Spánek dítěte. Od kdy stačí jeden spánek přes den?

cuma
27. zář 2011

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak to máte s uspáváním dětí přes den, s naší malou je to od narození boj, když usne tak na 20minut max. možná by bylo lepší dávat ji spinkat jen po obědě, ale nevím, jestli na to není ještě moc malá. Budu ráda, když mi poradíte.

andy82
27. zář 2011

my jsme to brali podle toho, že už byl pak problém s usínáním po obědě, takže jsme zrušili dopolední spaní a po obědě spal syn zase dlouho, brala bych to spíš citem než podle věku

helulela
27. zář 2011

@cuma někde jsem četla, že jedno spaní stačí až v roce, ale znáš to, každý je jiný... My jsme se k jednomu spaní dopracovali asi v 16 měsících. Můžeš to zkusit, jestli to pomůže.

marrei
27. zář 2011

Mě malá začala spávat jednou denně taky v roce... Ale jak píše helulela, každý dítě je jiný, zkus ji dát spát jen jednou denně a uvidíš.

berenika39
27. zář 2011

Nejjedndušší je to zkusit a uvidíš...brzo to je, ale každému dítěti vyhovuje něco jiného, podstata je, aby to bylo podle prcka....
Petr začal spát jednou denně až asi ve 14 měsících.

romcovaklarka
27. zář 2011

@cuma Samík už teďka ve 3 měsících spí většinou jen jednou, samozřejmě to stále zkouším dávat ho spát podruhé, ale většinou už neusne, ať uspávám jak uspávám. A o tom, že "jedno spaní stačí až v roce", to asi nečetl 😀

petkave
27. zář 2011

Vincko sa v Miškinom veku ráno budil o cca. 5.30, potom spával polhoďku od cca. 9.00 do 9.30 a potom poobede v kočíku od 13.00 do 15.00. Večer som ho dávala spať o 19.30. Okolo 1.1 mesiaca som si všimla, že už ani tá polhodinka doobeda mu nie je treba. Jednoducho nebol unavený a keď som ho nútila spať, vyskakoval v postieľke, smial sa alebo naopak, od jedu plakal... Tak sme spanie nahradili prechádzkami a spať chodíme o 11.00. Vstáva potom cca. o 13.30-14.00. Pred spaním si dá polievočku, po spaní druhý chod... Takto fungujeme od toho 11.mesiaca a je to fajn... V kočíku už nespáva, je pekne v posteli a ja si aspoň doma porobím, čo treba... Ranné vstávanie a večerné zaspávanie zostalo nezmenené... Ale nenútila som ho do ničoho. Sám sa rozhodol, že bude spávať iba raz... Dal mi to jasne najavo a keď sme to vyskúšali, zistili sme, že to funguje... Držím palce, nech sa to aj tebe nejako podarí zariadiť.

marhulinka
27. zář 2011

Od narození se řídím malým,jeho potřebám spánku...spal málo,také po chvilenkách a pak si spánek sám upravil na dvakrát denně a od osmého měsíce začal spát sám jednou a to po o 😉

luciina
27. zář 2011

Úplný souhlas s Marhulinkou. 😀

majatob
27. zář 2011

kazdymu diteti vyhovuje neco jinyho 🙂
nas nejstarsi spal dvakrat asi do roka a pul, do dvou let jednou a pak uz vubec, prostredni spala jednou asi od 8 mesicu, nejmensimu bude 7 mesicu a spi jeste trikrat... 😀
jestli mas pocit, ze uz ji staci jedno, tak to zkus a kdyz to nepujde, vratite se ke dvema kratsim 🙂

miskadis
27. zář 2011

Naše malá spala 3x denně do 10 měsíců - vždycky tak půl hodinky, potom spala 2x denně,ale taky tak po půl hodinkách, někdy po 3/4 hodinkách, no a jednou denně spí asi od 14měsíců 😀 a to spí tak hodinku, maximálně hodinku a půl - takže je to asi individuální.

jop
27. zář 2011

náš malý spal 2x denně do 13 měsíců. Pak už byl problém s usnutím odpoledne, takže jsem ho jednou dopoledne přemluvila, aby šel spát až později 😉 a od té doby spal už jen po obědě. Musíš to vyzkoušet, každý to má jinak.

emma01
28. zář 2011

náš drobeček mi až do 9 měsíce spal také jen max.20 minut v kuse, často po dlouhém uspáváni. Takže výsledek byl, že jsem 40 minut uspávala, aby 20 minut spal, ale za celý den to dalo dohromady max. hodinu. Byla jsem z toho úplně vyřízená, ale vše se obrátilo počátkem 9 měsíce, dala jsem ho spát po obědě a usnul sám a spal 2,5 hodiny v kuse. Od té doby chodí ráno mezi 8 a 10 hodinou (vstává před 6) a po obědě obvykle 2 hodiny. Každé dítko je prostě originál 😉

jajina.c
28. zář 2011

Náš malý si taky " řekl " sám, myslím, že od roka spal jednou a teď ve dvou přestal spát i po obědě ☹ .

bufina
28. zář 2011

Náš malej byl vždycky docela spáč. Ještě v 15ti m spával 2x denně 2-3 hodiny. Teď je má 21m, ráno vstává kolem 6.30 a je spát zase hned kolem 9.30 max 10hod. Spí tak 2 hodiny a pak to táhne až do večera cca do sedmi. Ale to pak lehne do postýlky, otočí se na bok a spí.
Trošku mně to jeho spaní přijde postavený na hlavu, ale nechávám to vyloženě na něm, ať si jde teda spát když je unavenej. Jinak po obědě to na něho se spaním nezkouším, to by stejně neusnul.

janicka006
28. zář 2011

Naší slečně bude 18m a spí stále 2x denně.....hodinku dopo a hodinku a půl odpo.Nenutím jí nespat, zcela podřizuju režim jí....

apollo11
28. zář 2011

Dítko si samo řekne, přes veškerou snahu pak už třeba neusne 😉 Naše spí jednou denně po obědě cca od 10 měsíců, ale zato si klidně dá i tři hoďky 😎 (většinou teda dvě, jinak je večer moc živá). Je to lepší, předtím se mi často špatně organizoval den, spánek ani nebyl moc pravidelný.

bambulkaivanka
12. bře 2012

To je náš věčný boj. Malému je 10 měsíců a ted se naučil spát jen dopoledne cca od 9:30 - 11:30 a odpoledne mi už neusne, ale udržíme ho do půl 7 vzhůru. Za to v noci se budí pravidelně po 2 hodinách. Už nevím co s ním, někdo mi radil nechat vybrečet, ale nemám na to sílu.

bambulkaivanka
12. bře 2012

Holky a co říkáte na to, že někdo tvrdí, že čím víc spí dítě přes den, tím lépe spí v noci? Dokonce jsem slyšela i opak, že čím mín ho dám přes den, tím lépe spí v noci. Já se řídím tím jak si řekne, ale do 9 měsíce spal ukázkově a potom se to začalo motat.