Spaní během dne. Kolikrát a jak dlouho spí?

elzik
1. led 2010

Maminky, jak to máte se spaním svých broučků během dne? Kolikrát denně vám spinkají a jak dlouho? Spí v postýlce nebo jinde, např. koš na mimi, lehátko,apod. Musíte je uspávat nebo krásně usínají 🙂 ?
My si poslední dva týdny nevíme rady. Náš brouček (2měs) večer usíná sám v postýlce (až na vyjímky), ale přes den hrůza. Pláče a ne a ne spinkat. Usne jedině v kočárku nebo ve vaku, kdy s ním poskakuji na míči, ale je to celkem cvalíček, takže ve vaku nikdy nespí dlouho. Nechápu, proč večer pěkně usne, ale přes den, jakmile začne být unavený, začne křičet a o samostatném spinkání není ani řeč. Zajímalo by mne, jak to máte vy. Moc děkuji. 🙂 😉

momin
1. led 2010

elzik danik se naucil pekne spinkat pres den asi az po 4 mesici. Ale sam od sebe takze radu vlastne nemam. 😎 jenom sme to porad zkouseli. Nosili sme ho v naruci a spinkal tak. nekdy se nam podarilo ho polozit a spinkal dal ale jindy byl okamzite vzhuru... ty to mas jeste horsi protoze musis fungovat pro 2 deti... 😔 Treba ti holky nejak poradi. 😉

radka.m.
1. led 2010

jo,jo,některé určitě poradí,jiné zase jako vždy začnou kázat a ve finále ještě seřvou 😎 😖

momin
1. led 2010

😀 😀 😀 😀 chtela sem taky napsat neco v tom smyslu ale nechtela sem hned ze zacatku prudit! 😎

mauska
1. led 2010

😀 😀
Naše nespí během dne dodnes samostaně a už vůbec ne v postýlce. Od miminka jsem ji hodně nosila v šátku, v ergonomickém nosítku, houpala v lehátku, na klíně a tak různě. Usínala i u kojení jakou dobu. Teď už jsme několik měsíců na uspávání v kočárku (venku nebo na balkoně) a postupně se dostáváme dál a dál 😉 (už nedrncám čtvrt hodiny 😀 ) ale jen položím do kočárku a trošku houpu (postupně ubírám) no a uvidíme co to udělá.
V postýlce usne jedině za předpokladu unávy a když si dá mlíčko z lahve (to ji uklidní i před večerním spaním)
Jinak už od malinka (až na vyjímky) spí jen po půlhodinách.
Nám se nepovedlo vychytat ten okamžik kdy ještě usínala sama a nějak ho udržet, bohužel jen tato zkušenost, rada žádná...

poletucha
1. led 2010

nam zacaly problemy s dennim usinanim nekdy mezi 2-3.mesicem,do ty doby spinkal v korbe od kocarku v obyvaku,ale pak najednou ne a ne zabrat...tak jsem ho zacala ukladat do postylky v pokojicku jako v noci,akorat nema uplne zatazeny venkovni rolety (aby mel rozdil mezi dnem a noci) ...sice obcas breci kdyz ho tam dam,ale vetsinou jenom co zavru dvere tak prestane...a kdyz ne,tak tam chodim klidne kazdou minutu nahodim mu dudana,pohladim a zas jdu pryc..jo a mam ho takhle na chuvicce,takze zaslechnu knourani uz v pocatku a nenecham to rozjet do hysteraku 😉 ...nejdelsi doba nez usnul byla asi 20min,jinak je do par minut tuhos

a jak pise radka..cekam az sem nabehnou supermatky a sjedou me ze necham mimi chvilku brecet a ucim ho usnout bez toho,abych ho hodiny houpala nebo ho mela pricucnutyho celej den na koze 🤐

pikusa
2. led 2010

Ahoj.....přes den malého většinou položím do své postele,chvíli u něj ležím,pak usne.....
ale když máš dvě dětičky,asi sotva můžeš s prckem ležet a uspávat....
no je pravda,že nejlíp přes den spí v kočárku....
Matýsek má takový malý polštářek,ten si před spaním muchlá,jak ho dostane do ruky,umudlá se s ním do spaní.....co pořídít nějakého "usínáčka"???Nebo třeba tvoje tričko do postýlky.....aby jako by cítil tvou vůni...

momin
2. led 2010

Taky dobry napad. danik do ted neusne bez obycejne latkove plenky v rucickach... 🙂 😉

elzik
autor
2. led 2010

Usínáčka má, ale zatím ho moc nebere 😉 Já bych ho klidně uspala na rukou, kdyby potom spinkal, když ho položím, ale jak psala momin, když ho uspím na rukách, za jakmile ho položím je vzhůru. A při dvou dětech si nemohu dovolit, ho třeba hodinku kolébat a nosit, protože dcerka potřebuje také mou pozornost a péči. Jak jsem psala, v kočárku je to pohodička, ale s kočárkem se nedá chodit za každých okolností ven a navíc musím stíhat ještě domácnost. Když má někdo jedno dítě, je to v tomhle ohledu snažší, protože má mimčo, ale při dvou dětech se musí ta pozornost a péče dělit. Děkuji maminkám za pochopení a rady.

elzik
autor
2. led 2010

Momin,pikusa - my zatím malého zavinujeme, protože se budí ručkami, ale časem zkusím tu plenku, protože hodně maminek říkalo, že to pomáhá.

pikusa
2. led 2010

Elzik....zrovna mě to zavinování napadlo......ale to děláte....
měj tu plenku třeba někde u sebe celý den a pak mu ji dej,ucítí tě a třeba to pomůže.....
nebo mě napadlo CD s tlumenou hudbou,pustit,aby neměl pocit,že je tam sám....

momin
2. led 2010

Danik teda zavonovani snasel asi jenom prvni mesic nebo 2.. 😉 tak to mame zase uplne jine....
Budu drzet palce. treba vam ta plenka pomuze... 😉 Danikovi ani nemusela vonet mnou. Ale nektere deti to pry fakt maji radsi... 😉

misellll
2. led 2010

no naše malinká pd třetího měsíce spinká přes den jen v kočárku.Vždy je hoďku a půl vzhůru a pak ji jdu ven uspat.Uspábám ji tak čtvrt hodiny a spinká,pak si ji odvezu pod okno dám jí do kočárku chůvičku a je to.Teď jsem přišla na to,že ji vadí světlo,proto večer usíná lépe než přes den.Takže jí dám vždy pře boudičku deku a je to 🙂 Někdy spí čtyry hodiny,někdy dvě,občas se budí,ale je to o100 procent lepší než dříve(ťukám) 😀 Zkus tak y jestli malému nevadí světlo,některá mimnka prostě usínají lépe ve tmě 😉

pikusa
2. led 2010

No já bych třeba kočár mohla dát na balkon,ale musela bych s ním přes obývák a to je jaksi nemožné......
takže taky záleží,kde Elzik bydlí....
a pod oknem bych ho taky nenechala,jsme ve 4.patře..... 😒

momin
2. led 2010

My v 6 a na sidlisti.... 😀

pikusa
2. led 2010

No my taky na sídlišti......
kolem pořád běhají děti a jezdí tady dost aut a i tak....dole bych ho nenechala....

elzik
autor
2. led 2010

Holky, tak my bydlíme také na sídlišti, sice v prvním patře, ale malého bych venku nenechala. S balkónem to máme podobně jak pikusa - musela bych kočárek tahat přes celý byt, navíc bych měla strach, aby mi na ten balkón nelezla Eliška. V tomto ohledu je výhoda rodinný domek - bratranec má o týden starší dcerku a taky říkal, že ji uspí v kočáru, dají na zahradu a malá spí i 4 hodinky. Ono je to ale přece jenom rozdíl mít dítě na vlastní zahradě, nebo před barákem (resp. na balkoně), kde jezdí auta, hulákají děti apod. Hold to budeme muset zkoušet. Např. dnes dopol. malý usnul krásně, sice jen na 45 min, ale super. Kolem oběda už ho ale manžel musel vzít do kočárku, protože opět nemohl usnout, plakal, křičel, tak manžel vyrazil na procházku a já si budu moct trošku pouklízet.

misellll
2. led 2010

elzik:No jo máš pravdu,výhoda rodinného domku 🙂

micha3
2. led 2010

Ahoj holky,
My máme terasu a tam jsem nechávala malého spát. S kočárkem jsme to řešili tak, že jsme na balkoně měli starou libertu, a pokud bylo ošklivě, uklízeli jsme dovnitř jenom korbičku🙂

jeudi
2. led 2010

náš pinda do těch cca3měsíců musel usínat na ruce kolikrát strašně plakal a nešel uspat.od toho 4 měsíce jsem ho prostě uložila a odešla pryč ,když plakal,přišla jsem dala napít ,dudlík ,plínku k obličeji a odešla a takhle dokud neusnul.a ted už pohoda..ráno se vzbouzí okolo 9 hodiny v půl 11 jde ležet ,spí tak do 2hod a vydrží vzhůru maximálně 2 hodiny ve 4 ho dám do 5 odpočinout a pak v 7 jdeme koupat.a ve 3 se vzbouzí na flašku.Už je to v pohodě,když si vzpomenu na ty začátky...tak neboj taky to přejde.

romana29
2. led 2010

Téma spaní během dne ve mě vyvolává nelibé pocity ještě teď 🙂 Doma neusnul nikdy, to se musel max. uřvat a na to já neměla nervy, to jsem se radši oblíkla a šla ven. Chodily jsme i 5x denně! na hodinu i víc ven. S tím, že usnul a jakmile jsme vjeli do baráku a do výtahu, tak bylo po spaní....Doma začal spát tak asi v roce...když už spal jenom jednou denně.
Jestli nás tohle čeká i u dalšího, tak potěš 😀

ruzovka
2. led 2010

Ahoj maminky, my jsme k Vánocům pořídili vrnící lehátko - super věc, malá z něj krásně pozoruje dění, protože v košíku se začala silně nudit, když mě neviděla. Jakmile začně být unavená, zapnu vrnění, přikreju dekou a nastavim polohu lehu, za chvíli většinou krásně usne. Večer se nám daří, že usíná sama, ale musí být vykoupaná, je to pro ní známka, že se jde spát. A taky máme teda dudlíka, kterýho se často při usínání dožaduje - vyplivne a chce ho hned zpátky 😒 😉

pikusa
2. led 2010

Ve "vrnícím lehátku"taky Mates občas spával.....prostě v něm najednou usnul......

petkula
2. led 2010

my dáváme Vojtíka do kočáru, který máme v předsíni (bydlíme v 1+1), takže kdyby byl s námi v místnosti, tak se hned vzbudí 😒

jmisa
2. led 2010

Náš malej spal krásně v noci i ve dne tak do cca 3 měsíců, vždycky v postýlce. Pak se to zlomilo a ve dne je to dost boj, většinou neusne a když usne, tak je nejpozději za 45 minut vzhůru. V kočáře chrní dobře, i v těch mrazech spal nádherně.
Nepomáhá ani když ho uspávám, lehnu si s ním apod. 😝

Večer usne sám v postýlce bez problémů.

glumy
2. led 2010

Tak Kubík spinká během dne dvakrát, dopo a odpo. Dopoledne většinou v naší posteli, položím ho, nakojím a usne, no a odpoledne chodíme ven a to spí v pohodě. Ale vždy tak max na hodinu. Večer usíná u nás v posteli, do pěti minut (chodí spát sice už kolem půl sedmé, ale je fakt unavený, takže usíná rychle) a pak jej přendavám do postýlky. Pak se ale docela často budí, nejdřív v deset a pak třeba po dvou hodinách. Přemýšlela jsem, že bychom ho naučili usínat samotného v postýlce, ale ta metoda vyplakání mě děsí, nerada ho vidím brečet. Ale třeba by to pomohlo... 😀 🙄

elzik
autor
3. led 2010

Holky, tak my stále bojujeme. Malému se občas podaří usnout v postýlce, ale taky tak max 45 min. V případě, že bych ho nechala dlouho plakat, mi přijde, že je to pak ještě horší - hůř se uklidňuje. Včera už byl strašně unavený, ale stále bojoval a křičel. Nechtěl být na rukou, v houpačce, postýlce - prostě děs. Navíc jsem asi přechválila ty noci - budíval se co 3 - 4 hodinky na kojení, ale poslední dva dny je to taktéž boj - budí se co 1,5 - 2 hod, trošku si cucne a zase hned spí. Nevím, co se děje. Když ho nenakojím, tak šíleně pláče, až se vzteká a vzteky se zalyká. Samozřejmě, že tím budí svou sestřičku, která sice spí ve vlastním pokojíku, ale i tak. Nakonec vždy podlehnu a prso dám - malý se přisaje a tahá jako by nepil alespoň 4 hod a přitom je to hodina a půl. Tak fakt nevím. Pořád nějak doufám, že se to změní. Tiše závidím maminkám, které mají spáče - kteří krásně spí přes den a v noci se vzbudí na kojeni jednou. 🙂

tesinka
3. led 2010

Ahoj, já se taky přidávám, my máme doma nespavce už od začátku. Přes den naspí max. 2-3 hodiny a v noci usíná až kolem 22 hod., spát se mu nechce, je protivný a ne a ne zabrat. V noci se teda budí ca. po 4 hodinách, někdy hned usne, jindy jsme 2 hodiny vzhůru a od 7.00 jsme vzhůru. Bych ráda věsěla, když miminka mají hodně spinkat, které spinká za nás 😀 😅.

barica
3. led 2010

asi za vas spinka to nase🙂... neb usiname kolem pul jedenacte vecer a jeste ted je k neprobuzeni🙂... je sice pravda, ze se mezi tim ve spanku 3x najedla, ale spi dal🙂...

pikusa
3. led 2010

Je pravda,že "nespaní"jsem nikdy nějak řešit nemusela....
dnes vstával v půl 8,ted už zase spí....chvilku jsem s ním ležela a usnul.
Elzik....asi jen doufat,že se to zlomí samo....a bude spinkat.fakt nevím,jak poradit......
V noci taky kojím pořád,tak 2krát...

micha3
3. led 2010

ahoj elzik,
Náš malý nechtěl spát přes den vůbec, ale byl rozmrzelý. Tak jsme začali každý den obědvat v 11,30 a pak do postýlky. Nechávala jsem ho chvilku i brečet, ale zlepšovalo se to. Teď máme stálý rytmus a je to zatím o.k
Podotýkám že jsem ho zkoušela dávat spát pokaždé když jsem cítila že je unavený, ale stejně prostě přes den neusnul. Doufám, že mě za to brečení tady neukamenujete🙂