Skoro 1 rok. Najednou sebou před spaním mlátí, brečí

prchalka
16. zář 2009

Ahoj,
vím, že tu jsou podobná témata, prolítla jsem je, přesto jsem nenašla, co jsem chtěla a po týdnu boje jsem se rozhodla poprosit o radu.
Za 14 dní nám bude rok, doteď spala bez buzení nebo jen chtěla dudlík a dobrý, budila se na mlíko ráno ve 4-6h. Už týden se nám ale opakuje pořád to samé. Ukládáme tak ve 21.30 a doteď s tím nebyl problém, spí totiž ještě odpoledne mezi 3-5h.
Zvýšila jsem dávku i hustotu mlíka, ale to nepomohlo. Začně kňourat mezi 12.30-1.30h v noci, převaluje se, mlátí sebou v postýlce, jde na všechny 4 a práskne sebou, v podstatě spí, ale nepomůže hladit, houpat, uspávat, to dostane hroznej záchvat breku a propíná se jak luk. Když se nám to stalo poprvé, mysleli jsme si, že je to bříško, dokonce po rozbalení nám usnula na posteli, tak jsme jí jen přenesli, ale za 2h už to bylo to samé.
Bříškem to teda není, zuby si myslím, že nerostou (máme teda jen 4, ale nic dalšího nevidím). Poslední věc, co jsme zkusili bylo mlíko, po něm zase vytuhne a spala dneska od půl 2 až do 7.
Čím by to mohlo být a jak bych měla správně postupovat?
Taky jsem přemýšlela, jestli by nebylo lepší dávat jí spát dřív, to by ale musela už spát jen jednou denně a jít spát třeba mezi 20-21h, ale nevím, jak toho docílit, když mi spí dopol a odpol vydrží dost dlouho, ale je unavená už zase třeba v 17h ☹
Jsou to zážitky nebo má opravdu hlad už takhle brzo po nočním mlíku? Nechtěla bych jí učit v noci na mlíko, když jsme doteď byly bez něj, ale kdybych jí ho nedala, jen by řvala a řvala až do rána.
Je teda pravda, že donedávna při své váze 11kg a něco pila ráno i večer jen 150 a i tak nechávala. Teď už jsem jí to zvýšila na 180 a pije Nutrilon noční, takže hustý jako kaše..
Nespala jsem pořádně už týden a poslední 2 noci skoro vůbec, pořád mám strach, kdy začne brečet, a pokud to bude za 2h po krmení, tak jsem v koncích ☹
Máte někdo podobnou zkušenost? A za jak dlouho se to tak může uklidnit? Přes den vypadá úplně v pohodě. Jelikož nemám nikoho na hlídání atd. tak je to hodně náročný. Samotný se mi chce brečet, že už mám to spaní tak rozházený a neudokážu zabrat ve chvílích klidu ☹

kaleilah
16. zář 2009

prchalko, co třeba zoubky?nemusíš je vidět, stačí jestli nemá nateklý dásně, kolikrát si ničeho ani nevšimneš a pak ze dne na den zam je zoubek, většina z nás co máme ročňáky se shodne na tom že hodně špatně spí když rostou zoubky... a může to být i tím hladem jak píšeš, Dan chodil spát v 19hod s mlíkem, pak se budil v 5 ráno na mlíčo. od té doby co začal chodit semi budí i po půlnoci, vyloženě hlady, taky nevím co s tím dělat, než jde spát s mlíkem, tak mu dávám ještě chlebík s máslem, nebo kaši, prostě má véču a ještě mlíko ☹

prchalka
autor
16. zář 2009

kaleilah: Dásničky mi právě nateklý nepřipadaj, jsem takový tele, že to asi poznám, až bude zub prořízlej. Jen mi připadá, že možná dvojka nahoře prosvítá.. no ale jistá si nejsem, jestli je to tím. Zkoušela jsem dneska i Panadol, kdyby to fakt byly zuby, tak aby byla klidnější, ale vzbudila se stejně. Taky si myslím, že by asi byla neklidnější i přes den a to se mi zdá v poho, i když v noci to můžou cítit asi víc.
Je mi prostě divný, že po tom mlíku zabere a dál spí..
Taky jsem dala v 19 kaši a 21.15 mlíko a nepomohlo to.

meleri
16. zář 2009

a nemá třeba žízeň? třeba jestli pije hltavě tak by to mohlo být od žízně spíš než od hladu. ale nevím no, nechcu blbě radit.

berenika39
16. zář 2009

ahoj, asi neporadím, snad uklidním. před dvěma týdny jsem kvůli něčemu podobnému volala i doktorce 😉 😉 . můj spáč obecný, spí od osmi do osmi bez probuzení, najendou v noci pláč,pak jekot, pak hysterický záchvat, prohýbal se, nešel utišit, nosila jsem ho třeb 20min, kroutil se, fakt jssem si myslela, že bříško. opakovalo se to denně, obden. někdy ho to chytlo třeba po spaní po cestě v autosedačce, vypadalo to jako nějaký záchvat. mlíko nic, pití nic, zoubky nic. už jsem se bála v noci, jak se začal budit, co bude. Přes den ani tuk. Pohoda, smích. No a jak to přišlo, tak to odešlo, spí zas jak dub. Tak já nevím....

prchalka
autor
16. zář 2009

meleri: Zkoušeli jsme jednou čaj a řev byl pořád, ani nechtěla pít.
berenika39: Kéž by to tak bylo a brzo jí to taky opustilo. Díky! Až to bude trvat měsíc, tak to asi bude divný. Jak dlouho vám to trvalo?

beruska2x
16. zář 2009

nasemu malymu se takhle "zhorsil " spanek zubama, jak mu zacali rust tak se v noci vzbudi, treba sedi v postylce a place, takze si ho vezmu v pokojiku na valendu lehnu si k nemu a spime dal do rana... a to predtim spal i 12 hodin v kuse sam v poho.. posledni tyden se to zacina ale zase lepsit .. nez se bude klubat dalsi zub 😅

prchalka
autor
16. zář 2009

beruska: Já když si jí vezmu na velkou postel, tak třeba se neprobere, ale pořád sebou mlátí sem a tam i 2h a já jí jen usměrňuju a posunuju. A když se probere, tak pak už jenom řve a chce se zvedat, nechce ležet ☹ A nekňourá, to je řev, jak když jí někdo řeže zaživa! Takže jsem po těch dvou hodinách to mlíko dala, pak vytuhne a je klid.. Uvidíme dál..

berenika39
16. zář 2009

jj, prchalko, je to divný, ale takhle to měl petas. akorát se docela brzo, tak do půl hodiny uklidnil a usnul. ale ta půlhodina to byl děs, nejsem nějaká plašmuška, ale to jsem se fakt bála, co s ním je, nereagoval,nevzal do pusy hrnek s pitím, dudlík, nic. jak jsem na něj mluvila, jen ječel, jak když ho něco moc bolí. trvalo to cca dva týdny, pak jak když utne. doktorka říkala, že jestli přes den je ok, jí, spí, má dobrou náladu - a to měl - mám jen dávat bacha a počkat.

ted mu lezou dva zuby, a to je úplně jiný, to už poznám, jen tak si sem tam v noci knourá, jen mu dám napít, je mrzutý, ale tak nějak "kontinuálně" ☹ ☹ , prostě mu věnuju celej čas a snažím se ho zabavit, pomáhá to.

berenika39
16. zář 2009

ale prchalka, jen prosím neber to moje psaní jako bernou minci, pokud by se ti to nezdálo, ajdi k doktorce,at ho zkoukne, může to mít u vás nějakou příčinu,nechtěla bych aby ses na tu mojí zkušenost spolehla.
přeju at tobrzo přejde.a dej vědět.

beruska2x
16. zář 2009

aha tak to jo 😒 to nas hned spi dal a kdyz se dal vtrti tak chce flasku ale to byva tak v pul 5, v 5 a pak i dyl spi tak do 7, pul 8.. kdyz ji nechce tak ji treba az v 6, pul 7...
tak treba ma proste hlad.. 😅

dukie
16. zář 2009

Já k tomu můžu napsat, že to znám. Náš Toníček se taky takhle občas nevysvětlitelně budil a plakal (a asi můžu napsat "stále se budí", protože to sice nějakou dobu nebylo, ale myslím, že zase bude... vždycky je od toho chvíli pokoj... a pak najednou je to tu zas). V našem případě se prohýbal a házel sebou tak, že jsme měli s manželem potíže udržet ho v náruči. Obvykle u toho řevu prakticky spal - ani přebalení, ani ostré světlo při rozsvícení... nic ho neprobudilo. Proplakal si 20 - 30 minut a usnul. A obvykle byl zbytek noci klid. Třeba 2 - 3 dny po sobě to takhle bylo... a pak třeba zase 2 - 3 týdny klid. Dodnes jsme nepřišli na nic, co to způsobuje.

Nicméně si to vysvětlujem tak, že se mu asi něco ošklivého zdá. I miminka mají sny. A já shodou okolností četla o tzv. "nočních děsech", kdy se děti neprobudí, spí dál, ale pláčou. Dítě obvykle nejde probudit (což by byla možná cesta - probudíš ho, ujistíš, že to byl jen sen, uvidí mámu, tátu, hrůza se přeruší... a když znova usne, je to zlé už dávno pryč...)... rodičům prý nezbyde nic jiného než to přečkat. Dítě z toho prý vyroste. Tak si to takhle vyvětlujeme, že jsou to nějaké ošklivé sny. Páč na nic jiného jsme nepřišli... 😕

prchalka
autor
17. zář 2009

Ahoj všem,
tak u nás dneska lepší. Usnula hned po nakrmení, spala klidněji a kňourla až ve 3, dostala mlíko po cca 6ti hodinách a další v 6.20, ale pak už nezabrala, lehla jsem si s ní, půl hodiny se mlela a pak vstala. V 10 mi zas usnula.
Styl jejího spaní je docela děsnej, i když s ní leží člověk na letišti, tak ona se tam točí jak hodiny a i když má skoro celou postel pro sebe, najednou mám nohy v obličeji, hlavu na svý hlavě..
Jinak bych řekla, že na tu flašku v noci hned otvírá pusu i v tom polospánku, takže to asi chce sama.
Včera jsem si jí už musela nechat pohlídat, bylo mi ráno děsně blbě, protože už ty dvě noci nespaní byly moc. Ještěže mají tcháni dovolenou, ale když mi ji přivezli, skoro jsem litovala, že jsem to udělala, protože tchýně byla zase dost mimo ☹
dukie: Když jsem se jí ze začátku snažila 1-2x vzít na míč a uklidnit, tak jsem jí taky nemohla udržet, měla hroznou sílu a nechtěla nic, jen jí to strašně naštvalo ☹ Takže tohle znám!

dukie
17. zář 2009

prchalka: Tak z toho máme stejný pocit... taky mi vždycky připadlo, že se spíš vzteká, když se snažím mu "pomoct"... 😝

A tchánům ji určitě zase brzy dej, klidně i o víkendu, to se taky počítá. Tchýně to zvládne, neboj. 😉 Tedy pokud byla mimo z té péče... 😀 A odkud jsi? Nemáš třeba nějaké kamarádky, které by malou vzaly třeba na písek, že bys měla hoďku, dvě na regeneraci? 🙂 Zapoj všechny, kteří k tomu budou svolní... třeba i kolegyni z práce, které už děti odrostly, sousedku... 🙂 Rozhodně se neboj si říct o pomoc. Nejde o hrdost a schopnost či neschopnost... , jde o přežití... 😉 A když s dítětem ochotnému hlídači dodáš vše potřebné včetně podrobného návodu, tak to určitě při trošce dobré vůle úspěšně zvládne i s minimem zkušeností. 😎

prchalka
autor
17. zář 2009

dukie: Tchýně byla bohužel "mimo" z chlastu ☹ Takže jsem fakt litovala, že jsem se jí na těch pár hodin zbavila. Bylo mi pak ještě hůř, než ráno..
Hlídat mi fakt nemá vůbec kdo, jen manžel, když přijde z práce a to je dost málo a jsme s ní pak stejně oba. Moje mamka daleko, příbuzní též, tcháni v práci a vlastně v dosahu nemám ani žádnou maminu s malým dítětem, co by občas na chvíli pohlídala. Nově jsme se přestěhovali, sousedy skoro ještě žádný nemáme. No je to veselé, ale přežily jsme horší věci.. ty začátky atd..
Jinak dneska mi dopol spala 2,5h a odpol 2 - jako doufám, že bude hodná v noci nebo už mi z toho začíná být zase špatně 😔

prchalka
autor
17. zář 2009

Odpoledne spala do skoro 6ti hodin, takže večerní uspávání bylo hrozný, do postýlky šla 21.50 a snad 20 minut jsem ji houpala na míči a nevypadala zrovna unaveně ☹ To jsem zvědavá na tu noc!
Já nevím, co s tím, aby mi nespala tak pozdě odpol. Jak to dělají ostatní, že jim děti spí 2x denně a ještě jdou spát pak mezi 7-8 večer?

andykov
7. lis 2009

Já obnovuje tohle téma, protože u naší malé se asi cca od 4měsíců objevuje výrazný noční neklid. strašně sebou háže, ze strany na stranu, i když přitom spí. Otočí se najednu stranu, dřív jen hlavičkou, teď celým tělem už, za 10 vteřin na druhou, v tom ji spadne dudlík, tak začne plakat, že ho nemá, dám ji ho, a začne nanovo, pak třeba po půl hodině upadne do tvrdýho spánku, ale za 2hod. je to tu zas. Dřív jak ve 4 mi mlíko nepije, není to hladem, i když se pak nají, tak někdy je klid a někdy stejně po 20min. se začne házet. Dřív to ještě šlo, zaaretovala jsem ji ajednu stranu polštářem, ale teď už ho buď odsune a nebo se začne vztekat, že se nemůže otočit... Jo a do toho mává ručičkou. Máme za sebou EEG a sono mozku, nic je zdravá, prý zlozvyk, že ji to prej dělá dobře, proto to dělá. Mně, ale přijde, že tímto ten spánek nemá kvalitní, o svým spánku ani nemluvím 😀 Chodí spát po 20.hod. a spí až do 10hod. 😲 Někdy chvilku čumákuje u jídla a po, ale většinou max.hodinu. Přes den spí jen jednou 2-3hod. a nebo 2x, když jsme venku tak po půl až hodině a je to stejný, čaj nepomáhá, teplo nebo chlad taky ne. Tak co ? Má někdo stejnou zkušenost?

papaja80
8. lis 2009

Zdravím, tak my máme to samé, je to asi 14 dní, večer ho dám spát v půl osmé, někdy za hodinu za hodinu a půl zakňourá, to mu dám dudlík a spí dál nebo ještě dvakrát přijdu. V jedenáct je vzhůru, to už ho dudlíkem neuchlácholím, musíme jít spát, taky a vzít si ho do postele, jinak řev. Pak se v noci cca kolem půl druhé, do čtyři převaluje, leze po celé naší posteli, leze po nás, sedá si, kňourá. Je to strašný, pořád ho musíme usměrňovat, pokládat, dávat dudlík, už nevím co s ním. Myslela jsem si, že je to závislák, prostě chce být s námi v posteli, ale proč se tedy budí i v té posteli s námi?? Nejhorší je, že on ani přes den moc nespí, tak po půl hodinách celkově tak hodinu, hodinu a půl... Ale takhle přes den spal i před tímto nočním strašením. Pomoooc, asi už se nikdy nevyspímee ☹

andykov
8. lis 2009

papaja, mám taky pocit, že už se asi nikdy nevyspím. No, mně to ted malá dohání přes den. Spala vždy do půl desátý a teď bude jedenáct a já ji jdu vzbudit. Tohleto dál nejde 😒