Spací pauza osmiměsíčního dítěte, setkali jste se s tím?

konikova
11. pro 2014

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda se někdo nesetkal se stejným problémem jako my a popřípadě, co na to zabralo (např. homeopatika...) nebo to samo přešlo...?
Můj syn většinou spává od cca 19hod. do 6. Dnes (už se nám to ale párkrát stalo) ale prostě ve 4 byl vyspaný, povídal si v postýlce, hrál si s dudlíkem, asi za půl hodinu začal křičet, tak jsem tam šla a on byl vysmátý, prostě vyspaný. Vzala jsem si ho do postele a asi hodinu jsme si tam hráli. Celou dobu byl ale unavený, mnul si očička, zíval ale prostě nemohl ještě zabrat. Nakonec začal plakat, tak jsem si ho vzala do náruče do polohy, jak bývá v manduce a houpala ho (nikdy tohle nedělám, usíná sám) a tak se trochu zklidnil, položila jsem ho k sobě od postele a usl. Spal do 8. Proč si dělá tuhle "blbou" pauzu? 😀 Nic ho nebolelo, prostě nemohl usnout. Nesetkal se s tím někdo? Je to dost nepříjemné 😀

tesorino1234
11. pro 2014

@konikova Jednoducha odpoved..protoze je vyspany a vic mu netreba 🙂Pomaly budes muset natahovat vecerni cas a dat ho spat pozdeji

konikova
autor
11. pro 2014

@tesorino1234 u něj je právě problém, že i když ho dám spát večer v 5 nebo v 8, tak spí max do těch 6. má pravidelný režim spánku přes den a večer v 6 je zvyklý se koupat, usíná v 7...nevydrží mi déle a kdybych ho chtěla uspat třeba jen na půl hoďky, tak neune..

klar2
11. pro 2014

Ahojky, můžu tě uklidnit – nejsi v tom sama. Naše malá chodí spát mezi 19-20 hod. , okolo 1hod. ráno se probouzí na jídlo, a já se modlím, aby u flašky usnula. 😒 Jakmile ji slyším, že si začíná povídat, vím, že za chvíli budu vstávat. Ona tak cca 1hod. si v postýlce povídá, hraje, skáče. Když začne řvát, tak ji beru, přebalím a dám do děcáku do hrací postýlky (tam má samé hračky), zde vydrží taky tak 1hod. Potom co jí to tam nebaví, beru si jí do kuchyně, kde leze a řádí, zase tak 1hod. Když už je nevrlá, udělám mléko a jde si lehnout. Ráno vstává kolem osmé a přes den mi spí jen odpoledne 12-13hod.
Taky bych chtěla vědět co s tím, já pořád doufám, že jí to časem přejde. Dobrý na tom je, že si přes noc v klidu uklidím 😀

konikova
autor
11. pro 2014

@klar2 jeee tak to jsem ráda, že v tom nejsem sama..já jen nejsem zvyklá vstávat tak brzo 😀 já, která potřebuje minimálně 10hodin spánku 😀 snad je to brzo přejde teda 😀

radushka1
11. pro 2014

@konikova ...a nebo si zvykneš 😀 Malá mi spává od 19:30 do 4:30 - 6:30 (každý den jinak), přes den spává asi hodinku po obědě... bývaly však doby kdy spala jen půl hoďky... celkově je to nespavec 🙂 Zvykla jsem si.
Jinak pokud jí dám spát o hodinu později, budí se stejně... a později už ji spát dávat nebudu, i já potřebuji aspoň nějaký čas pro sebe, tak aspoň večer 🙂

veroon1
20. pro 2014

@konikova ahoj presne tohle nam nas syn taky zacal delat,neni to teda pravidlem kazdou noc,ale uz je to cim dal castejsi...chodi spat mezi19:30-20:00h pak se vetsinou probouzi mezi24-1h rano na jidlo a pak nekdy nastane ta silena pauza treba ve2:30h kdy se vzbudi a povida si,do toho si taky nekdy zabreci a vydrzi byt vzhuru treba 1-1,5h takze usina treba az ve4h to chce treba jen caj,nekdy ho teda uspim u flasky s mlickem ale jinak uz je opet v 5h vzhuru na jidlo kdyz si teda da predtim jen ten caj a pak uz ho mezi6:30-7:30musim vzit z postylky,ptz uz ma opet vyspano tak si jdeme hrat do obyvaku...no muzu rict ze jsem z toho uplne k.o.:'(doufam ze je to jen nejaky blby obdobi ktery ho rychle prejde..takze drzim palce at to mate taky rychle za sebou tohle ,,divny spani‘‘

kolbishka
9. led 2015

ahoj holky,tak ted jste me uklidnily,ze v tom nejsem sama:D Vsem okolo deti spi celou noc,popr.hned po kojeni ci flasce zas odpadnou, u nas je tato uuzasna pauza na dennim poradku uz dlouhoudlouhe 3 mesice!! ze me je chodici zombie,okoli pri pohledu na nase vysmate slunicko neveri (jasne,asi si to vymyslim,abych byla zajimava,ze:D) U nas jsou ty noci stejne bez ohledu na to,kolik toho naspi pres den,nebo jestli jde spat driv ci pozdej.... Nezbyva nam,nez naivne doufat a verit,ze to nekdy prejde..🙂

targa
26. led 2015

Ahoj holky, tak u nás je to podobné, malá chodí spávat kolem 20,00 h. vždy se probudí ve 22.00 nebo 22.30 je jak hodinky a nespinká vetšinou do 24 nebo i do 1h. je to šílené a to usne jen u prsu, a když se náhodou probere, tak musíme prsa vyměnit. Je to šílené už chci přestat kojit, ale díky nočnímu uspávání to nejde.Jsem docela zoufalá, ráno je jak jak rybička v 6,20.Nevím co s tím...

gabrielaben
3. únor 2015

Upřímně mi pijou krev holky co jim mimča spí celou noc :D holky jsou odpočaté, namalované, vysmáté, pozitivní až se mi z toho chce zvracet :D Mě Vikča takhle blbě pauzovala v létě, pomohla Sedálie a chamomila, no pak začla krásně spinkat a ted to řeším po návratu z nemocnice...vzbudí se brečí nehraje si brečí...tak ji udyndám v postýlce lehnu si a do 5 min znova! takhle držim hodinu, byla zvyklá usínat sama, vůbec jsem k ní v noci nemusela, a ted spím 2 hodiny v noci, pač když spí večer tak dodělávám co se přes den nestihlo, do 3 se s ní peru, pak usnu a frajerka se vzbudí před 6 a když jsem hodně ko tak si ji musim vzít k sobě, ale to nedělám vůbec ráda, ať jde spát v kolik jde v 6 nebo v 10 tak prostě pravidelně je noc uplně stejná! Včera jsem začla dávat Sedálii znovu, jestli zabere, tak koupím jiná homeopatika už na léčeí nočních běsů a úzkostí. Vim o čem mluvíte...v létě když jsem šla poprvé do homeo lékárny tak hned věděli co je prej vypadám jako chodící mrtvola :D mě daly taky na zklidnění, na uvolnění 🙂 aspoň mi to bylo trochu jedno :D