Radikální změna usínání v 8 měsíci. Je pláč normální?

kebulka
13. říj 2009

Ahoj,

chci se optat, jestli nemáte někdo podobnou zkušenost.

Zuzka usínala cca od konce šestinedělí do začátku osmého měsíce absolutně bez problémů. Sama v postýlce. Maximálně jsme ji dvakrát třikrát zašli dát dudlíka a do deseti minut spala. Před deseti dny došlo ze dne na den ke změně. Jakmile ji dáme do postýlky a odcházíme (stačí odchod jen naznačit) začne plakat a uklidní se jen po našem příchodu. Několikrát jsme ji nechali vyplakat. Trvalo to 30 - 120 minut. Řekla bych, že je to ale spíš horší než lepší.

Máte někdo stejnou zkušenost s příchodem osmého měsíce? Všude jsem se dočtla, že v osmém měsíci dochází k vyrazné fixaci na matku, tak jestli to s tím nemůže souviset.

Pokud jste prošli něčím podobným, co se osvědčilo? Chtěli jsme vydržet a nechat ji plakat, ale začíná to být po deseti dnch trochu na moje síly ...☹

Díky.

katterina
21. říj 2009

I já se přidávám. Naše holčička do 8. měsíce zlatíčko. 🙂 S usínáním nemáme problém, horší je to s oblékáním, přebalováním, dáváním do kočárku, krmením atd. Trvá to už 3 týdny. Malá nepoleží, pořád se obrací, řve jak na lesy, takže přebalit ji nebo obléci je jako hodina mého cvičení na alpinningu. 🙂 Mám pocit, že nic nestíhám, protože v ohrádce nechce být, neustále by pořád lozila po bytě nebo se nosila. A já nemám srdce na to, abych ji nechala "vyřvat". Přičítala jsem to zubu, který nám tento týden vylezl, ale pořád stejné, ne-li horší.

atrami
21. říj 2009

No aj náš škriatok vymýšľa, ale skor si myslím, že je to zmenou času. Večer zaspí už o 6. a zobudí sa o 10 a do 11 pozerá a hral by sa. Inak nejaké iné problémy nemám.

usounek25
21. říj 2009

Ahoj, taky se přidám do klubu. Malej do osmýho měsíce super, usínal stylem, že se dal do postýlky, chvíli jsem já nebo taťka si s ním tichým hlasem povídali, pak pusinka na čelíčko a šli jsme. Malej si třeba 5 minut ještě vykládal nebo se všelijak převaloval a potom usnul. Nikdy to netrvalo dýl jak 5 minut. Po 8 měsíci nastal horor - dáme ho do postýlky, poté následuje rituál, který prostě děláme pořád a pak odchod z ložnice, jenže v tu ránu nastane šílenej řev. Uklidní se jedině, když za ním příjdeme zpět a stojíme u postýlky. Ale kdyby třeba usnul, tak fajn, jenže jak vidí, že tam s ním někdo je, tak se začne nasmívat, jak sluníčko a dělat blbosti a vůbec nevypadá, že by chtěl usnout, takže pak člověk neví co si má myslet. Prostě to akorát zkouší, jestli příjdeme anebo ne. Zkoušeli jsme ho i nechat vyplakat, jenže by byl schopen řvát třeba dvě hodiny. No takže včera to dopadlo tak, že jsem si lehla na naši manželskou postel, on byl normálně ve své postýlce a když věděl, že tam s ním jsem, tak za chvíli usnul. Takže to asi budeme muset zatím přežít než se to trochu uklidní a uspávat ho takhle, protože než absolvovat každý večer půl hodinové řvaní, tak to si radši na těch 5 minut do té postele lehnu. Snad ho to časem přejde.

kebulka
autor
22. říj 2009

Tak jsme to yačali řešit podobně. Přišli jsme na schůdné řešení úplně náhodou při návštěvě u rodičů. Já i obě děti spíme v jedné místnosti. Tak jsem Zuzku nakojila, dala ji do postýlky a na posteli vedle jsem čtvrt hodiny četla pohádky Marťovi. Zuzka během toho čtení tak do pěti minut usne. Včera sice začala na chvíli brečet, ale když jsem ji obrátila na zádíčka a dala dudlík, uklidnila se a za chvilinku spala. Zkusíme to tak i doma, snad to půjde. Ono s dvěma dětma už není tak jednoduché lehnout si na chvíli k ní a uspat ji, ale takhle by to vyhovovalo všem 🙂

kinsen
22. říj 2009

Ahoj, tak náš prcek vždy usínal trošku hůře většinou v náručí, ale od té doby co leze tak je to horor, pořád ho něco zajímá kolikrát je na něm vidět že už je úplně hotový, ale vždy se najde něco zajímavého, usínání v postýlce je velký probllém to je okamžitě na čtyřech. Vyřvávat ho také nenechávám.

dukie
22. říj 2009

berenika39: Tiše Ti závidím klidný dítě... já malýho v životě nikam posadit nemohla, páč prostě nikde neposedí. 😀 Teď třeba řeším nočník... prostě nevím, jak ho na něm udržet. 😝 I v jeho jídelní židličce ho musím mít přikurtovanýho, páč tam nevydrží. 😝 Ale hrozně ráda čtu, že existují děti jako Tvoje... dává mi to naději, že třeba druhý bude takový... 😀

dadka28
23. říj 2009

kinsen,dukie,
ja mam to doma tiez podobne,od kedy maly stvornozkuje a stavia sa na nozky,niet inych hraciek,nic ho nezaujme,max na 1min...a stale v strehu..a presne tak,stale nieco riesi,aj na nocniku ho musim zabavat aby mi sedel kludne,lebo vsetko okolo ho zaujima.v stolicku ho udrzim jedine jedlom,inac len tak zeby si posedel a pohral...hm to vobec nie..a so zaspavanim?tiez som si ho vecer ulozila do postielky,dala pusu na dobru noc a odisla,pekne zaspinkaval sam.Ale asi tyzden je to vecny plac,natahujeme sa,lebo hned sa stavia na nozky,alebo na kolena..zatial to este ide,ponatahujem ho:maly na stvornozky,ja ho hned zlozim a opakuje to viac krat-doteraz mi to slo,aj zaspinkal do takych 10min,ale vidim ze je to cim dalej tym horsie,dnes to bolo 3/4hod zaspavanie

megi93
23. říj 2009

Ahojte, my sme to vyriešili. Zaviedli sme iba poobedné spanie, doobeda je pekne princezná hore a vydrží. No a poobede zalahne na 2-3 hodky a večer keď ju o pol 8 dám do postielky, tak zalahne a ani nemukne už 😀 Takže klop klop klop, už je to zase v normále....len teda si nestihnem tolko porobiť ako keď spala aj doobeda a ani oddýchnuť 🙂 Ale neva, hlavne že nie je hore do polnoci 😅

miskachrumka
24. říj 2009

no nam sa to tiez pokazilo v noci sa mi budi aj 11 krat s placom neviem co sa deje a mozno su to ajzubky lebo doteraz buval pekne od osmej do tej siestej rana a ak sa zobudil tak len na cajik to je vse napil sa bolo o.k a teraz sa zobudi hocikedy po pol noci!a dam mu aj napit zavrie oci a za 5 min zase place a nei a nie zaspat ☹ neviem co sa deje! ci su teda zubky alebo sa mu zmenil rezim! ☹ dufam ze teda aspon to prve a dufam ze sa mu to potom vrati naspet 😒

berenika39
24. říj 2009

dukie - petas není klidnej, on je čertík taky, ale tak nějak to má v rovnováze, tátu má přemejšlivce a už to na něm pozoruju taky -zabere se do něčeho,a nedá se rušit 😉 😉

ale chtěla jsem k tomu nočníku - klidně to nech být, psala jsem ted nějak do tématu Nočník pomoc či jak se to jmenovalo. Petas tam taky nechtěl být. Tak jsem ho jen naučila, aby si uvědomil, že kaká. Pak mi začal sám říkat, že kaká. Pořád do plínky. No a ted chodí rovnou na redukci jako velkej kluk a pokajděná plínka neexistuje. Čůrání ovšem nula, to ho ještě netrklo. Určitě to chce nespěchat, fakt na to přijdou sami. Zbytečný nervy pro tebe i pro něj. Klíííííííd.....

miskachrumka
31. říj 2009

no baby unas je to horsie a horsie!hlavne v noci!
a už ani cez den nechce buvat pri kazdom uspavani musi najprv vyvadzat varevat sa a vyvrieskat az potom ledva zaspi ! ☹

lienka43
31. říj 2009

Miska my sme mali tiez take obdobie to prejde samo, treba mozno nieco zmenit. My mame 14 mesiacov a uz sme tym presli niekolko krat 🙂 Ono je stale nieco........

miskachrumka
31. říj 2009

lienka bodaj by ale už to trva asi 2 tyzdne co nespi v noci ani cez den nic nechce spat nechapem kde bere energiu!
a do kedy vas to drzalo?
niekedy sa maly zobudi o tretej vyspany a už nezaspi no na porazenie! ☹

lienka43
31. říj 2009

Miska ono to tak trva ☹ ked sme mali 8 mesiacov tak sme mali take 2 - 3 tyzdne to som myslela ze ma klepne a vysiel nam nakoniec zub. Teraz sme to mali znova asi tyzden dozadu, nechcela chodit vecer spat priserna scena kazdy vecer, pomohlo nam ze chodi spavat s tatinkom. Pred mesiacom nam robila v noci to ze sa zobudila o 2 ze je vyspana a hodinu po mne skakala tak to som ju svihla do postielky ze to teda nie a nechala revat, spravi to par krat ale nechavam ju revat v postielke. Pomohlo nam aj ze sme ju prestahovali do vlastnej izby, zlepsila sa jej kvalita spanku, budi sa ale je to lepsie. Ale ja sa neradujem viem ze zas nieco pride 🙂

miskachrumka
31. říj 2009

ved ja viem ze stale nieco bude len po tych 2 tyzdnoch by som sa chcela konecne aspon jednu noc normalne aspon do piatej vyspat ja mam maleho pri nas od narodenia ja si ani popravde neviem predstavit ze by som ho mala mat vo vedlajsej izbe 😕

miskachrumka
31. říj 2009

tak budem verit ze sa to zas zlepsi a bude to ako predtym ked som ho ulozila a uspala o osmej s buval bez prblemov do tej siestej joj to bolo super! 😉
kukala som aj zubky ale nevidno ze by nam isiel dalsi mozno mu to trve dlhsie kym vinde a ukaze sa nam! 😉
mame inac už 6 zubov ale nevidno fakt ze by to boli zuby!
dufam ze je to iba prechodne obdobie! 😒

lienka43
31. říj 2009

ja som s tym dlho bojovala ale som spokojna ze tam je, ona sa budila uz ked som isla spat len som pohla paplonom a uz mrcala. Kazdy to citime inak to spanie, nam to prospelo celej domacnosti, manzel je vyspany a hlavne nie je taky nervozny pretoze on potrebuje v noci spat. Ma dost narocnu pracu a pracuje niekedy aj do noci takze je to takto lepsie.
Plne chapem ako sa citis lebo som na tom bola podobne. Ja uz som si tak zvykla ze mi stacia len 4 hodinky spanku. Sme nespavci od malicka.

mifka82
2. lis 2009

Ahoj 🙂 Přidávám se do klubu. Sofince je téměř 8 měsíců. Co se naučila sama sedat a ted už i stát , je večerrní usínání horor. Vydrží i 3h a víc v postýlce sedět, stát, dělat blbosti. Když ji položím, začne brečet a hned si zase sedne . Pak už je tak unavená, že jen brečí. Když konečně usne , za hodinu se vzbudí , sedne a zase brečí, toto dělá i 10x za noc.Nevydrží spát v celku ani 2h.Někdy zabere láhev s mílíkem , aby znovu v klidu usnula, někdy nepomůže ani to.Trvá to už téměř měsíc a dochází nám síly. Sofince zatím ne 🙄 .Do té doby usínala krásně během 20 min, od malička jsem byla u postýlky když usínala a to jí stačilo. Přes den spí 2x po hodině.Má venku dva zoubky, nevím jestli to mám připisovat zrovna jim nebo je to prostě jen jedno těžký období. Přes den je to hodný sluníčko, ale v noci se mění v dáblíka.Jak dlouho myslíte, že to může ještě trvat? Zdá se mi , že je to naopak čím dál horší. . . .

f.miracle
2. lis 2009

Tak nás potkalo asi něco podobného; ruku na srdce, Míša nikdy nebyl nějaký extra spavec, ale i tak už jsme zažili pár nocí, kdy spal od večera až do rána, povětšinou to ale fungovalo tak, že kolem osmé usnul, vzbudil se mezi půlnocí a jednou na kojení a potom kolem čtvrté nebo páté na další. Asi před deseti dny ale nastal naprostý obrat, usne kolem osmé, v půl desáté už je vzhůru, následuje kojení, usne, kolem půlnoci už je znovu vzhůru a pak to jede tímhle stylem zhruba v hodinových intervalech až do rána, přičemž je neklidný, poplakává a ne a ne pořádně usnout. Přes den je pohoda, pravidelný režim - v osm snídaně, v deset svačinka, ve dvanáct oběd, poobědové zchrupnutí, procházka, ve čtyři svačinka, v pět kojení, v půl sedmé večeře, pak koupání a pokus o spánek. V souvislosti s tím častým kojením v noci mně napadlo, že mu už třeba nestačí moje mléko, tak teď třetí den zkoušíme Nutrilon Good Night, ale bez úspěchu, k večeři si dá kaši, pak ho nakojím, usne, v deset nebo jedenáct je už znova vzhůru, vypije 200 nutrilonu a zbytek noci pokračuje s kojením v hodinových intervalech, jak jsem už popisovala výše. Zoubků máme pět a nezdá se, že by se klubal nějaký další, před týdnem mu píchli ouško, kde měl zánět, ale podle poslední kontroly je už i toto v pořádku, přestože se za něj pořád ještě tahá, jenže zase kdyby ho bolelo, tak by se to projevilo i přes den a měl by teploty, což se neděje, takže tady asi taky problém nebude. Napadá mně už jedině zmiňovaná "separační úzkost", je pravda, že přes den, jakmile zůstane v pokoji sám, spustí křik a uklidní se, jakmile někoho z nás uvidí, to se celý rozzáří a nasadí úsměv od ucha k uchu. V noci když se vzbudí, tak je to s vyděšeným pláčem... Otázkou je, co na to pomůže?

deni80
3. lis 2009

Uzkost osemmesacnych!
Kazdy o tom rozprava, ale co to je? Ide vlastne o vyznamnu etapu v zivote babatka, o obdobie, ktore je pren dost narocne a ktore je charakterizovane urcitymi skutocnostami:
- Babatko je viac znepokojene v pritomnosti tvari, ktore nepozna.
- Ulozenie do postielky pocituje ako odlucenie, boji sa, ze vas strati.
- Musi sa naucit najst odvahuzaspat a uistit samo seba, ze vas po prebudeni opat najde.

To je len vynatok z knihy happy baby...ale myslim, ze je na tom nieco pravdy. Tiez som mala vtedy (v tych osmich mesiacoch)pocit, ze nevladzem a islo mi to riadne na nervy, ked mala nechcela spat. Tak som vyskusala metodu podla knihy Kazde dieta sa vie naucit spat. Dopadlo to tak, ze mala sa zakazdym pokakala, tiekla jej aj krv z nosteka. Chudatko, ako sa musela bat. Dokonca preliezla postielku a spadla z nasej...museli sme utekat na RTG.Keby som to vedela skor, urcite by som s tou metodou zacala bud skor alebo az neskor.
Takze zeny pevne nervy...uz bude len lepsie...ved ti drobci nebudu s nami spavat az do 18-tky no nie?! 😉

mifka82
3. lis 2009

Mě taky jen uklidnuje představa, že to jednou musí skončit a nastane změna k lepšímu 🙂 .Ale otázka je za jak dlouho? Kolik ještě takovým bezesných nocí budeme absolvovat.Ve dne když ji zmizím z dohledu , tak spustí křik, takže to separace je. Večer když by měla usínat, jsem s ní u postýlky, takže by neměla mít pocit, že je tam sama a neměla by se bát.Přesto plače. . .

kopretinka84
3. lis 2009

Dobrý den,
zdravím všechny maminky. Mám 10 měsíční holčičku. Také jsme bojovali s usínáním do nějakého 6.měsíce. Vzdala jsem všechny postupy typu - nechat vybrečet, bylo mi malé hrozně líto a nedokázala jsem jí tam nechat. Naučili jsme se takový rituál před spaním, malou jsem pochovala, zazpívala jí, ona se zklidnila a připravila na spánek a po chvíli šla do postýlky a sama usnula. Ze začátku třeba začala brečet, ale po čase se naučila, že usíná sama v postýlce a jsme obě spokojené a teď už se to obejde i bez pláče, hraje si v postýlce, než usne.
Taky jsme se protrpěli to období, kdy jsem z toho pláče byla už nešťastná, ale od té chvíle, kdy jsem ji přestala ihned dávat do postýlky, je to úplně v pohodě. Jde taky o to, stanovit malé určitý režim a nedávat jí do postýlky, když není dostatečně unavená, dlouho mi trvalo, než jsme se to naučili.Teď si sama řekne, kdy je unavená, začne si šmrdlat očička a zívat.