Půlroční mimča už mají vydržet bez kojení celou noc?

makyk
2. lis 2013

moje malá 6 měsíců ,už přikrmujeme a v k večeři dáváme kašičku, dostane napapat kolem 19.večer vydrží spát do půlnoci a pak se budí po dvou někdy po třech hodinách ,to jí nakojím a pokračuje ve spánku,četla sem ,že půl roční mimča už by měli vydržet spát celou noc,dr. nám říkal že se může budit jen ze zvyku že to nemusí být hlady ,jak udělat aby spala celou noc.Děkuji

speedygon
2. lis 2013

@makyk a zkoušela jsi místo toho prvního kojení dát nějaké to UM na noc, které více zasytí? Že bys z prsou jen odsála a dala jí to třeba až ráno...Ono každé mimčo je i v tomto jiné, nelze se fakt řídit tabulkami....

makyk
autor
2. lis 2013

jednou sem zkoušela umělé mléko místo kašičky a bylo to to samé ☹

lenicka07
2. lis 2013

@makyk mám stejně staré dítě a má úplně stejný spánkový režim, tj. od sedmi do půlnoci vydrží spát (kašičku na noc tedy nedávám, ale příkrm navečer ano), a pak se budí po dvou až třech hodinách. Nedělám s tím nic, dám mu napít jak potřebuje, potom krásně usne, tak to neřeším, vydržet se to dá. Takže jsem ti neporadila, jen že máme to samé, tak to snad není nic nenormálního. A co třeba zkusit nějaký čajík, třeba se budí žízní, proto vyžaduje kojení.

lamarika
2. lis 2013

Vždyť je malá, na něco takového má nárok! Vydrž, časem to přejde 😉

ma_ia
2. lis 2013

@makyk Už by měly vydržet spát celou noc...teoreticky🙂 Ale v praxi to tak určitě není, teda určitě ne u všech dětí. Pro malé děti je přirozené budit se v noci často. Časem se to srovná🙂

cabalkova
2. lis 2013

@makyk Nas Tonik spi celou noc az od roka a ctvrt, kdy jsme ho vystehovali do jeho pokojicku. Myslim, ze v pul rce ma mimi a buzeni v noci ještě nárok, ridila bych se jeho potřebami a nenechávala se nikym znervoznovat. Pokud skutecne plnohodnotne pije i v noci, tak to proste pije. Tonda si pak vždycky jen tak cucnul a bylo jasne, ze se budi z potřeby pomazleni... tak jsme ho vystehovali. 🙂

katyxq
2. lis 2013

je to nesmysl - naopak se děti v druhém půlroce můžou budit i častěji než předtím (a hlady to fakt není, kojení nelze degradovat jen na zdroj obživy) - víc třeba na https://www.modrykonik.cz/nocni-kojeni/ 😉

jancip
2. lis 2013

@makyk Syn kojený není, do půl roku spal celou noc (na noc dostal mléko, kašičky ne) a od půl roku se začal hodně budit. Jídlem to určitě nebylo. Spíše se říká, že v tomto období je rychlý rozvoj psychiky, děti zpracovávají více zážitky a více se budí. Podle mě s tím nic udělat nejde.

dana3262
2. lis 2013

@makyk mam stejný názor jako @katyxq a taky takovou zkušenost. Postupně se budili na kojeni častěji az od 9mes pak v noci nonstop prso v puse. Doslova. Nesmělo vypadnout. 😅

saminomimino
2. lis 2013

@makyk no takový problém řešit v půl roce,u nás se stále kojí aspoň 2 x vnoci a to má rok a čtvrt,ale hlady to není,nevím kde jste vyčetla že dítě po půl roce má spát celou noc nebo více hodin v kuse,naopak velice často se to v tomto období zhorší a zlom k lepšímu nastává po roce,ale u naší třetí slečny se zatím spaní celou noc konalo jen 2x a dokonce vyžaduje kojení častěji i během den,tedy spíše přisátí,hlad nemá

lv
2. lis 2013

komu vydrží spát půlroční děcko celou noc, ať kojené nebo na Um je šťastlivec a asi má jedno z tisíce dětí, které to dají 😀 ..je to naprosto normální..a dávat UM kojenému dítěti, no za mě je to nesmysl..je to náhražka a když mám ideální stravu pro miminko, nedala bych.

hiezda
2. lis 2013

nas alexik spinka celu noc ako anielik a ma 7mesiacov 🙂 🙂 akurad ho teraz trapi kašel tak sa budi ☹ ale ked ho nič neboli tak spinka celu noc a budi sa rano okolo9hodine 🙂

anina32
2. lis 2013

Každý dítě je jiný. Starší syn spal celou noc už od necelého měsíce, mladší se budí 10x za noc i teď na 14ti měsících hlady to určitě není. Je to masakr, ale musíme vydržet😉

anubis
2. lis 2013

Malej mi spal i 9h v kuse do cca 6měsícu,pak najednou zlom,teď je mu 15měs.a je vzhůru i 6x za noc,v postýlce řev,tak spí s náma a kojím a kojím a čekám,kdy se vyspíme🙂 A teď mu rostou horní trojky,a do toho laryngitida,tak hitparáda se vším všudy😲

kimby
2. lis 2013

u nás pro změnu v 6měs začali noci hrůzy, zuby a vše možné i nemožné a urovnalo se to až v roce, takže i kdybych ji dávala k jídlu nevím co, nemělo by to vliv (vyzkoušela jsem), takže ze zkušenosti...kašlete na to, co by dítko mělo či nemělo, jen ho respektujte a přizpůsobte se mu, i když je to někdy náročné (únava apod), vydržte a nestresujte se, bude dobře 😵

martinakl
2. lis 2013

Neznám moc dětí, co by v 6m spaly celou noc.. Synovi se tohle poprvé podařilo v roce a i od té doby se ale většinou 2-3x za noc probudí. Kaše nebo UM nám taky nepomohly.

granda
2. lis 2013

ahojky, nam bude rok a taky se budime.. hlady asi ne.. dam prso, prisajese, potaha, a muzu spat zase,, je to asi kontrola, zda tam jsem a funguji,, ale nekdy dela sceny a rve jak tygr.
ja dam jen normal stravu a kojeni...

na jare bych chtěla abych mohla pokouset osud o druhé a tak musíme prejit na UM nebo zcela najet na jidlo

lucieandrlova
3. lis 2013

Jak odnaučit v noci pít mléko nevím, ale jestli to uklidní, naše dcera stále vyžaduje v noci mléko (a fakt má hlad...) a už jí jsou přes 2 roky... Některým dětem to prostě trvá. (Nakonec z nějakého důvodu se prodává UM od 24 měsíců. 😉

makyk
autor
3. lis 2013

☹ no tak na spánek si hold budu muset ještě počkat 🙂 ,malou sme odstěhovali do pokojíčku spí už tam asi měsíc ( manžel chodil v noci z práce a dělal kravál ) Já právě myslela že se budí jen tak ,ale když říkáte,že je ještě malá na to přestat v noci kojit,moc toho nenaspí ani přes den,po obědě musí jít ven do kočáru aby spala déle než pul hodiny ,vůbec si s ní neodpočinu ,přes den nespí v noci nespí ☹

hiezda
4. lis 2013

makyk ja si mislim že sa to ešte zmeni a že si odpočinieš deti sa menia .....moj malinky je zvyknuty večer o 21:00zaspinka spinka do 9rano potom okolo 11zaspinka na pol hodinky vydrži byt hore do tej 14:00 a potom zaspinka a spinka do 17:30 to je naš každodeni režim 🙂 nejak si nato zvykol sam..ale nebud zufala určite sa mala zmeni a aj ti si odpočinieš 🙂 ja stale puštam malemu pesničku ked ide spinkat ...tak ti držim palce

baris
4. lis 2013

@makyk aby dítě v půl roce spalo celou noc je pro 99% maminek sci-fi 😀 😀 😀

Moje rada zní - neřídit se tabulkami. Já je přestala číst hned po návratu domů z porodnice - dcera spala od narození tak 3-4x denně po 20minutách .... Přes den pily (UM) co 2 hodiny ... V noci se budily na mléko do skoro 2 let ....

Skoro žádné dítě není "tabulkové". Myslím si, že máš ještě štěstí, že se budí jen 2-3x za noc😀

gosa22
5. lis 2013

kašleme na tabulky... náš 5 měs Sebík se začal v noci více budit, doteď spal parádně...holt se to musí vydržet, rozhodně žádné kaše a jiná umělá zaplácávadla do žaludku...pokud to jde, tak kojit kojit kojit...nic zdravějšího děťátku máma nemůže dát 😉

zbavme se vlastní pohodlnosti, máme děti proto, že je milujeme a přáli jsme si je...né proto, aby nás od sedmi večer neotravovali u televize a nechali nás v klidu vyspat... 😨
každé mimčo je jiné a jedinečné...nechme je samostatně jednat a růst....

doporučuji knížku Naomi Aldort...pak se lépe chápe, že máme doma samostatnou bytůstku 🙂