Roční chlapeček sebou při usínání cuká, máte zkušenost?

melinkaproch
4. led 2014

Ahoj holky, můj roční chlapeček při usínání sebou cuká (než pořádně zabere) a ne vždy. Takový ten reflex - jako když se vám zdá, že padáte - rozhodí ruce, nohy popř. ... Vývojově je normální... Ale někde jsem se vyděsila epilepsií ... Máte někdo zkušenosti... Přes den je úplně normální - žádné tiky, nic... začalo to asi v 10 M... Jenom bych se ráda trochu uklidnila.... říkala jsem to dr. a ta říkala, že je to asi normální, že se mu třeba něco zdá... ale nevím.... raději se optám ještě na zkušenosti...
Předem velmi děkuji

dezyre
4. led 2014

Myslím, že takové záškuby při usínání má téměř každý, čas od času :D Přetrvávající moorův reflex to asi nebude a syn bude zdravý ;) Opravdu se mu může jen něco zdát ;)

lamarika
4. led 2014

S největší pravděpodobností to nic není 😉 Má to tak spousta naprosto zdravých dětí 😉 Moje dětí to mají taky, dokonce i já nebo manžel. Myslím, že se nemáš čeho bát 😉

weri1
4. led 2014

malej to taky má 🙂

sabuse1
4. led 2014

syn má epilepsii a ty záškuby při ní vypadají úplně jinak než ten moorův reflex

vespinka
4. led 2014

Taky sebou při usínání škubnu... Je to normální, uvolňuje se svalstvo. Neplaš...

llluckaaa
4. led 2014

To dělá můj manžel, který je zdravý 🙂

hansed
4. led 2014

Tohle dělala Adélka, když se u ní začínala projevovat epilepsie. Ale u ní se to zhoršovalo, první den dva takové malé záškuby, jak popisuješ, postupně větší a delší záškuby i při bdění. Pokud to dr. ví a záškuby se nezhoršují, epilepsie by to být neměla 😉 ale kdyby se ti to nezdálo, zkus si vyžádat konzultaci na dětské neurologii...

catherin89
4. led 2014

já mívám záškuby i teď v dospělosti, často se mi zdá, že padám z postele.Myslím, že pokud se to nezhoršuje je to normální.

kathy.skal
4. led 2014

taky to mám i můj manžel sebou cuká 🙂 Hodně to závisí na tom, jak jsme za den unavení. Podle mě je to normál, uvolňují se svaly.

romana
4. led 2014

Moje malá to má taky (nejčastější to bylo někdy kolem jejích 7 měsíců), teď už je to méně často - většinou se to objeví, když má nějaký vývojový posun. Ale vzhledem k tomu, že starší syn je epileptik (od cca 8 měsíců, takže časově nějak podobně), vyžádala jsem si u naší neuroložky eeg. Bylo prý tak normální, že se na něj šli podívat všichni neurologové z oddělení (mudr. je trošku šprýmařka). Zdiagnostikovala to jako neškodné myoklonické záškuby. U nás k tomu asi přispělo i to, že malá byla jako miminko hodně přecitlivělá, nebyla úplně společenská (rozuměj skoro jsem ji nemohla dát z ruky :D ). Uvidíš, bude to v pořádku. A kdyby Tě to hodně trápilo, tak si to eeg vyžádej - pro svůj klid 🙂

klaire22
6. led 2014

to má skoro každý, nebála bych se toho 🙂 Já to mám také dost často 😉

nanaxx
19. led 2023

Můžu se zeptat, jak to u vás dopadlo? 🙂