Šialené uspávanie. Ako to zmeniť?

evaviki
24. led 2011

Viem, ze uz tu je tema o zaspavani deti, ale myslim, ze mam trochu iny problem.. Pri uspavani je syn strasny, nevie kludne lezat, snazio sa utiect z postele, skace po nej, ked si na chvilu lahne, tak zacne kopat nohami (kolkokrat sa trafi aj do mna), mava rukami (samozrejme, ze ma udre), ked mu ruku (nohu) zachytim, aby to nerobil, tak ma zacne stipat, skrabat.. Takto je to stale, mozno tak jeden den v tyzdni zaspi ako tak normalne.. Spava s nami v posteli, maval nocne mory a kym spal v postielke, tak sme ho ani nedokazali ukludnit.. Uspavam ho hodinu, obcas aj dlhsie.. Aj na obed, aj vecer.. Vstava medzi 7-8, potom ho chcem dat o pol jednej spat, zaspi okolo pol druhej - na hodinu a vecer zaspi horko tazko o desiatej..
Teraz tu sedim po total neuspesnom uspavani, kedy ma doskrabal, brecim a snazim sa najst nejaky sposob, ako to zmenit.. Obcas dostane na zadok, potom sa ukludni, ale aj to nie na dlho a zacne znova vyvadzat..Nechcem ho bit, nechcem na neho kricat, aj tak to nezabera.. Len uz neviem, co robit..
Vcera som to tiez cez obed vzdala, takze nespal a zaspal nam potom v aute okolo siestej, to si pospal pol hodinu, takze spanok asi este potrebuje..
Aktivny je stale, nielen pri zaspavani, nema ziadny pud sebazachovy ☹ Ale pocas dna sa to este zvladnut da, obcas dokonca vydrzi sediet a pozerat rozpravku, vtedy sedim vedla neho a aspon si v klude vypijem kafe.

muriella
24. led 2011

@evaviki ahoj, mám sice o rok mladšího syna ale myslím, že zažívám něco podobného..příspěvek jsem psala do diskuze každé dítě se vie naučit spát https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/kazde-di... zkus mrknout, řekla bych že máme podobné stavy, taky jsme z toho už na prášky.. 😔

evaviki
autor
24. led 2011

@muriella tam som citala, ze ho treba nechat vyplakat - to urcite nezabera.. skusila som to raz, takmer sa udusil, zacalo ho napinat na zvraceni a kaslal.. (to bolo este kym bol v postielke) Odvtedy som to neurobila, maly ma pupecni kylu od narodenia, takze by mu to mohlo uskodit. este k tomu bol strasne vystresovany a potom spal v noci priserne, vzlykal a budil sa.. Kym nebehal, tak sa to dalo, ale teraz uz mu to pali, pyta si pit, pyta sa cikat (mimo postele ho to ani nenapadne) a podobne.. proste kazda vyhovorka dobra,len aby nemusel lezat..

naty
24. led 2011

@evaviki a nechat ho unavit nepomáhá? Já vím, že se pořád omílá režim atd. ...ale náš malej prostě spí, když je unavenej, a reguluje si to tak nějak sám...a celkem mu to vychází pravidelně...možná je potřeba nechat ho unavit a prostě ho přes den utahat, pokud ho budeš nutit spát, kdy nechce, myslím, že to bude pořád stejný...třeba už by přes den spát nepotřeboval a pak by šel večer dřív a radši, co?

evaviki
autor
25. led 2011

@naty to som vyskusala vcera, zaspal mi v aute, ked sme isli z obchodu.. spal cca 10 minut, vecer bol trochu mrzuty, tak som ho chcela ulozit driv, no dopadlo to tak, ze zaspal o pol desiatej. uvidime dnes..

dana3262
25. led 2011

Myslim, ze u nas se deje neco velmi podobneho. Malemu ted bude rok. Presne..kope nohama (i u kojeni-me do bricha). Nejhorsi je to v noci. Nechci jit na wc protoze by se rozbrecel a probral a pak kdyz ho kojim a on me kope do plneho mocaku, tak.. 😅 Uspavam ho VZDY 1-2h, nikdy ne pod hodinu a spi tak 20min. Nekdy se postesti a spi 40min. Kdyz si pak uvedomim, ze 20ti min spanku predchazelo 90ti min uspavani, je mi na nic. Vecer usina mezi 21:00-22:00h. Nemam zadny cas pro sebe. Ani se nestiham poradne umyt! Pred 24:00h uz je zase vzhuru. V noci si zada prso 4-6x a chce dudat. (kdyby se napil a spal dal..). V noci se nenecha utisit nikym jinym, ani manzelem. Nechat plakat v postylce vyvolava uplnou hysterii. Nedokazu si predstavit, ze by z takoveho stavu usnul. Ale nevidim jinou moznost, nez ho nechat plakat v postylce nebo vydrzet tenhle teror... ?

evaviki
autor
25. led 2011

@dana3262 tak stavy, ked v noci nejdem na wc, aby sa maly nezobudil, su mi tiez zname 😀 nastastie sa aspon ten spanok zlepsil a budi sa menej.. Co sa tyka nocneho budenia, mas dve moznosti, bud to vydrzis, alebo prestanes v noci kojit. Dostane na veceru kasu (pripadne nieco ine) a mal by vydrzat aspon do nejakej stvrtej piatej bez jedla.. skus sa dohodnut s manzelom, ze by si vecer nieka odbehla a on by ho nakrmil, uspal a potom sa staral v noci (ty by si spala vo vedlajsej izbe) Mozno by sa maly kojenia nedozadoval..
U nas ho tiez mm neukludni, iba ak nie som doma, vtedy ho moze aj uspat.. akonahle som doma ja, tak neexistuje, aby ho uspaval niekto iny..
tchyne mi ho strazila vecer len raz, nechala ho brecet v postylce, kym nezaspal (vtedy nemal este ani rok), celu noc zo spanku vzlykal, nenechal sa utisit, ani ked som ho zobudila, aby vedel, ze uz som doma.. nafixoval sa na mna este viac, spanie sa zhorsilo.. preto som proti metode "vyplakania".. Takisto si az moc dobre pamatam, ked som bola ako 6rocna v nemocnici a sestricky na nas kaslali, volala som asi pol hodinu, ze chcem na wc a nic.. odvtedy mam traumu z nemocnic, no hruza. a neviem si predstavit, ako to znasa to dietatko, ked je este male..

kristiluky
25. led 2011

@dana3262 ja by som asi tiež skúsila zatrhnút to nočné kojenie, ja som to skúsila včera, večer dostal malý kašu ako zvyčajne a po nej som mu dala 200 ml UM /inak kojím normálne ráno a cez den dalej/ a vobec mu to kojenie nechýbalo-dostal cucnút čistej vody a bol rovnako spokojný, síce sa sem tam zobudil trochu s plačom, ale to aj ked som ho v noci kojila ale celkovo myslím že spal lepšie. Bola som rozhodnutá nedať mu skor ako o štyroch a on sa zobudil až o šiestej!!! Normálne som čumela...akurát nám to trocha rozhádzalo denný režim lebo predtým vstával o siedmej tak bol unavený ale to skúsime nejak doladit a som zvedavá čo bude dnes v noci ale skor ako o 5 mu rozhodne nedám, možno by sa aj tvoj potom lepšie vyspal v noci, a cez by sa to tiež zlepšilo, ja ked som Lukyho kojila v noci každé dve hodky tak tiež cez deň nevydržal spat viac než 20 min a uspávanie hrúza, ale potom som to skrátila na 2krát kojo v noci a cez deň začal spávať dlhšie /netuším či to s tým súvisí ale za pokus to stojí/

evaviki
autor
25. led 2011

tak mi to nedalo a zavolala som doktorke.. nemam ho davat cez den spat, vecer ho dat driv a bude to lepsie. vraj dnesne deti maju viac podnetov a ak je taky aktivny, tak to nema vyznam.. ale nemam mu dovolit spat podvecer, aby zase nestrasil po byte do polnoci..

evaviki
autor
25. led 2011

tak bol dost unaveny, ale vydrzal v pohode.. o osmej este dostal mlieko a sup do postele, predpokladam, ze by zaspal do pol deviatej, ale bolelo ho brusko, tak sa stale pytal na nocnik a marne sa pokusal kakat.. takze zaspal 20:50, co je super, minimalne o hodinu driv ako ked spal pocas dna.. nevystrajal, chcel len, aby som mu citala a potom spievala..

dana3262
28. led 2011

@evaviki
@kristiluky tak..neco se zmenilo. Uz 4 dny davam maleho do postylky, ulozim (s legraci) a pustim jeho oblibeneho Bobbyho McFerrina. Poprve trochu plakal, ale zlepsuje se to (taky to kolisa nebo se stalo, ze neplakal vubec!!), ale neni to hystericke volani jako driv, je to jen takove 'zkouseni', jestli si to fakt nerozmyslime. Na noc ho mel manzel 1x s cajem. No, ani nechci vedet, co se delo. Slysela jsem ho parkrat. Byla jsem vzhuru asi 100x a mela strasnou chut jit k nim. Dnes jsem mela poprve pocit, ze bych mu nemela v noci nabidnout prso jako uklidnovak. Vzali jsme si ho k sobe. Chvili sedel a plakal (mene nez minutu) a pak si lehnul a usnul. Dala jsem mu az ve 4:00 a evidentne hlad nemel, jen si zadudal. Takze fakt mate naprostou pravdu!

evaviki
autor
28. led 2011

@dana3262 super 🙂 som rada, ze sa to zlepsilo, aspon sa lepsie vyspis v noci 😀
u nas je to tiez lepsie, zvykame si na novy rezim, zaspava v klude, akonahle ho dostanem vecer do postele, tak do par minut spi a bez hysterakov.. Len v noci sa zase budi, ale snad to prejde. akurat byva odpoledne unaveny, vcera sme boli na krouzku, vdzy pekne pracoval, ale vcera bol taky roztekany, so vsetkym len chvilu, tak snad si casom zvykne a bude to lepsie..
kolkokrat mam pocit, ze by zaspal, ale ked sa ho pytam, tak odmieta. Raz som sa ho pokusila naobed ulozit a hned zacal plakat a krical: mama neee, mama doluuu.. a zliezal z postele..