Půl roční a budí se v noci aspoň 5x. Poraďte!

kadlecova.misa
23. zář 2009

ahoj maminky..nevíte,co s půlroční holčičkou,která se stále budí v noci?? začala jsem už přikrmovat, dopoledne ovocné přesnídávky a večer kašičku. Možná se spíš jedná o zvyk, tak se tohoto zlozvyku zbavit? a ještě jedna prosba: neusne přes den jinak než v kočárku (1x dopoledne a 1x odpoledne), večer usíná sama pravidelně v 7 večer...a nechat řvát ji do ruda,když stejně neusne,tak na to nemám, tak jestli nemáte nějaký fígl .Děkuji moc!!

belanka
23. zář 2009

my sme sa takto v noci budili takmer do 2rokov.nepomáhalo nič.dokonca sme sa s ňou niekedy museli normálne v noci pohrať a trochu ju ešte unaviť.inak dosť vyvádzala.zlepšilo sa to až keď som prestala po dlhom boji kojiť.

lilinka76
23. zář 2009

Miska, moj syn (jeden z dvojciat) ma 1,5 roka a tiez ho este 2 krat krmime mliekom ☹ 😠 , nepomaha caj ani nic podobne, okrem toho 100 x zaplace len tak. Druhy nastastie presne od 1 roka prespi celu noc, sem-tam si potichucky "ham-ham" vypyta mlieko. Pediatricka vravela, ze ak si ziada, mam mu este dat, ja si tiez myslim, ze je to zlozvyk nauceny, ale ked som ho chcela oducit, este viac sa pohorsil.

Co sa tyka spanku v kociku, nasi tiez spavali do cca 9 mes. na balkone v kociku 2 x, potom uz iba 1 x (len v kociku) a ked mali cca 1 rok, chodievala som s nimi vonku aj dopoludnia, aby sa unavili behanim (uz obaja vedeli chodit) a bez problemov sme presli do postielok. Vecer tak isto, dopiju mlieko, zavriem dvere, chvilu pocut vravu ale potom je klud.

Vasa ma len 1/2 roka, tak ju este podla mna nechaj v kociku, ked bude starsia, tak mozno sa nauci.

ferinka
23. zář 2009

Máme ten samý problém,Matěj má 6 měsíců a budí co 2 hodiny,je už na nutrilonu,protože jsem neměla mlíko a přikrmujeme,přes den tak 2x po půl hodince spíme,je to už dost vysilující 😅

loren
23. zář 2009

pokial kojite alebo pijete v noci s flase vase deticky sa aj budu budit ak prestanete prespia vam celu noc je to o zvyku ja som tomu neverila ale presvedcila som sa na svojej dcerke prvej ze je to tak aspon vatsinou 😉

sylvka
23. zář 2009

holky,mě se syn budil v tomhle věku taky hodně...nic nepomohlo,okolo 9 měsíce mu rostly zuby,takže ještě horší(měl období 9krát v noci vzhůru)a pak okolo 11m.se to samo upravilo.je fakt že mladej spí se mnou v posteli a vypije 500ml.sunaru a 100 čaje(což je dost)ale spí 12h.naučil se,že za polštářem má flašky,probudí se,vezme si cucá až usne...takže fígl pro tenhle věk nevim,jen trpělivost...

loretka1
23. zář 2009

Ahoj.Presne tento problem mam i ja se svou petimesicni dcerou.Pres den nespi vubec.Kdybych to secetla tak hodinu za cely den,tak treba po deseti minutach pak se vzbudi.Ale zrejme to budou zuby.I naznaky jsou.Pres noc se budi nekdy i co dve hodiny ale staci ji caj a dudlik.ale je to opakovane.jinak davam nutrilon.rika se,ze kdyz mimminko odnaucite pres noc od mleka,uz si zvykne ze je v noci klid a spi se bez jidla ale neni to tak.Me prvni dceri jsem v sedmi mesicich zrusila na noc mleko a nahradila cajem a do roka a pul se budila na caj nekdy i sestkrat 😖 Nevim jak na ty deti aby se naucily ze v noci se proste jen spi.Vy mate maminky zkusenosti takove ze kdyz jste v noci zrusily mleko ze pak spal uz celou noc?za jak dlouho'?A kdyz jste vubec to mleko rusily?diky

sylvka
23. zář 2009

ještě k tomu odpo spánku,můj syn je hroznej aktiv a spával 2krát denně po 40minutách,byl nevyspalej protivnej a já vyčerpaná.tak jsem ho začala dávat spát do jeho houpacího lehátka a když po 40 zařval začala jsem houpat.houpu a spí i dvě hoďky,vím že je to vrcholně nevýchovný....ale on je vyspaný do růžova a já odpočinutá,protože dvě hoďky na koníku jsou super relax..... 😅 pro ty nejzoufalejší 😝

pikusa
23. zář 2009

Tak Matyášek se ted taky často budí a dost pláče....myslím,že zoubky budou....
někdy stačí dudlík,někdy cucnout čaje....ale někdy teda je to hlad....
A to už mi spal i skoro celou noc 😒
jooo a je jen kojený

jabera
23. zář 2009

sylvka, uplne ta chapem, tiez robim vsetko, aby bol klud.. ale zvacsa spi len s prsom v puse a to dost vycerpava..

posledne noci, mozno tak 2 tyzdne je hore tiez tak 8- 10x za noc, len si cucne a spi dalej, je to ako ked bol male miminko. dudel uplne odmieta v noci... ale priznavam, ze potesi, ze to pozna aj niekto iny... druha vec je, ze som tajne dufala, ze po prikrmovani to bude lepsie, ale ako vidim.... nemozem s tym pocitat.

ella1111
23. zář 2009

my sme na tom tak isto ale par noci ju davam do perinky-polrocnu!a neni to 10krat ale 4krat co sa budi tak nam to pomohlo trosku

loren
23. zář 2009

no ja som kojila rok aj tristvrte dcerku bola aj 10 krat v noci hore a len pre to aby si pocucala prso a spala dalej ona bola maniak na cici potom som vsak otehotnela a musela som ju zo dna na den odstavit natrela som sa citronovou stavou povedala som jej ze sa mliecko pokazilo a za dva dni bol klud to vsak uz frcala na flasach s mliekom 3 krat v noci si pytala nic ine nechcela potom sme dostali virozu obe a mlieko mala zakazane tak tiez zo dna na den som jej povedala ze pan doktor zakazal v noci pit mliecko a tiez za dva tri dni bol pokoj a ona mi prvy krat v jej zivote po 2,4 roka prespala celu noc naozaj prvy krat to bolo pre mna aj ju super takze len sa treba odhodlat a vydrzat ja keby som nebola otehotnela tak kojim asi az dodnes 🙂

pikusa
23. zář 2009

Ello...teda ty máš dlouhé těhotensví 😲 😀 😀

ella1111
23. zář 2009

😀 😀 😀

glumy
23. zář 2009

Je, tak to mam radost, ze to tak neni jen u nas😀 Kubik se posledni dva mesice budi co dve hodiny, nekdy i casteji. Driv spinkal sest hodin a pak uz se tedy budil po trech hodinach. Je kojeny, v poledne jsme zavedli zeleninu a vecer kasi a jeste nakojime, ale moc to nepomaha. Ted uz ani pri kazdem probuzeni nepapa, spis uz je asi zvyklej na to caste buzeni, podam dudlik, nebo nakojim a je to. Ale chybi mi ten spanek, dyl jak dva mesice jsem nespala dyl jak dve hodiny🙂

ella1111
23. zář 2009

ja tak isto.unavena som ale co neurobime pre tie nase pokladiky.

berus222
23. zář 2009

glumy, nas toto zacal robit pred 2 tyzdnami a uz teraz padam na hubu, lebo som nevyspata a nervozna.

sylvka
23. zář 2009

jabera a nechces mu třeba dát sunar?martin taky v noci jen tak ucucává a okol 4 ráno potřebuje přebalit-tím se pořádně vzbudí,pořádně se napije a vydrží někdy i do 8:30 😵

manika77
23. zář 2009

ahoj my mame devat mesiacov a sme hore sedem krat za noc a to ideme spat o pol dvanastej 😒 a cez den nespime dakedy vobec 😒

glumy
23. zář 2009

berus222:taky toho mam dost, hlavne rano, ale behem dne je to lepsi, jak clovek neustale neco dela, tak ani nema cas byt unaveny. Myslela jsem si, ze zavedeni prikrmu pomuze, ale nic☹ Jinak tedy uspavame kolem sedme, budime se kolem seste, pak si hodku hrajeme v posteli a dal spime. Ale ted ma syn takovou zacinajici (snad vcas podchycenou 🙂 ) moucnivku, takze mazeme pusu tim fialovym hnusem, no a je takovej nevrlej - asi se k tomu priadly jeste zoubky 🙄

roka96
23. zář 2009

no my máme 15 mesiacov a budíme sa každučku hodinku..cez den spánok nula bodov...nasilu uspím na fitke doobeda aj poobede chvilku pospí a energie na rozdávanie! večer tak isto! vraj taký nespáči sa zvyknu popravit okolo 3 rokov.. 😝

roka96
23. zář 2009

inak ja tiež ráno kríza, potom dám studenú sprchu, kávu a som ako znovuzrodená! 😅
kolko krát máme noc, že vobec nespí a to už je na plač, ale prežijeme no nie?

pierra
23. zář 2009

ahojte, ja mam 2 rocneho synceka, za cely svoj zivot doteraz prespal celkom asi 5 noci, donedavna sa budil tak 4-5x, teraz uz iba 1-2x, vypije cajik a spi dalej... predtym to bol plac, nepokojny spanok, mrncanie a vsetko mozne.. nezabral ziadny babsky recept iba trpezlivost.. 🙂

dukie
23. zář 2009

V půl roce se budí často? Zavedli jste příkrmy? No u nás to bylo to samý v bledě modrým. Zlepšilo se to zhruba měsíc poté, co jsme začali s příkrmy. V té době jsem i přestala kojit (koncem 7. měsíce). Takže těžko říct, čím to bylo... možná růstový spurt a moje mlíčko mu prostě už nestačilo (za celý den v sumě jsem ho měla dost - převažovali jsme před a po kojení, ale bohužel jen po cca 80 ml na jedno kojení, takže i během dne jsem kojila co hodinu a půl... 😝 , změnit se to nepodařilo, takže jsem to po měsíci vzdala...), příkrmy (s ohledem na množství při zavádění) to asi taky nevytrhly...

Sama si myslím, že v našem případě pomohlo to umělé mlíčko, protože se malej prostě mohl sytě nabaštit (kolem osmé), pak se mi vzbudil kolem půlnoci a pak kolem čtvrté ráno. Po necelém měsíci jsem o "oblbovala" čajíkem kolem té půlnoci a snažila se to první noční krmení posunout postupně po nějakých půlhodinkách (podle toho, jak mi to kdy prošlo, někdy byl neodbytnej a neusnul, dokud nedostal mlíčko, ale většinou to vyšlo a po cucnutí čajíku třeba dalších 20 minut spal...) k ránu, aby se na další vzbudil už jakoby na snídani - aspoň v těch šest. To se nám i podařilo. 🙂

Později (cca v 9. měsíci) se nám zase začal často budit (po hodině, později dokonce po 20 minutách)... ale v okamžiku, kdy jsem po pár takovýchto neprospaných nocích vyměkla a vzala ho k nám do postele, se ukázalo, že to není rozhodně hladem, ale protože se bál nebo mu bylo smutno nebo prostě jen potřeboval cítit rodiče... protože od toho okamžiku spal jak dřevo až do rána...

Dodnes spí s náma - na což nejsem hrdá a ráda bych to časem změnila (uvědomuju si, že to asi nebude úplně snadné...), ale je fakt, že jsme tak s manželem daleko víc odpočatí a šťastnější, protože většinu nocí prospí bez probuzení v kuse, a tak se vyspíme i my. 🙂 A jsme víc v klidu a v pohodě, protože jsme víc odpočatí a nepadáme už na hubu jako dřív... 😵

dvojka
23. zář 2009

dukie-koukala jsem do alba.Toník je moc krásný.A vypadá jako to nejspokojenější batole.Už jako mimčo tak vypadal 😵

pikusa
23. zář 2009

Elli...super 😀 tak jsi porodila 😀
Dukie...uvidíme,až začneme přikrmovat........
ale třeba včera to byly prdíky....

kadlecova.misa
autor
24. zář 2009

ahoj holky,koukám že takových malých nespavců je víc... 😝 člověk by řekl,že pomůžou příkrmy, kašičky ..a nic. dnešní noc zase stála za to... 😖 . já nespín ani 2 hod v kuse a ona se mi tu ted vesele směje a dívá se na tv. no chápete to?? 😖 😉 🙂 😵

ia.
24. zář 2009

ahoj, u nás to bylo po nasazení příkrmů to samý. Večer dostal kaši, za hodinu koupání, nutrilon a za dvě hodky vzhůru a pak celou noc co 1,5h u prsu. Takže jsem přestala v noci kojit tím, že když se vzbudil, tak jsem udělala nutrilon good night, no a za 14 dní začal spát celou noc! kojit úplně jsem přestala okolo 8 měsíce, kdy si stejně jen cucnul a za 10 min řval hladem.

lyongirl
24. zář 2009

môj starší syn bol kojený skoro do 11 mesiacov a budil sa v noci každú 1,5 hodku. Žiadne UM nám nepomohlo k tomu, aby si ho v noci nepýtal, takže poslednú nočnú dávku mal ešte v 1 roku aj 8 mesiacov. Mladší syn je zatiaľ kojený, papával 1x, niekedy 2x v noci, ale začína to byť aj 4x. No čo už, to sú asi také deti - nevyspytateľné 😉

usounek25
24. zář 2009

ahoj, tak náš malej se cca od 4. měsíce budil jen 2x za noc, jsme na UM. Pak se začal budit jen jednou a najednou spal celou noc. Teď je to zase tak, že třeba dva dny spí celou noc s tím, že se třeba jednou začne mrňavkovat, tak mu strčím dudina a je klid a jindy si zase vzbudí na mléko. Předevčírem se vzbudil dokonce 2x a s docela hysterickým pláčem, tak nevím jestli se mu něco škaredého zdálo, pomohlo jen to mlíčko na uklidnění, pak usnul a spal, jak dřevo. Takže každej den je to jinačí. Ale zase jsem četla na nějaký diskuzi, že dítě od 6ti měsíců by mělo spát celou noc a na jiné diskuzi, která teda byla s nějakým pediatrem psali, že od 6ti do 12ti měsíců by dítě nemělo mít pauzu na jídlo větší jak 8 hodin natož třeba 12 hodin, že je to strašně moc. Ale když mě děcko spí a prospívá normálně, tak ho přece nebudu budit, to bych byla sama proti sobě 😅 . Tak potom si má člověk vybrat 😝 .

peggi
24. zář 2009

Ahojte. Pridávam sa k nevyspatým maminám. Malý spáva horšie,ako keď bol miminko. Vtedy sa zobudil jeden-dva razy za noc,teraz je hore každú 1,5 hodinu. Začalo to,keď mal asi 5-6 mesiacov. Stále ho kojím,takže keď sa v noci zobudí,trošku si cucne a spí ďalej. Minulý týždeň sme mu kúpili spací vak,lebo sa v noci neustále odkopával a bála som sa,aby mu nebola zima,vždy bol celý studený. Neviem,či je to náhoda,ale tých pár nocí,čo spáva vo vaku prespal lepšie.