Půlroční kojenec spí za den a noc 10-12 hodin, v pořádku?

tyf
30. srp 2013

Tak mám po přečtení nové Maminky zase depku ohledně spánku u půlroční dcery. Je tam tabulka, že půlroční kojenec má v noci spát 12h, přes den 6h. Vím, že jsou to vždycky orientační čísla, ale moje holka přes den nespí skoro vůbec, dopoledne a odpoledne tak půl hoďky, 20 min v kočárku a v noci spí zhruba od 19h a budí se po třech hodinách na kojení, ale po čtvrté hodiny už spí hrozně neklidně. Takže za den a noc naspí tak 10-12 hodin, mám strach, jestli s ní nemůže být něco v nepořádku, doktorka se akorát smála, že to měli její děti taky. Někdy přes den je dost nerudná a vidím, že by potřebovala spát, ale prostě neusne a když si lehnu s ní, aby se zklidnila lépe, tak stejně vydrží spát jen kolem té půl hodiny. Není to chvilková záležitost, takhle špatně, resp. málo spí od začátku. Připadá vám to v pořádku, máte to taky tak někdo?

katyxq
30. srp 2013

Mělas pocit, že je něco v nepořádku, ještě před tím, než sis ten "chytrý" článek přečetla? Pokud ne, tak to neřeš 😉.

bonavoxa
30. srp 2013

Naše dítě spí cca 2 hodiny denne. Odpoledne tak hodinu a pak dvakrát po 30 min. k večeru. Pak usne ve 22.00 a spí do 8.30. Dvakrát ji ale budíme na krmení, ve 23.00 a v 5.00. Usíná špatne, celé dny jen houpu a jezdím v kočárku ve snaze ji uspat. A večer někdy usne sama, ale někdy se otáčí v postýlce na břicho a chce si hrát..do toho jak je unavená, tak béká..zrovna ted..tatino ji musí uhoupat na rukách. Nepřijde mi to nějaké divné..jako mimino řvala a nespala skoro furt, extrémne ji trápilo bříško. DOdnes je extrémní nespáč a nejedlík..a v mezičase béká. Bože, když nad tím tak přemýšlím, tak nechápu tchyni, že mi tvrdí, že mám hodné dítě a jakto, že nestíhám uklízet. 😠

ivular
30. srp 2013

@tyf Můj syn trpěl na extrémně silné koliky (až do jednoho roku), kvůli kterým nemohl spát. Už od narození až někdo do toho půl roku spal mezi 4 a 8 hodinami denně. Kvůli této silné spánkové deprivaci se začal vyloženě opožďovat v neurologickém vývoji ☹ Nicméně s tím, jak se mírnily koliky a tedy měl možnost víc spát, veškerý deficit dohnal.

daisyr
30. srp 2013

každé dítko je jiné, u nás to je podobné, kamarádce zase děti prospí celý den a noc 😉

ustarana
30. srp 2013

@tyf mala som to isté so synom a teraz s dcerou. Hold nečítali ten istý článok ako my 😀. Pokiaľ dcera nieje protivná a nevykazuje iné známky ospalosti, tak jej to evidentne stačí a neriešila by som tom. Pokiaľ je nejaká nevrlá a mne si očičká, tak by som ju skúsila nechávať spať v postieľke a zaťahovala rolety.

lomanta
30. srp 2013

Každé dítě to má jinak. Našemu bude 5 měsíců a vůbec to co píšeš taky nesplnuje. V noci spí celkem 10 hodin (bez buzení na kojení také co 3 hodiny) + 3 - 4 hodiny ve dne (dopoledne, v poledne a odpoledne). Podle mě se tyhle informace hodně různí, někde jsem viděla tabulku a podle ní mi Samík spí naprosto normálně. Myslím že jsem to četla v knize Každé dítě může dobře spát

lucifereeek
30. srp 2013

měla a doteď mám problémy se spaním malé, malá taky nespala, všude se píše jak děti spí, a jako kojenec spala asi 12hodin a teď spí tak 10hodin za celý den, dr. mi taky řekla, že to nemám řešit, že každé dítě je jiné. Nikdy mi přes den nespala 2a více hodin. Chodí spát kolem 22hod, vstává kolem 7hod a přes den spí 30minut až hodinu. A jak byla menší tak spala 3x30 minut přes den, víc ani ťuk, takže bych se nebála, že je něco v nepořádku.

pampeliska1
30. srp 2013

Doporučuju nečíst podobné články (nebo je nebrat moc vážně) a řídit se instinktem a vlastními pocity..

janinek
30. srp 2013

@tyf Nase take spala mimo tabulky, ja teda nastesti cetla jine, ze mela celkem spat 14-15 hodin, den i noc, ale ona davala 11-13. V noci spala 22/23-7/8 a to se i budila na dve hodiny nekdy, to teda dlea doted, ze se budi na dve hodiny.pres den nekdy dala dopo pul hodiny, jindy dve, nebyl v tom zadny rad, ze treba po spatne noci spala vic pres den, co den to original.

Pokud by slo o nejake neurologicke poruchy, meli by to doktori poznat, opozdeny vyvoj CNS muze zpusobovat ten spatny spanek, ale to by si snad touhle dobou uz nekdo vsiml.

Kde a jak spi? S vami v mistnosti u sebe v postylce nebo vlastni pokoj? My ji meli do sedmi mesicu vedle psotele v jeji postylce, ale byly etapy, kdy treba tyden spala mezi nami, ze jsme se bali ji presunout. Ja si ji nechavla u sebe v psotlei i pres den, ze sjem se dospavala s ni, doted teda spi u me pres den, kdyz nejsme venku.

pres den spi kde? Balkon zkousis? Na cerstvem vzduchu spavaji radi, teda maji, ale treba j au nas nevidel amoc rozdil mezi spanim venku a vevnitr.

lv
31. srp 2013

me dcera spala pres den jak tobe, max 2x30min, spis 20minut. Takze den+noc tak 10-11h dohromady.

dana3262
31. srp 2013

@tyf nas první od narození spal okolo 10h/24h

sheeni123
31. srp 2013

Kluk spal do 8 měsíců 3 x 20min. V kočárku pak pořád plakal .. Teď ma rok a čtvrt a spi.víc a kvalitneji.

jasmi
31. srp 2013

to u nás je to se spaním taky děs, dcera 7 měsíců spí přes noc tak 7-8 hodin a to přeruišovaně s 3krát kojením a přes den 30 minut!!Už dlouho si říkám co s tím, taky mne to štve, je děsně unavená, vidím to na ní, ale asi ji nejde usnout..tak nevím...

dasty79
31. srp 2013

@tyf taky jsme to tak měly!!!V noci spinkala pěkně,jen se vzbudila na kojení.Ale před den dopo tak 20 minut a odpo 30minut.Když se jelo s kočárkem,tak to bylo třeba 1h.ALe jinak každej měl z toho srandu - ty její půlhodinky....
A mezitím ještě pořád brečela a brečela,takže jsme si fakt užívali.Ale hlavně že spinkala v noci.
A teď asi tak od roka to v postýlce chrní po obídku tak 2h 🙂

kotcheva
2. zář 2013

Ahoj, moje pulocni dcera (ne)spi stejne 🙂. Je zkratka zvedava, aby ji neco neuteklo, takze pres den si da tak maximalne dve pulhodinky. V noci spi tak tech 10- 11 hodin.

romantika
2. zář 2013

jojo to jsou clanky pro univerzalni deti, první jsme měli holcicku, ta přes den nespala do 2,5 roku a v noci stezi 6 hodin. Vyrostla jako ostatní, jen nudou toho umela vic. My rodice jsme zesediveli 🙂))) a ja jen verila ze se to nekdy zlomi. Ve 2,5 zacla spat po obede, vecer bojujeme porad ale vydrzi spat v kuse 8 hodin. Proste kazde dite je jiné. Kdyby neprospívala je co resit, když prospiva, je vse v poradku.
Po tom neustalem zkoumani jak to zmenit men prijde, ze obecne holcicky jsou na to narocnejsi. Ale spis je to o povaze.

pisisvori
3. zář 2013

ahoj moje dcera spala od 14 dnů do tak 8-10 měsíců vešer od 9-půl 10 do 5 -6 ráno . Od 3 měsíců se pak od 1ě do rána vzbudila i 10x. Pčes den spala maximálně 3x 20-30 minut. Zlepšilo se to po roce, ale stejně je nespavec. Jak napsala @romantika o to víc toho umí , protože si do 3 let ani prakticky nehrála sama do 2 prakticky sama nebyla ani minutu. Je úplně v pořádku zdravá a šikovná🙂.Byla jsem z toho na blázinec i krchov dohromady, protože jsme s ní byla pořád sama ceklé dny a ještě hoooodně plakala, možná z nevyspánía v kočárku nebyl do 8 měsíců vůbec, protože tam čvala....., ale já jsme nenašla způsob jak to změnit,a taky jsme neměli nikdy žádný režim až v těc 13-14 měsicích se to trochu ustálilo. Holt jen vydržet a požádat o pomoc manžela , babičky...aby sis odpočinula.

baris
3. zář 2013

@tyf hlavně nesmíš číst "chytré knížky". Já je zahodila hned po narození holek 😀 Nechtěla jsem se stresovat v čem jsme pozadu 🙂 Už v porodnici jsem se vytočila - prý je denní spotřeba plínek 5-8. My měli spotřebu 12 😝. Že dítě většinu dne i noci prospí. Ani omylem 😝. Blily jak aminy, protože měly slabý reflux. 😝

Jak jsem již uvedla, holky taky nespaly. Obě dvě spaly v noci do roku (se 2 buzeními na sunar/bebu) od cca 20-5hod. Přes den tak 2-3- 20-ti minutovka. Od roku 1x denně spala po obědě cca 1-1,5hodiny. Švagrové spala její dcera od 20-8hod a po obědě skoro 4hodiny!!! Nechápala jsem 🙄

Každé dítě je individuální, má svoje potřeby ... A ty nejsou stejné.

dzabi
2. pro 2014

Každé dítě je fakt individuální.Jsem toho názoru a taky se tím ridim.nikdy dítě ne budit když to není nutné.Bohužel vy mate hold detatko nespavce🙂My jsme zase dobrý správci spíme denně tak 16 hodin.a jsme obě nadmíru spokojené🙂Ale neridte se tabulkama nikdy.😉

janiju
2. pro 2014

@tyf Máme přesně to stejné...promiň 🙂 ale jsem ráda, že v tom nejsem sama 🙂 První dcera spala jako medvěd a tenhle pro změnu zase nespí vůbec 🙂) opravdu každé dítě unikát...pořád si snažím zvyknout, ale moc mi to nejde 🙂) Nechápu, de berou tu sílu...myslím, že kdybych přes den hlídala pytel blech, šlo by mi to lépe 🙂)

blondyst
9. led 2015

Moji maly bude sest mesicu a spi v noci od deviti do ctyr a kdyz pres den da dve hodiny,tak si muzu zaplacat 😀 k tomu je pres den neprijemna,jak je unavena a pred kazdym spanim hysterak.Kolikrat sem uspavani vzdala,takze pres den nespala vubec.Je to holt radost.Ale prospiva,tak je asi holt takova.