Spaní u ročních dětí. Syn se v noci budí a volá nás

sanies
7. led 2008

Ahojky,mám dotaz.Můj klučík se už několik nocí budí okolo 3 hod. Stylem jako...čau mami,chci si hrát a spát nebudu....Dneska jsem čekala hodinku,pořád nás volal,až jsem to nevydržela a udělala mlíko,tak zabral a usnul.Tak nevím,zda jen zkouší a jestli to některé děti taky dělají??Ještě musím přiznat,že jsme režimové dítko a přes den spával obvykle 2X2 hod. a jako mávnutím proutku už 4 dny nechce,tak ho dávám po obědě a to spí jen do 1a1/2 hod,tak jestli to není málo???Myslíte,že ještě není brzo na spaní jen po bědě a naučí se spát 2-3 hod?Moc děkuji....

sanies
autor
7. led 2008

Ahoj,tak zkouším štěstí ještě jednou... 😉

macu.k
7. led 2008

Ahoj, my jsme přibližně stejně starý a vaše spaní je ještě zlatý 😉 Kuba se budí tak cca 4x za noc, k ránu putuje k nám do postele. Od roka spí už jen po obědě, a to většinou stylem 30 minut spánku, pak se vzbudí, uspím ho a spí ještě 15 min. Někdy spí dýl, ale to fakt málokdy. On je hodně živý dítko, lítá od rána do večera, tak nevím kde se v něm ta energie bere 😅

kamhajek
7. led 2008

Sanies: my spíme jen po obědě aspoň 3 měsíce. Spí hodinu a půl až dvě hodiny. Večer chodí spát kolem osmé a ráno stává mezi osmou až půl desátou, ale kolem té desáté je to velké vyjímka.

johanda
7. led 2008

sanies, zkus si ho v noci vzít k sobě do postele, možná tě nebude volat a budit, když tě bude cítit.Naše malá se taky občas v noci nehodlá obtěžovat spaním, sedí a vykládá. Spíme v jedné posteli a já si jí nevšímám, takže po chvilce pochopí, že teda žádná sranda ve tmě nebude a usne nebo se přicucne a pak usne. 😉 Ve dne spí tak hodinu, někdy ani to ne, spaní 2x2 hodiny denně ti závidím, to u nás skončilo snad hned po šestinedělí.
Jinak spát 2,3 hodiny po obědě ho nenaučíš, děcka spí , jak potřebují, víc ne. Můžeš ho zkusit více unavit, jít s ním dopoledne na procházku a nechat ho samotného capat (teda jestli chodí).

sanies
autor
8. led 2008

Holky díky,dnes je to zase v poho,tak uvidíme,však si sám nějak řekne,kdy a co,jen mně na něm dost mate,že pořádně nepoznám ,hdy už je unavený,protože je to malá střela a furt vysmátá,skoro nepláče a už přešlo i vztekando.V noci to dnes bylo dobrý,vzbudil se v 5 a to jsem mu udělala mlíko a vstáváme v 7.30.Asi jsem rozmazlená,protože co už nekojím,tak spinká pěkně.Do postele si ho nějak vzít nemůžu,protože už od 4 měsíců je sám v pokojíku a chodí k nám až ráno na mlíko,ale pomazlit a řádit...už jsem to zkoušela,ale on s námi spát nějak neumí 🙂 Dopo jsem mu dala polívku a spí od 11 ještě ted?Noo vyznejte se v tom....já režimová,jsem z toho více vykolejená,než on,jsem uvidím odpoledene,jestli venku ještě zabere 😉 A unavit mi ho taky moc nejde,protože od 5 měsícu leze,od 7 a půl chodí,(Bez pomoci,neb já chtěla ležící miminko s faldy,tak jsem mu to všemožně znemožňovala )takže chodíme i po venku,tak má fyzičku.Moooc děkuji za rady a kdybych znova byla v koncích,budu zase otravovat... 😉

zuzovi
11. led 2008

Ahoj holky,
mám roční dcerku. Od narození je to spáč a nemáme žádné velké problémy. Od 4.měsíce spinká sama v pokojíku, uspávání neexistuje, vždy ji položíme, pohladíme a jdeme pryč, do pár minut bez breku usne.Týden po ročních narozeninách, odmítala být v pokojíku sama, měla hysterický pláč, který by ji vydržel hodiny, kdybych ji u prsa neuspala, to se ale opakovala i jednou za noc. Teď už je to zase v pořádku, usíná sama, občas se v noci vzbudí, ale jen kvůli dudlíku, pak spí dál. Byly to "jen"zoubky. Máme zatím jen dva dole a dva nahoře se budou klubat, ty způsobily ten řev. Spíš mám jiný problém. Jak odnaučit dítě dudlík? Má ho pouze na noc a na spaní přes den, jinak ji ho nedávám.

kristi
11. led 2008

nase Mia spi pres den cca 1-1,5 hodiny a v noci se mi budi 1-2x na jidlo. Dneska napr o pulnoci a nasledne si v pul 6 myslela, ze uz budeme vstavat...a to sla spat v pul 10. Ja uz chvilema nechapu, kde tu energii bere...

zany
11. led 2008

Náš Honzík taky není velký spáč přes den 😒 Vstáváme tak kolem půl 8 a někdy usne dopoledne v 11 a spí hodinu, někdy usne až po obědě a spí taky hodinu a pak už nic 😒 Pokud spí dopoledne, tak usne odpoledne kolem 3 a spí zase hodinku... A to ho musím uspávat nebo v kočáru, jinak sám neusne. Ale večer po kojení usne v pohodě 😉
V noci spí většinou dobře, pokud ho nebudí zoubky... 😒 Budí se jednou na kojení a pak zase spinká...

Zuzovi, šupky zpátky k nám do ledna 🙂 Už jsem tě tu nepotkala ani nepamatuju ☹ 😉
Dudlíka máme asi jako vy. Na spaní přes den a v noci... Ale vyplivne ho a nespí s ním pořád. Myslím, že je ještě brzy na odnaučování... Ještě z toho nemají rozum a pokud ho přes den nemá, tak bych to zatím neřešila 😉 Tedy já to zatím nechávám 🙂

jeessiiccaa
11. led 2008

Ahojky ja mam uz16m spuntika ale todle presne znam i ted jse budime ale my jse budime na caj takze kdyz dojde musim jit a udelat ho, mliko v noci u nas uz neexistuje a ja mam hyperaktivni dite takze mi spinkame od 21hod vecer do pul 6 do rana samozdrejme kdyz jsme zdravi kdyz marodime dokaze spat cely den a odpoledne spi 20 minut takze holky mate zlate ditka.
Ne to moje je taky uz jsem jsi zvykla 😀
co se tyka dudliku tak brachu jsem odnaucila bez dudliku tak ze jsme sli k rybniku dudlik jsem zahodily do vody zamavyli mu a rekla jsem mu ho ze rybicky potrebujou dudlik vic nez on a pochopil ale kazde dite je jine vysskousejte schovavani atak

zuzovi
13. led 2008

Jéé, to je pěkné odnaučování, ale ještě počkám, když ho máme jen na spaní, tak to zatím nebudu řešit.
A Zany, nevím, jestli ten leden najdu ☹, já vím, musím se polepšit 🙂, jdu hledat.

verunnecka
5. únor 2008

ahojky,náš malej spinká celou noc už od 2 měsíce,jen někdy se stane že má prdíky tak zaplače a zase usne.ale teď od toho roku večer usíná se vztekáním,takže ho necháme a usne sám...sice to není ze začátku příjemný poslouchat to ztekání ale jinak to nejde pak bych byla otrok,musí si zvyknout že když žařve tak nepřijdu,kdyby plakal doopravdy tak bych šla ale když vím že jen zkouší tak ho ignoruji a usne

kocurek
20. únor 2008

Ahokjy, vy se mate, My vstavame v 6 rano, dyl ani tyk, teda chvilku vydrzime v postylce apak v posteli u maminky, ale po 6:30 uz na nohy, ale kolem osme si musi zchrupnout na 30-50min a pak po obede kolem 12:00 uz je vycerpany, chvili se nezastavi......a vecer usina kolem sedme, nekdy padne kolem seste vecer, ale rano se vzdy budi cca v sest, je jedno, zda jde spat v deset ci v pet...jeho sesta je sesta....V noci se budi dost casto.
Kojite jeste nektera z vas???? JA ano.

kocurek
21. únor 2008

Vcera jsem zde psala, jaka je to hruza a uz 2.den mi bobecek usnul sam. Jen jsme jej pokoupala na rukach, ani ne minutu a pak dala do postylky, kde hopsal asi 20 min, ale neplakal...normalne rve a sam usnul, ale odpoledne sam neusne, to musimhoupat.... 😉 Uvidime zitra...

cermonca
22. únor 2008

Tak my vstavame tak v 6.30 pak spi po obede od 12 vetsinou do 14 a pak vecer jde na osmou do postylky a usne sama.

kalu
24. únor 2008

My vstáváme tak v 7.30, potom chrupe po obědě cca 1,5 až 2 hodinky a spát chodíme tak v 8. Ano, taky ještě kojíme a docela dost- malá má ze všech jídel "prso" úplně nejradši. V noci se budí na kojení cca 1-2 krát.

simone
26. únor 2008

TAk to jste stasnte,mala v roce se budila 5x za noc,vstavala v pet rano a pred den max. sla spat jednou a na to max.hodku 😖
TEd ma 16mesicu,chodi spat o pul osme,hned usne,vstava okolo seste 😵 a pred den spi jednou a to hodku.
Jako mimco vstavala 10x za noc(do roka) a pres den sapla 2x po pul hodce.Ona proste nema rada spanek.Ael uz se nam to upravuje konecne 😵

zuzka1000
26. únor 2008

My vstáváme tak okolo 7hod. a dopoledne i odpoledne spí tak 1,5 -2 hod. a večer chodí spát tak v 19,30 hod. 😉

beatrice.h
27. únor 2008

Tak to my máme už větší dítko, ale ráno vstává po půl 9. Pak po obědě kolem 12 do 14 hod, a večer přesně v 20 hod spinká a budí se jen 1x za noc na mlíčko a přebalení - tak provedu a proto i potom spinká až do těch půl 9. Dudlíka taky máme už jen na noc, ale jen na uspávání a pak ho vyplivne a spinká bez něj. 🙂