Smrt batolete udušením. Hlídáte děti ve spánku?

evikuu
24. bře 2009

Holky vyděsil mě případ z chebu,udusila se zvratkama holčička když jí daly spát do postele a nikdo jí nehlídal.Malá mě spí vnoci v postýlce-nanny jí hlídá ale přes den spinka ve velké naší postely.Jak je to u Vás??

lucija
24. bře 2009

Evi, taky mě to vyděsilo, my už monitor nemáme a taky spí ve svém pokoji. Od včera nechávám otevřené dveře a mám uši nastražené. Ale myslím si, že pokud je dítě před spánkem v pohodě, tak je nepravděpodobné, že by ze spaní začlo zvracet 😉 Doufám...

ewuli
24. bře 2009

No, mě zrovna minulý týden vyděsil náš chlapeček. Má rýmu a v noci mi najednou začal zvracet mlíko aniž by ho to probudilo. Měl i podloženou postýlku.Naštěstí mám lehký spaní a hned mě to probudilo,ale šíleně mě to vyděsilo..

evikuu
autor
24. bře 2009

Taky tomu věřím že když jě prcínek vpořádku ale.... dnes jsem jí dala spinkat do postýlky a koukala na mě co se děje-chodí tam jen na noc,no usnula.
Člověk se opravdu vyděsí

evikuu
autor
24. bře 2009

Člověk si říká-co vlastně se může stát ach ten strach-nekonečný strach

jabluncanka
24. bře 2009

Taky jsem dneska byla v noci pořád vzhůru a poslouchala jsetli dýchá a sahala na obličej,jestli není poblinkaný...Náš prcek se rád přepíjí a pak blindí... 😒

eppik.m
24. bře 2009

evikuu: fuj, já se lekla že se to stalo u vás ... nepoužívám žádné chůvičky ani nic jiného, pouze svůj instinkt, ale taky mi to nebylo ze začátku jedno, když byl Míša malinkatej, hlavně manžel ho chodil pravidelně kontrolovat jestli dýchá ... já se snažím vždy zachovat chladnou hlavu 😉 tak snád je to tak v pořádku 😵 Přes den spinká ve vlastní postílce někdy v naší no a samozřejmě venku v kočárku ...

misasvobodova
24. bře 2009

holky, také mě to vyděsilo. ale fakt si myslím, že když je mimi v pořádku, tak by se to nemělo stát. a přišlo mi divné, že by holčička třeba nekašlala, když jí to dusilo...je to děsné.

meleri
24. bře 2009

když měl malý reflux tak se mnohokrát dusil..spal a spí pořád s náma..postýlku jsme přes den měli v obýváku a já měla uši nastražené...i v noci jsem se kolikrát budila a zvedala ho..naštěstí od tří měsíců s tím máme klid, už nezvrací ale zážitky to byly fakt hrozné..u takového malého miminka má člověk fakt strach..

kacka.va
24. bře 2009

proto mám nějakej blok ji dát do samostatného pokoje. ☹ a ze začátku nám malá hodně blindila, ale to jsem byla vycvičená, že jsem jen zaslechla takový zvláštní škytnutí, než začala blindit a už jsem byla vzhůru a dávala ji hlavu nahoru.

evikuu
autor
24. bře 2009

eppik promiň že jsem tě vyděsila, mě ten příběh taky hrozně vyděsil.Je pravda že nikdo neví jak to bylo jen rodiče.Otázka,kde vlastně byly,co dělaly atd...
Ale je vidět že bohužel i z některé z nás se to stalo.Že nás mimík takhle vyděsil.Kamarádce tohle udělala malá v kočárku,říkala že najednou cítila takové mrazení v zádech a koukla z okna do kočárku a holka byla už úplně modrá,naštěstí jí rozdýchala ale ten strach byl prý neskutečný....

meleri
24. bře 2009

tý jo to já taky nevím kdy dám malého spát do jeho pokoje..zatím teda ani náhodou, pořád si říkám, že se to ještě třeba může vrátit to dušení...
mě to vyděsilo strašně. a manžela taky..hlavně nazačátku, nikdo nám nic nevysvětlil v porodce řekli že když kojím tak netřeba odříhávat, no a pak jsme jednou strachy jeli do nemocnice a tam nám to všechno pěkně vysvětili, že naopak odříhávat se musí, mezi kojením i několikrát atd atd, a pak se to zlepšilo.....ale ten strach fakt byl hrozný...sem si to mateřství moc neužívala....naštěstí už je klid...

anta
24. bře 2009

Já to taky četla, docela mě to dost vyděsilo. Já dávám malého spát do kočárku do ložnice a chodím ho kontrolovat každou chvíli, jestli dýchá. Když je nemocný, tak skoro nespíme s manžou a chodíme ho v noci taky kontrolovat, vlastně i když není nemocný. Do postele si ho nebereme, není na to zvyklý 😉

astrane
24. bře 2009

my měli zvýšené ležení a spal na boku,tak aby se nemohl otočit a to až do 3 měsíců-i v kočárku.Kdyby se poblinkal,abyto vyteklo ven.Naštěstí blinkal jen ve dne a v noci ne.Spal hned u mé postele,žádnou nanny jsme nikdy neměli

astrane
24. bře 2009

teď jsem se tal vyděsila,že ho budu v noci zase chodit kontrolovat...
A jak bylo to miminko starý?

kristi
24. bře 2009

13 mesicu tusim

je to smutny,ale to se proste muze stat, u ditka nemuzes byt porad. Nase spinka ve dne sama v postylce, jdu se na ni podivat max. jednou. Nicmene neco jinyho je, kdyz je nemocna, to pomalu ani oko clovek nezahmouri...

mousunek
24. bře 2009

Taky jsem nemela chuvicky ani monitor. mam maly byt a kdyz se neco deje je to slyset. Monitor mi rekla doktorka, ze je zbytecny pokud nam nerekli v porodnici, ze je ohrozeni tak ho pry kupovat nemame.
Prceki spi semnou v posteli tak ho mam porad pod dozorem, nastesti ve spani neublinkava a snad neude, mam vetsi strach s toho co mi provadi, na spani mu davam pod hlavicku plenu a on si ji expert vytahuje a dava si ji na oblicej, kolikrat se bojim aby se neudusil pod ni.
Delaji to vase deti taky?

meleri
24. bře 2009

Mousunek,

ne nedělá..on snad ani neví že nějakou plínku má...on když leží tak mu pustím kolotoč a dívá se na něho a tak usne...a v noci spí na mém polštáři..
my to taky nemáme ten monitor dechu..taky mi to přišlo zbytečné když spí vedle mě....

já jsem tak ráda že už máme od toho zvracení klid...zvracel kolikrát i patnáckrát za den..a přešlo to z ničeho nic, takřka ze dne na den..

astrane
24. bře 2009

No já jsme si to přečetla a prý byl doma sám ☹ Takže buhví,co s ním ti rodiče dělali,když nechají 13 měsíční dítě samotný doma....

shaula
24. bře 2009

Nebyl doma sám, jen byl sám v pokoji, rodiče byli vedle. Oni ten článek včera opravili.

astrane
24. bře 2009

Aha.tak to se rodičům omlouvám...
Stejně je to hrozný...

mousunek
24. bře 2009

meleri - my mame taky kolotoc u ktereho usina, ale kolikrat i kdyz mu dam pred spanim neco do rucicky aby netahal plinu tak hracku zahodi a vytahne si ji a hraje si s ni lumpik

shaula
24. bře 2009

Je to hrozná tragédie, nedovedu si to vůbec představit. Ale nechápu, proč někdo ty rodiče tak krutě odsuzuje, to se může stát každému. Kdo tvrdí, že ne, tak lže. Nikdo přece u dítěte není každou vteřinu jeho života, to bychom si nemohli ani zajít na WC. My máme zatím monitor dechu, tak jsem celkem v klidu, ale po roce už ho taky používat nebudeme...

many
24. bře 2009

jééé fuj,taková smutná zpráva ☹ já nic nevím,moc zprávy nesleduju 😒 to je hrůza no ☹ my teda monitor žádný nemáme a sem tam na něho kouknu když hajá

meleri
24. bře 2009

Mousounek...tak mě napadlo, jestli rád nešustí v ručičkách s látkou? všimla jsem si že můj malý si moc rád hraje s peřinou, ale když je v pytli tak nic do těch ruček nemá..možná se tvému líbí ta látka...co třeba nějaký hadřený panáček?

jinak je to fakt strašné takhle přijít o miminko.... ☹

ygreen
24. bře 2009

no, my budeme mít monitor asi do 1 třídy 😀 né vážně, vím, že neovlivní SIDS,ale třeba tomuhle by možná zabránit mohl - upozornil by rodiče a ti by byli schopni včas zasáhnout

gtver
24. bře 2009

my monitor používáme pořád a to bude malému 14 měsíců 😉

llllucka
24. bře 2009

Já to včera taky četla a v nci skoro nespala.Pořád jsem malého kontrolovala.A dneska se před spaním 2x poblinkal,takže dnešní noc budu určitě taky ve střehu.Naštěstí spí vždycky s hlavičkou na bok nebo úplně na boku,případně se sám obrátí na bříško,tak by se snad zadusit neměl,ale člověk nikdy neví.

mousunek
25. bře 2009

meleri - hadrove panaky mame, koupila jsem mu i tu lamaze kostku ta susti taky moc rad si s ni hraje, ale jak se do jeho blyzkosti kam dosahne nebo kam se prekuli dostane plinka neodola 🙂

Moc jsem to nemile tema nechtela rozpatlavat, ale kdyz to vezmu logicky tak clovicek at je malej nebo vvelkej tak nez se udusi a prestanou mu fungovat telesne funkce tak, aby neselzachranit, to trva dlouho..... Tak si myslim, ze rodice od toho mimca byli hodne dlouho.

Nevim jak vy, ale myslim ze to mate stejne, ze sve ratolesti kontrolujete i kdyz trebas odpoledne spinkaji a nenechate je samotne dlouho...

kacka.va
25. bře 2009

mousunek: naše to s tou plenou dělá taky i s dečkou a jednou jsem ji dokonce v noci přistihla, jak se zavrtává pod peřinku. Ale ona, když se jí něco nezdá, tak se začne kroutit, takže se stejně vzbudím.
my monitor nemáme a já tomu ani moc nevěřím, u malých dětí je normální že dýchají nepravidelně. Jo a minule jsem někde na diskuzi četla, že mamina vyndala dítě na kojení, zapomněla monitor vypnout a ten se stejně nezapnul, i když dítě bylo mimo postýlku. A to by mě asi vyvádělo z míry mnohem víc, než když jsem při každém otočení malé byla ze začátku vzbuzená. Já když jsem nemohla být u malé, tak jsem dávala chůvičky.

shaula
25. bře 2009

mousunek: a co je pro tebe "hodně dlouho"??? Na udušení bohatě stačí 5 minut, a určitě neběhám pozorovat spící dítě každých 5 minut...