Spaní na boku. Může miminku ublížit?

elektrona
10. lis 2007

Ahoj ! Mám dotaz ohledně spinkání. Protože moje malá špatně krká (spíš vůbec), tak už v porodnici nám říkali, že máme mimča dávat na bok kvůli ublinknutí. Takže vlastně už od počátku jsme dávali preventivně spát jen na bok. Ona si na to asi ale nějak zvykla a teď, když jsem se dočetla, že je to špatný kvůli páteři a že i riziko SIDS je větší, když jí chci dát na záda, tak se mrská, kope rukama nohama, je hrozně neklidná a zaboha neusne ! Jakmile jí překulím na bok (ty samozřejmě střídám po každým kojení), tak se zklidní a usne za chvilku. Tak co myslíte ? Máme prostě zůstat u toho spaní na boku ? Bojím se, aby to nemělo nějaký následky kvůli tý páteři nebo dokonce špatnej vliv na kyčličky.... 😖

sisstin
10. lis 2007

elektrona: taky dávám spát na bok..ale pokaždý ten bok měním....jednou na prvý, jednou na levý 😉 a když už spí dýl..a nehrozí, že by blinkal..tak ho dám na záda 😉

franti
10. lis 2007

ahojky. ja som maleho ked bol miminko tiez davala spavat na bok. uz v porodnici nam tak radili. a ked sa zacal sam polohovat, tak tu polohu zacal bojkotovat a najradcsej spinkal na chrbatiku. nemala by som strach, ze by si mimino na spanie na boku velmi zvyklo, oni ked budu starsie, tak si tu svoju polohu na spanie najdu sami 😉 a nemali sme a nemame problemy s kyclami ani s chrbatikom.🙂

schnek
10. lis 2007

elektrona, my jsme Ondru dávali jenom na bříško. jinak být nechtěl. no a jednou chtěl na záda a od té doby zase vůbec nechce na bříško. jenom teď, když měl rýmu, tak se na něj sám obrátil 😉

makelka
10. lis 2007

Koukám, že opět co Mudr, to jiný názor. Nám doktor do půl roku nedoporučoval spaní na bříšku ani za boha, na boku či na zádech, malej taky nejradě spí na boku, myslím, že v tom problém nebude 😉 a pokud už jsi si malou tak zvykla, tak je to už jedno, myslím, že dítko nepřeučíš jen tak 😉

akcul
10. lis 2007

elektrona:
Já jsem malou jako malé miminko taky dávala na bok, později na záda a teď už si svou polohu najde sama. Nejčastěji je to taky na boku a teď jako novinka se jí začalo dobře spinkat na bříšku. 🙂

petraluk
11. lis 2007

Elektron tak zkus, když už spí tvrdě ji přetočit na zádíčka. Aspoň Lukášek když už spí, tak snim můžu vyvádět psí kusy a nevzbudí se. Myslim tedy přes noc.
Na bříško bych jí tedy nedávala, opravdu je tu větší riziko sy. náhlýho úmrtí. Mám známí, kterým takhle umřelo mimčo když mu byl rok a doktoři jim řekli, že je to jeden z faktorů, ktrý mohl přispět k úmrtí a to spal na bříšku jen první 2 měsíce. ☹