Maminky, co spíte s miminkem, jaké jsou vaše děti?

leneee
24. srp 2017

Mala anketka-zajima mne: Maminky,ktere spite s miminkem v jedne posteli-jake jsou vase deti?Myslite,ze muze spolecne spani mit vliv na chovani miminka? Ja spim s obema detmi,obe byly uzasna hodna a klidna miminka,plakali jen kdyz je neco trapilo (hlad,plenka,...) S dcerou jsem zacla spat v jedne posteli az cca ve dvou mesicich, do te doby chtela uspavat na rukach.Syn uz je rovnou u mne a dokaze usnout i sam...Naopak kamaradka ma mimco v postylce,samo neusne,hodne place... Vim,je to i o povaze,ale...

makky1310
24. srp 2017

@leneee ja myslim ze to ma vliv. Deti co maji vic kontaktu jsou klidnejsi a sebevedomejsi, samozrejme povaha se tam take promitne. Syn(12m) sice jde spat do postylky ale v noci se stehuje k nam. Proste mu vyhovim, vim ze chce moji blizkost❤. Syn je od mala klidne a usmevave dite. Nemame problem s castym buzenim, usinanim, s uzkosti, atd. A je to tak krasne kdyz si ho v noci vezmu k sobe, on mne da pusinku a usneme v objeti...❤😍👶

portinari
24. srp 2017

Spím s miminkem od konce šestinedělí, až když jsem se přestala bát, že ho zalehnu. A je to od
tý doby úžasný dítě - spokojený, vysmátý, usíná do 20 minut vč. kojení, pláče opravdu jen při nějakém problému (plenka, hlad). Nevím, zda to přímo souvisí, šestinedělí je prostě asi celkově náročnější, ale další miminko, bude-li, bude se mnou spát od porodnice 🙂

anina32
24. srp 2017

Tím to není. Starší syn se mnou nikdy nespal, dokonce I kojení probíhalo zásadně jen v sedě v křesle. Už druhý den po návratu z porodnice spal celou noc do pěti do rána, nakojila jsem položila do postýlky a spal dál až do osmi, nikdy jsem ho nemusela uspávat na rukou,klidné hodné miminko, později rozumné bezproblémové dítě, nyní 14ti letý puberťák. U mladšího jsem si to představovala taky tak... Už v porodnici probrečel dvě noci, u mě v náručí, po návratu domů jsem to vydržela jen jednu noc a pak si ho vzala do postele. Výsledek to mělo jen ten, že jsem tedy ležela, malej celý noce probrečel, u prsa byl téměř nonstop, přes den to bylo zrovna tak, věčně jsem ho měla na rukou, na sobě, u prsa. Nemělo to konce, ve dvou letech jsme byli v průměru 12x za noc vzhůru s řevem. Teď mu je pět, divoké spaní má do teď, spí se mnou občas do teď, mluví ze spaní, skoro každou noc se vzbudí s neutichajícím řevem, nereaguje na nic, jako by mě nevnímá, trvá hodinu než se mi ho povede ho uklidnit a znovu usneme. Takže kdyby jsme to měli paušalizovat, to mé dítě které spalo jen v postýlce bylo hodnější a klidnější, než to co bylo se mnou pořád v posteli 😉

lenka_strelenka
24. srp 2017

Malou jsem si vzala k sobě do postele už snad první nebo druhou noc v porodnici, jinak plakala a nechtěla spát. Postýlku i košík, který jsme měli připravený u naší postele, aby v něm malá mohla spávat, jsme zatím nevyužili ani jednou.. Od narození je to náročné kontaktní uplakané miminko, které nevydrží skoro vůbec samo, od 6 týdnů nechce být ani v kočárku, takže ji nosím jen v šátku; denní spaní stálo vždycky za houby - prakticky nespí jinak než chvilku v šátku nebo opět v posteli se mnou - a když se nevyspí, je přetažená a večer pak pláče a pláče a pláče, ať děláme co děláme... :( Dítě mám tedy na sobě doslova fyzicky přilepené tak 23 hodin denně, přesto nepozoruju, že by nějak méně plakala než třeba moji synovci, kteří spávali v postýlce, v kočárku, v autosedačce (kde naše malá jenom řve a řve) a vůbec s nimi nějaké "kontaktní rodičovství" nebylo praktikováno... i teď jsou to výborní spáči (je jim 5 a 3), které by nevzbudilo snad ani zemětřesení 🙂
No, díky Bohu malá aspoň v noci spí (kromě 2-3 probuzení na kojení), za to jsem neskutečně vděčná 🙂 Společné spaní miluju, moc ráda mám malou vedle sebe a vždycky se neskutečně těším na ráno, kdy se prďolka pravidelně budí s tím nejkrásnějším úsměvem na světě 🙂 Ale teorie, že nošené a mazlené děti jsou klidné a nemají potřebu plakat, se prostě u nás s realitou nesetkává...

maja95onebaby
24. srp 2017

Maly spinka od porodnice ve sve postylce a musim rict, ze je to, to nejhodnejsi miminko v okoli :D krasne spinka, papa, nemame problem apsolutne s nicim 🙂 ale nerekla bych, ze to jestli dite hodne place, nejak ovlivnuje spani tak nebo onak. Ja spise verim v to, ze hodne ovlivnuje Jake miminko bude, prichod na svet 🙂 posuzuju to podle okoli a sveho syna🙂 my meli porod krasny, venku byl zcela prirozene za sedm hodin a po porodu hned bonding kuze na kuzi 🙂 neodlepili jsme se od sebe dve hodiny a maly neplakal ani v porodnici a neplace ani doma 🙂 to ze pak je miminko plactive a vzaduje treba prso nebo noseni 24hodin v kuse si mysli ze nahrazuje to, ze bylo treba po porodu odebrano :/ nwm je to jen muj usudek a urcite to nebude tak u vsech ale myslim, ze porod samotny ma vliv nejvetsi 🙂 dekuji a omlouvam se za roman :D

hz
24. srp 2017

@maja95onebaby s dovolenim budu oponovat.
Prvni syn, porod nic moc, okamzite ho odnesli ikdyz nebylo potreba, bonding nula. presto od porodnice krasne spal, nebyl drazdivy, zcela bezproblemova adaptace, vyborne spal pres noc, kojeni s problemy, kocar miloval. Lehka zloutenka.
Druhy syn, porod v Rakovniku vse dle me a zcela v me rezii, za 4hodiny venku. 100%bonding, od prvni chvile stale se mnou. Kojeni bezproblemove. Zloutenka neni.A Od porodnice breci, doslova krici, zcela vyzaduje mou pritomnost. Hodne drazdivy. Kocar nesnese, jen nositko.Nekolikrat v noci kojeni, i ted v jeho osmi mesicich se budi i 5x za noc je proto, aby se ujistil, ze tu jsem a ja pak padam na usta..

=> porod jak je v mem pripade videt zas tak dulezity vliv na pohodu miminka nemel.

dora13
25. srp 2017

Jsem zastancem spolecneho spani, ale rozhodne bych netvrdila, ze dite v posteli rovna se spokojene a stastne dite. To jak se dite chova je primarne o povaze a temperamentu. Spala jsem s obema detma, prvni byl urvanek a cita, doted nema k slzam nikdy daleko (ale jinak je to zlate decko!), druhy postylku ani nema a je to vzteklinka neskutecna, uvriskany, tvrdohlavy. Spolecne spani miluju, plus je to uzasne pohodlne skrz kojeni, ale urcite neplati, ze vsechny spoluspici deti jsou stastne a spokojene.

dora13
25. srp 2017

@maja95onebaby mela jsem krasny prirozeny porod, opravdu uzasny, bonding, okamzite prisati, na vterinu jsme nebyli od sebe -- a dite mam urvane a vztekle, tak nevim, kde udelali soudruzi z NDR chybu😃 Je to primarne o povaze a temperamentu ditete, vsechno ostatni je hlavne k tomu, aby se rodice hodnych deti mohli placat po ramenou, jak jsou skveli rodice (bez urazky)😃🤷🏼‍♀️

fallingstars
25. srp 2017

@leneee Malá spinká od začátku sama v postýlce (beru si ji k sobě jen nad ránem, tak od šesti dál, když odejde muž). A od začátku je hodňoučká, vůbec nevím, co jsou proplakané dny, všichni jsou z ní paf 😊

@maja95onebaby Taky to tak nevidím, např. kamarádky syn, akutní CS, měla ho u sebe až druhý den večer (necítila nohu), a je to taky pohodář. My jsme s malou měly pěkný porod, ale bez bondingu kůže na kůži (i když kromě toho byla se mnou) a je fakt zlatá. Myslím, že je to prostě na miminku, jaké je ono povahou 😊

listopadka1
25. srp 2017

souhlasim s vetsinou ostatnich, ze jde hlavne o povahu miminka. moje mala je spac uz od zacatku, ale v posteli se mnou nikdy nespala. v pul roce zacala v noci casteji plakat, brala jsem si ji k sobe a vubec to nepomahalo. nakonec jsme ji zkusili presunout do pokojicku - a od te doby chrni spokojene celou noc. ted spava od osmi do devitiy- pul desaty. pres den je vesela, akcni...takze to fakt vidim spis na povahu.

maja95onebaby
25. srp 2017

No tak holky nam asi nezbyva nic jineho, nez se cele tehu modlit,
at porodime klidase :D :D

katgatoo
25. srp 2017

Mám malou u sebe v posteli de facto od porodnice. Tak trochu i kvůli mému pohodlí. Dá se totiž často nakojit, aniž by si všimla 🙂. Ale stejně s ní lítáme na rukou nebo usíná u prsa, jinak to nedá. Položit do postele a odejít, nechat spát neexistuje...

deene
25. srp 2017

První týden z porodnice spala v postylce,byla kazdou hodinu vzhuru,nekdy nespala v noci vůbec. Jeden den sem si ji vzala k sobě na kojení,obě sme usly a spaly celou noc. Od té doby je s nami v posteli,do 6ti nedělí byla v hnizdecku,abych ji měla trošku ohranicenou 😀 pak uz v něm byla zkroucena,tak sem ho zrušila. Diky tomu,ze spí s námi se všichni vyspime. ALE,nikdy neusne sama,musim byt vedle ní a drzet ji,jinak fakt nespí

deene
25. srp 2017

@maja95onebaby ja mam stejnou teorii 😀 malá sice není uplakana,ale mely sme akutní CS,byly sme tyden v porodnici a z toho jen dva dny spolu,stále se dozaduje pozornosti,furt se chce chovat,mazlit,kojim pořád,ale nestěžuji si,vsem vysvetluji ,ze si stale ještě nahrazujeme čas,ktery nam po narození nebyl dopran

listopadka1
25. srp 2017

@deene asi to vliv ma, ale nebude to jediny faktor. my mely porod priserny, 26 hodin, nakonec akutni cisar, zadny bonding a malou jsem mela u sebe az druhy den, ale je pohodar, nevyzaduje zadnou zvysenou pozornost nebo tak... takze asi hraje i roli, jake je dite a urcite taky, jak si pak ten porod vynahradite.

deene
25. srp 2017

@listopadka1 to sme mely podobné,ja porod 25hodin,koncici Akutnim CS a myslim,ze si to vynahrazujeme víc než dost 🙂 ..určitě to neni jediny faktor,ale jeden z nich to bude

makky1310
25. srp 2017

@listopadka1
@deene
to je fakt. Ja mela porod prirozeny, bonding byl ale par hodin po porodu byl syn odvezen do jiny nemocnice. Ja musela zustat a kvuli dalsim zdrav.komplikacim jsem se s nim videla az za 3 dny. A jelikoz pro me nemeli misto u syna tak jsem za nim dalsi 4 dny jezdila a videla ho 30min denne. Dohromady cca 8hodin za 7 dni. Doma jsem nechtela pouzivat dudlik takze jsem nedelala nic jinyho nez jen kojila. Takze 2 hodky na prsu, pul hodky pauza a nanovo. Jsem ale rada ze to tak bylo, protoze jsme si to vynahradili. Dost dlouho jsem byla spatna(jeste dnes mi to vhani slzy do oci) ze byl beze me, ze plakal a chtel me a ja tam nebyla. Syn je ale hodny, neuplakany, klidas.... proste pohodar po mame 😉

doufinkaaa
25. srp 2017

Myslim,ze to ma vliv. Prvni dcera, predcasne narozena, kvuli komplikacim nekojena. Spala v postylce, protoze jsem se bala,ze ji zalehnu. Byla plactiva, museli jsme ji uspavat na rukou. Syn 4 mesice, kojeny, spi se mnou v posteli. Temer neplace, je klidny, usne I sam. Naproti sousedi, stejne stary chlapecek, neni kojeny, spi v postylce a ve dne v noci place. Takze verim,ze kojene deti jsou klidnejsi a spokojenejsi. Alespon u nas a v mem okoli tomu tak je.

leneee
autor
25. srp 2017

Diky vsem za reakce 🙂

drakenn
25. srp 2017

Já si myslím, že je to hlavně o matce. Jak je v pohodě. Dítě jen reaguje na její emoce..

barbarra
26. srp 2017

Myslím, ze faktoru je spousta a většina z nich už byla popsána v příspěvcích nahoře. Jeste me ale napada jeden. Některé děti se rodí s méně vyzrálou nervovou soustavou a potřebují ještě "donosit", takže jim prostě vyhovuje být ve dne v noci přilepený na mámě. Proste jsou drazdivejsi, ale casem se to usadi-dozraje.U některých je to určitě věc natury. Tam bych řekla, že nošení a společné spaní může pomoct ale nemusí. Dokonce někdy muze byt samotnými dítěti na obtíž, protože ho to ruší.