Sebrali jsme mu dudlík a přestal spát přes den

kamila297
27. únor 2011

Dobré ráno, tuto středu jsme synkovi (2 roky) odebrali dudlík, což snášel docela v pohodě - líp než jsme čekali. Párkrát se zeptal, ale dudlík byl prostě pryč, tak se s tím smířil. Večerní usínání bylo trochu bouřlivější (ale neplakal), ale to se celkem srovnává. Avšak od té doby nám nespí přes den (předtím spal cca 2 hodiny) a noční spánek se zkrátil asi o dvě hodiny (dříve bylo usínání mezi 20. a 21. h. a vstávání mezi 8. a 9. ráno, nyní v půl 7.) Tak nevím, jestli to souvisí s odebráním dudlíku anebo jsem se trefila do přirozené změny režimu. Jaké máte zkušenosti vy?

dagina
27. únor 2011

Ahojky,
já sice zkušenost nemám, ještě vesele dudlíkujeme 🙂, ale kamarádka to měla přesně jak píšeš ty. Já se teď neodvážím jí dudlík sebrat, máme druhé mimčo ...., ale postupně budeme muset nějak odnaučovat.., zatím netuším jak. TA kamarádka ho právě sebrala proto, že čekají brzy také druhé mimi a pak by to prý bylo o mnoho těžší..., no nevím..., já jsem momentálně za dudlík ráda, těžko by jsme to teď bez něj zvládaly.

ivicek1
27. únor 2011

Kami,ahojky,mám podobnou zkušenost,dcerka ve 2letech hodila dudlík "rybičkám " 😀 ,první týden byl s pláčem,druhý lepší,ale od té doby už nám nespinkala přes poledne-také dříve 2hodiny. Začala spát odpol.až ve školce 🙂 . Přeji ať se s tím brzy vypořádáte k oboustran.spokojenosti 😉

kamila297
autor
27. únor 2011

Nejvíc jsem se bála toho zlomu, že najednou nebude spát s dudlíkem a bude kvůli tomu kravál. K mému překvapení to proběhlo docela v pohodě, ale ty důsledky... Tak se holt budeme muset smířit s tím, že bude řádit celý den 😉 Ono to ale zase bude docela prima, začne být hezky, teplo, aspoň něco podnikneme a nebudeme mít den rozkouskovaný díky spaní 🙂

nellisek
6. bře 2011

tak u nás je to stejné. Nellince jsme dudlík nechtěli jen tak sebrat, tak jsem ji ustřihla špičku a když si pro něj šla do postýlky zjistila že je rozbitý a utíkala za mnou a říkala že tam je díra a už dudlíka do pusy nedala. Usínání ospoledne v poho a večer taky, ale v noci se často budí, někdy i s pláčem. občas ji vidím že má prst v puse,tak ji ho hned vyndam a je to zase v pohodě. jsme 14dní bez dudlíky a ještě to není ono. už si na něj ani nevzpomene ale v noci se stále budí. tak doufám že to brzy přejde. 🙂

usounek25
6. bře 2011

ahoj, jsme na tom podobně. Ve čtvrtek jsme prckovi sebrali dudlík, který teda měl už jen na spaní nebo spíš usínání - protože v noci ho stejně vyplivnul. Zatím to snáší celkem o.k., taky jsme myslela, že to bude horší, jednou, dvakrát za den se zeptá na dudu, já mu řeknu, že jsme ho dali kamoščině miminku u které jsme shodou okolností zrovna ve čtvrtek byli a je klid. Ale horší je to s tím usínáním - nebrečí to ne, ale než usne, tak je to min. půl hodiny - kterou stráví kecáním, zpíváním, převalováním se atd. atd. A odpoledne to samé - včera jsme uspávali třičtvrtě hodiny, už jsem to chtěla vzdát, ale nakonec usnul. A s buzením v noci - náš prcek měl neklidné spaní i s dudlíkem - někdy si říkám, že už se zeptám třeba dr., jestli by nedoporučila nějaká homeopatika na uklidnění, protože co malej v noci dělá je děs - neřve, ale furt se převaluje, spí v úplně šílených pozicích - no prostě děs 😒 . Doufám, že za pár týdnů se ta situace s usínáním bez dudlíka vylepší. Ale jsem ráda, že už jsme se konečně rozhoupali a dudlík mu vzali, protože kdybych měla čekat až ho sám zahodí, tak jak mi někteří radili, tak se asi nedočkám 🙂

kamila297
autor
6. bře 2011

@usounek25 Tak to bylo u nás v bleděmodrém... 😉 Náš malej se už naštěstí trochu srovnal, po týdnu se mi podařilo ho přes den uspat. V noci je klidný, ale těch opiček a šaškáren, než večer usne... 😠 Zkus dát vašemu klučíkovi Sedalii (homeopatika). Už jsem to tady radila jedné mamince a osvědčilo se. Jsou to bylinky-sirup na zklidnění. Koupíš to v lékárně.

usounek25
6. bře 2011

kamčo díky za radu, určitě vyzkouším 🙂

veruska007
6. bře 2011

U nás se malý po odebrání dudlíku v noci přestal budit, do té doby se vždycky jednou vzbudil a hledal dudlíka v posteli.
Jinak závidím, my máme nespavce, usíná v osm večer a vstává ráno mezi 4 - 5h, během dne spí 20 min., zcela výjimečně hodinu. Tak bych si tím hlavu nelámala!

lucie777
6. bře 2011

Možná na tom něco bude, my sme dudlík odebrali před 10 dny a kupodivu večer taky usíná v pohodě, ale je pravda, že přes den toho naspí míň, ale není to žádná tragédie, tak držím palce, ať se vám to vrátí zas brzy do normálu! 🙂

kamila297
autor
6. bře 2011

@veruska007 Je pravda, že náš kluk se taky v noci přestal budit - vždycky fňukal po vypadlém dudlíku. No nazdar, to vás lituju!

monapink
9. zář 2011

Rada bych obnovila tema,dcera se v noci casto budi a to kvuli dudliku,podam ji ho a zase spi dal,budi se i pres den,spi hodinu,pak se brobere zjisti,ze nema dudlik zaknoura a kdyz ji ho dam,spi dalsi hodinku,kdyz ji ho nedam uz nespi..jenze ja jsem uz unavena a premyslim,zda tim,ze ji ho nyni seberu bude klid..Bojim se jak ji utisim pak bez dudliku,kdyz porostou zoubky,kdyz bude nejaka bolistka atd. Nejak si to neumim predstavit,dudlik ji od mala vzdy uklidnil! Mate nekdo zkusenosti?

blandik
9. zář 2011

@monapink - my jsme dudlík odstranili v 15M, když byl malý nemocný. Měl první rýmu a v noci musel dýchat pusou, takže si tři dny na dudlík na spaní ani nevzpoměl...pak ho už chtěl, dočasně - cca měsíc byly problémy se spaním - usínáním, paradoxně v noci spal hned lépe, prospal ji bez probuzení, hledání dudlíka, a ráno se budil výrazně dříve. Do měsíce se to zklidnilo...Děti v tomto věku moc rychle zapomínají a taky s čím usnou, to v noci hledají...takže když dudlík nemá, nehledá ho v noci. To je podobné jako prso nebo přítomnost...Nevím, deset měsíců jestli není ještě brzo..ale říká se, že do roka se děti mají "optimálně" dudlíka zbavit. JInak jsem měla podobné zkušenosti jako ty - že se kvůli dudlíka v noci nabuzoval, hledal ho, k'noural...takže když jsem se ho zbavili, fakt jsem si ulevila....a vyspala se.

monapink
9. zář 2011

@blandik dekuji,prvni pozitivni zkusenost 😉 Myslis,ze mam jeste pockat? no ja nevim,mne uz to vazne zmaha,vydrzela jsem toho hodne a hodne dlouho,je cas se poradne vyspat..teda jeste mi zbyva odstranit jedno nocni kojeni..A pak nas mozna bude cekat klidna noc..

blandik
9. zář 2011

@monapink - a když ho hledá, probudí se? Má pak potíže usnout? Předpokládám, že ne. U nás se jen nabudil, ale tak dlouho k'noural a šátral a vrtěl se, že jsem hned startovala a dávala dudlík..Bylo to několikrát za noc. Nedokážu poradit, jestli je brzy nebo dobrý čas. U nás to bylo tak, že nějakou dobu jsem mu už dudlíka nedávala přes den, měl jej jen na noc. Ráno jsem ho nejprve tajně dala mimo dohled, později i vědomě, že ráno dáme dudlík do hrníčku...A pak přišla ta rýma...tak jsem to využila. JInak jsem si neodvedla představit, že by dudlík nějak dobrovolně někde odevzdal nebo vyhodil...Záleží asi taky jaký máte večer uspávací rituál, jak usíná...a jak pak bez dudlíku..

monapink
9. zář 2011

@blandik prave,ze jsem si ji tak naucila,ze zaknourala a ja hned startovala a dudlik dala,casem jsem obcas vyckavala,ale mala uz je tak naucena,ze kdyz ji ho nedam,sama jej jeste nenajde,i kdyz ho ma na snurce u pyzama,tak se rozkrici a breci,dokud nedosahne sveho..pres den ho nepotrebuje,jen na odpoledni usinani..Jo a rymu mela nedavno,dudlik chtela a mela a rvala,protoze se ji spatne dychalo a nechapala,ze dudat a dychat pusou nejde dohromady,nakonec to nejak skloubila,pomoci dudana usnula a pak ho vyplivla a dychala pusou..to dela dodneska,zklidni se a usne pomoci dudlika a pak jej vyplivne a nepotrebuje do doby nez ji neco probere..pak se to opet a opet opakuje 😠

blandik
9. zář 2011

@monapink - no co já vím, tak děti v noci hledají to s čím usnuly. A postupně se učí prospat celou noc, tedy přejít spánkové fáze aniž by se probudily a když je tam něco, co měly při usínání, tak to pak při střídání těch spánkových fází hledají...Vem si, že náš má skoro tři a když je s ním u postele naposled táta před usnutím (a to malý usíná sám), tak v noci a ráno pak volá táta..a když tam jsem já, tak volá máma. No, bude to chtít dost trpělivosti, když ji vezmeš dudlíka, ale srovná se to. Otázkou je, jestli není brzy, protože dětem dudlík vlastně nabízí uklidnění a taky uspokojení (podobné sexuálnímu) - tedy miminka vše zkoumají ústy...

azzina21
22. zář 2011

Malej sám přestal s dudlíkem už ho vůbec nechce.. ale usínání bez něho je taky trochu s pláčem.. holt zkusit vydržet.. ono se to nějak spraví 😉

jpetraa
6. led 2013

ahoj, máte někdo aktuálně problém po sebrání dudlílu? Já jsem ho vzala dceři(25m) před 3 dny a dost přemýšlím, jestli jsem neudělala chybu:O( sice ten samotnej fakt vzala úplně v pohodě,až jsem se(divila(ustřihla jsem jí kus a řekla, že se rozbil, ona ho prozkoumala,řekla že je rozbitej a dala ho do kapsy od kapsáře co má na postýlce,ani do ruky ho nechtěla).ale od té doby jë to horor se spaním, už měsíc spávala ve svým pokojíčku v postýlce, od té doby co je bez dudlíku řve jak blázen, musím tam s ní čekat než usne,což by se ještě dalo, protože jsme to tak dělali půl roku před tím, než začala usínat sama,ale budí se v noci, řve jako pominutá, nedá se utišit dokud si ji nevezmeme do postele a tam spí dál..už je to takhle 2.noc a to s nama nikdy v posteli nespávala..odpolední spaní je taky v háji a to spávala 2 hodiny a chodila po obědě automaticky sama..:O( o dudlíku vůbec nemluví, dokonce mi říká,že ho nechce,ale určitě to s tím souvisí:O( máte to někdo podobně?

ligurka
19. kvě 2018

Ahoj, obnovuji diskuzi, malý 2roky a 2měsíce.Sebrali jsme mu dudlík, taky jsme odstřihli špičku, že ji ukousnul pejsek.Vzal to docela dobře, dudlík hned zahodil říkal ,že je fuj. A už ho nechtěl ani do ručičky. Tři dny usínal sice déle a pořád sebou vrtěl, ale usnul. 4 den nechtěl spát přes den, do té doby spával 1-2hodiny. Večer usne ,ale taky to trvá. Je na něm vidět, že mu ten dudlík chybí na sklidnění. A teď mám mu ho ještě vrátit a počkat až na to bude nachystaný jak říká mije máma. Nebo to vydržet.

viridie
19. kvě 2018

@ligurka Ahoj...to je těžké radit, asi bych se řídila Tvými pocity....Naší dceři jsou tři roky a na spaní má dudel pořád. Už jsme provedly pokus ho sebrat a tak plakala, bylo mi jí tak líto a dala jsem ho zpět....Prostě jednou ho sama zahodí, no a já v tomhle neumím být matka tvrďák...

ligurka
19. kvě 2018

No toto je moje 4dítě, a fakt to stojí za to. Starším jsem ho vzala taky kolem2let , ale se spaním problém nedělaly.Tak je to pro mě zase nové a nevím jak se zachovat. Malý málo mluví a tak jsem někde četla, že i dudlík na to může mít vliv, proto ho chci odstranit. Ale starší děti taky mluvily pozdě. Malý se budí i v noci odjakživa a právě se napil čaje z flašky dostal dudlík a spal dál. Teď se budí stejně asi3krát za noc napije se a bez dudlíku spí dál. Ani ho nehledá. Tu flašku má jen na spaní. Přes den pije normálně z hrnku, ale když mu dám flašku tak je schopný ji vypít celou, kdežto z hrnku pije po troškách. Prostě má rád to cucání.

terezapetrova
19. kvě 2018

@ligurka zazivame to samy s mladším a zatim se snažíme vydržet, v záři nastupuje do skolky a dudlík tam bohužel akceptovat nebudou.drzim palce ja bych zkusila vydržet a pisu i přitom, ze mam ted náročné obdobi ze stejného důvodu..