Smrt batolete udušením. Hlídáte děti ve spánku?

evikuu
24. bře 2009

Holky vyděsil mě případ z chebu,udusila se zvratkama holčička když jí daly spát do postele a nikdo jí nehlídal.Malá mě spí vnoci v postýlce-nanny jí hlídá ale přes den spinka ve velké naší postely.Jak je to u Vás??

alishia
26. bře 2009

kdyby se mi narodilo detatko predcasne, jiste bych si to take poridila, ale pokud vim ze me mimco je zdrave, tak bych to nehrotila. Tohle byl jeden pripad z milionu. Buhvi jak to tam bylo. vzdyt to dite musi zacit kaslaat, a davat hlavicku ke strane....nerikejte mi ze se pozvraci a neudela nic, to se mi nezda. I male miminko si treba ublinkne a da hlavicku ke strane. Bohuzel je mnohem vice nebezpeci, ktera na nase deti cihaji, tohle je mala pravdepodobnost, ze by se to mohlo stat. aspon doufam.

radkar
26. bře 2009

ahoj holky,překvapily mě tady případy,když se dítě přetočí na kraj postýlky a dečka hned alarmuje? My používali do nedávna taky dečku a i když si na postýlce stoupla,tak to furt snímalo. Když jsem jí vyndala a zapoměla to vypnout, tak to samozřejmě hned začlo řvát. Ta dečla by měla mít velký dosah, přece nemůže alarmovat, jen když se dítě otočí.

paja1975
26. bře 2009

na dnešek v noci mi nána houkala 3krát - planý poplach uf, jak malej dýchá napravidelně a nenadýchne se hned, nána hned samozřejmě spustí. ten rachot ho trochu vzbudí a on se nadýchne. myslím,že neni zbytečná a proč nevyužít novinek,když jsou na trhu. beru to tak,že za nás taky nebyla auta s klimatizací a ABS a teď si taky pořizujeme auta s komfortem a aerbegy, abychom byli v bezpečí. autosedačky taky nebyly a teď je používáme. tak proč nepoužívat monitory dechu,když se jedná o bezpečí našich dětí. PC je sice vysoká,ale rozhodně to nikoho nezrujnuje,ale to je věc názoru. švagr má kolegu v práci a jim nannynka zachránila život miminku. já osobně jsem ráda,že ji mám. Samozřejmě by bylo lepší kdyby tahle rizika vubec nebyla.

Radkar - opravdu někdy stačí když se mi malej odšoupe do rohu postýlky a nána za chvíli spustí. ☹,alo to je, když prostě leží úplně mimo desku

gabka32
26. bře 2009

ahojky, já s pořízením nanny váhala, nakonec jsem koupila přes MMB ale ještě v záruce. bylo spoustu falešných poplachů - naše kvítko se toži už odmalinka furt pohybuje v postýlce, někdy leží narvané k jednou kraji, někdy zas hlavou naopak, ted už spí i sama na bříšku... naštestí poplachy falešné i když občas se mi zdálo že malá nedýchá, musela jsem s ní pohnout 😉 abych viděla jeslti je ok. a postýlku mám ani ne metr vedle sebe.
když jsem zapomněla vypnout, zavřískala vždycky.

ale stalo se mi jednou že nany vřískala v noci, já ji vypla, zapla a šla spát. a na malou se ani nepodívala!! 😖 a jednou dokonce - nevím z jakého snu mě to probudila - jsem byla jak mimoň, myslela jsem že zvuky jdou z rádia, tak jsem vytrhla šnůru ze zásuvky a furt to řvalo, tak jsem vytrhla i šnůru těsne u rádia a až pak když na mě houkl MM mi došlo že to huláká alarm od nanny - teda naštestí malá ok 😉 ale to byla scéna - MM prý nevěřícně koukal co to vyvádím 😀 😀

gabka32
26. bře 2009

taky si někdy říkám,jestli ty poplachy byly fakt falešné, když byly 3x za noc a někdy opravdu malá ležela přímo nad nanny... třeba se se zvukem nanny probrala a nadýchla.... každopádně jsem ráda že ji mám 😉

helca76
26. bře 2009

Ahojky, po tom co kamarádce zachránila nany 4 měsíční holčičku, pořídili jsme ji taky. Kamarádky malá se v noci začla dusit zvratky, kamarádku to nevzbudilo, až nanyna. Musela malou rozdýchávat než přijeli rychlíci a až těm se malou povedlo rozdýchat 😔 Takže i když jsou občas plané poplachy, na nanynku nedám dopustit. A jak píše gabka32 - bůh ví, jestli ty poplachy byly všechny opravdu falešné 😅

radkar
26. bře 2009

To mi je fakt divný. Míša je v noci cestovatel a spala třeba až tam, kde má jnak nožičky. Úplně mimi a stejně to snímalo. Co jsem vyčetla,tak by to mělo mít jakoby větší rozsah a máte to až pod madračkou? My už jí teda nevyužíváme, odbourali jsme jí asi před 14 dněma.

gabka32
26. bře 2009

radkar my to pod matračkou máme. dala jsem to trošku zešikma -aby to zachytilo více jak se malá hýbe. ty alarmy byly časteji když byla hodně malinká, ted už vyjímečne. a když tak třeba i 2-3x za noc a pak zas klid. no tak nevím jestli je porucha v přístroji nebo můžu být ráda že se malá nannynkou vzbudí 😉

gtver
26. bře 2009

alishia, vím, že tohle téma je primárně o udušení po ublinknutí, ale stejně, když už tu celkově rozebíráme chůvičky a monitory, tak bohužel musím říct, že mimčo ti vůbec nemusí začít kašlat, jen o tom to není 😒

gabka32
26. bře 2009

souhlasím s gtver - můj brácha se jednou tak přejedl na svatbě a v noci začal zvracet - ve spánu, vůbec se nevzbudil. kdyby tam nepřišla mamka tak nevím 😔 a to mu bylo 10roků!! co teprv takové mimi. fakt aby se člověk pořád strachoval ☹

mkr
26. bře 2009

ahoj, já teda mám dobrý zkušenosti máme poměrně starou přes net koupenou dvou deskovou, jinak malá byla odmalička cestovatelka spala na bříšku, měla ze začátku jednu desku a stejně to snímalo i když neležela přímo na ni, ale fungovala, stačilo malou vytáhnout v noci na kojení a hned to začalo řvát, nikdy se mi nestalo, že by nám to sputilo alarm jen tak, vlastně nikdy alarm nebyl, když tam malá byla 🙂