Spánek přes den u šestiměsíčního mimina. Jaký by měl být?

maarie
22. črc 2008

Ahojky,
jakpak Vám spinkají mimísci kolem šestého měsíce přes den?Tadýsek usíná ráno kolem 8 hodiny na půlhodinku(vstáváme kolem půl šesté),pak v 11 hodin,to někdy na půl hodiny,někdy na hoďku,podle toho,jak je unavenej.No a pak jdeme spát jednou odpoledne,mezi druhou a třetí hodinou.Toť vše.Není to málo,pokud spí jen po těch půlhodinkách?Už jsme zkoušeli snad všechno-od spaní doma,po vození a vození...Ale zase mi spí krásně v noci 🙂 (tedy zatím 😠 )To vstáváme jen jednou na jídlo a někdy ani to ne.

caira
22. črc 2008

tak nam sice pul roku jeste neni, ale uz skoro...

My vstavame v 8 rano, kolem 10/11 si da mala na hodku { nekdy dyl} slofika a pak jeste jednoho slofika odpoledne kolem treti hodiny,na jak dlouho zavisi od toho jak dlouho spala dopoledne, kdyz si da dopoledne dve hodky tak pak spi uz jen tak pul hodinku, kdyz jen hodku dopoledne tak si da tak tu hodku odpoledne. Ale porad se to dost lisi, ty odpoledni slofiky si nekdy dava od tri, nekdy az od ctyr..a pak jde spinkat po krmeni v sedm { ale kolikrat nezabere az do deviti}

gilotek
22. črc 2008

Tak mě malej spí špatně jak přes den tak v noci. Přes den spí max. 2x po hodině a to je už hodně a v noci vstávám min. 3x na kojení a x-krát na dudlíka. Nespavec je už od narození

caira
22. črc 2008

gilotek: teda to je mi te lito, my vstavame v noci jen jednou na krmeni..cca kdykoliv mezi pul treti az patou a pak spime vetsinou do sedmi { do osmi kdyz ji jeste vrazim dudlika } 😉

jankax
22. črc 2008

Tak my spime kolem 11 nebo 12, bud hodinu nebo nekdy i hodinu a pul, a odpoledne jak se zadari....nemame to vubec pravidelne, ale snazim se aby maly pres den minimalne dve hodiny naspal.
V noci mi spi prumerne deset hodin takze snad by mu to celkove melo stacit.... 🙂

jankax
22. črc 2008

Maarie: Ted mi doslo ze malemu je skoro 7 mesicu, a kdyz se tak divam zpatky tak v 6 mesicih spaval podobne jak pises 😉

erikasadek
22. črc 2008

tak aky mas problem pokial ti spi v noci pekne a cez den niekolko hodin tak to mu staci rastie je zdrave neplaceti tak je to ako am byt aby si nebola sama aj moj syn spi len 2 3 hodiny cez den a potom 9 vecara do 9 rano atkze pohoda

gilotek
22. črc 2008

tak to máte holky zlatý děti. Malej se budí po 5 ráno a už nespí

jankax
22. črc 2008

gilotek: me by rano maly taky klidne uz v 5 vstaval, ale normalne ho nakojim, dam zpatky do postylky, kolem nej necham par hracek a jdu zase do postele 🙂 vetsinou si chvili hraje a usne. nekdy sice protestuje ale vetsinou fakt pak jeste spi tak do 7.
Deti jsou 'vycurane', kdyz se jim to vstavani v 5 umozni tak si na to navyknou..... 😠 znam moc dobre!

maarie
autor
22. črc 2008

Erikasadek,nemám žádný problém,jen jsem přemýšlela nad tím,jestli třeba nespí přes ten den málo.Ale asi mu to tak stačí,protože není ani protivnej.Třeba dneska,šel spát ve dvě,spal skoro do tří a do večera už spát nebude.O to mi jde,jestli to není dlouhá doba.Ptala jsem se maminy a prý jsem byla to samý 😝 .

srnkamt
22. črc 2008

tak moja mala spi presne tak isto niekedy 4 krat a niekedy 3krat po pol hodinke....a v noci spime celu noc az do 8 rana..tak teda zatial... 😀

emita
22. črc 2008

U nás je každý deň iný. Ale väčšinou vstávame o 8.00 a už o 10.00 chce spať zase. Cez deň spinká 2-3x, najčastejšie len po pol hodinke ale niekedy sa podarí aj do dvoch hodín. Ale aj keď spí len 3x po pol hodinke nemôžem sa sťažovať lebo v noci vstávame len raz-max 2x . Tuším to tak máme od 3 mesiacov (s výnimkou choroby kedy sa budil každé 2 hodiny)

nevesta
22. črc 2008

Mne od pol roka spava az poobede, vstavame okolo osmej, spi tak 2-3 hodinky... Iba raz za den...
Ked vstane skor, tak spi 2x, prvy krat dlho a na podvecer tak pol hodinku...

marieta622
22. črc 2008

Môj prespí celú noc (od 20.00 do 7.00) ale cez deň je to hrôza. Pospí max. 3x po pol hodinke ale iba na rukách. Poraďte ako ho naučiť spať samého. Skúšala som už asi všetko možné a nič. Večer pritom zaspáva sám na posteli.

monik76
22. črc 2008

ahojky, tak mně spí tak hoďku dopol a hoďku odpol. Spát chodíme večer mezi 20h-21h. A v noci se budí tak 2x, ale někdy se zadaří a vzbudí se jen jednou. 😉

simlenka
22. črc 2008

Ahoj - tak mě Terka spí jak kdy - někdy půl hodiny, někdy 20 minut a někdy třeba hodiny dvě - ale jak často to nevím přesně, ona prostě nevydrží dýl jak dvě hodiny vzhůru - takže chodí spinkat jednou za dvě hoďky - ale poslední tři dny pozoruju, že po druhým spánku kolem oběda je pak vzhůru dýl, třeba i tři a půl hodinky, pak jde na dvacet minut a pak asi po hodině a půl do postýlky na noční spánek.

Jo a taky ona by spala třeba jen tu půlhoďku, ale když je v kočárku a vzbudí se a já rychle zareaguju a ještě ji trochu povozím, tak usne a pak spí třeba právě ty dvě hodinky 😉

bambusko
22. črc 2008

nas je spachtos, prvych 7 tyzdnov len jedol a spal 🙂 teraz spava od 19.30-6.00, medzitym sa raz naje a cez den spi rozne, doobedu 1-1,5 hod. a poobede niekedy raz 2 hodiny alebo 2x 1-1,5 hodinky, cize spolu asi tak 4 hodiny. no proste spachots 😀

harvyova
22. črc 2008

Mě malá vstavá v rozmezí 5:30 až 7 hodin, pak je 2 hodiny vzhůru, dá šlofíka na půl hodiny až hodinu a pak takhle ještě 3x přes den. V noci spíme od 20 hod a 2x v noci stavame na kojeni. Přes den mi spí jedině v kočáře, v postýlce mi nechce usnout, i přesto, že večer tak krásně usíná sama do 10 minut po uložení. Nemáte nějaký fígl, jak ji naučit přes den do postýlky?

kamcatko
22. črc 2008

ahojky,tak my pres den moc nespime.Vstavá kolem 7h. a chodí spát kolem 22h. a mezi tím spí jak kdy,někdy třeba jen hodku... 😉

janula2008
22. črc 2008

Ahoj holky tak my zaleháme kolem 20h., budíme se v 5-6h. na jídlo a definitivně vstáváme kolem 9h. No a spí přes den max. půl hoďky - hoďku po poledni.

criterska
22. črc 2008

Ahojky, taky máme Tadýska, věkově jsou na tom kluci taky stejně, a spíme podobně...Většinou vstáváme mezi pátou a půl šestou, potom usne jednou během rána, okolo té osmé, deváté, ale také jen na půl hodinky, potom okolo poledne, to taky tak půl hod, úplné maximum, což se stává tak 1x za čtrnáct dní, na celou hodinku, pak si schrupne na svých 30 minut ještě odpoledne okolo čtvrté, usínáme večer mezi sedmou a osmou, taky spáváme celou noc, jednou za čas se probudí okolo čtvrté, napapká se a ještě tu hoďku spíme..Ale teď nám začínají růst zoubky, tak uvidíme, začíná být Tedýsek pěkně nevrlý..🙂

kim
22. črc 2008

Dost podobné jako uvšech..asi od 4.měsíce...20-06 s neustálým budezním na čaj, či dudel...od 06-07 se mnou v posteli...1.spánek v půl 10 na půl hodky...2.spánek ve 12 na půl hodky....3.spánek ve 14:30 na půl hodky..4.spánek 17:30 na půl hodky...časy se samo liší, někdy hodí hodinu, ale vyjímečně, takže my spíme asi tak ty 2 hodky přes den, max.3!!!!!!

ivulinda
22. črc 2008

U nás je to taky tak.Od 20-5vstává a papá,pak usne do 9ráno,pak papá,hraje si...Ve 12 nebo jak kdy usne na hodku někdy dvě pak papá a pak spí až kolem 17hod.a pak až večer 😀

maarie
autor
22. črc 2008

Tak to jsem "ráda",že v tom spaní-nespaní přes den nejsme sami.Mě to naprosto nevadí,říkám pořád,hlavně,že spí Tadýsek v noci.Jde mi o malýho,přece jen je to naše první mimi,a je mi jasný,že toho spánku přes den bude míň a míň.
Určitě bych se chtěla časem dopracovat ke spaní,co píše Nevesta,jen jednou po obědě.
Criteska,s těmi zoubky jste před námi napřed,u nás zatím nic. 😉

patricien
23. črc 2008

Ahoj maarie, my stávame okolo 6hod a pak jde spat okolo 8-9hod. okolo 13hod znova a někdy i v 17hod tak na 30 min ´, jinak chodíme spát v 19hod ., v noci už nepapá takže jen dudlík a nebo cucnutí čajíku .
Hlavně že ti Tadeášek spinka v noci to je duležity spánek ....takže je to v pořadku a když mu stačí par pulhodinek přes den tak je to taky fajn . 🙂

zuzana105
23. črc 2008

po raňajkách 7-8 hod si ešte pospí niekedy aj hodinku, potom to boli také pol hod spánky ešte 2x niekedy 3x, prespí celú noc, až na posledný týždeň, kedy ju začali jedovať zuby, nemáme ešte ani jeden ☹

gilotek
23. črc 2008

tak já hlásím, že dnes spal malej od 9 - 11, pak půl hodiny venku kolem 14 a pak jsme oba spali od 16 - 17.30. To je u nás fakt rekord a pokusím se to nějak zavést to spaní. Jinak za chvíli budu chodící mrtvola 😀

agatka77
23. črc 2008

tak my spíme takhle:

vstává mezi 5:30-7, dvě hodiny na to spí (obvykle vstáváme v 6:30, tak spí v 8:30 a to hodinu a půl).Pak spí od cca 12:30 zase 1 a půl nebo i 2 hodiny a pak chodíme ven a to spí když chodim tak max.půl hodiny akdyž někam zajedu do ticha,tak dá i hodinu.Večer koupeme po sedmé a v osm většinou chrní.

hellosona
23. črc 2008

my sa snazime, aby cez den (za 24hod) spal tyx 14,5 - 15 hodin. a cez den xodime spat po 2 hodinax, vyzera to nejak podobne, ako pisala agatka77...

marka
23. črc 2008

Tak my máme režim podobný jako AGATK77 😉 zhruba po těch 2 hod, co je malá vzhůru spinkáme a je to jak kdy, někdy půl hod., někdy 1-2 hod., večer už tak od té šesté většinou nespíme...koupeme kolem osmé a spát chodíme po devété, ale zabere mi tak do těch desíti.
V noci teď máme období, že se mi zhruba po 3hod. budí jak jídlo, jak kdy...kojíme 🙂

hubka
23. črc 2008

ahojte, tak mne sa maly zacal uz par dni budit cca 4-5 rano, nakojim ho, trosku si porozprava 😀 a spi do 9-10, potom zas kojenie a chvilu je na deke s hrazdickou, cca 11-12 ho ulozim, spi mi 1,5-2 hod ale potom ideme von a uz mi nechce spat ak sme stale von, ak sme doma a je moc zly, este hodku pospi a potom ho ulozim na noc, cca 21hod, ratala som , ze v priemer mi spi 12 hod, je to dost???