Sítě proti hmyzu do pokojíčku, pořídili jste?

kuzalka
10. kvě 2013

Pořídili jste sítě proti hmyzu do dětského pokojíčku? Uvažujete o nich?

snowvwhite
10. kvě 2013

V prvním bytě byly ve všech oknech vzhledem k moji fobii z hmyzu. Teď je nemáme a zatím na ně nejsou peníze, ale když spí dítě v pokoji, větrám před tím, než ho tam uložím a jen chvíli a kontroluju, aby tam nic nevlítlo. Když bylo dítě malý, byla na kočáru moskytiéra 🙂
Teď, jak skončily mrazy mi nastává perný období... 🙂

mafeska
11. kvě 2013

@kuzalka pořídila bych je do oken v celém bytě ne jen do pokojíčku. Hlavně kvůli hmyzu a taky kvůli létajícím květům, kterých mám momentálně bez sítí plný byt. 😠

lucyhavirov
11. kvě 2013

My máme síta v celem bytě a mám klid a nestresuji jestli mi do bytu náhodou nevlítla včela nebo něco jiného.Okno mám dokořám i večer a je to lepší než pořad něco vyhánět.Doporučuji všem.

leikkka
11. kvě 2013

ma máme, nedokáži si přesdstavit, když máme okno i v noci otevřené (v létě celé, přes zimu ventilačka či mikro - byt na jih), že by tam nebyla - komáři, včeli, vosy apod. je od nich klid

kuzalka
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jarkalada
12. kvě 2013

@kuzalka kdyžtak by snad trochu levnější varianta mohly být takové ty nalepovací-si je ustřihneš podle konkrétního rámu, co potřebuješ.
My je máme taky skoro všude a super. Můžu ventilovat 😀 celej den a noc, aniž by mi tam něco vlítlo, nebo nemusím hlídat sousedovic kočku, aby nám neproskočila dovnitř 🙂)

snowvwhite
12. kvě 2013

@jarkalada ty nalepovací (resp. na suchej zip) jsme měli taky; jsou lepší než ty v rámu, protože rám měl na každý straně vůli a šikovná vosa dokázala občas proniknout dovnitř...; na druhou stranu se do sucháče chytal bordel a šlo to špatně čistit; a stojí fakt pakatel; na zimu jen strhneš a vypereš 🙂
jo a kočka by sítí určitě proskočila, kdyby se jí chtělo 🙂))

jarkalada
12. kvě 2013

@snowvwhite no tuhle kočku to zatim nenapadlo, tak jí to nebudu říkat, že to jde 😀

blanka.k
12. kvě 2013

@kuzalka Poté, co jsme se přestěhovali na konec města k rybníku a lesu, tak po týdnu každovečeního vyhánění XXkomárů jsme si nechali udělat sítě do všech otvíravých částí 😉 Krásně sedí, když je potřeba, jdou oddělat a pláchnout ve sprše a sedí na milimetr 😉
A co se týče té kočky, tak už se mi i podařilo na síť spadnout (na otvírací ve dveřích na terasu) a přežila to v pohodě (materiál je poplastované skelné vlákno), naopak mám koupené i ty lepící (co si člověk nastřihne velikost a pak nalepí sucháčem) a to je prostě "síťka" nějaká "látková" či jak to říct, ta fakt moc neunese 😉
Takže bych se nebála ani "zatížení" (třeba od kočky) ani netěsnosti, když se vybere správná firma.... 😉

snowvwhite
12. kvě 2013

@blanka.k jojo, souhlas, je to o firmě, taky mi to kamarád řikal, že to máme zfušovaný; ale jednak ta firma už zkrachovala 🙂 a druhak to bylo v původním bytě; chtěla sem jen upozornit, že i tak to může dopadnout; na první pohled je síť ok, ale proleze jí šikovná moucha i vosa

rozarka65
12. kvě 2013

My máme sítě ve všech místnostech...přes léto jsou téměř pořád otevřená okna - přes den i noc..tedy krom toho když prší...ale my máme stará dřevěná okna,takže obyč síťovinu a připínáčky...

snowvwhite
12. kvě 2013

@rozarka65 to je taky dobrá metoda; ono taky je skvělý nebejt poštípaná od komárů, na zdech nemít rozmazaný krvavý fleky a tak 🙂

rozarka65
12. kvě 2013

@snowvwhite jj,taky jsem ráda... je to super věc...🙂 Když jsme je tam dávali poprvé,tak spodní část se nechávala volná a zajišťovala se širokou gumou kvůli oknu...ale teď to máme zadělané celé a tam kde je síť,tak je jedno okno vysazené...

snowvwhite
12. kvě 2013

@rozarka65 ono taky záleží, jestli míš sítě v bytě, nebo v domě - já neměla balkon a za jednim oknem byl sušák na prádlo; hádej, co sem přestala používat: sušák, nebo síť? 🙂 babička má "pevné" sítě na domečku a to se to pak okno "zablokuje", když se k němu může z obou stran... 🙂

rozarka65
12. kvě 2013

no bydlíme v bytovce...a okna hodně členitá a síť napevno vždy v jedné části,té menší... 🙂 A sušák za oknem - jaký máš? Já po mužským chci,aby něco vymyslel na balkon (něco na zábradlí směrem ven),abych tam nemusela mít sušáky...tak to nějak podomácku vymyslet... 😀

blanka.k
12. kvě 2013

@snowvwhite je fakt, že jsem chtěla venkovní žaluzie, ale díky sítím nejde "ovládat" je ručně zvenku (protáhnout ovládání dovnitř zas nejde kvůli zateplení kolem oken), takže nám narvhli elektrický pohon...ehm, klimatizační jednotky by vyšly levněji 😝 Toť jediná nevýhoda sítí (pro mě)...
Co jsem nedávno našla účet, asi 700,- /ks (takové to běžné okno cca 1x1,5m) a asi 2000,- otvírací na dveře na terasu 😉