Špatný spánek v postýlce - pravidelný noční pláč

helineli
28. únor 2012

Milé maminky, chtěla bych požádat o radu. Mám 14-ti měsíční holčičku, která nechce spát ve své postýlce celou noc. Postýlku má ve svém pokojíčku, večer si sama řekne o spánek, uložíme jí, a chrupká tak do půlnoci, pak se vzbudí (pravidelně každou noc) a odmítá si lehnout. Dám jí dudlíka, položím jí, a ona hned vstane s brekem. Nemám srdce ji nechat o půlnoci brečet, a tak jí vezmu k nám do postele a ona okamžitě usne a spokojeně chrupká. Máte některá z vás podobnou zkušenost či radu, aby chrupkala v postýlce celou noc?

mates22
28. únor 2012

to je myslím normální, že to zkouší - cítí se bezpečnějc s Vámi. Takže rada - buď to ustát několik desítek nocí a ona si třeba zvykne a nebo to nelámat a nechat jí spát s Vámi.

Já u dcery byla zásadová, prořvala spoustu nocí a stejně v postýlce spala špatně a nakonec to dopadlo tak, že spala se mnou, pak s manželem (když se narodil malej) a pak se odstěhovala ve 4 letech do svojí velké postele. Takže u syna už to šlo podle něj, někdy po roce se stěhoval ke mně na letiště, manžel do pokojíčku (máme tam už postel pro kluka normální velkou) a tak to trvá - dokud se bude budit na kojení, tak to tak máme. Usíná teda v tý velký posteli v pokojíčku a když jdeme s MM spát, tak si ho přenesu k sobě. Je to čistě na Vás, ale některé děti prostě samotu a postýlku nesnáší......

monapink
29. únor 2012

@helineli Ahoj,jasne ze to mala na tebe v noci zkousi a chce k Vam do postele..u nas to bylo podobne,nakonec jsem se rozhodla,udelali jsme ji pokojik a malou jsem par noci nechala pobrekavat,vzdy jsem sla, polozila,dala dudu,rekla hezky spinkej a tak stale dokola,byl to boj,kdo z koho...no par noci jsem se nevyspala a od te doby je klid,ma svuj pokoj,svoji postylku,usina sama a ulozit ji muze kdokoliv 😉 Mame usinacka a ten je fajn,vecer a v noci kdyz ma nekdy neklidne spani,prijdu zapnu,prituli se a spinka.Ja si osobne myslim,ze jaky si to kdo udela takove to ma,nekdo chce spat s detma,nekdo chce uspavat atd.Nekteri mi tvrdi,ze se ochuzuji o to nejhezci obdobi mit malou u sebe,ja si nemyslim,nam to takhle vyhovuje 🙂

helineli
autor
29. únor 2012

Sice nejsem ta hysterická máma, která běží ke každému náznaku pláče, ale ten noční je fakt až děsivej.....Nechci, aby s náma spala, má přece svojí postýlku, a tak se asi budu muset obrnit, nastřádat spánek do zásoby a nechat vybrečet.....:-/ Tak uvidíme, každopádně vám děkuju....🙂

monapink
1. bře 2012

@helineli jasne,nerikam ze jsi hystericka mamina,to ja taky nebyla a mas pravdu,ten nocni plac je vazne desivej a hlasitejsi,vsude je klid a tma,a taky sousedi okolo,bydlime v bytovce,no bylo to o nervy 😀 Jenze ja padala unavou uz na pusu,nase mala se budila od pulnoci casteji a casteji,chtela pochovat a jit k nam,u nas v posteli nespala,ale delala blbiny,kdyz usnula,pokopala nas oba a my se vubec nevyspali,chlap byl mrzutej a ja taky,mala rano taky byla nevyspala a protivna,nakonec jsme to vyresili a vazne jsme vsichni moc spokojeni a vyspali 😉 Nejsem az tak velkej zastance vyrvani a malemu miminku bych to neudelala ani nahodou,ale rocni ditko,uz tak male neni..koukla jsem na estvilovu metodu-pak jsem si sama urcila ty casove intervaly,aby vedela,ze tu pro ni jsem,ale ze musi spinkat sama a za tri dny spinkala jak andilek 😵

kathy.skal
1. bře 2012

@helineli Jé, tak to je jako u nás ☹ Zatím to moc neřešíme. Malou vezmeme do postele, a když tvrdě usne, zase jí přeneseme od postýlky, občas se za hoďku za dvě vzbudí znovu a celé se to opakuje, občas už v postýlce vydrží spát až do rána.

moncakuna
6. bře 2012

@monapink Ahoj prosím tě a kolik bylo malé když si jí dala spinkat do pokojíčka? Já si malého taky neberu do postele je to sice trochu náročnější když musím víckrát k němu vstávat ,ale když pak spinká tak máme oba dost místa na spaní a nemusíme se bát že ho zalehneme.Podle mích předchozích zkušeností už dětičky v naší posteli nechci 😉 .Je mazec když jste tam pak čtyři,to už se nedá. 🙂 Dík M

monapink
6. bře 2012

@moncakuna Ahoj,vydrzela jsem k ni vstavat do roka,postylku jsem mela vedle postele,ale i tak to byl mazec,zkratka jsem ji do nasi postele vzala,kdyz bylo nejhur,asi dvakrat,jinak jsem vstavala a tisila ji..Dali jsme ji do vlastniho pokojicku tyden pred prvnima narozeninama,driv se mi to zdalo brzy 😉 Ustala jsem i kojeni a vzdy vratila po,zpet...ted jsem vazne moc rada,kdyz vidim,jak nekteri v okoli valci s usinanim a nocema,jsem spokojena,ze u nas je to takhle,vecer a noc mame s chlapem pro sebe.. 🙂

moncakuna
6. bře 2012

Mě stálo zase hodně sil Tomíka uspávání a to hned od miminka on není vyloženě typ na velké uspávání,prostě chování a sezení u postýlky nějak nepomáhalo ba naopak,spíš mi přišlo že jsme ho tím rušily,tak jsme ho musely nechávat vybrečet ,ale trvalo to jen pár dní a hlavně jsme ho nikdy nenechaly brečet nějak dlouho (chodila jsem ho uklidnovat)ted už usíná sám a je spokojenost na obou stranách 🙂.Postýlku mám taky hned vedle postele a když se v noci vzbudí tak jen natáhnu ruku s čajem pak dám dudlíka a když neděláme hluk tak hned spí. 🙂 Jinak si taky chválím to soukromí s chlapem když máme postel samy pro sebe 😀 😀 😀