Spaní během dne. Kolikrát a jak dlouho spí?

elzik
1. led 2010

Maminky, jak to máte se spaním svých broučků během dne? Kolikrát denně vám spinkají a jak dlouho? Spí v postýlce nebo jinde, např. koš na mimi, lehátko,apod. Musíte je uspávat nebo krásně usínají 🙂 ?
My si poslední dva týdny nevíme rady. Náš brouček (2měs) večer usíná sám v postýlce (až na vyjímky), ale přes den hrůza. Pláče a ne a ne spinkat. Usne jedině v kočárku nebo ve vaku, kdy s ním poskakuji na míči, ale je to celkem cvalíček, takže ve vaku nikdy nespí dlouho. Nechápu, proč večer pěkně usne, ale přes den, jakmile začne být unavený, začne křičet a o samostatném spinkání není ani řeč. Zajímalo by mne, jak to máte vy. Moc děkuji. 🙂 😉

kvakulka
3. led 2010

Holky, teda úplně se mi ulevilo, že všechny nemáte svatý miminka, který dáte v sedm vykoupat a pak hajat a spí pouze s pauzama na papání (který netrvají hodinu jak u nás🙂.
Malej nemá ve spaní vůbec žádný režim, jediná doba, kdy spí každý den, je mezi pátou ranní a 9 dopolední (pěkné, že?.) Jinak se ale nejde spolehnout na nic. Prostě spí, když spí tak 3 hodiny, tak ať je den nebo noc, budí se chce jíst a odbrkávat, je nevrlej a dlouho pak řešíme, co vlastně chce, jestli zase spát, nosit, ještě jíst, hrát- někdy prostě nevím, tak pořád pobrekává až do dalšího spaní...
někdo doporučuje na večerní spaní koupání, denně a pravidelně- ale my denně nekoupeme, jen mu denně meju po kajdění zadeček-
Přes den spát? nejlepší metoda je asi zázrak....Prostě usíná, když dají nebesa 😀 😀 😀 . Je to anarchista

bocinka
3. led 2010

Ahoj holky, tak jsem Vás pročetla a koukám, že nejsme jediní, co nechtějí déle spinkat přes den - když nepočítám kočárek, nebo nošení na rukou... zavinovat jsem taky zkoušela, ale malá z toho má amok, usíná totiž tím, že si s něma hraje a žmoulá si jednu ručku tou druhou...

kvakul, taky máme noční pauzy na papání i dvouhodinové...

bocinka
3. led 2010

jo a to vám tady někdo nadává, že necháte mimi chvíli plakat??? 😠 Tsss, to je divný.... každý má svou výchovu, ne??? já mám stanovený 3 - 5 minut, kdy malá může plakat - můj názor je ten, že nějak se unavit musí, ne??? a většinou taky za dvě minutky spí.... 😵

mrazulka
3. led 2010

Ahojky všem! Taky bojujeme s usínáním.. Jak přes den, tak večer. Sice mám teď pocit, že se to trošku zlepšuje, ale když byl malý úplně maličký, tak spinkal hezky, teď už začíná být trošku svéhlavý 🙂 Předtím spinkal v kočárku jedna radost, teď už je to jak kdy.. Spinkáme 2x denně, kolem deváté-desáté a pak kolem druhé. Ale délka spinkání je jak kdy. Někdy 45 minut, někdy 2 hodiny. A to se koukám na hodinky a říkám si - ještě spinká, ještě spinká 🙂 Usíná špatně, snažím se najít nějakou metodu, na vyřvání nemám moc srdce, tak zatím zpívám, pouštím hudbu a promlouvám. Dneska dopoledne se mi ho podařilo uzpívat - 3 písničky a byl tuhý 🙂 Teď se nám zhoršilo i spinkání v noci. Minulou noc jsme probděli, plakal ze spánku, ale - odpoledne mě napadlo kouknout mu do pusinky a našla jsem první zoubek 🙂 Tak uvidíme, jak to bude dneska. Ale zjistila jsem, že když už pláče a pláče hodně, tak je to v háji.. To pak už jen na ruce a uklidnit. Takže se obávám, že metoda vyplakání do naprostého vyčerpání a usnutí asi nebude až tak pravé ořechové.. Aspoň u nás.
Elzik - nevím, jak je tvé mimi staré, ale s tím kojením, že pije jak o dušu v krátkém intervalu - není to růstový spurt?

singid
3. led 2010

my to do 3.měsíce měli krásné, odpo dal i 4 hodinky, že jsem ho často musela budit na kojení, ale pak se to nějak zlomilo a od té doby, když dá 3x denně 20-40 min.. zázrak je 2 hodiny 😀 někdy začne pobrekávat, tak ho "násilimí" ukojdám, až usne (většinou zabere plácání po prdelce) někdy odpadne sám, jako tuhle pod hrací hrazdičkou, zarazilo mě ticho, tak jsem se šla podívat a synáček vychrupoval 😀 😀 😀 teď už ho prostě víc všechno zajímá, tak nemá čas na spaní 😉

elzik
autor
3. led 2010

mrazulka - Šimonek bude mít za týden 3 měsíce. Také mě napadlo, že má možná růstový spurt, proto se začal tak často hlásit, ale zase se mi zdá divné, že by to bylo jen v noci, přes den vydrží ty 3 hodinky. Dneska dokonce pití odmítal. Kojila jsem v půl deváté a jak jsem mu chtěla dát o půl jedenácté, začal se šíleně vztekal, plival prso, nepřisál se - prostě cirkur. To se opakovala po každém přiložení. Nakonec jsme šli na procházku, v kočáru prospal 3 hodiny a teprve pak pil, takže mě napadá, že byl natolik unavený, že prostě nechtěl pít. Jenže doma ne a ne usnout.
bocinka - Šimonek se taky občas popláče, jinak to nejde, když mám malé děti dvě, to bych se musela rozkrájet, ale je pláč a pláče...Pokud jde to extrému, tak ho konejším a vezmu k sobě, už jsem zjistila, že jakmile se rozpláče hodně, tak pak je mnohem horší ho utišit. Rozhodně jsem ale proti metodě nechat miminko vyplakat, to mi příjde drastické a já osobně na to nemám 🙂

micha3
3. led 2010

Ahoj holky,
náš malý jako miminko nespal přes den vůbec. Šíleně nás trápily koliky, takže opravdu celý den brečel. žádné nošení, kolebání nic nepomáhalo. Takhle každý den, cca do 4 měsíce.
Když to přešlo a začínal být trochu v pohodě, nebyl zvyklý přes den spát, tak jsme ho zhruba po šestém měsíci nechávali po obědě vyplakat aby usnul.

kvalkulka:Jáchym je na nějaký režim spaní ještě moc malý, ale jak tě tak čtu, máš to stejné jako my. Třeba je přetažený, jak se nevyspí

Holky zkusili jste dát malým trochu čaje?

elzik
autor
4. led 2010

micha3 - já nezkoušela, protože plně kojím a to prý stačí, není potřeba dávat další tekutiny. Ale moje mamča tvrdí, že ona dávala čajík, i když kojila. Mě přijde, že malý má v noci spíše žízeň než hlad, protože jakmile ho v noci přiložím (podotýkám, že dnes to bylo co hodinu - prostě děs), párkrát si potáhne a ihned spinká. Takže si myslím, že kdyby měl hlad, pije podstatně déle než minutu.

pikusa
4. led 2010

Elzik...malej byl plně kojenej do 6ti a půl měsíce.....ale cucnout čajíku dostával...
a kolikrát v noci stačilo jen potáhnout čaje a spal dál

micha3
4. led 2010

já vím, že holky co kojí, čajík dávali taky. takže si myslím, že podle toho co píšeš by vám mohl čaj pomoci. A když ne, tím nic nezkazíš. Náš malý ho ze začátku nechtěl, ale potom mu babi převařila vodu s kmínem, a poté nám začal pít fenyklový. A vypil toho dost 😨

zuzankast.
4. led 2010

micha3 taky spíme jen po obědě. když mi někd malá usne ještě odpoledne, nechce se jí pak spát večer a straší třeba do desiti 😒
jinak čajík občas dávám, i když ještě třikrát denně kojim. Občas do něj malé rozmočím piškoty a jak si mlaská 😀

micha3
4. led 2010

zuza: usnout odpoledne ještě jednou, to se nám nepovedlo, ani nepamatuju 🙂

pikusa
4. led 2010

Tak já mám teda spavce....spal dopoledne od 10-11,ted usnul zase a pak až půjdeme ven to jistě ještě zalomí v kočárku....
a večer v 8 zase spí....a usíná sám v postýlce.
Je pravda,že se v noci budí,někdy právě stačí ten čajík,někdy nakojím a kolem půl 6 vstává,to si ho vezmu k sobě a spíme do 7.

micha3
4. led 2010

Ty jo, pikusa se má🙂 😀

zuzankast.
4. led 2010

my vstáváme nejdýl v 8h aspát chodí beruška kolem sedmé - usíná taky sama v postýlce..

micha3 : ona se Juli začala asi před měsícem stavět na nožičky a to ji ze začátku unavovalo, takže si ještě kolem čtvrté nebo páté na hodinku zdřímla. Teď už je ve formě 😀 😀 tak mi často dovádí ještě večer v postýlce plná elánu. (přes poledne spí tak dvě hodiny a vy? )

micha3
4. led 2010

zuza: to je malá šikulka🙂 a náš malý spí po obědě tak hodinku, hodinku a půl

zuzankast.
4. led 2010

díky 😉

pikusa
4. led 2010

Micha...taky jsme v noci bývali vzhůru třeba 20krát....ale jinak---spavec...
a on ještě ani nestoupá,zatím se jen koulí,tak třeba až přijde na stání v postýlce,bude to jiné...
ale on je takový prostě od narození.....spinkal skoro pořád krásně

elzik
autor
4. led 2010

Pikusa - tiše ti závidím 😉 Dcerka je nespavec do teď a Šimonek je spáč, ale jak píšu jen v kočárku. 😒