzel dneska v noci to tak bylo) a vetsinou to znaci jednu ze tri veci...1) teplota nebo 2) prijde za par dni ryma nebo 3) zacina ho trapit zoubek... jestli si vyloucila ty prvni dve veci, tak to asi bude zoubek, na to mi pomuze kdyz pred spanim dat trochu calgelu(nebo jak se to jmenuje) a je klid.

martinka81
16. kvě 2013

@mmmilda noční děsy, synovi to začalo ve 2 letech po očkování Priorixem a trvalo to do 5! let, teď má 5,5 a stává se to už jen tak 3x do měsíce, čili pro nás už je to úplná pohoda.

laurital
16. kvě 2013

V tomto věku to bývá běžné, hlavně do něj necpi ten paralen bezdůvodně.
Samozřejmě pokud mu rostou zuby a má teplotu, tak je to jiná.Ale jak už bylo psáno výše, děti citlivě reagují na změny.

naomi6
16. kvě 2013

@mmmilda Já si myslím, že má divoké sny. Naše malá také začala kolem roku mít noční můry, chudinka. Přes den je moc zážitků a pak se jim o tom zdá. Vždycky začala strašně plakat ze spaní, tak jsem ji musela trošku probrat a pohladit. Je to takové období a určitě to přejde. Držím palce 😉

ssassi
16. kvě 2013

@mmmilda to spíš vypadá na ty zuby. u nás bylo jednou za čas taky pár takových nocí. a pak jsem za pár dní na to objevila napuchlou dáseň - něco se začalo klubat

martina_z
16. kvě 2013

@mmmilda V tomhle veku spis zuby a nebo hodne vzruchu, co maly zazil behem dne. Pokud polevi behem nekolika dnu, tak to byly zoubky. Kdyby to trvalo dele, muze to byt zpusobene i tim, ze je na nezralou centralni soustavu nejak moc podnetu najednou 🙂 Mel to tak i nas chlapecek a pomohla nam homeopatika Sedalia (a to osobne homeopatikum neverim a nemam s nimi dobrou zkusenost, ale hlavne ze u malyho to preslo).

jancip
16. kvě 2013

@mmmilda Taky to znám. Ale tohle noční buzení s velkým pláčem začalo už v půl roce. Do té doby syn spával celou noc. Někdy to bylo několikrát za noc, někdy vůbec. Cca v roce to trochu polevilo. Teď se ještě budí, ale už ne s tak velkým pláčem. Stačí ho jen ujisti, že není v místnosti sám. Přikláním se k tomu, že to jsou sny, že dítě zpracovává své zážitky. Když se takto syn probudil několikrát za noc, pomohlo, když jsme si ho vzali mezi nás do postele.

lv
17. kvě 2013

taky se přikláním k nočním děsům - přes den je toho na malý mozek moc, nestíhá vstřebávat informace, vypnout a uvolňuje se křikem..je jakoby mimo? odstrkuje vás? křičí? propocený? to by všechno tak sedělo..dcera tím trpěla do 5let často, teď když je hodně unavená a nestihne se večer zklidnit a rychle usne..Pomohla též Sedalia.

iva_kucerova
17. kvě 2013

@mmmilda máme to stejné, akorátže u nás se to objevuje často. Ivanka má prostě období, kdy spí celou noc relativně klidně a pak obdébí, kdy sebou hází, brečí u toho, stěhuje se po postýlce, a tontřeba každých 20 minut,takže ze spaní toho moc nemá ona ani my, ale přes den je jí fajn, blbne jako jindy a nic jí nechybí. Musíme to vydržet, dokud nám prckové nebudou umět sami říct,co je trápí

kacenkaharris
12. čer 2013

@mmmilda Necitala som ostatne odpovede, ale to znie i ako reflux! ☹ moja neter to mala, vraj to bol brutal.

soleilll
12. čer 2013

Jak je běžné, že toto dělá i 5-ti měsíční dítě? A nejen v noci, ale občas i při denním spánku. Z ničeho nic začne strašně nešťastně a hlasitě plakat - někdy ho to probudí, jindy se uklidní sám. (Po zubech není ani památka.)

mmmilda
autor
14. čer 2013

@soleilll ahojky, je dokonce i možné, že jen prcek roste.. Nás už nic na štěstí netrápí.. Tak snad to bude taky brzy dobré. Děti mají prý určitá období kdy třeba několik dní pláčou a pak najednou rychle vyrostou..

mmmilda
autor
14. čer 2013

@kacenkaharris ahojky už je to ok🙂

f.nina
24. čer 2013

Ahojky, je taky možné, že děťátko roste. Občas se stává, že když malé roste tak je to docela nepříjemné a může to i bolet. My se s tím docela netrápila hodně.