Spánok ročného dieťaťa, som zvedavá na vaše názory

sosanna88
15. led 2014

Ahojte. Som len zvedava na vase nazory, necakam riesenie 🙂
Deti maju rozne obdobia, vsetko viem ale predsa by som na malu nieco skusila, no neviem sa rozhodnut co.
Ma 1 rok a spi podla mna v pohode, ale....Vecer o tej 19h, cez den dva krat doobeda väcsinou 2-2,5 hodky, poobede 30min.-2hodky.....rano mi vstavala o tej 6tej no uz dlhsie sa budi 4:30-5:30 a na mna je to skorooooooooooooo...no mam pocit ze aj na nu...nezda sa mi dva krat vyspana...viem ju zabavit doobeda, no vidim ze je ochrapana a spala by dalej no nejak nevie alebo co...skusala som hned dat mlieko,zatemnene mame,dat ju k nam do postele,hladkat...vselico...no nezaspi. Az potom ked si da ten doobedny spanok je oddychnuta a vesela. Nechapem. Mam to tak nehat alebo by mooooozno nieco pomohlo. Sem-tam isla spat aj neskor vecer ale zeby mi rano vyspavala o to viac nemozem tvrdit.
Tiez mi radia davat ju spat uz len raz no kedze mi vstane tak skoro tak je to nemyslitelne pretoze uz o tej 8 doslova odpadava....
...tak teda radite nieco alebo ,, mam byt rada?,, 🙂

deenyska
15. led 2014

@sosanna88 No o půl 5 to je šílený, taky jsme to tak jeden čas měli, živě si na to vzpomínám, taky to bylo zhruba v tomhle věku a jak už ti někdo radil, taky jsem začala zavádět jednodenní spánek a to po obědě. Vždycky to nevyšlo, ale když se zrovna zadařilo, že se vzbudil kolem té šesté, tak to celkem vydržel. Když se stalo, že se vzbudil kolem té páté, tak jsem mu dala do postýlky mlíčko, vypil to a třeba ještě chvilku usnul. Myslím, že u toho se nic moc vymyslet nedá, pak už jedině vydržet, až jí to přejde

maruja
15. led 2014

@sosanna88 myslím, že na roce může klidně spát ještě 2x. Moje dvojčata spí jen po obědě asi dva měsíce, taky vstávali dost brzo (kolem 4 😝 ) 😝 upravilo se to až po novém roce takže teprve nedávno a vstáváme v 6 😉
obecně si myslím, že se má dávat spát podle rytmu dítěte, sama vidíš, že je unavená, tak jí klidně dopoledne dej spát, nechala bych jí tak hodinku a pak odpoledne dýl 😉