Spánkový režim ročního dítěte. Jaký mají vaše děti?

radkar
31. bře 2009

Napište jaký mají vaše roční děti (nebo měli) spánkový režim - den a noc. Díky Moje dcerka chodí spát dopoledne 10-11 a odpoledne 15-17. Samozřejmě to není každý den úplně přesné, tak zhruba. Večer chodí tak 19-20 a ráno vstává teď poslední dny dřív než jindy tj. tak okolo půl sedmé. V noci nekojíme, občas dáme dudlík. Přes den ještě kojíme. Máte to podobně?

kacka.va
31. bře 2009

v noci spíme v průměru teď tak od 22 do 7,30 (bez kojení). Přes den je to bída, někdy spí třeba jen 2-3x po 20-30ti minutách, ale je fakt, že poslední týden už mi párkrát spala i hodinku v kuse, ale to když je hodně umordovaná. My kojíme už jen ráno a pak před spaním

janulle22
31. bře 2009

ahoj tak malej v roce spaval od 9-9:30 pak po obede 12-14,15 jak kdy a pak spal az vecer v 8... ale myslim ze od roku sem mu pomalu zacala rusit dopoledni spani... trvalo to, byl umrcenej, ale zvykl si a ted uz spi myslim od 13 nebo 14 mesice jen po obede...

ewuli
31. bře 2009

tak u nás to je tak,že přes den spí tak 2-3 hodiny odpoledne (vetšinou tak od 14 hod) a pak jde až večer a to spí od 21 hod do 8 hod do rána.

kijonkova.k
31. bře 2009

Tak malá chodí spát přes den jen jednou po obědě,tak na 2-2,5hoďky.Večer chodí spát mezi 19,30-20,00,ale v noci se několikrát budí(1x kojím nad ránem) a ráno vstává jak kdy...mezi 6-7 😉

mkr
31. bře 2009

noční spaní od půl 7 mlíčko ve 4 vstávačka v 7, dopo spaní 10 spí tak 1-1,5 hod. pak po 3 hodinách co je vzhůru tak jde zase spát, zase chrupe 1-1,5 h, zkoušela jsem už jí udělat jen spaní po obědě, ale spala max. hodinu což mi přijde málo, tak jí to nechám, tak jak chce, sama si řekne, když už nebude chtít spát dopo

katrinaaa
31. bře 2009

Ahoj moje 13 měsíční Verunka spinká jen jednou deně zhruba od 11 do 2 někdy víc někdy mín podle toho jakou má náladu,večer usíná kolem půl sedmé a vstává až o půl osmé samozřejmě plus mínus někdy se stane že v noci pláče ale dám ji dudlík a spinká dál.

radkar
autor
31. bře 2009

katrinaaa, tak to spinká v noci krásně až do půl osmé. Zkoušela jsem taky dát jí jen jednou denne spát, že jako bude ráno později vstávat, ale vzdala jsem to - byla strašně nevrlá. Evidentně ten spánek 2x denně ještě potřebuje. No ale proti kamarádce, která má jen o měsíc mladší dítě a kojejí a 3 hodiny v noci jsme na tom ještě dobře 🙂

radkar
autor
31. bře 2009

kojí á 3 hodiny během noci - napsala jsem to před tím jak magor, tak radši opravuju 😀

katrinaaa
31. bře 2009

dřív taky spala 2x deně od půl desáté do 11 a potom od půl druhé do tří až půl čtvrté a poslední měsíc si zvykla na tenhle režim mě to vyhovuje vklidu si uklidim a uvařím a do večera můžem řádit

karotky
31. bře 2009

Tak my to měli v roce takto:
Koupání v 18:30-19:00 a když usnul ve 20:00,spal do 7:00 a pak šel spát do 11:00.
Když se ráno vzbudil v 5:00-6:00,šel spát ještě v 8:00 na hoďku a pak asi ve 12:30 taky na hoďku. 😉

milik75
31. bře 2009

Ahoj, my to meli do roka hodne podobne jako ty, ale po roce uz spime jen 1x denne od pul 12 do 14h. V 19h koupani a jidlo, 20h postylka a spime do 7-pul 8 rana. Ja nekojim od 9mes.

robi
31. bře 2009

ahoj, teď právě řešíme přechod ze dvou spaní na jedno. Večer usíná v 20.15 a vstáváme v 6.15, ale dvě spaní je hodně, potom večer hůř usíná a jedno spaní nám nestačí, usíná kdy nemá 🙂
Takže teď spí každý den jinak, asi se vrátíme ke spaní dopo i odpo, protože malá je dost unavená. V noci se často budí, stačí pochovat, dát napít vody, malá je mazel, takže pomazlit a spíme dál 🙂

caira
31. bře 2009

tak nam je 13 mesicu, ale stejny rezim mame vpodstate cca od 8 mesicu a bez jakehokoliv problemu

vstavame mezi 7-7.30, spat jde po obede tjst 12.30 a spi mezi hodinou az dvema jak kdy a vecer chodi spat mezi 19-19.30 ( ale usne cca az tak po pul hodince co si v postylce hraje)

Pokud o vikendu treba nejak jedeme jako do mesta na nakupy pak na obed atd tak vetsinou vydrzi tak do 13h bez spanku a pak to zalomi v kocarku ale vetsinou tak jen na 30-45 minut, ale kupodivu ji to naprosto v pohode staci a spat jde vecer jako obvykle po te sedme. 🙂

V noci nekrmime, mlicko ma pred spanim a a pak kolem seste rano, vypije a spi jeste do tech pul osme.

katrinaaa
31. bře 2009

tak máš dobrý mi když někam jedem tak nám většinou usne v autě těsně před cílem a potom je problém co s ní když ji vzbudíme a nenecháme ji dospat třeba v kočárku tak je chvilku v pohodě a potom začne být protivná a chce spát to se dá chapat když jí narušíme režimale večer zase spí v pohodě.Ještě chci říct že ten režim co má tedˇsi udělala sama do ničeho jsem ji nijak nenutila.

caira
31. bře 2009

kat: u nas je to taky tak..mala si vpodstate udelala rezim sama, driv chodila spat dopoledne i odpoledne, ale pak mi prislo, ze neni tak brzo unavena tak jsem ji nechala az do obeda a pak kdyz si zacala mnou oci tak sla spat a spala do tech dvou..od ted doby to ma takhle, tim, ze jde tak v pul jedne a vstane treba kolikrat az na pul treti tak ji to do tech sedmi docela staci..I kdyz posledni dve noci pri usinani desne vyvadi, vcera rvala 2 hodiny a ani na ruce nebo tak se nedala utisit a dneska "jen" hodinu..takze hadam, ze nam rostou stolicky ( protoze mi mala vzdycky v pohode usina sama krom doby, kdy ji rostou zuby, to rve jen co ji dam do postylky) 🙄

timbouctou
31. bře 2009

my teda večer chodíme spát kolem půl osmé, zavedli jsme to kolem 7 měsíců. Dřív teda Alex spal dopoledne, od 11 do 13 a pak usínal před sedmou, teď spí po obědě 13 - 15 a usíná kolem té půl osmé a vstává nějak po šesté. Je teda pravda, že posunutí času nám dělá večer potíže, hlavně jak je světlo. Jinak občas v noci kojíme, záleží jak jdou zuby. Když dávají pokoj, tak se malej staví v postýlce a pokřikuje na mě tak kolem 4, pak ještě dospí.

audri
31. bře 2009

Všichni máte nádherné spáče. Naše malá teď spí cc 2.5 hodiny přes den (něco dopo, neco odpo), spát se jde kolem půl desáté ... a malá je vybuckaná asi tak ve dvě hodiny na daší dvě hodiny. Zoufale toužím po nočním spánku, poradíte?
Ráno pak vstává docele normálně.. mezi 7 - 8 hodinou. Je možné, že je to tím, že začala hodně chodit, že to moc prožívá? Když začala lozit, měla taky takové nespací období..

radkar
autor
1. dub 2009

Audri Tak nechceš jí zkusit dávat večer dřív spát? Ono to zní nelogicky, ale mě se teda stávala, že když jsem jí dávala hodně pozdě spát, tak tím hůř mi spala v noci, místo aby to bylo obráceně. A kojíš ještě? Nebo se budí jen tak. Ale zase vstávání mezi 7-8 je krásné, mě vstává mezi 6-7

terry2
1. dub 2009

malá mi spí po obědě tak hodinu až dvě,odpoledne už nespí vubec a večer po vykoupání v 19 hod ulehne a spí až do rána 😵 🙂 😎 ale do roka to byl taky děs a běs 😠

naieva
3. dub 2009

Ahoj holky, můžu sem taky hodit příspěvek? Nám Ládík vstává, jak kdy....Většinou kolem sedmý - osmý. Pak jde spát kolem jedenáctý a to spí do dvanácti a pak ještě jednou kolem třetí a to spí těch půl hodiny. A večer zalehne kolem osmý. A stane se i, že nejde už spát v těch tři a to padne večer v sedm. A na mlíko se už nebudí. Tak když to tady tak čtu, tak je to paráda. 🙂 A holky, jak na vás zapůsobil přesun času? Díky moc!

audri
3. dub 2009

radkar: Děkujume za radu, zkusili jsme ji uspat před devátou, tak těsně to šlo.. ale vstává o dost dřív..mezi šesto a sedmou, spíš k té šesté, Nekojím už dlouho, malá papá sunar, ale stále.. nemůže se toho dote´zbavit. no, uvidíme, co dnes.

eppik.m
5. dub 2009

U nás se momentálně ruší odpolední spaní (objevujeme svět takže spát vůbec nepotřebujeme). Zavádíme nový režim takže je to různé, ale co jsem vypozorovala co je asi pro nás nejlepší tak nočné spaní se nám z 20té posunulo na 19tou večerní (jelikož odpoledne už nespíme tak padáme únavou už dříve) a spíme pravidelně do 6ti max. 6:30 ranní. Ráno v 10 už opět chrupeme cca do 12té. A v noci máme 1 až 2 kojení, znovu prožíváme zážitky které jsme načerpali přes den, tak spíme docela neklidně a dost často se i posadí takže ho musím znovu položit ale rychle usne zpět. 😉
audri: ano, nové dovednosti narušují noční spaní a u nás to platí na 100%!!! a taky zoubky ... 😵

petka80
5. dub 2009

eppiku, to je fakt, taky se nám dost zhoršilo noční spaní a bude to taky kombinace zuby+to, že chodíme ven po svých, objevuje svět jinak než z kočárku.
Jinak asi 14 dní spí už jen 1x denně (cca 11:30-13:00) a v noci přibližně 8:00-6:30, někdy 7:00. Nad ránem ještě jednou kojím, ale nemám teď sílu to nějak odbourávat, tak doufám, že to snad přejde samo 😔
V noci je ale několikrát vzhůru, většinou ale zas hned usne a spí dál. Když prospí celou noc, tak oslavuju. Bývalo to lepší......

radkar
autor
5. dub 2009

audri,tak to je dobře, že to trochu pomohlo. Míša teď co je hezky a chodíme ven, tak mi začla hůř spát přes den-asi moc zážitků v hlavičce a ráno vstává pěkně brzo-už po šesté. Ach jo. Ale zase spí celou noc-teda až na vyjímky.

slepickatekk
24. srp 2012

Ahoj.Je 9 hodin rano a ja tak trochu premyslela jak by meli asi spat rocni andilci.Nas malej treba zrovna ted haja v pelysku a odpociva.Nespinka,ale brouka si a odpociva🙂Je mu 14 m.a rezim ma asi takovy .KRano vstavame mezi 6-7 hodinou.Pak chodime spat po obede mezi 11:30 a 12:00 spi vzdy 3 hodiny.Nekdy kdyz fakt hodne radi nebo je osklive pocalujem se i dopo a pak i treba od 5 do 6.Koupeme se v 7 pak veca a do 8 je tuhej🙂

zusann
6. zář 2012

Ahoj. Muj brouček už od narození krásně spinkal. Dlouho jsme měli režim- rano vztal mezi 6-pul 7 pak šel dopoledne spinkat kolem 9 a odpoledne kolem 2, vždycky tak na hodinku max dvě. Trošku jsem ho pohoupala na rukou a on usnul- bez dudlíku! Včera jsem ho dopoledne houpala hodinu a odpoledne 2 hodiny :( a to i s dudlíkem. Dneska jsem si řikal že asi už dopolední spánek nepotřebuje tak jsem ho uspávala až po obědě- ale taky to byl boj. Co stim když nechce spát ale je unavený?

monikabie
6. zář 2012

My večer chodíme do postýlky před 8 a usíná jak kdy. Ráno v 6 vstává, jde spát v půl10 a spí do 11.45. Poslední 4 dny ovšem už nespí odpo což je mazec, večer je tak unavený že už před 8 spí. Chci mu to natáhnout že by šel spát tak ve 12 at vydrží odpo🙂

moja75
6. led 2013

Zdravím Vás maminky,potřebovala bych poradít mám ročního syna a nemůžu ho naučít spát v určitou hodinu.Včera třeba usnul až v půl jedné v noci.ráno vstaval v 9 hod.pak usnul v 11.00 hod a spal do 14.00 hod.A teď usnul u televize v 18.30 hod.Tak dnes opět jdeme spát v noci.Prosím poraďte Díky Petra 🙂