Skoro 2 a půl leté má dítě problémy s usínáním

marmazel
2. říj 2010

Potřebovala bych pomoc, nikdy sme neměli problém se spaním, nejdřív spala 2x přez den, pak 1x a v noci už poslední rok taky bez problémů celou noc od 20,00 do 6,30 hod.Ale poslední měsíc je to hrůza, nechce usnout, dřív si při odpoledním spánku v postýlce alespoň hrála, a když do hodiny neusnula tak sem jí vyndala a vydržela až do večera do 8, když ale usnula tak zas měla problém usnout večer, řvala, chtěla pohádku, pak ven a tak dále, když to bylo výjimečně tak sem jí vyndala a šla dýl, ale začalo se to stupňovat, tak že teď nevím. Nechce být v postýlce. Tak přemýšlím, že bych jí nedávala spát odpoledne a večer by šla spát v 19 hodin, kdyby spala do 6,30 tak by to bylo dobrý, zkusila sem to zatím 2x tak nevím, akorát včera vstávala v 6,45 a dneska už v 5,30 hod.A včera šla spát taky se řevem, ale neřvala 20 minut, ale jen 5 a pak usnula. Co si o tom myslíte vy?

mila01
2. říj 2010

Ahoj.Souhlasim s tím,jak jsi to napsala.Starší dcera mi přetala spát odpoledne kolem 2 let.A nezlepšilo se to ani ve školce - občas sice usnula,ale pak večer nechtěla spát a usínala třeba v 10.Ta mladší taky kolem 2 let a pár měsíců přestala spát odpoledne,tak jsem jí nenutila,po obědě jsem jí uložla na gauč,pustila pohádku a vždycky si jen odpočinula.No a okolo 3 narozenin ( na jaře ) se to opět vrátilo do starých kolejí,zase začala odpoledne spát a teď,když začla chodit do školky,tak každý den spí a večer chodí normálně v půl 8,do 8 je tuhá.( teď mimochodem taky zrovna spinká ).Takže bych to zkusila přesně jak píšeš - nedávala bych jí odpoledne a večer bych jí dávala před 8.A s tim buzením ráno - taky jsme jeden čas ze začátku vstávali takle brzo,ale pak se to srovnalo a ustálilo se to mezi 6 a 7 hodinou.Navíc nikde není psáno,že když ti teď přestane spát přes den,že se vám to taky nevrátí.

berynka
2. říj 2010

@marmazel, naše malá nespí přes den od 2,5 a kamarádky holčička dokonce od roku a půl 😉 . Takže pokud ti do těch sedmi vydrží (a neusne třeba kolem páté), tak bych jí během dne nedávala spát.

papuellka
2. říj 2010

Tak malej naštěstí ještě chodí spinkat po obědě, kolem 12 ho uložím do postýlky, zatáhnu žaluzie, pustím melodii, zavřu dveře a odejdu, někdy brblá, ale většinou potom usne. Párkrát se stalo, že nechtěl spát, v takovým případě jde spinkat nejpozději večer v osm, stejnej rituál jako v poledne s tím, že už si může brblat jak chce. 🙂 Pohádky zatím nevyžaduje.

marmazel
autor
2. říj 2010

Holky díky, zkusí a uvidím. Kolem páté my usínala akorát když měla rýmu, tak sem jí za půl hodinky vzbudila, dalo to teda práci, a v osum večer šla normálně. Kdyby měla teplotu nebo jí bylo hiodně špatně tak bych jí nebudila ale vypadala celkem dobře. jinak vydrží, spíš mi vadí to, že i když sem jí včera po o nedala tak večer řvala, že spát nebude,ale tak byla to 2. noc po tom co sem jí nedala vůbec do postýlky tak snad se to ustálí, pač na vánoce chci postel. tak aby nezdrhala :-/

vojtisek2007
2. říj 2010

@marmazel Eliška už taky po obědě spát nechodí (už teda skoro 1/2 roku) a večer nejpozději do půl osmý zalehne a během 5ti minut je tuhá, když se snažím jí dát po o, tak tam akorát vyvádí, ječí, brečí, potřebuje nutně pít, jíst, čurat, bojí se, leze něco na zdi....prostě vymýšlí, a neusne,takže jsem jí dávat přestala, odpo mi nemá tendenci usínat (narozdíl od skoro 4letého syna ☹ ) ale kolem tý sedmý už vyžaduje koupel a sama se v půl osmý sune do postele, má taky velkou a nevylejzá, max když opravdu potřebuje čurat 🙂 Ráno vstává kolem 6,30

lusi80
2. říj 2010

tak já se taky přidávám,malej má 3 roky,po obědě spát chodí,nedovedu si představit že by nešel 😲 když jsme jely v létě na dovolenou,tak neusnul ani na minutu,a to jsme jely schválně přes poledne aby spal,potom byl přetaženej a večer o půl 11 ječel že spát nebude 😠 😠 takže po o spát chodí,starší syn chodil spát ve školce ještě v 6,5letech 😀 doma ne teda.Vím že u nás tak malé děti ve školce by spát měly,protože by zlobily,nedokážou ještě být potichu,jen ležet,starší jo.Večer je teda fakt že usíná kolem půl 10 a bez problémů,z postele nevylízá,ale po obědě ho budím asi po 1,5hod spánku.jako mimino byl skoro nespáč,hlavně v kočáře,teď co je starší by po obědě spal dloooooouho 😉

marmazel
autor
3. říj 2010

No teď byla malá na víkend u babičky, tak uvidíme jak to bude dál, jinak taky když neusne, tak jí pustím pofádku a ona si oddechne na gauči. teď se teda musím rozhodnout, jestli jí do tý postele po o dám nebo to prostě přejdem a půjde až večer. Jinak u nás ve školce spát nemusí, můžou jít do herny si hrát. bereou ohled na individuální potřeby každého dítěte. což je pokrok, to za mě nebylo 🙂 spát sme museli,nebo být sticha a ležet 🙂 🙂 🙂