Dítě nechce večer spát. Poradíte?

jaska
4. říj 2006

Ahojky holky, ráda bych vás požádala o radu. Jak to děláte, když vám prcek nechce jít večer spinkat? On je hrozně živé dítě. Chodí spát jen jednou denně, za celej den musí bejt unavenej, ale večer se mu spinkat nechce. Jemu14 měsíců. Budu vám vděčná za každé rady. Díky 😀

rova
4. říj 2006

Hm tak my máme stejný problém. Malé je 13 měsíců. Přes den spí taky jen jednou a večer usíná v deset..Krom toho celý den je strašně aktivní, pořád by někam šplhala. Takže já ti asi neporadím, ale můžu se zeptat v kolik chodí malý spát?

jaska
autor
5. říj 2006

Ahoj rova No chodí spát to je ten problém pokoušíme se ho dávat na 8h spát ale nedaří se nám to. Nechce... Takže kolikrát usíná až tak kol 9až10h. A to ráno vstává na 7h.

rova
5. říj 2006

No, tak už aby tu byl někdo, kdo nám s tím samým problémem poradí! 😀 A budí se v noci (na kojení, pro dudlíka, čajíček, nebo tak?) Vanesska se budí několikrát na noc, jen se přisaje a spí dál! Ale člověk by se už přece jen rád jednou za čas vyspal. Všude čtu, jak se mají třeba v noci střídat, ale copak to jde, když přítelovi chybí to hlavní - mlíčko? 😀

kokorunka
5. říj 2006

jaska tak ho rovno dávaj spávat až medzi 9-10h ani mne starší syn nezaspal skor skus mu večer vymysliet nejaku kludnejšiu činnost čítanie, kreslenie aby sa trochu ukludnil len je zbytočné ho dávat tak skoro spat ked sa mu nechce poznám to zbytočne som ho tam kolkokrát dusila a bolo to k ničomu moj malý začal spávat normálne to je že prestal sa budit a prespal celu noc až v 2 rokoch rova mám taký dojem že kojené deti nespávaju dobre takže celonočný spanok čakaj asi až malu odstavíš oni proste potrebuju si sem tam cucnut a overit si,či si tam želám Vám vela trpezlivosti ja to mám doma tiež

rova
5. říj 2006

Jo, člověk se hned cítí líp, když ví, že jsou ostatní na tom taky tak 🙂 Já už jí taky dřív neuspávám, je to zbytečný a já jsem pak naštvaná! 😒 No, kdy toho našeho závisláčka odstavím opravdu nevím!

kokorunka
5. říj 2006

no to som bola a já vždy nahnevaná a nestojí to zato v podstate o nič nejde je to jedno kedy zaspí, malý začal zaspávat a pol osmej až ked prestal spávat poobede mal 2roky a 3mes. bolo to dost skoro ale odmietal spávat poobede tak večer odpadol o pol 8 a spal do rána aj do pol desiatej pred tým som ho vždy ráno o osmej budila aby mi vobec poobede zaspal tak som to nechala na nom a bolo to super konečne som sa vyspala aj ja, a v podstate spal tolko čo ostatní rovesníci len to mal v kuse

jaska
autor
5. říj 2006

No holky tak sem ráda že v tom nejsem sama. Já malého už nekojím ale na čaj se v noci budí. Někdy se dokonce vzbudí a už nechce dál spinkat. Takže musíme vstát a jít si hrát třeba tak za hodinku to dem zkusit znova a většinou usne ale já sem druhej den tak rozlámaná že bych prospala celej den. 😀 A malej ten je živej jako kdyby spal celou noc... taky už ho nedávám spát tak jak chci já ale až chce on. Jenže problém je v tom že on by nemusel jít spát vůbec 😀

rova
5. říj 2006

No, mě to tak jedno není - já chcu taky chvilku odpočinku za ten den, takže bych byla radši, kdyby usnula dřív!! 🙂 Tak my ale naštěstí spíme celou noc, nevstáváme (pokud teda nešlo o horečky, bolavé ouško, nebo tak něco)

jaska
autor
5. říj 2006

No to já taky ale to bych ho asi musela nadopovat práškama na spaní 😀

jezecek
15. pro 2006

Ahoj holky, říká se,že každý dítě je jiný, já jsem se s holčičkou které je dnes 11 nevyspala do pěti let- stejný problém kolem roka nechtěla chodit spát, budila se i 10x za noc na čaj, kojená byla do půl roka.... byla a je stále hodně aktivní, asi se s tím ty děti rodí....
Teď máme 9měsíčního chlapečka, ze začátku to vypadalo nadějně, krásně se naučil chodit po koupání spát sám už když jsme přijeli z porodnice....
to mu zůstalo až donedávna... teď trochu otravuje když ho bdám spát, ale
za czhvíli se ušoulá. ale problém je buzení v noci...po 2 hodinách po hodině...na čaj, zkoušela jsem i "teror" - nechat ho být, ale to by mi asi do rána hráblo... přes den spí po o tak hoďku a půl a pak ještě kolem páté na půl hoďky- to si "řekne sám" spát chodí kolem osmé, ráno se budí kolem sedmé...myslím že tohle je nejhorší období, začínají sedět, lézt, chodit,žvatlat.., lešzou zuby, je to pro ně hodbně změn a co prožívají přes den to prožívají i v noci, zřejmě není jiné východisko než to přežít...a říkat si že bude líp... 😅

jarcik
15. pro 2006

ahoj. asi mám doma poklad. Musím zaklepat. Malému budou 2 roky a od narození se držíme režimu, který má, takže jen vyjímečně jsme měli problémy s usínáním. Je velký spáč. Spí od 20 do 7:30 a po obědě asi 1,5-2 hod. Akorát se asi v 1 hod. vzbudí a stojí v postýlce, tak si ho dám k sobě do postele a hned spí až do rána. Akorát teď nevím, jak ho odnaučím tu moji postel. 😖

balala
9. led 2007

Ahojte holky,mám 20 měsíčního chlapečka a se spaním je to celkem fajn,po obědě usíná sám v postýlce během chvilky,tak na 1-2,5 hod. Večer chodí pravidelně mezi půl až osmou,ale ne vždy usne pěkně sám v postýlce,někdy je potřeba číst pohádku,popřípadě si s ním lehnou,ale na to ho nechci moc učit a někdy se chvilku vsteká v postýlce,ale chodím tam po 5 minutách až se utiší a v klidu usne.Někdy máme období,že chce spát sám v jeho posteli. V noci se 1x budí nebo dojde spát za námi,vstává tak mezi 7-7:30.No jo děti není každý den stejný,ale myslím,že je to se spaním daleko lepší než když byl mladší. To toho běhěm dne moc nenaspal,tak půl až hoďku 2x denně ☹ .No neznám spaní 3 hodiny. Kmarádka má stejně malého a ten má teˇobdobí,že nechce po obědě spát vůbec a třeba 2 hod řádí v postýlce,....

bibinka
9. led 2007

dievčatá, vám aspoň drobci spia v postieľkach. Lenže náš malý od pôrodnice z postieľky "besnel" a tak spí s nami. Viem, že som si ho asi naučila, ale to až tak neva. Doobeda spí od cca 10.30 do 13.00-13.30 - to zaspáva so mnou bez problémov behom 5 min vytuhne 🙂 .Problémom je večerné spanie. Donedávna bol fajn režim- o 18h už usínal, vždy po veľkom kriku, potom sme mu rozprávali rozprávku. Teraz je krik až do 19-20h, vtedy už padne únavou.Ale dovtedy zvládne"poupratovať" celú spálňu. keby som ho vypustila do obývačky, tak môžem robiť poriadok až do polnoci. 😀 . Závidím iným mamám "bezbolestné "zaspávanie ich ratolestí.

h1982
13. led 2007

Ahoj holky s tím spinkáním je to děs já mám 12měsiční dceru a je to makačka.Nespí skoro vůbec,přes den tak půl hod.a v noci se budí co 2hodiny,navíc spí se mnou v posteli,manžel spí v jejím pokoji ☹ a o nijakém vyspání do růžova nelze vůbec mluvit.Takže co myslíte,nechat malou vybrečet až padna unavou,nebo jí brát i na dále do postele???Díky

bibinka
13. led 2007

h1982- a netrápi ju nejaký zdrav.problém? kolika, alergie atď? Mala by mať pravidelný denný rytmus, ale asi je moc temperamentná, keď si na chvílu neodpočinie. Tá pol hodinka denného spánku je ozaj málo.Možno potrebuje nejakú zmenu.Viac pohybu vonku aby sa unavila, alebo zmena stravovania? Alebo je jednoducho fixovaná na teba. A čo keby tvoj manžel spal spolu s vami? U nás to tak funguje a je to OK. 🙂

jaska
autor
13. led 2007

h1982- malou určitě žádný zdravotní problém netrápí... máme to stejně... proto sem tu diskuzi založila abych se dozvěděla jesli nejsu jediná.. a jak vidím tak néé.. malej to má to samé.. ted tu zrovna semnou sedí a podívejte se kolik je hodin když sem píšu... já o žádném vyspání nemluvím.. naposled sem se pořádně vyspala když sem byla těhotná... a to že spí semnou je jasný.. jinde ani spát nechce... no co jednou sme ho chteli tak se to holt musí vydržet.. ale ráno bez dvou kafí nefunguju 😀

jess
13. led 2007

jaska,mám taky takového neunávného trpaslíka.Budí se v osm,než vylezu z postele(a to trvá i hodinu)furt mi ječí do ucha mamí mamí,takže to jsem na psychiku po zbytek dne jen z jejího uještěného hlásku 😀 Mě se naštěstí unaví na odpolední spánek venčením psa a úklidem dopoledne(večer se mi ten rambajs po ní uklízet nechce ☹ ) a v jednu už spí-no ale ještě hodinu předtím cestuje po celé postýlce.Budí se cca po hodině,když je venku hodně škaredě tak spí i dýl-ale to je zázrak.No a pak už jen lítá ,běhá,šplhá se všude,lozí po všem,je skoro jak opička🙂,no prostě neusedí,a večer ji dřív než v 22.30ani neoznamuju,že se jde spát,to bych ji musela... 😀 .Ona je sice jak čert celý den,ale každý večer pravidelně mezi 20.30-21,00 jako by ji píchlo žihadlo a je tu jak na václaváku.No a usměrnit ji,to nejde,to bych ji fakt musela klepnout gumovým kladívkem 😀 .No už jsem si zvykla,je to prostě malý hyperaktivista a jak tak koukám tak to rození takových žihadel je už asi dáno dobou.

jess
14. led 2007

A ještě k tomu čaji,jsem ráda že mi mé dítko nevstává za jedinou noc kvůli čaji snad 10x.Já už ani tvrdě nespím,jen slyším čam a podávám flašku.Vypije ho a chrní dál.Jednou se mi stalo že jsem nebyla pohotová,byla jsem líná vylézt z postele pro čaj a už to bylo,do 5 do rána sme si hráli.Takhle když ji ho dám,spí dál pokaždé.

balala
14. led 2007

Ahojky malej je taky hodně živej,ale každý den se snažím dodržovat pravidelnou dobu dávání do postýlky po půl osmé a když neusne sám a někdy volá pořád dokola,tak tam jdu položím ho a řeknu mu,že jdu do sprchy,uklízet,...někdy i 5x,ale věčinou pak usne.Pohádky čtu občas max dvě,když je usínání někdy na dlouho,tak si ho dáme v pokojíčku na postel a já nebo manžel s ním lehneme,ale to už dělám jeli čtvrt na devět a tak,jinak ne. Ráno se stejně probudí vždycky stejně ať usne jedno v kolik. Jsem ráda,když večer mám aspoň chvilku klid 🙂,ale usínání v deset to si ani neumít představit 😒 to musí být strašně únavné.

balala
14. led 2007

No dnes zrovna je ta horší varianta,spal dlouho odopledne,protože se nějak dnes po dlouhé době vzbudil už v šest. No stojí v postýlce a neví koho má volat dřív maooo,tatoo 🙂 ,no já už tam byla a dala mu pusinku a teď taťa,tak uvidíme 😉

lucisa
15. led 2007

Jak psala jess, asi je to dáno dobou, že jsou naše děti živější, než jsme byli my. Moje mamka mi tvrdí, že já spala po obědě ještě v první třídě o víkendech. Vůbec nechápe, po kom moje holky jsou.
Starší ráno budím v 7 hod., abychom byli v 8 ve školce. Celý den tam běhá, hraje si, po obědě sice musí ležet a odpočívat s ostatními, ale usne tak jednou za 14 dní na čtvrthodinku. Doma chodí obě dcery po večerníčku v 7 hod. spát, ale než Nelča usne, trvá to někdy i do půl jedenácté. Ještě pár měsíců zpět (léto), když odpo neusnula, přesto, že celé dny běhala po zahradě, koupala se v bazénu, my dospělí z horka odpadávali, ale ona byla čilá, tak aspoň do 20.00 hod. usnula. Když si výjimečně zdřímla, tak vydržela být vzhůru tak do 21.00 - 21.30 hod. Teď takhle vydrží i bez odpoledního spánku, a to jí jsou 4 roky.
Mladší dcerka ještě donedávna spinkala v pohodě i po obědě, ale někdy kolem druhých narozenin se to pokazilo. Já na ni vidím, jak je hotová, jdu si s ní lehnout, v posteli ji držím i dvě hoďky, mezitím sama kolikrát zaberu, ona mě hned vzbudí, ať prý nespím, ale ona neusne.
Naštěstí večer do 20 hod. usne, ale často se stane, že ji starší dcera tak po hodině spánku vzbudí a máme do půlnoci vystaráno....
A podobné zkušenosti mají i jiné mamky u nás ve školce, když se o tom ráno u zívajícch dítek bavíme 😉

katalines
29. led 2007

Jaska mám pocit jako bych ten příspěvěk zakládala já.
Malej přes den spí cca půl hodky a večer chodí spát 22h (a to mám štěstí), obvyklejší doba je půlnoc-1h.A to skoro vždy usne jen u prsa-tak,že samozřejmě spí u mě.Už bych neměla sílu v noci k němu vstávat.A takhle je to pohodlnější-on má moje prsa jak samoobsluhu-vyhrne třičko cucne mlíčka a spí.A já se alespoň trošičku vyspim-jestli se to dá brát za spaní.
Už se těším až se vyspím celou noc... 🙂

kitka123
30. led 2007

Ahoj, nam to funguje tak, ze malou davam spat do 8 hodin, jakmile presvihnem tu 8 hodinu, tak bez sance, zazivam to co popisujete. Proste i kdyz vetsinou nejevi zadne znamky unavy ji vezmu do postele na kojeni a pri tom usne. Pak se samozrejme budi i po hodine a tak premyslim o te radikalni metode, nechat vyplakat az usne sama. Mam potvrzeno od nekolika znamych, ze to stoprocentne funguje, pry to trva 3 noci maximalne a potom uz se nebudi. Jenom nevim, jestli se k tomu odhodlam, zkusila jsem nekolikrat nedat prso a ten rev byl strasnej. Mate s tim nekdo zkusenost? Detska doktorka mi tvrdi, ze dokud deti nemaji 20 zubu, tak to s tim spanim lepsi nebyva, ze si na to stezuji skoro vsechny maminky, hlavne kojici.

rova
31. led 2007

kitka123: S tím zkušenosti nemám..já nedokážu nechat jí vyřvat skoro nikdy, takže jsem z ní vychovala trošku malého tyránka, jak říká prababička 😀 Ale od Nového roku mám předsevzetí tolik nehýčkat - snažím se, ale nechat vyřvat večer tam jsem to zdaleka nedopracovala. 😀

h1982
31. led 2007

Ahoj holky,dlouho jsem nebyla na netu,ale vaše odpovědi ohledně spaní mé malé mne fakt potěšily v tom že nejsem SAMA 😅
Myslím,ne vím to na 100%ŽE MALÁ NEMÁ ŽÁDNOU ALERGII ani nic podobného je to zdravá jen trochu divoká holka,prospívá a učí se novému uplně normálně,jako spící děti.Já jsem rezignovala a manžel taky,prý mezi hračkama spinka rád 😀 a
já tam za ním pravidelně docházím,takže pohoda😉stále kojím a s tím cucnutím je to přesně i u nás.Tak vás všechny moc zdravím a pevné nervy v našich bezesných nocech ☹

kiara2
31. led 2007

ahoj holky no já to teda mám super se spaním mamka mi dala radu od narození mít stejný režim,žádná postel,žádné držení za ruku,nic nakrmit přebalit,pomuchlovat a spát Klukovi jsou dva roky a spí odpolko 2-3hodinky a v osm večer je v posteli dáme pusu a dobrou a spí do rána do tech osmi ...

jaska
autor
31. led 2007

Kiaro tak to si fakt jedna z mála..to u nás nejde.. a to sem ten rešim měla taky zavedenej ☹ Jenže ouha... režim nerežim prostě Stáník má svojí hlavu.. a já fakt nejsem z těch který ho nechaj klidně půl hodiny ječet až do bezvědomí... na to mám slabou povahu..Ale nechci to zakřiknout ale je to už druhá noc co spinká od 20h až do rána.. teda samozřejmě že se vzbudí na čaj ale napije se a je klid... tak chci vidět jak dlouho to bude trvat 😉 Ale jedna kamarádka mi říkala něco o nějaké metodě.. ted nevím jak se to přesně menuje.. ale taky sem to četla na njednejch stránkách o miminkách... podívám se po tom a kdyžtak to okopíruju.. kdybyste chtěli..ale na rovinu já bych na to neměla...

kiara2
1. únor 2007

jaska:no a co ten čaj?to je taky kámen úrazu to jsem taky chtěla paktikovat ale mamka zatrhla a at se zeptám těch kdo to dělají a kdo tohle dítko naučilo ...tak dodnes mají vstáváni jelikož chce čaj každou noc.....prostě navečeřet a v noci žádnej čajík....si na sebe šiješ další bič...

jaska
autor
1. únor 2007

No ono to není jednoduchí.. on je lempta po tátovi.. ten je to samí.. nemít u postele pití tak je to sním děs... jojo já bych to taky odbourala jenže měla bys slyšet ten jekot. on takle dost pije i přes den... nevím jak to odbourat... ☹

h1982
1. únor 2007

jasko s tím čajem to vůbec neřeš myslím že to až takový problém nebude 😉 hlavně že pak spinká.S malou už je to taky lepší, začala jsem ji dávat spát jen po obědě a pak přesně v 7 hodin koupání a do 8 je tvrdá. Spí tak 3 hodiny, pak si cucne mlíka a spí dál. Sice se mnou v posteli ale spí. 😀