Spaní miminka na bříšku. Je to bezpečné?

karotky
7. kvě 2007

Ahojky zkušené maminky!
Chtěla jsem se zeptat,zdali je nebezpečné nechat miminko spát na bříšku?
Náš(2.týdenní)Adámek byl k neutěšení a už jsem si s ním nevěděla rady.Tak jsem ho položila do postýlky na bříško a hned usnul. 😉

luciamala1979
19. čer 2015

@040303 nestalo sa mi to.. možno je to kus od kusa, jedinec a jedinec, predispozícia..

luciamala1979
19. čer 2015

@karotky a na prdíky uprav stravu a skus biogaia kvapky. Sú drahšie, ale super.. a vydrž, do půlroka to určite prejde s prdíkmi. A začnú ho bolieť zuby 😀

misulinka0
19. srp 2015

ahoj, mám dvouměsíční holčičku a trpí na prdíky vyzkoušela jsem na to uplně vše a nic nezabralo...na zádech vydržela spát pul hodiny a hned se začala kroutit tlačit a fnukat...ted jsem zkusila ji dávat spát na břiško a spí o poznání líp sice semtam zatlačí a prdne si ale vydrží i 2 hodinky...mám z toho strach a jsem skoro pořád u ní...určitě by se jí to líbilo aji v noci ale to nemám odvahu sice mám monitor dechu ale i tak si to netroufnu ...

cats05
17. lis 2015

ahojky já jsem se ptala doktory od syna na spaní na bříšku a ona mi ho taky nedoporučila ale zase na druhou stranu řekla že pokud se dítě často v noci budi a snaží se převrátit na bríško tak se má nechávat nabříšku je to právě kvůli toho syndromu umrtí ale ono se neví čím je způsobený takže myslím že bříško na to nebude mít vliv

barulina
17. lis 2015

Jestli ma prijit sids tak prijde at spivdite jakkoliv. Prece bevudes cele noci stat u postylky a otacet ditko m nehlede na to ze to je zas nejaka studie cocse za nejaky cas zmeni. Kdysi doporucovali spani na brisku naopak.

barulina
17. lis 2015

@jana_kristian tobe zakazali v porodnici? Snad ne,ty jsi matka,ty rozhodnes.

luciebx
17. lis 2015

nas malej spal jedine na brisku.. na zadech byl horror..,

ajinka28
13. únor 2016

ahoj všem, mala ma strašny prdíky, na zadech mi nespí. je ji měsíc a kousek a včera jsem ji zkusila dát na břicho a spala mi 6 hodin vkuse, a uplně v pohodě. Na zádech strašně tlačí a je neklidná. Dnes jsem ji zkusila dát opět na bříško a je uplně v pohodě a dokonce se i usmívá. Jen pozor na hlavíčku, nesmí ji mit dolu ale na stranu. Krásný den všem.

joyride
13. únor 2016

Cela moje generace jako mala na brisku spinkala, myslim si, ze ohledne nahleho umrti je to dost prehnane s polohou na brisku. Pokud je dite zdrave, nema zadne problemy, umi uz trochu zvedat hlavicku, nebala bych se, obzvlast kdyz se da poridit monitor dechu. Dcerka na brisku spi asi od mesice. Hrozne ji to vyhovuje, usina sama a spinka krasne a dlouho. Do mesice jsme chovali, houpali, zavinovali, aby vubec usnula ale jakmile prisly prdiky, nezabiralo uz ani to. Dcerka uz ted vi, ze jakmile je na brisku a dostane dudlik, jde se spinkat 🙂

dana3262
13. únor 2016

Náš druhý spal taky na bříšku o 1000% lépe. Ale koupila jsem tedy kvůli tomu monitor..i když di te doby mi to přišlo jako zbytečnost.

vercik83
12. črc 2016

Mamka mi říkala, že jsme se sestrou spaly jen na bříšku. Malá taky nechtěla usínat a jakmile se zvládla trochu jen otočit, vždy jsem jí ráno našla v postýlce na bříšku spící. Spíš bych pořidila ten monitor u takhle malé, abych byla klidnejší pokud na bříšku spí raději. Obecně se doporučuje spát na boku, ale kdo to ohlídá že...