Roční dítě se pořád budí

erinlla
8. zář 2017

Dobrý den. Už jsem docela zoufalá tak snad někdo poradí. Naše dcera bude mít 1 rok. Vždy jsme ji museli uhoupávat nikdy nechtela usnout sama, zkoušeli jsme vsechno možné. Uhoupáváme v houpačce, pres den spí cca 1 hod jak kdy. Snažíme se davat spat kolem 7 h ale nekdy vubec nechce spat. Kolikrát jsem s ni vzhuru do pulnoci. Kdyz usne tak se budi několikrát za noc na mléko. Uz to zacina byt silene nekdy je i 10x vzhuru dříve jsem jen dala flašku a zas sla spat poslední dobou při každém buzeni na mleko pak začne brečet a musim uspavst na kresle a takhle furt dokola klidne 10x za noc. Můj manžel pracuje na plný úvazek i presčasy, ja mam take praci 30 h tydne a uz to zacina byt silene neunosne vsichni jsme nevyspali a zoufali. Ted ji rostou zoubky tak chápu ze spatne spi bohužel to tak je ale porad nejen kdyz ji rostou zuby. Nechci ji nechávat hned vybrecet neprijde mi to moc dobre řešení a take mame sousedy :D budu moc vděčná za vsechny rady!!

tomikjoejoe
8. zář 2017

@erinlla Trošku to působí tak, že si Vaše malá zkouší, co si může dovolit a ví, že povolíte, tak toho využívá. Možná bych zkusila Estenvillovu metodu - trochu je to sice o tom nechat ji pobrečet, ale pokud vydržíte, třeba Vám pomůže. Nám se to osvědčilo u dvou dětí a momentálně trénujeme i 20 měsíčního syna, roste mu stolička a máme ten samý problém. Sice nám dvě noci prořval, ale už se to začíná lepšit. Pokud se rozhodnete to zkusit, doporučuji přesně dodržovat časové intervaly a opravdu nevyndavat z postele ani nedávat napít. Také je potřeba něčím namazat dásně, aby ji to nebolelo, jinak to nebude fungovat.

erinlla
autor
8. zář 2017

Take ještě kdyz uhoupavam na kresle nebo v houpacce. Kolikrát kdyz ji chci dat do postylky tak se hned zase vzbudi a breci

erinlla
autor
8. zář 2017

@tomikjoejoe to uz prave take myslim ze bude reseni jenže nemuzu ji nechat rvat treba hodinu mame sousedy hned vedle je vse slyšet a vecer v noci by si asi stezovali. Dásne Potiram vsim moznym i davam prirodni kapky budí se i kdyz ji to nebolí

tomikjoejoe
8. zář 2017

@erinlla také to máme, máme rituál pochovat, dát napít, namazat zub, dát do postýlky, přikrýt, dát muchláčka a říct dobrou noc, dělám to pokaždé než jde spát ... a do postýlky se mu nechce, ale dnes už neplakal tolik ... záleží hodně na Vás i na Vaší malé, nám se osvědčilo neuhoupávat je přímo ke spánku, ale nechat je usnout v postýlce samotné už od miminka (samozřejmě chodím děti kontrolovat), nikdy jsme je popravdě neuměli přendat tak, aby se nevzbudili

tomikjoejoe
8. zář 2017

@erinlla i sousedi se dají přežít, jednou mi v jednu ráno volala sousedka na telefon, proč se nestarám o miminko, že pláče, dcera byla nedonošená a měla dlouho problémy s refluxem, manžel za nimi šel druhý den a už nás nechali

karlajasmine
9. zář 2017

A kde spí, v postýlce nebo s vámi? Můj syn nechtěl ani za nic spát v postýlce až tak do 14ti měsíců, pak už v pohodě. Přesto když má špatnou noc tak si ho beru k sobě. Zkoušeli jste na tu bolest zubů dat paralen? My jsme občas museli, když rostly první stoličky, to pomohlo hodně. Já bych rozhodně metody "nechat vybrečet" nezkoušela.. Když dítě něco trápí a volá rodiče, tak to nejhorší, co může rodič udělat, je nepřijít. Dítě pak časem rezignuje a máte klid.. Ale taky máte dítě, který vám nebude důvěřovat.

tomikjoejoe
9. zář 2017

@karlajasmine rozhodne nemám pocit, že by moje děti nedůvěřovali ...

bbubble
9. zář 2017

@tomikjoejoe to si snad robis prdel, okrem toho ze Estevill je zverstvo, tak aj od propagovatelov tejto zvrhlosti vsade najdes ze sa to nema robit ked je dieta chore/rastu mu zuby a podobne.. Jasne no, nakoniec to zaberie, ked ho zlomis.. Sory, normalne sa k tomuto radsej nevyjadrujem, ale co je moc to je moc

zuzineckah
9. zář 2017

@erinlla co zkusit dát ji do vlastního pokoje? Na syna to zabralo, bohužel jsme na to přišla až ve dvou letech😂Jakmile jsme ho vykyblovali z loznice, tak byl klid a spal celou noc...
Jinak co se týče té vyřvávací metody, tak tu prosim tě nepraktikuj. Zřejmě o ní i sama pochybuješ, asi víš proč. Je to naprostá zhovadilost a vůbec nepobiram, jak někdo s mozkem hlavě může tohle udělat vlastnímu decku a ještě si libovat jak to zabralo...😠

karlajasmine
9. zář 2017

@tomikjoejoe to možná teď ne, ale v dospělosti se to na nich může projevit.. Nevím, vidím na manželovi, jak to prožíval on.. Tohle mu rodiče dělali právě, nebo když srovnám svůj vztah s maminkou, která praktikovala kontaktní rodičovství a s tátou, který naopak podporoval metodu vyřvání..i teď v dospělosti důvěřuju svojí mamince tisíckrát víc.

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
valeri10
9. zář 2017

A nezkousela jste před spaním číst pohádky?moje dcera (teď půl roku) taky špatně usinala. Většinou jsem ji musela uspavat v náruči,ale od čtyř měsíců ji dám do postýlky a čtu a docela rychle si na to zvykla. Někdy brečí,že číst nejde a musím ji chovat,ale to je málokdy. A taky usíná zásadně s plinkou na hlavě nebo ji obejme a zabori do ní hlavu. V noci se budí pořád. Na kojení dvakrát a mimo kojení ji asi budí špatné sny. To ale většinou zabere dát dudlik a spí dál.

alena2109
9. zář 2017

Ahoj, syn mi od narození spí také špatně... za 14dní mu bude rok a ještě nespal déle než 3 hodiny v kuse :( ale na usínání nám pomáhá dodržovat +- stejný čas spinkání, předtím se vykoupat, nakojím a položím do postýlky. Držím ho za ručičku, hladím po tvářičce a vyprávím, je uplně jedno co, ale pomáhá mu na usnutí hlas 🙂 Někdy usne okamžitě, někdy dělá blbinky třeba 20min, ale NIKDY bych ho nenechala vybrečet. Malého něco bolí, neumí mluvit, tak prostě potřebuje poňuchňat od maminky.. A už od mala má postýlku přiraženou k posteli bez bočnice, takže vlatně spí u mě. Kolikrát v noci cítím jak jen po mě šáhne, ujistí se že tam sem a spí dál. Budí se cca 3-5x za noc a vždycky si ho musím dát k sobě, on hned usne a pak ho dávám zpátky do postýlky.. Prostě mám mazlící mimčo, tak to zkus taky a sousedy tím nebudete rušit 🙂

pisisvori
9. zář 2017

Dcera se budila i po pul hodine do 15m, pak po odstaveni do 25m tak 2-3-4-5x za noc, do 38m 1-2-3x za noc. Od jejich 26m chodim do prace na 4-6hodin, k tomu starsi ve skole, bez babicek ( teda pomahajicich, zivot otravuji obe 🙂 ). Manzel nefungujici. Kdyz bylo dceri 33- 36m pomahala jsem se starat o tatinka v terminalnim stadiu rakoviny = max 3-4 hodiny spsnku za noc ne v kuse :(. Ted mesic spi mala konecne celou noc 🙂. Jo a stejne jako starsi mespi od 18m pres den takze momentalne ve 3letech vstavani v 7 usunani v 21-22 bez spanku pres den.

Starsi nespala jako miminko prakticky pres den ( 2x 30 minut) do rika se budila milionkrat za noc, spala od 20-21 do 5-6 rano, pak jen 2-3x po odstaveni v 16m uz spala celou noc. Od 18m nespalapres den (napr ve 2,5 letech budicek 6.30, usinani v 20-20.30).

U male jsem zkousela vsechno mozne na lepsi spani - caj, Pediakid, Sedalii, homeopatika na miru pro ni od uznavane homeopatky...nic nemelo nijaky vliv.

evculka87
9. zář 2017

Některá miminka jsou zkrátka nespavci. Jednoho takového máme doma. Teď mu jsou dva a konečně občas (2x-3x týdně) spí celou noc. Nepomohlo nic - Sedalie, homeopatika (x druhů, vše konzultováno s homeopatkou), změna místnosti, změna umístění postýlky, spaní sám v místnosti, spaní ve své posteli či s námi, vyplakání (zkusili jsme jeden večer a mám pocit, že by fakt řval celou noc, akorát jsme z toho byli vystreslí všichni...), ukončení kojení na 18m a podávání k pití v noci pouze voda (rada, abych mu tu vodu osolila mi přišla fakt úděsná, tak to jsem teda nezkoušela)...prostě absolutně nic. Nemá na něj vliv, jak je unavený. Režim se snažíme stále stejný. Také dodnes uspáváme, ani jako malé miminko nedokázal usnout sám (máme za sebou nespočet "prohopsaných" noci na gymnastickém balonu). V současné době uspáváme společným ležením v posteli, dokonce se občas zadaří ho uspat, když sedím na židli u postele - a to je přece obrovský pokrok 🙂 Takže rada - zkus co můžeš, třeba něco zabere. A třeba ne a nezbyde než se s tím smířit a vydržet, i když je to fest náročné...Držím palce ;)

tomikjoejoe
9. zář 2017

@bbubble zamyslete se nad způsobem vlastního vyjadřování, já jsem aspoň schopná vyjářit svůj názor slušnou formou

@ttm Neříkejte mi, co mě obtěžuje a co ne. Nevíte nic o mě ani o mém synovi, ani o jeho zdravotním stavu.

@karlajasmine můj tatínek kontaktní rodičovství také nepraktikovala kupodivu mu důvěřuji mnohem více než mámě, která se o to snažila a dopadlo to tak, že to raději nebudu rozvádět

Pokud jste měli potřebu se do mě navést, doufám, že jste si to užily. Evidentně máte utkvělou představu o tom, že nechat dítě samotné v postýlce, znamená nechat ho hodiny řvát samotné v pokoji. To jsem nikdy nedělala. Každopádně gratuluji všem skvělým matkám, které mohou celou noc věnovat dítěti a nepotřebují spát. Já dokonalá nejsem a opravdu potřebuji tu hodinu v kuse mezi buzením dětí spát a ne obstarat v noci jedno dítě a plynule bez jakéhokoliv spánku přejít k péči o další.

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
tomikjoejoe
10. zář 2017

@ttm Mohla bych napsat to same o vypisovani na koniku, mimo to v dobe kdy se "vypisuji" na koniku krmim sedmitydenni dceru nebo inhalujeme leky s tim ditetem (kdyz to potrebuje), ktere podle zdejsich prispevku ignoruji a "tyram" tim, ze ho ucim usinat samotne, kdyz ho trochu tlaci zub, coz je ve srovnani s jeho dalsimi zdravotnimi problemy celkem zanedbatelne. Moje deti byt urcite nemocne mohou, zvlast s timhle ditetem jsem probdela od narozeni tolik noci, ze uz to nespocitam. Ale nemuzu v noci co dve hodiny krmit kojence, ktery diky refluxu ji nekdy i hodinu a mezi tim utesovat maleho, ktery si vetsinou jen stezuje. To bych nespala vubec. Ted se take vypisuji s ditetem na kline 🙂

erinlla
autor
10. zář 2017

@zuzineckah tu metodu zkoušet nechci. Navic bych to ani nevydržela ji nechat brečet. Bohužel mame maly byt a spi s námi v loznici, v postylce. Zkousela jsem spat i s ni ale i tak se budí a kdyz zacne brecet válí se ze strany na stranu nez nas vykope :D

zuzineckah
10. zář 2017

@tomikjoejoe to je ale úplne jina situace. Ale nevidím důvod, proč se jednomu nemůže věnovat tatínek, obzvlášť pokud je nemocné. Vyznívá to jako kdybys byla samozivitelka (jestli si, tak se omlouvám 😇)
Btw, je mi lito, že mají dítka zdravotní potíže.

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
martiniquest
10. zář 2017

Vite, je naprosto normalni, ze se rocni dite budi. Nas 13m syn to same. Nekterou noc treba 6x, kdyz je dobre, tak 3x. Vytahnu prso, cucne si a spime dal. Tim, ze ma dite spoustu novych podnetu, musi je nekdy zpracovat - deje se to ve spanku.
Dalsi vec je, ze dite potrebuje matku na plny uvazek, potrebuje mit oporu, jistotu. Jste jeho nejblizsi clovek abdo minimalne 3 let by to tak melo byt. Tim, ze pracujete 30hod tydne, ji z meho pohledu nemuzete davat tolik, kolik ted potrebuje, proto si kozna i vynucuje pozornost. Deti jsou male jen jednou. Za par let uz nas nebudou potrebovat, tak proc jim nedat to, co potrebuji?

martiniquest
10. zář 2017

@tomikjoejoe Vyrvavaci metodu?!! To jako vazne??? 👎👎

martiniquest
10. zář 2017

@karlajasmine Pekne jste to vystihla. Vyrvane deti jednou ztichnou - proto, ze zjisi, ze jejich potreby nikoho nezajimaji. Ja jsem takto byla vychovavana a dodneska se to promita ve vztazich k lidem kolem -
hlavne k matce. Nikdy bych to svemu diteti neudelala.

martiniquest
10. zář 2017

Neco k zamysleni...
Minuly rok, kdyz jsem s malym skoncila na jipce, jsem potkala asi 60letou pani, ktera uz nekolik let dela pestounku - bere si domu na oul roku miminka, ktera pak predava adoptivnim rodicum. Rikala mi, ze miminka v kojenaku neplacou, ze je tam ticho...a vite proc? Rezignovala. Zjisila, ze nema cenu plakat, ze je nikdo neslysi. Proto, i kdyz me to casto stve, jsem nesmirne vdecna za to, ze si muj syn rekne, ze neco chce, ze ma ve mne tu duveru...a ja mu davam to, co potrebuje. Dnesni svet je zvraceny. Honime se za penezi, ale nemame cas na sebe ani sve nejblizsi. Deteme cpeme dudliky namisto prsa, nasilim je cpeme do kocaru, i kdyz chteji trevit cas na nasem srdci...je mi z toho hrozne smutno, ale zaroven jsme nesmirne vdecna, ze si to vsechno uvedomuju a davam svemu synovi to, co ja sama jsem nemela. Davam mu sebe na tech par let, co to bude potrebovat.

verinikki
10. zář 2017

Nebu řešit zkušenosti ani metody ostatních, každé děcko je jiné a pokud jich je doma více, nebo musíte pracovat, tak to asi také musí být jinak než u jedináčka se kterým je máma nonstop. Obecně si myslím, že je to úplně jedno, pokud jsou rodiče v pohodě, dávají dítěti lásku a věnují se mu.
My jsme měli také uřvánka (pro ty co máte nutkání komentovat, tak kojená do 2 let a spala u nás, nosila jsem, uspávali jsme stejně v jednu ráno na balóně) a co se týká buzení přes noc, v roce jsem stopla noční kojení protože byla vzhůru po hodině a přestala po kojení usínat (byl s ní v posteli tři dny přítel - třeba začít ve čtvrtek v noci, pátek se nevyspání překlepe a přes víkend se to upraví), řvala první noc jak tur, nabízel pitíčko, hladil, vydrželi jsme. Třetí noc prospala celou do pěti, kdy už jsem kojila na ráno. Jinak jakmile jsem pak přestala i s ranním kojením, začala v klidu spát až do osmi. Takže já za sebe radím toto🙂

karlajasmine
10. zář 2017

@tomikjoejoe Ja jenom vim, ze za sebe bych proste nemohla nechat svoje dite brecet v postylce a nejit k nemu a nezvednout ho do naruce. Kdybych mela 4 deti, radeji bych si udelala nekde na zemi mega-letiste z matraci a spala tam se vsemi detmi, nez je nechat plakat. Proste si myslim, ze batole neni pripravene psychicky na to, byt opustene a ''ucit se spat samotne'', a ze se toto ani nikdo naucit nemuze, proste bud je na to clovek pripraveny nebo neni. Jedine, cemu ho naucis, je tomu, ze rezignuje. A ja bych nechtela mit rezignovane dite a jeste si tleskat za to, jak jsem ho to pekne naucila.

Na druhou stranu ano, nedostatek spanku je opravdu hrozna vec a cloveka to poznamena. Proto bych si ja poridila jenom tolik deti, kolik jsem schopna zvladnout nespavcu, a myslim si, ze je hrozne dulezity si rict o pomoc ve chvili, kdy ji clovek potrebuje. Pozadat partnera, babicky, dedecky, kamaradky nebo si zaplatit pani na hlidani, proste rict ''dneska opravdu potrebuju vypnout a odpocnout si, tak musim vymyslet, jak to udelat, aby deti byly spokojene a ja mohla zaroven odpocivat.''

karlajasmine
10. zář 2017

@tomikjoejoe ale jinak samozrejme, nejsem expertka na vychovu deti, pisu jenom svoje vlastni nazory, tebe neznam ani tvoje deti, urcite je milujes nadevse a delas pro ne vsechno, abys byla co nejlepsi maminkou a ony byly spokojene, navic nejsi prvni ani posledni, kdo tuhle metodu praktikuje, tak to neber tak, ze bych se do tebe navazela nebo te soudila, proste jenom pisu svuj osobni nesouhlas s vyrvavaci metodou, ale uznavam, ze kazdy rodic je jiny a kazdy muze napsat jenom svuj osobni nazor.

tomikjoejoe
10. zář 2017

@zuzineckah nejsem, ale tatinek ma praci, ktera vyzaduje to, ze je doma jen o vikendu a pres tyden v jinem meste.

tomikjoejoe
10. zář 2017

@karlajasmine dite, ktrteho se to tyka nechce samo usinat az posledni mesic, se mnou v jedne mistnosti spal jen prvnich par mesici po narozeni a bzfy ve sve posteli, pak mu zacalo vadit ticho a prestehoval se k sourozencum do pokojicku a spi tam s nimi stale, dokonce tam i prvni cadt noci spi nejmladsi dcera, protoze mnohem lepe usne kdyz slysi starsi sourozence septat, ticho ji vadi ...

to mega letiste jsme vyzkoudeli dve noci o prazdninach a nevyspal se absolutne nikdo, doknce starsi deti brecely, ze chteji domu do vlastni postele

jiny nazor respektuji, ale nemam rada, kdyz se do me nekdo navazi aniz zna situaci