Spaní miminka na bříšku. Je to bezpečné?

karotky
7. kvě 2007

Ahojky zkušené maminky!
Chtěla jsem se zeptat,zdali je nebezpečné nechat miminko spát na bříšku?
Náš(2.týdenní)Adámek byl k neutěšení a už jsem si s ním nevěděla rady.Tak jsem ho položila do postýlky na bříško a hned usnul. 😉

lazenka
7. kvě 2007

Karot-nám říkali v porodnici.Zkoušet dávat na bříško,kvůli trénování zvedání hlavičky,ale NIKDY! nenechávat bez dozoru...

karotky
autor
7. kvě 2007

Otočili jsme ho na záda a vydržel to jen chvilku. Tak ho budem muset nechat vyřvat. Snad pak usne.

artikula
7. kvě 2007

Karotky, nase mala ma moc rada usina na brisku. Ale na mem.Vzdy, kdyz po kojeni nemuze zabrat, tak si ji polozim na hrudnik a brzy usne, pak prendam do postylky.A kdyz nejde na brisku, tak si ji polozim na bok na hrudnik, zase a chytnu ji pod prdelkou a pohupuji s ni nahoru a dolu.Musim u toho ale samozrejme taky lezet.Daam si polstar pod hlavu, aby nelezela uolne rovne-to se ji nelibi.Spis tedy polosvisla poloha je nejlepsi 😉

karotky
autor
7. kvě 2007

Arti.......... dík za radu.Jenže nám dneska asi nic nepomůže. 😅
Adam sice spí,ale mezi tím pořád naříká.Asi to budou prdíky.
Takže si nedělám iluze o prospalé noci. 😅

tiki
8. kvě 2007

Nám na kurzu říkali, že při ležení na bříšku se zvyšuje riziko náhlého úmrtí kojenců. To já mám teda spíš problém, že bych měla na to bříško obracet, ale Zdíša to nesnáší, většinou plače, možná proto, že to dělám před jídlem a ona má hlad, jenže když to udělám po jídle, tak bleje jak Alík 😝 .

dashak
8. kvě 2007

Ahoj Karotky, gratuluju k Adámkovi, tak ses konečně dočkala 🙂
Já jsem taky někde četla, že na bříšku dítě spát nemá, kvůli syndromu náhlého úmrtí.

Nicméně, když Ivanka ležela na nedonošencích, tak ji po krmení dávali buď na břicho nebo na bok, právě kvůli toho, že kdyby zvracela, tak ať se neudusí. Já jsem ji doma taky dávala na bříško, protože si někdy neodříhla a spala spokojeně a věděla jsem, že pokud si ublinkne, že ji to aspoň vyteče z pusiny ven. Tak si vyber 🙂 Každopádně, když měla koliku, tak pomohlo jedině na bříško, plácání po zadečku a za chvíli usla a spala spokojeně dál na bříšku.

A teď babo raď 🙂 Prostě názory se různí, stejně tak jako rady doktorů, třeba v jídelníčku. Vždycky se s holkama z příkrmů smějeme, že jeden tvrdí př. smetanové jogurty a druhý naopak v žádném příp. smetanové, ale jen s živou kulturou 😀

gedren
8. kvě 2007

S tim SIDSem je to magie, protoze se poradne nevi, cim je zpusobeny, a ten argument, ze brisko zvysuje pravdepodobnost, pry pochazi z dob, kdy se pausalne doporucovalo davat dite na brisko, a tudiz samozrejme bylo vic deti stizenych nahlym umrtim na brisku nez v jine poloze. No a pak si vyberte 🙂

Ja bych karotky v Tvem pripade Adamka na brisku urcite nechala, kdyz se mu to tak libi, ale delala bych to jenom, kdyz jsem u nej (tedy minimalne ve stejne mistnosti). Myslim, ze mu to na prdiky urcite pomaha, a je dobre, ze sam umi zaujmout takovou polohu.

Jinak Helenka taky rada usina briskem na mym brisku, pak ji akorat musim setrne sundat 🙂. A na prdiky (ma je porad :() ji to pomaha moc. Ted se naucila obcas spat na brisku i samovolne a normalne ji nechavam, ale je fakt, ze uz je vetsi.

karotky
autor
8. kvě 2007

Já pořád nevím.
Možná,kdyby mu byly alespoň 2 měsíce a uměl držet hlavu,tak bych se toho nebála. 😖

zirafka105
22. lis 2007

verunacek • 1d • Včera v 15:16
Ahojky maminky, mám takovou prosbu. Nevím co si mám myslet o spinkání miminka na bříšku.. Mám čtyř měsíčního kluka a názory všech okolo se dost liší,tak bych chtěla poprosit maminky které mají zkušenost s miminkama na bříšku co mi poradíte. Doktorka mi to vyloženě zakázala kvůli syndromu náhlého úmrtí.Děkuju

kulicka • Včera ve 22:26
Ahoj Verunacku,

ja sice jeste maminka nejsem, ale asi bych neriskla nechat miminko, co se samo jeste neumi obratit spat na brisku. Pry se ma treba davat pozor i na kocky, ktere maji rady pach miminka a muzou se mu usalasit na brisku a udusit ho, pac miminko nema dost sily je ze sebe sundat.
Procpak chces, aby tve miminko spalo na brisku? to vis, jsem zvedava 😉

verunacek • 1d • Dnes v 09:11
Ahojky Kuličko,
chtěla jsem to vědět, protože to je poloha ve které je alespoň trochu klidný. Jinak je to pěknej raubíř.. Kočičku nemáme tak to je ok, ale máme pejska a ten si na něj naštěstí nelehá, jen se mazlí 🙂 . Vzhledem k tomu, že nám to doktorka zakázala tak to nedělám, ale teď když ho chci dát pást koníčky tak už nechce a vzteká se, že na bříško né.. Jen by na něm spinkal..

llucinka • 1d • Dnes v 09:13
verunacku: Zkus to. Já Matějovi věřím a na bříško ho dávám. Já jsem jako mimi spala jen na bříšku a to i v noci. A jsem tady 🙂

llucinka • 1d • Dnes v 09:17
A jinak, dneska je spousta věcí moderních a doporučovaných, ale to, co dělalo dříve, má taky něco do sebe. 😉

verunacek • 1d • Dnes v 09:18
Děkuju za podporu 😉 moje mamka říkala, že jsme s bráchou taky celý dětství spinkali na bříšku, ale přece jenom mám trochu strach.. Kolik je tvému Matějovi?

llucinka • 1d • Dnes v 09:19
Například se nedoporučuje dávat dětem nic sladkého, aby se jim nekazily zuby. Jsem názoru, že občas to nevadí. Třeba jednou týdně. Protože moji neteř drželi všichni zkrátka, cukr neviděla ani z rychlíku, čokoládu už vůbec ne. No, a dneska, když vidí čokoládu, otočíš se a ona ji má v sobě. Říká se, že zakázané ovoce nejvíce chutná 😉

llucinka • 1d • Dnes v 09:21
veru: 2 měsíce a spí na bříšku od doby, co jsme doma z porodnice. 😉

cert..ova • 2d, 27tt • Dnes v 09:23
ahoj, spinkání na bříšku je fajn, ale nikdy jsem to nedělala na noc, kdy jsem je neměla na očích

verunacek • 1d • Dnes v 09:26
Luci: tak to s tím sladkým znám synovci měli to samé a dneska by to jedli místo oběda 🙂 . A máš nějakej ten monitor dech nebo tak něco nebo se prostě nebojíš?

llucinka • 1d • Dnes v 09:44
verunacku: nemám 🙂 Beru to tak, že za nás to taky nebylo. Je to ale o pocitu. Jestli si nejsi jistá, nedělej to. Já ale taky chodím a kontroluju ho. Jenže on mi na zádech usne jedině v kočárku a tak jsem ráda, že má polohu, co mu vyhovuje. 🙂

verunacek • 1d • Dnes v 10:03
luci: No to je právě ten problém,ten pocit.. V noci se mu občas stane, že jak se vrtí, tak si přetáhne peřinu přes pusinku a já pak nemůžu ani usnout, že se bojím aby se neudusil. A to se na bříšku stát nemůže. Ale zase mám v hlavě pořád ty varovný signály 😒 .

llucinka • 1d • Dnes v 10:05
verunacku: Zkus jednu noc a uvidíš... Když usneš, bude to ok. 😉 Matěj se na zádech strašně leká a šermuje ručičkama a hned ho to probudí. 😢

verunacek • 1d • Dnes v 10:10
luci:tak to Nicolas dělá dodnes. Budou mu za týden čtyři měsíce, ale leká se pořád. A to nejen ve spánku.. Ty ručičky už jsou klidnější vzhledem k tomu, že je objevil.. 🙂 Takže spoustu času věnuje pozorování právě svých ručiček.. No asi to bříško zkusím 😉 . Myslím, že bude i déle spát, teď se mi totiž začal budit po hodině a půl až dvou ☹ .

llucinka • 1d • Dnes v 11:03
Varunacku: Hmm, tak to je brzo, to ani nic neuděláš, že? No, uvidíš, jak to půjde a určitě napiš, jak jsi dopadla. 🙂

verunacek • 1d • Dnes v 11:12
No určitě dám vědět, asi to zkusím hned dneska.. Jenže manžel to taky moc nechce, že prý neusne tak nevím... Tak ho budu celou noc pozorovat a uvidíme, stejně mě moc spát nenechá, tak budu mít io zábavu postaráno 🙂 .

veronique83 • 1d, snž • Dnes ve 13:24
Verunacek, já dávám spinkat syna na bříško myslím tak od čtyř měsíců a dnes si nedovedu představit, že by spinkal nějak jinak. BYlo to lepší i na zvládání prdíků a od čtyř měsíců spinká 12 hod. bez buzení na kojení nebo čajík. Na zádech se pořád budil a cukal sebou. Ovšem hned po narození jsme koupili nanynku na kontrolu dýchání, protože se narodil o měsíc dřív a byl kvůli plícečkám chvilku i v inkubátoru. SIDS hrozí právě kvůli tomu, že na bříšku usnou hlouběji než na zádečkách. Dr jsme řekli, že máme monitor dechu..byla naprosto klidná a neviděla v tom žádný problém 🙂 😉

verunacek • 1d • Dnes ve 13:32
Ahojky, tak konečně znám názor na ten monitor.. Takže jsi s ním spokojená? A do kolika měsíců jsi ho pod ním nechávala?Nám budou za týden čtyři měsíce tak myslíš že by v tom nemusel být problém?

verunacek
23. lis 2007

ahojky luci:tak jsem dneska zkusila to bříško, ale usnula jsem tak na dvě hoďky jak jsem byla nervózmí 😒 . no tak jsem ho dala na záda a budil se mi každou třičtvrtě hodinu takže asi koupím monitor a bude spát na bříšku 😉 .

Veru:kupovala jsi tu nanynku přes internet?Myslíš že musím kupovat novou?

veronique83
23. lis 2007

Verunacek, včera jsem ti napsala téměř román a můj lumpík jej během vteřiny vymazal, tak jsem se naštvala a šla spat 😠
Původně ještě před porodem jsem stále zvažovala či ano nebo ne a potom když se malošeek narodil a byl kvůli špatnému dýchání v inkubátoru, tak nebylo co řešit. Takže jsem ho koupila u nás v dětském oddělení, ale jinak bych to řešila taky přes net, kdyby bylo víc času. Vůbec si to bez něj nedovedu představit, stále u maloška stát a hlídat jestli dýchá. V noci jsem občas kukla na monitor, zda bliká a byla jsem klidná. Nikdy nezačal pípat bezdůvodně, jen když jsem jej zapomněla vypnout a vytáhla syna z postýlky a za ten rok ani nedošly barerky. Používala jsem jej asi do desátého měsíce, to uvidíš, až ti mimčo začne cestovat v postýlce 😉
A jestli nový nebo jetý, těžko říct. Já chtěla tehdy rozhodně nový, ovšem u dalšího mimča už budu mít vlastně jetý 😀 ale zase na druhou stranu vím, že fungoval a všechno bylo ok...spíš radím koupit nový, pak ho určitě prodáš nějaké své známé nebo mamince, které to nebude vadit 😵 🙂

zirafka105
25. lis 2007

natalie77 • 1d • 15. listopad 2007 ve 21:55
Ahoj, máme domna notorického nespavce...jediná poloha, kdy usne a nemele se, nebudí se atd., je na břiše.
Jenže všude píšou, že děti na břiše spát nemají.
Marek má reflux, často ho chodím kontrolovat, chůvička při každém zvuku reaguje, tak tam hned letím.
Ale stejně se trošku bojím...je pravda, že na břiše se vykrká, vyprdí a nemele ručičkama a hezky spí.
Co si o tom spaní na břiše myslíte? Je pravda, že my jako děti prý spaly taky jenom na břiše...
Díky moc.

minea • 38tt • 15. listopad 2007 ve 22:20
Natálie, jsem zatím teoretik, ale před pár dny jsem byla na přednášce jedné pediatričky, která před polohou na břiše varovala. Prý hrozí zvýšené riziko syndromu náhlého úmrtí. Doporučovala dávat na noc mimino vždycky na záda a pokud na bříško, tak pouze na krátkou dobu přes den, a to jedině když ho máme na dohled.
Co na boku?

listicka77 • 29tt • 15. listopad 2007 ve 23:40
Natálie, neboj se toho. Že je na břiše větší riziko SIDS, prý vychází ze zastaralých statistik z dob, kdy spaly na břiše skoro všechny děti (tudíž většina dětí, co tehdy zemřela na SIDS, ležela na břiše). Když to prckovi vyhovuje, tak ho tak klidně nech. S protichůdnými informacemi se setkáš ještě tolikrát... a vždycky se budeš muset sama rozhodnout, co je "správně". dej na to, co cítíš a co dělá malému dobře. Vždyť i dospělí preferují různé polohy, já bych třeba absolutně neusnula na zádech, jedině na boku. Jiní zas spí na břiše...

chechta • 1d • 16. listopad 2007 v 08:14
nám to pediatrička zase doporučila - hned od mala, tedajen přes den když ho kontroluju. ted už ho nechávám i v noci stejně spí se mnou v posteli tak kdyžb se začne mrnouskat takj sem vzhůru. když prostě spinká neklidně tak ho dám na bříško a je klid - chvíli mlátí hlavičkou než se uvelebí a pak chrupká třeba dvě hodiny 🙂

majka07 • 1d • 16. listopad 2007 v 08:30
Holky se máte, že Vám děcka na bříšku vydrží chrupkat, už od porodnice, jakmile se malá dala na bříško tak se snažila zvedat hlavičku, ikdyž jí to nešlo a paní doktorka říkala, ta na bříšku být nebude moct, no měla pravdu, tak jsme alespoň furt chvilku pásli kone 🙂 Za to spí furt na boku, to má od mala.

mikca • 2d • 16. listopad 2007 v 08:31
natalie obě moje děti usínají na bříšku od narození...malá mi na zádech taky děsně řvala jediná poloha, která jí uklidnila byla na břiše..malého jsem tam dávala pak už automaticky... 🙂

maltina • 1d • 16. listopad 2007 v 08:33
Natalie, neboj se toho. Nase Elie spinka na brisku cca od 3 mesicu, a jak pises tak se lepe vykrka, vyprdi a dobre spi. taky jsem se ze zacatku bala, ale je v poradku.

natalie77 • 1d • 16. listopad 2007 v 11:15
Jééé, holky díky moc 😵 😵
Moc jste mě uklidnily. Děkuju moc!

berynka • 1d • 16. listopad 2007 v 11:30
Natalie: buď ráda, že máte aspoň nějakou polohu, která je broučkovi vyloženě příjemná. Malá hodně trpěla na prdíky a koliky, ale na břiše zuřila ještě víc 😠 . Zvyklá byla z porodnice na boku. A asi od 3-4měsíců si už lehala, jak chtěla sama 😉 .

gandy • 1d, 46tt • 16. listopad 2007 ve 12:53
Já dávám taky malou na bříško spinkat. Sice jen přes den, ale dávám. Je fakt pravda že se hezky vyprdí i vykrká a fakt se jí to líbí. Je pravda že donedávna se dávala spát miminka jen na bříško, teď se to nesmí nevím proč, jestli je to opravdu kvůli tomu syndromu náhlého úmrtí, ale když máš chůvičku, tak je to v poho, ne???? 😝

listicka20 • 1d • 16. listopad 2007 ve 13:07
Gandy, říkají to kvůli tomu úmrtí, že prý miminko může zabořit nos do matrace a udusit se. Všechno mám krásně teoreticky nastudováno, ale po týdnu s miminkem doma jsem zjistila, že všechny lékařské příručky můžu hodit do koše, protože moje zlatíčko se do nich prostě nedá vsunout. Takže spíme taky na břiše, radši teda spolu, někdy vydržíme na boku, ale to tak třeba jenom hoďku 😒

orisek1 • 1d • 16. listopad 2007 v 15:27
Zdar holky, ony ty poučky o tom, jak má dítě spát, jdou stejně do háje, jakmile se naučí samo přetáčet. Malý teda donedávna spal na zádech nebo na boku, ale teď se ve spánku vždycky přetočí na bříško a navíc ani nemá hlavičku na stranu, ale ryje nosem do prostěradla a nic s ním nenadělám.

slevik • 1d • 16. listopad 2007 ve 22:09
Ahojda, u nás je to přesně jak píše orisek1. Teď už si holt malá dělá co chce a dneska po o mi usnula na břiše. Docela jsem se lekla a pak ji radši otočila na záda, ale v noci dřív usnu 😅 .
Akorát jedno mi vrtá v hlavě? Nechávám Verču po jídle vždycky ve zvýš. poloze nebo na zádech, rozhodně ne na břiše, ale večer a v noci po kojení, když se hned přetočí... To mi spíš vrtá hlavou, jestli nevadí spánek na břiše hned po jídle 😕 ?

meggys
26. lis 2007

Ahoj, asi od 4 tydna me melej nemohl pres den zabrat, tak sem ho otocila na brisko a v tu chvili spal jak dudek. samozrejme byl celou dobu pod dozorem.Ted je nam uz 4.5 mesice a na brisku uz nam nespi, ikdyz je unavenej a nemuze zabrat tak sem to skusila , ale misto toho pasem hribatka. Tak vznikla nova taktika, na boku 😉

krikri27
26. lis 2007

My na bříšku spíme asi 3. týden, takže tak od měsíce a půl, Adelka je větrová, je to jediná poloha, ve které zvládneme noc 😝 obě starší děti to samé, byly větříkové a jinak to nešlo a určitě jim to neuškodilo 😉 Myslím, že syndrom n.ú. v souvislosti se spaním na břiše zbytečně děsí...Navíc spousta mamin má monitor dechu..

gabca1
18. bře 2008

Holky, malá, když je na bříšku tak má pořád zvedlou hlavičku a neumí jí položit, aby si odpočinula třeba při pasení hříbátek. Vždycky se otočí na bříško a hned zvedá hlavičku. Hezky se na bříšku vyprdí a vykrká, trpíme ještě trochu na větříky tak bych jí, alespoň přes den chtěla nechat spinkat na bříšku, ale nejde to...

kejka
18. bře 2008

Ahoj holky.Tak já jsem všechny tři kluky dávala od mala spát na bříško.Dřív se o syndr.n.u.nic nevědělo,takže mě to ani nenapadlo,hlavičky otáčeli už v porodnici-oba měli 4kg,takže síly dost.No a toho posledního taky,byl to taky nespavec a jediná poloha,jak spal,byla na břiše,nebo boku.Taky si myslím,že reklamy a časopisy hodně ovlivňují maminy,někdy zbytečně moc.A monitory dechu-i když já ho neměla-proč ne?Pro jistotu. 😉 Oni se stejně časem přetáčí a najdou si polohu,která jim na spaní vyhovuje. 🙂

bramburka
18. bře 2008

nám v porodnici rikali, na brisko ne v žádnem pripade a ted máme vzadu slehlou hlavu, u 2. dítete na brisko budu davat! Nebo spis do zavinovacky a na bok a sridat strany.

jandalinka
18. bře 2008

My dáváme na bříško skoro od 1měsíce.Nevím,proč se říká,že se v žádném případě nesmí.Spíš je to špatně pochopeno a dnes se to říká kvůli tomu,že by na bříško mohlo mimi ugrcnout a vdechnout to. 😕 Ale pokud je malá na bříšku,tak jsem u ní či chodím pravidelně kontrolovat.Je to spíš prospěšné už kvůli zádíčkům,tak určitě na bříško dávat!!!
gabca1:máme podobný problém,malá neustále kouká kolem sebe a ne a ne slehnout hlavičku dolů 😅 ,ale občas se stane,že jí tam nechám déle,když začne kňourat a za chvíli se unaví a spadne jí hlavička a spinká.

gabca1
18. bře 2008

jandalinko - a jak dlouho jí necháš kňourat? Malá začne plakat, když už jí hříbatka nebaví tak nevím....

ene
18. bře 2008

V porodnici rikali na zadech, po jidle ale nechavat tak pul hodky na boku, kdyz je monitor, tak se pry muze davat na zada rovnou. A boky stridat, aby nemelo dite sisatou hlavicku... no, Anezce se na zadech nelibi, ve finale, kdyz je ospala po jidle, tak ji stejne dam radsi na bok do postylky, i kdyz mame monitor. Na zada jsem ji dala tak dvakrat.. A pres noc spi zasadne s nami v posteli a jedine na brisku celou noc a v te poloze i kojim 🙂) Libi se ji, ze si muze hlavicku otocit, jak potrebuje a krasne se u toho vyprdi.

jandalinka
18. bře 2008

gabca1:no to je těžký říct,jak dlouho!! 😕 Když vidím,že jen tak kňourá,že se jí už nelíbí na bříšku,tak ji zabavím hračkama a vím, že za 1,5po kojení je unavená a usíná,tak to je příhodná doba jí dát na bříško a bavit ji.Jinak když vidím,že opravdu kňourá více a vzteká se,tak ji otočím a za chvíli zkusím znovu.Nenutím ji zbytečně na bříško 🤐

gabca1
18. bře 2008

jandalinko - díky 🙂 Zkusím to taky.

megee
19. bře 2008

ahoj karotky tak malej mi spí na bříšku od 2 týdnů pořád i v noci, od té toby co see mi dusil mlíken ho mám strach vůbec nechávát bez dozoru na zádech, když je na bříšku tak vím, že i když si ublinkne tak to z něj hezky vyteče a nevrátí se mu to zpátky, vždycky se hned otočí na druhou stranu takže se ani nedusí a navíc mu to pomohlo i v pasení koníčku vydrží i 15 min. pást...

mkr
19. bře 2008

my to máme stejný jako píše ene, mála jinak než na bříšku v noci nespí, přímo to vyžaduje jinak by probrečela celou noc jen co ji otočím chrupe

lipetra
7. lis 2011

Ahojky holky, v porodnici nam rekli, ze maji novorozenci spinkat na boku, ktere se maji stridat a na zadech pouze pod dohledem. Takze jsme spali doted vetsinou na boku na stridacku a na zadech jsme jen pres den, ale vzdy dava hlavicku na stranu. Je mu mesic. Myslite, ze neni pozde ho naucit lezet na zadech, aby drzel hlavicku v rovne poloze, aby nemel deformovanou hlavu? Zacali jsme polohovat, tak snad to pomuze.

jana_kristian
20. srp 2013

Kristiánovi budou v pátek 4 týdny a taky rád dadá na bříšku. Ale troufla jsem si ho na něm nechat spinkat jen po jídle a to max. hoďku a ještě jsem ležela celou dobu u něj. V noci jsem ho nechávala na zádech, protože nám spaní na bříšku zakázali jak v porodnici, tak u doktorky. Včera jsem to ale vzdala a zkusila to! V noci se mi vzbudil jen 2x 🙂 Ale troufla jsem si to jen proto, že máme monitor dechu, jinak bych do toho nešla!!! Ale taky jsem prý jako miminko spinkala jen na bříšku a jsem v pořádku 😉

skorepka
20. srp 2013

Tak treba ja,kdyz jsem byla mimco,spala jsem pry jedine na bribhu,ale evim jestlh takhle cerstva nebo az od 1,2mes.

jany_sek
20. srp 2013

náš dvou měsíční chlapeček nespinká jinak, než na bříšku.. měsíc spinkal na boku, pak se ale začal po půl hodince budit a už neusnul, tak jsem ho zkusila dát na bříško a v noci se budí většinou jen dvakrát, spinká tak dokonce i v kočárku. V postýlce máme monitor dechu, tak jsem klidná. Když jsem to říkala naší dr,. tak v tom neviděla problém, spíš naopak, prý jim to dělá dobře na bříško a když si náhodou ublinkne, tak jen do boku..

040303
18. črc 2014

Ahoj holky když to tady čtu , nemůžu než reagovat a napsat vlastní skušenost. Mám osmiměsíční holčičku a řoídím si budík abych jí obracela na záda! Když jí byli tři měsíce z ničeho nic přetala dýchat.....nikomu nepřeju ten pocit zažít, když držíte bezvládné tělíčko ... ta panika. Řekli nám že se to stává když uvázne v dýchacích cestách neodříhnutá bublina. Je dobré nechat dítě po jídle třeba půl hodinky na bříšku ale mikdy ne v noci a bez monitoru. Julinka se mi ted začla na bříško v noci otáčet a několikrát se spostil monitor. Jde o to že na bříšku zapomenou dýchat a i interval mezi nádechy je delší protože si mačkají hrudník.

luciamala1979
19. čer 2015

ahoj. Nečítala som iné příspěvky, ale připomenulo mi to moju dceru. Od narodenia len na brušku, až snáď takmer do roka.. tiež som sa toho obávala, lenže keď som ju otočila, vrešťala. Proste usínala a spala výlučne na brušku, v postielke a kočiariku. Šupni pod ňu monitor dychu a budeš mať istotu, nič sa jej nemože predsa stať. Ak niečo, ten by zapípal 😉 aspoň tak som to teda doriešila ja, inak by som ju kontrolovala celé noci, či dýcha..