Smrt batolete udušením. Hlídáte děti ve spánku?

evikuu
24. bře 2009

Holky vyděsil mě případ z chebu,udusila se zvratkama holčička když jí daly spát do postele a nikdo jí nehlídal.Malá mě spí vnoci v postýlce-nanny jí hlídá ale přes den spinka ve velké naší postely.Jak je to u Vás??

paja1975
25. bře 2009

ahoj,taky máme nanny a ja mám zase zkušenosti,že se zapíná každou chvili. jakmile se malý hned nenadechne nannynka spustí, a taky když se mi odšoupne do rohu postýlky tak hned píská a někdy je to i několikrát za noc,že už jsem myslela že ji vyhodím ...ale nakonec jsedm ráda,že ji mám. Jsem trochu klidnější, i když ten případ mě taky dost vyděsil a začala jsem si říkat,že je to přece jen přístroj 😖 a tak ted víc kontroluju i malého........příšerná představa.....tech rodičů je mi opravdu líto ☹

meleri
25. bře 2009

holky, máte akční miminka....ten můj jenom leží a spí....a když se vzbudí tak se kouká kolem ale nic jiného ho nenapadá...možná že to ještě přijde... 😀

já se taky přiznám že těm přístrojům moc nevěřím...a taky mi pediatrička řekla, že je normální když dítě dýchá nepravidelně..i když se mi zdá že teďkom už to má s tím dechem lepší..

z vlastní zkušenosti vím že jde taky bohužel o minuty a o sekundy když se miminko dusí... ☹ ale myslím si že každý to zažít nemusí, protože se to asi stává jen těm co pořád zvrací...já fakt doufám že u druhého dítěte takové problémy nebudou...prý to postihuje často chlapečky ten reflux.

sonik05
25. bře 2009

Ahoj holky, je to neštěstí, rodiče si to určitě vyčítají. My teda monitor dechu nemáme, ale malá má postýlku u nás v ložnici, takže při každém zakašlání jsem ve střehu. Nevím, jestli to není nenormální, ale počítám s tím, že do vlastního pokojíku jí dám až kolem 3 let. No a když vidím, co se může stát, jakmile bude nemocná, budu chodit spát k ní, i když bude starší. Hodně trpí na ublinkávání po jídle, ale tohle se nám naštěstí nestalo, v noci neublinkla ještě ani jednou. Dávala jsem jí dřív na bok, teď už nějakou dobu spí na zádech, ale už se sama začala točit na bok.
Já jsem si myslela, že i když spí mimčo na zádech, tak má vždy hlavu natočenou na jednu stranu a tak by to při zvracení nevdechlo. Je to ale jen moje teorie, praxe je asi jiná.

fiallinka
25. bře 2009

holky, dnes zrovna k tomu případu v Chebu psali, že rodiče vůbec nebyli doma, že tam děcko nechali...tak nevím, to je pak zase o něčem jiném...
son

shaula
25. bře 2009

fiallinko: a kde to psali? Včera to bylo na Novinkách taky tak, ale pak to opravili, že byli ve vedlejším pokoji. Tak třeba to bude jen omyl.

evikuu
autor
25. bře 2009

Já mám taky nanny a nemůžu si stěžovat-naštěstí nás nikdy ještě na nic neupozornila a doufám že to tak i zůstane.Ale měří vše,rychlé dýchání-pomalé a když malou vyndám a zapomenu vypnout vždy spustí-nikdy se nestalo že by nespustila.
Jinak máte pravdu,pokud se člověk zalkne a nenadechne jak dlouho vydrží bez vzduchu 3min?? A vlastně nejde ani křičet-prostě nic

berenika39
25. bře 2009

evikuuu...ahojky, ženich ted teda spí, ale posílá tajnou pusu Verči....ale napsat ti to musím....já bych tě nejradši kopla do .....umíš si představit jak jsem se lekla, když jsem přelítla téma a tvoje jméno u toho? to mi nedělej, jsem starší osoba, já se lekla jak blázen.
Nevím, co napsat, je to neštěstí, a toho malýho života je škoda bez ohledu na to, jestli to rodiče zavinili nebo ne. A bohužel, každou vteřinu hrozí nějaký nebezpečí - stačí auto, cestování, škoda mluvit.

evikuu
autor
25. bře 2009

Ahoj Ber a náš miláášku omlouvám se za vyděšení-to ti věřím že jsem tě vyděsila-já nerada. Děkujeme za pusinku a Verunka posílá taky-ta už je vzhůru.
Máš pravdu,bát se nepřestaneme nikdy bojím se o starší stejně jako o malou.A někoho kdo říká jedno dítě je o strach chce to aspoň dvě bych poslala někam....
Bodužel někomu ta svíčka života dohoří strašně brzo.

mousunek
25. bře 2009

shaula - ano staci pet minut, ale to mimco at je sebemensi zacne kuckat a ani tehdy k diteti nejdes? Nikdo preci nerika kazdych pet minut, ale pokud slysis nezvykly zvuk tak ti to preci neda a jdes se podivat ne? Celkem prirozene rekla bych

evikuu
autor
25. bře 2009

Jenže pokud máš puštěnou telku nebo rádio jak to slyšíš?,Já teda malou neslyším i když jsem vedle u starší-kecáme a prostě to přehluší.Ale ona ani nebulí,prostě se vzbudí a kouká do zdi a čeká 😀

alishia
25. bře 2009

ahoj holky,

je to hrozne, ale to dite se neda kontrolovat porad. nas maly spinka v pokojicku sam od 5 mesicu a ikdyz mam strach, ze se neco takoveho muze stat, snazim se z toho nesilet. Je takovych veci, ktere se mohou stat, ze se to uhlidat proste neda.

Ja radeji uz vubec nectu zadny takovyhle veci, ani nekoukam na zpravy, protoze je tam kazdy den nejaky tyrani deti a to je proste strasny. Treba ta matka jak postavila toho chlapecka do horky vany. Bych ty k*ave vymachala drzku ve vrouci vode.

Pochopi nekdo proc si takovi lide porizujou dite?

mousunek
25. bře 2009

evikuu - tak to muj kdyz se mu neco nelibi tak se ozve nebo vejska, ale jinak je hodnouckej

Budme rady, ze mame zdrave deticky a hlavne at to tak zustane

evikuu
autor
25. bře 2009

JASAN SOUHLASÍM!!!!!!

evikuu
autor
25. bře 2009

Nechápu proč si pořizují dítě-možná kvůli porodnému a mateřské a nebo jim prostě hráblo.Máš pravdu týrání,znísilňování atd je toho čím dál víc....

dnada
25. bře 2009

Ahojky ,souhlas s alishiou,já si ty špatný zprávy přečtu až tady,zprávy nesleduju. Malej je od 3 měsíců ve svém pokoji,mám otvřené dveře přes chodbu ložnici a tam spím. Nemám nanynku ani chůvičku .

alishia - znám víc takových případů(dokonce sem se setkala s nimi i osobně),o kterých nevím,k čemu měli děti. Já když viděla ty opařený nožičky,brečela sem jak želva ☹

fim
25. bře 2009

Achjo holky, bylo mi ouzko včera z Novinek a je mi ouzko zas - akorát jsem si pomyslela, že zrovna začínám uvažovat nad odebráním Nannynky, hrozím se falešných poplachů. zažila jsem si jen jeden, kdy se mi malej odpíďalil na kraj a nikomu bych to nepřála - šílená hrůza, spal jak zabitej i když mu to houkalo u hlavy. A akorát jsme se bavili na fyzioterapii, že mimčo nic takového nepotřebuje v okamžiku, kdy se samo otáčí - tzn. mělo by si pocit nepohody regulovat samo. A teď taková zpráva. navíc jsem si i říkala, že bych ho začala brzy dávat do svého pokojíčku, ale protože je na druhé straně bytu, tak by byly potřeba zase dokoupit chůvičky...... a teď babo raď! Když ten strach už asi nikdy nezmizí, leda až odejdou do světa. 😎

gtver
25. bře 2009

holky, vezmu to zhruba, co jsem dočetla, taky se mi s nanny stalo pár falešných poplachů, když se malej stočil úplně na bok postýlky, nikdy se mi nestalo, že by se po vyndání nespustil, tam je třeba dávat pozor na to, aby u postýlky nebylo nic, co může vyvolávat byť malé otřesy. K tomu, že mimča stejně dýchají nepravidelně, to sice ano, ale s tím monitor počítá, proto taky má (alespoň Nanny) 20 sec rezervu, než to vyhodnotí jako poplach, to, že když se něco děje, že to uslyším, protože bude kašlat apod. jsem si myslela kdysi taky... 😒 (taky do nějakych prckových 7, 8 měsíců jsem monitor neměla)

maruna75
25. bře 2009

Ahojky holky 🙂 ,tak já z počátku monitor dechu vůbec nechtěla,páč mám dvě starší děti a ty bez něj taky vyrostly.Až když se nám narodil předčasně náš benjamínek ve 33+3t.t ,ten den co ho viděl jako první manžel (já ležela na JIP),jel domů a hned ho objednal a já za něj byla strašně ráda(ze začátku nás párkrát vyplašil,ale jenom proto,že jsme ho měly blbě nainstalovaný ☹ ),ale od té doby nic.Včera když jsem četla na netu o té holčičce,tak si myslím,že ho budeme používat dost dlouho 😉 🙂

shaula
25. bře 2009

fim: monitor se doporučuje používat do roka. Nás taky vyděsilo několik falešných poplachů - aspoň myslím, že byly falešné, dítě jsem nezkoumala, ale rovnou s ním zatřepala, ale vypadalo normálně, žádné promodralé rty nebo něco takového. Když jsem se na to ptala doktorky, tak říkala, že ty monitory jsou schválně nastavené hodně citlivě, takže když třeba dítě hodně hluboce spí a dýchá hodně pomalu, tak to ten monitor vyhodnotí jako zástavu dechu a spustí poplach. Takže tu hrůzu si umím představit, jednou jsem si dokonce rozbila koleno, když jsem zakopla, jak jsem se hnala k postýlce🙂 To bylo jen na začátku, po pár týdnech už žádné poplachy nebyly, ale na monitor nedám dopustit. Radši 100 zbytečných poplachů, než monitor nemít a pak litovat. Taky jsem ho chtěla v půl roce odstranit, ale nakonec jsem se rozhodla nechat ho do roka.

fim
25. bře 2009

My jsme se s manžou akorát předevčírem domluvili, že počkáme do prvního planého poplachu z důvodu přetáčení - a mám husinu už teď, když si představím, že mě to znovu čeká. Tehdy jsem byla sama doma a bylo to ve 4 ráno, vzbudila jsem se na první varovné pípnutí, ale než jsem se odhrabala a doběhla ten kousíček k postýlce, tak už houkal.
Někdo na nás kouká nechápavě, jestli jsme snad měli nějaké problémy.... a že jiní vyrostli bez monitoru.... já bych si to v životě neodpustila, že jsem ho nekoupila. 🤐

gtver
25. bře 2009

já jsem rozhodnutá používat ho do 15 kg váhy malého

shaula
25. bře 2009

fim: nám se kluci už přetáčejí, ale žádné poplachy z tohoto důvodu jsme nezaznamenali. Opravdu ty poplachy byly u nás jen prvních cca 6 týdnů, co byli kluci moc malincí. Oni se narodili o měsíc dřív, tak to byli takoví slaboučcí drobečci, bez monitoru bych měla strach. Původně jsem ho taky nechtěla, ale když jsem viděla ty hubeňourky, tak jsme si hned v porodnici monitory půjčili.

fim
25. bře 2009

gtver: a můžu se zeptat, co se stalo, že jsi ho pořídila až v 7 - 8 měsících? 😕

Neodsuzuji ty, co si myslí, že je zbytečný, a jednoduše proto ho nemají. Jen mě nadzvedává a opravdu se to stalo!, když někdo řekne, že za ty prachy za monitor si koupí radši něco pěknýho na sebe (jak moc je asi zbytečnej). 😠

gtver
25. bře 2009

fim, zástava dechu, omdlení, nezjištěná příčina, ťuk, ťuk naštěstí se to neopakovalo, ale člověk to nebude riskovat, bylo to celý dost ošklivý

fim
25. bře 2009

No to chápu. ta nezjištěná příčina je blbá, člověk neví, čemu se vyvarovat, tak ať už je jen dobře. 😉

lena13
25. bře 2009

holky nase mala claudinka ma zrovna ted virus a pres den je naprosto v pohode a v noci zniceho nic zacne zvracet mliko takze jsem se nevyspala uz asi 6 dni jak mam sileny strach o ni a taky me vzbudi sebemensi jeji pohyb.je pravda,ze ted uz druhy den nezvracela,ale i tak mam strach a nemuzu poradne spat....a nedokazu si ani predstavi,ze bych ji mela vedle v pokoji ..navic kdyz byla tak nemocna...

gtver
25. bře 2009

já jen doufám, že do 18 let se ho zbaví 😀 , vzhledem k váze to tak nějak akorát asi vyjde 😀 😀 😀 😀

fim
25. bře 2009

Leni, úplně ti rozumím. Mám dvě postýlky- jednu v ložnici a jednu v pokojíčku vedle kuchyně. Původně jsem si koupila Nannynku a půjčila si druhou desku do postýlky v pokojíčku. Nakonec jsem ji vůbec nepoužívala, páč mě nebavilo neustále přenášet a přepojovat monitor. I když to není nijak složité. Desku jsem uklidila, ať se zbytečně neničí váhou Toníčka a jakmile mi začal před dvěma týdny zvracet, pže mu nesedlo nové mlíčko, hezky rychle jsem mu nannynku zapojila i v pokoji přes den. Byla jsem bez sebe, že by se mi snad mohl udusit. 😲
Vím, je to možná nesmyslné používání monitoru, když v noci ho mám zapnutý a přes den ne. NA udušení opradvu stačí několik minut, a nad malým teda přes den opravdu neustále nestojím, ale lépe už to prostě neumím a i přesto se cítím bezpečněji. 😵

evikuu
autor
26. bře 2009

Je pravda že nanynka dává takové bezpečí-stejně když vnoci vidím že se něco děje-vstanu ale jednou jsem jí zapoměla zapnout-vnoci jsem se vzbudila-nesvítila ale ani nehoukala /to je jasné že/ ale myslela jsem že mě raní mrtvice....Pak jsem přišla na to čím to je.
gtver: musel to být šok a přeju Vám ať nanynky stohoto důvodu nikdy neslyšíte!!

sonik05
26. bře 2009

Holky, já byla ze začátku přesvědčená, že monitor pořídím, ale pak jsem si právě řekla, že když jsem bez něj přežila já (předčasně narozená s váhou 1,68kg), tak má donošená holčička ji potřebovat nebude. Zatím je vše v pořádku, ale nedivím se vám, že si ho pořizujete po špatných zkušenostech, to bych udělala taky.
Jinak malá usíná sama v ložnici vedle obýváku a i přes zapnutou TV slyšíme každé její zakašlání a vždy si jdu pak poslechnout za dveře, jestli dýchá. Snad to takhle uhlídám. Přeju vám co nejméně falešných poplachů a žádný ten pravý.