Spánek přes den u šestiměsíčního mimina. Jaký by měl být?

maarie
22. črc 2008

Ahojky,
jakpak Vám spinkají mimísci kolem šestého měsíce přes den?Tadýsek usíná ráno kolem 8 hodiny na půlhodinku(vstáváme kolem půl šesté),pak v 11 hodin,to někdy na půl hodiny,někdy na hoďku,podle toho,jak je unavenej.No a pak jdeme spát jednou odpoledne,mezi druhou a třetí hodinou.Toť vše.Není to málo,pokud spí jen po těch půlhodinkách?Už jsme zkoušeli snad všechno-od spaní doma,po vození a vození...Ale zase mi spí krásně v noci 🙂 (tedy zatím 😠 )To vstáváme jen jednou na jídlo a někdy ani to ne.

ssissi
23. črc 2008

Hubka, mne to nejako nevychádza. Keď dávaš o 21,00 spinkať a spinká do 9-10 (medzitým prestávka na kojenie) a potom dopoludnia + popoludní. Vyzerá to viac ako 12 hod., a myslím, že je to OK.

Inak u nás to je dosť podobne - nočné kojenie je niekedy po druhej, niekedy až po štvrtej rannej hodine (niekedy len raz, niekedy viac), ranné zvykne okolo šiestej, potom ešte spinká - v postelke maximálne do tej siedmej, pri mne v posteli aj do deviatej 🙂. Dopoludňajší spánok dve hodiny po rannom zobudení - vetranie riťulky, hranie sa. Ten trvá tiež 1,5 - 2 hodiny a popoludní spinká len vonku, v aute... - maximálne hodinku. Večer dávam spinkať o pol deviatej.

hubka
23. črc 2008

vtedy mi od tej deviatej spal aj do siedmej rana apotom spal, zase nejake 3 hodky doobedu, ale teraz mi je nejaky posunuty, ale vzdy ked to pocitam, priemer je 12, niekdy spi viac, niekedy menej, chapeme sa?? 😀

hubka
23. črc 2008

Tak to ti pospi viac ako mne, sa mi zda, pretoze mne von moc nie, ked je moc zly a sme skor doma ako zvykneme vtedy pospi, ale to sa bojim co bude v noci...

ssissi
23. črc 2008

Jaj, chňápem 😀 . U nás ale fakt rovnako, to v posteli pri mne do deviatej, to je len tulky-tulky 🙂, tiež spinkáva cca 12 hodín plus mínus. Celkom jej to stačí, len niekedy, keď nechce spinkať poobede, býva večer taká utrápená, asi ako tvoj.

hubka
23. črc 2008

No to maly zacne skriekat ale doslova skriekat a pistat, nasi ho volaju pistalka, potom je to strasne ked poobede nespi, nechapem, ako to vydrzi a to sa ho snazim uspat, napr. aj dnes, a ked si ho manzel zoberie na ruky tak sa smeje ako blazon a kuka po mne, ale vzapati je upistany...

kitty68
23. črc 2008

tak my vstavame kolem 7.30 v 10.00 jde tak na 40 min, pak jde kolem 13.00 nekdy na hodinu nekdy na dve, pokud spi jen hodinu tak si da jeste kolem ctvrte pulhodinku 🙂 .

jandalinka
23. črc 2008

Holky,všechny,co Vám dělá "vrásky" 😉 ,že Vám mimi málo spí,tak nezoufejte.Každé mimi je různé.Naše malá spala "podle tabulek" 😀 zhruba měsíc a pak přes den hooodně málo.Kolem 4.měsíce to bylo třeba i 4hodky přes den dohromady a to třeba i po půl hodinkách a nyní spíme max.2-3hod.za celý den.Ale za to aspoň spí krásně večer 😉

volp
24. črc 2008

Ahojky,my jsme na tom podobně, malému bylo teď 5 měsícu...přes den mi naspí max 3x30 min☹už jsem vyzkoušela vše-kočárek,postýlku,nošení,čaje atd a nic. Naštěstí v noci se budí max 2-3na flašku🙂 Snad to časem bude lepší,přeju pevné nervy s malými nespavci🙂 😉

lenkaha
24. črc 2008

Ahojky, mě Kubík nevydrží být vzhůru dýl než 2 hodiny, spíš mnohem míň. Takže nám to vychází přes den na 3 spaní. Délka je různá, někdy půl hodiny, jindy 2 hodiny. Pěkně mi spinká v postýlce i v kočárku, tak jsem ráda. V noci se mi poslední měsíc budí cca 3x. Někdy se mi podaří obalamutit ho dudlíkem, nekdy se ošulit nedá 😀

jad
26. črc 2008

Maarie, my mame 6,5 mesiaca a maly presne tak spi ako tvoje. Tiez v noci prespi, tak som rada. Cez den sa mi tiez zda, ze spi malo, ale zistila som, ze mu ta polhodinka, niekedy uplne staci. Ked spi cez den malo tak je dost nervozny uz vecer. Nastastie teraz je leto tak chodime von aj od tej 17.00 do kupania, a to ho do kocika dam na brucho(este nesedi) a vydrzi hlade na svet tak aj dve hodiny a ani nemukne. myslim si, ze kazde dieta spi kolko potrebuje.

zuka
26. črc 2008

Nas spi cez den vela. A co je prekvapujuce, spi celu noc, bez prebudzania.
Cez den spava 3 krat, niekedy aj 4 krat a kazdy spanok minimalne 1 hodinu a jeden denne ma taky cca 2-hodinovy 😉
Je zvlastne, ze vecer ho davame spinkat sameho a pekne potichucky zaspi. Cez den spi dobre, ked som v miestnosti s nim, obcas zdvihne hlavu a ked ma zbada, uz sa mu ocka vyvracaju 😉

binki
4. srp 2008

2x 20 min

zzz
4. srp 2008

tie ktorych spava malo, potesim....urcite sa to zlepsi...nas krpec daval tiez 2x20 minut.... potom 2 x 40 minut a potom zrazu zmenil a teraz spava 2x2hodiny......tak sa teste........ 😅

arieska
4. srp 2008

ja sa práve dnes tiež trápim s Oliverom. on má také dni, buď spinká ako podľa knižky alebo vôbec. dnes spal 20 minút od 9,15 do 9,35 a potom už nič, unavený je, ale vôbec nechce zaspať

binki
4. srp 2008

arieska: amir spinká od začátku velmi krátce, teď se i budí zase 3-4x a to už uměl i spinkat dorána, já myslím, že to musíme vydržet... 🙄

emjee
15. lis 2008

elizabeth453 • 1d • Včera o 17:28
Ahoj..tak som tu zas,,,neviem, ci mam zmenit rezim mojej malej?kedy ju ukladat na spanok cez den?ked uz je totalne unavena, ale ako je zvyknuta?
mozno mam az prilis trapne otazky, ale je to moje prve babo...

jannicka • 1d • Včera o 21:37
ahoj. ja cez den ukladam ked je unaveny a sucha si ocka. len ked uz chce spat prilis na podvecer snazim sa ho udrzat hore, respektive ked zaspi este aj poobede tak najdhsie do pol piatej necham spat, lebo vecer ide vzdy do postielky rovnako, cca o pol osmej a ked poobede dlho spi vecer nevie zaspat. cize cez den podla unavy a vecer v rovnakom case po kupani a papani. ale sama neviem, lebo najma nespi v noci :( stale sa budi uz som total vycerpana a to cez den dokopy neprespi viac ako tri hodiny... :(

elizabeth453 • 1d • Včera o 21:42
ahoj...doteraz som ju ukladala vzdy 3x denne po hod.niekedy len pol.Ale v uz sa mi tazko zaspava, lebo ju ukladam skoro kazde tri hod., a nezda sa mi , ze by bola unavena.Chvalabohu, noc mi prespi...od 20.00 do rana do 6.pol 7....
len neviem , ako a kedy ju mam cez den ulozit, aby bola spokojna...skusala som ju ulozit len 2x, ale potom ju nic nebavilo, stale len zyvala..

sipcek • 1d • Včera o 22:22
Ahojte,tak ten moj cert sa konecne uspal.Ma nieco cez 9 mesiacov a neviem ci uz prechadza na iny rezim alebo co.Rano vstavame okolo 7.30-8.00,po troch hodinach ide spat,niekedy spi 1,5 hod.,niekedy 2 hodiny,a potom mi nechce zaspat az vecer.Ukladam ju okolo 16.00-16.30 ale nie vzdy mi zaspi.Dnes napr.vstala o 13.30 a zaspala mi o 22.00 po 2 hodinovom snazeni ju uspat.Tomu uz fakt nerozumiem kde ma tolko energie sa vzdy saliet.Cez noc sa budi 2-3x.

bublinkajasminka • 1d • Včera o 22:35
moja spí v noci od 20-tej do 7.40 a potom ide haji o 10.30 do 12-tej a potom od 15-tej do 15.40 a potom už do 20-tej je hore

libka1 • 1d • Dnes o 06:50
No tiež by ma zaujímalo koľko by mali zhruba polročné bábo pospať. Náš spánkový režim:
doobeda: okolo 10.00 hod ju uložím spí asi 30-60 minút
poobede: okolo 14.00 hod ju uložím a spí 1 - 2,5 hod, ako kedy
večer: okolo 20.00 hod a ráno budíček okolo 07.30, medzitým jedno kojenie okolo 4 až 5

alusha • 1d • Dnes o 06:53
ahoj libka, my mame presne taky isty spankovy rezim ako vy... este aj to nocne kojene, ale rano uz je hore okolo 6, aj dnes

lucinka1104 • 1d • Dnes o 10:14
môj malý chodí spávať až o 22,30 v noci sa budí aj 4-5 x ráno stáva okolo 8,00 potom po 2 hod si zdriemne na 30 min, potom zase po 2 hod spinká 2 hodiny a potom po 3hod izase tdriemne na 30 min a večer o tej 22,30 niekedy aj neskôr

elizabeth453 • 1d • Dnes o 10:42
aj moja tak spavala, kazde dve hodky si zdriemla na pol.hod., niekedy na hod. Ale uz nechce, zakazdym place, ked ju idem uspat/samozrejme v kociku/.Nezda sa mi unavena kazde dve hod.Len neviem, ci jej to mam zmenit a hlavne ako...
vecer ju nechcem davat neskoro spat...odmala ju davam o 20:00 do postielky, bud zaspi hned, alebo po pol hod.spi az do rana, takze to je v pohode...len ten den nejak neviem ako jej mam zariadit

fifinna • 1d • Dnes o 12:31
eliza, daj ju spat po dvoch hodinach od ranneho zobudenia. Vdedy je dieta najviac unavene. A potom po troch hodinach. Ja som to mala takto : Rano vstaval okolo siedmej, dala som ho spat o deviatej, spal asi 1,5 hod. Potom som ho dala spat o pol druhej a spal príblizne 2 hod. A vecer ti ti vyde akurat o tej ôsmej. Ona uz nepotrebuje tolko spat. Zmen jej to. Zaciatky budu tazke, hlavne udrzat ju hore do ôsmej vecera a hlavne ked je uz tak skoro tma, ale nauci sa.

libka, mne maly ako polrocny spal 3 krat. Pred obedom, cez obed a po obede.

elizabeth453 • 1d • Dnes o 12:46
fifinna...lenze ona mi nevydrzi spat dve hodiny v kuse...ona odmalicak nebola velky spac

fifinna • 1d • Dnes o 13:18
eliz, tak to skus este na tri krat denne. Rano po tych dvoch hodinach, to je zaklad . Ak je moc unavena tak môzes aj po 1,5 hod. Druhy krat ju daj okolo dvanastej a treti krat okolo stvrtej, ale hlavne nech je pred vecernym spanim aspon 3 hodiny hore. Ale ak uz nepotrebuje tolko spat a da sa ti snou zabavit, tak si ju skus naucit na tie dva razy, lebo aj tak by okolo 8 - 9 mesiaca mala spat len dva krat a ako rocna ti mozno prejde na spanie len raz za den. My sme to tak mali. Daj ju spat do obeda, potom po obede a dost. Vsak skus jeden den tak a jeden tak a uvidis, co vam bude vyhovovat.

anezena • 1d • Dnes o 13:36
elizabeth - ja davam tiez spavat o osmej a spi do 6 - 6,40.
spime dva krat denne. 1.krat po troch hodinach ide spat - okolo 9,30 - 10,00 - dne snapr. az 10,30. a spime hodinu a pol. a potom mame obed hrame sa a davam spat zase az po 3 hodinach. takze spat ide okolo 14,30 - a spi zase hodinu a pol, takze do styroch a potom je uz hore. podla mna je zaklad udrzat dieta hore pred vecernym spankom 4 hodiny. a medzi ostatnymi spankami 3 hodiny. presne ti to vyjde. ked som dala danusa spat skor doobeda tak spal len 30 max 40 min. a po 2 hodinach bol uz hotovy. takto som ho rano udrazal dlhsie hore a pekne sa mu to same upravilo. spaval inac 3x 40 minut a to bolo o nicom, stale nervozny a hlavne v noci. takto noc sice neprespi, ale aspon sa nebudi uz 6-8x, ale len 2 - 3x. parada.

elizabeth453 • 1d • Dnes o 14:41
rano okolo tej 9tej zaspi stale na hodinku....potom chodi o pol 1 , to spi pol hod....ale uz pol 4 zaspava s placom, nechce spat,,,lenze od jednej do vecera do 20.00 nevydrzi....
potom jej ale neviem rozdelit papanie...jaaaj

fifinna
15. lis 2008

eliz, tak jej to spanie o hodinu poposuvaj a vecer ju môzes dat spat aj o pol hod skôr. Vyskusaj . Preco nevies rozdelit papanie, vsak uz urcite dokrmujes ?

elizabeth453
15. lis 2008

dnes som ju chcela dat spat o druhej...o pol druhej zaspala pri flaske, ale za pat min. sa prebrala, tak som to skusila o pol 3..do tretej plakala, ako keby som ju rezala, az nakoniec v tom velkom placi zaspala a spala pol hod.tak teraz neviem ako to s nou vydrzim, lebo ani tak ani tak dobre..

elizabeth453
15. lis 2008

keby ju dam spat o pol. hod. skor, tak mi uz o 5 buntosi

libka1
15. lis 2008

Alusha ja som celkom s tým režimom spokojná, nevadilo by mi keby pospala trochu viac cez deň, ale neva, základ je tá noc 😀 a s tou som spokojná 😎

kacka.va
15. lis 2008

my teď usínáme mezi 20 a 21, v noci se většinou vzbudíme jednou a vstáváme mezi 7-7,30. Přes den spí podle toho, jak má náročný den. U jídla to vychází cca ve stejný čas, takže s tím problém nemáme.