Spaní na bříšku u 3,5měsíčního miminka. Může se?

talina
1. zář 2012

Ahojky, měla bych malý velký dotaz. Malá si poslední dobou oblíbila spaní na bříšku, dokonce to vyžaduje (pobrekává) abych jí otočila, pak hned usíná. Trpíme na prdíky a ještě jsme k tomu dostali abdukční peřinku na kyčlíky ☹. Vadí to něčemu?
Jen mě zlobí že dává hlavičku jen na jednu stranu, když jí ji přetočím zachvilku ji dá zpět. Máte zkušenost? Poradíte?
Děkuji

eloana
1. zář 2012

syn mel reflux a pro deti s refluxem je prirozene spat na brisku..... mela jsme monitor dechu,takze jsem to neresila.... moje generace spala jen na brise a taky zijeme🙂 pokud to je male daleko prijemnejsii, tak bych ji tak nechala....s abdukcni perinkou bohuzel neporadim. hlavicku bych obcas otacela na druhou stranu -samozrejme si to da za chvilku zas zpet)

lamarika
1. zář 2012

Obě děti spali cca od 3 měsíců na bříšku. Když jsem je dala na záda, tak se na něj sami přetočily. Nemyslím si, že by to mělo nějak extra vadit 😉
Co se týče té hlavičky, tak u nás pomohlo, že jsem je otáčela celé v postýlce (tam kde měly hlavu, jsem je otočila aby měly nohy). Vypozorovala jsem, že se totiž obličejem točily vždy ke mně 😉

schnek
1. zář 2012

můj nestarší spal na břiše od narození. Na zádech začal spát snad až kolem roka. Co se týká otáčení, když jsem si všimla, že děti preferují jednu stranu, snažila jsem se co nejvíc kojit tak, aby u toho byly otočené na druhou 😉

prezdivkos
1. zář 2012

Měli jsme to stejně, malá spala od narození nejradši na bříšku, trošku mě to nervovalo, častěji jsem jí kontrolovala, ale byla spokojená. Hlavičku také stáčela k jedné straně i na zádech, dokonce měla jednu stranu trochu placatější. Sice jsem se jí snažila otáčet, ale moc si nedala říct, tvrdohlavá od malinka. Ted už je to ok i hlavička se srovnala 😉

tarra27
1. zář 2012

Naše malá taky spala asi od cca 2-3měs, těžko ale udržela halvičku a budila se jednou za noc....nejprve jsme spali při malém světle - lampičce v rohu a pořád ji kontrolovali, ale časem jsme se naučili spát i bez světla a byla v pohodě....taky spala na bříšku až skoro do jednoho roku, nebo do 10měs určitě, pak se přetáčela....sama....a spala teda mezi náma v posteli, my jsme totiž přidali jednu postel k manželské aby mohla být mezi náma....

pokud ji to vyhovujem kontrolovala bych ji časteji a nechala ji spát na bříšku 🙂

slundo
2. zář 2012

Ono se to nedoporučuje hlavně kvůli syndromu náhlého úmrtí - ne , že by to automaticky znamenalo, že se to stane, ale může to být jedna z vyvolávajících příčin.....ovšem...většina dětí takto spí a náš malej tak začal sám spát, když se naučil překulovat ( tzn. okolo 6. měsíce) a doktorka mi i tak říkala, že by neměl, ale tomu už nešlo zabránit .... takže buď monitor dechu a nebo se v noci častěji budit a zkontrolovat .... ono na ty prdíky je to vážně pro miminka dobrá poloha 🙂

kikimaruska
2. zář 2012

Syn také miloval spát na bříšku a nechávali ho tak spát i v inkubátoru v nemocnici. Na špatně vytvarovanou hlavičku jsme přes den popužívali podhlavníček, když spal na zádech a měli jsme samozřejmě monitor dechu. V kočárku jsem ho ale na bříšku jen nechala usnout a pak přetočila, právě kvůli syndromu náhlého úmrtí.

dana3262
3. zář 2012

Syn spal na břiše uz asi od 14 ti dnů, ale ja jsem vuli tomu koupila monitor. Mela jsem strach.