Spaní 21 měsíčního dítěte - neklid, pláč, časté vstávání

vysocanka
11. črc 2012

ahoj ve spolek, moc prosim o pomoc, radu cokoliv jsem zoufala... Nas syn Lukasek, kteremu brzo bude 21 mesicu spi silene, i kdyz uz neni kojeni (bezprostredne pote se zdalo, ze se snad blyska na lepsi casy a trochu se vyspime, ale mam dojem, ze uz jsme zase tam kde sme byli).
Strasne moc se budi, hrozne sebou mlati, toci se jak hodiny, z toho duvodu jsme uz i museli zrusit malou postylku a koupit velkou, kterou jsme prirazili k nasi posteli, jinak se to ani vyresit nedalo z nedostatku mista. Spi treba od osmi do desiti, nekdy ani to ne, pak se vzbudi, a za chvili usne, ale kolem pulnoci pravidelne rev, leze mezi nas, a pak zacina teror, kopani, coz s problemy, ktere me trapi se zady neni nic prijemneho. Toci se jak hodiny a ma silene neklidny spanek, dneska sme treba vstavali uz v 3,40, to neni normalni, vetsinou to jisti u nas 5-6, ale proste za noc treba 6x vstavani :/ sem hrozne vycerpana, nespala jsem uz cele tehu, takze uz to jsou skoro tri roky a silene sem unavena, hrozne me boli zada. proto prosim jestli ma nekdo nejakou radu ci pomoc jak toho ulicnika donutit nejakym zpusobem aby se v noci zklidnil a dal nam s tatinkem trochu casu na regeneraci, sem s ni. Predem moc dekuji. 😨

imzadi
11. črc 2012

@vysocanka ahoj, i ja mam doma nespavce...dnes druhou noc za sebou vzhuru od 3 do pul paty, za noc xkrat buzeni s placem...u nas je to ted tyden, co jsme ho prestehovali do velke postele a i vlastniho pokoje...a muzu rict ze trochu lepsi...nemuzete ho dat mimo loznici? Treba ho rusite...

Ja doufam v obrat, presne jak pises uz dva roky jsem se nevyspala, navic jsrm ted tehotna, takze mit ho v posteli uz nepripada v uvahu, pac hrozne kope...

No jsem zvedava na rads zkusenejsich...ale nejsi v tom sama! To je pomoc co 😀

vysocanka
autor
11. črc 2012

@imzadi lepsi jak nic 🙂))))))) no to bychom museli jit leda do obyvaku ale netusim jestli by se nezabil na te velke posteli potom co dela za otacky :(

imzadi
11. črc 2012

@vysocanka to kuba taky, ale ma tam zabranu a pod posteli pro jistotu matraci a zatim nezuchnul...tak to zkuste...treba to bude lepsi 😉

berenika39
11. črc 2012

@vysocanka nemůžou mu růst stoličky? třeba ho to v noci trápí...

vysocanka
autor
11. črc 2012

@berenika39 co sem si vsimla tak se mu vyrazily min. tyden tri spicaky takze zuby to taky muzou byt ale urcite si myslim ze proste nema klidny spanek nehlede na zuby, protoze on to tak ma temer furt, akorat kdyz mu rostou zoubky tak moc place. ale budi se furt tak i tak..

berenika39
11. črc 2012

@vysocanka hm, tak to nevím, třeba se s tatkou střídnout a jeden den spát s malým ty a jeden den on, aby se alespon jeden vyspal.
ještě mě napadlo, jestli třeba nemá přes den moc podnětů, petr někdy když je den nabitý nějakou akcí, tak pak taky hůř spával, neuměl ty zážitky zpracovat, nedalo mu to spát. a nebo zkusit nějakou změnu, dát ho spát jinam, do klidu, má svůj pokojík?

imzadi
11. črc 2012

Byli jsme u dr na ockovani a ja ji rikam o tom spanku, pry mame zkusit homeopatika sedalie...no nevim...

vysocanka
autor
11. črc 2012

@berenika39 ne svuj pokojik nema :( nema kde :(

ined77
12. črc 2012

@vysocanka ...nám se takhle, přesně takhle budíval malý taky...když jsem ho vzala k sobě, tak následovalo kopání, točení, vrtění...letištěmu bylo malé a já ležela na 30cm a jednom boku celou noc 😒
nepomohlo nic, ale ustalo to kolem druhého roku...ne sice úplně, ale bylo to znatelně lepší 😉 .
co "pomohlo" bylo dítko "nepřetěžovat" (návštěvy, akce), nerušit režim, opravdu dělat věci ve stejný čas.pravda je, že jsme tzv. seděli doma, ale s ním by stejně nešlo víceméně někam jet a pod....u nás byl problém nejen se spánkem, ale i s jídlem...prostě citlivější povaha 🙂 .
vyhlídka do budoucna...dnes má téměř 4 roky, spinká celou noc (se mnou 😅 ....teda i kvůli mladší, takže to zatím neřeším), ale spinká 🙂 .
chce to jen čas 🙂 .
dobře vím, jak je to vyčerpávající...já mám to samé s holčičkou...ta je sice jinak zlaté dítě, ale to buzení v noci po bráškovi nějak podědila, ale asi je to sílou zvyku či co....přežila jsem to a přežívám dál...poměrně v klidu 😉 😀 .
paradoxně jsem víc k.o. , když se náhodou podaří téměř prospaná noc 😅 (naštěstí je to tak 1x za tři měsíce 😀 ).
poradit lze snad jen aspoń občasné střídání s tatínkem 😔 .

vysocanka
autor
12. črc 2012

@ined77 je moc dekuji za odezvu 🙂 unavena sem moc, to je jasne.. 🙂 dneska spinkal treba az do 3,14 takze to celkem slo, ja porad doufam ze druhy bude spinkací :D :D