Spavé batole - není nemocné?

p_ch
22. led 2013

holky, vím že některé z vás mě asi budete proklínat ale vadí mi že syn (13m) neustále spí...mám spíš strach aby nebyl nemocný nějak.. třeba diabetes :( nevím už mě napadá všechno.....
ráno vstane v 8- má snídani, jdeme ven. kolem oběda usne znova (po dvou hodinách už ho musím budit) chvilku si hraje, kouká na pohádku a ve 4 hodiny už je ospalej tak mu zkusím dát mlíčko a jen jak ho položím do postele tak chrní... takže v 5 spí a až do rána do 8 bez probuzení.... máte to někdo stejně??

fiallinka
22. led 2013

Vím, že jsou spavé děti a nemusí to nic znamenat 🙂. ALe napadá mne, že bys ho po obědě mohla zkusit nebudit, nechat ho vyspat, jak potřebuje - naše děcka občas spaly i ty tři hodiny - a pak by ti vydržel dýl večer. Nebo naopak zkusit dvě spaní denně, ale to první dřív jak v poledne...

chroustinka
22. led 2013

a kolik dohromady hodin denne spi a kolik je vzhuru? taky jsem mela/mam doma velkeho space.

xlucia
22. led 2013

@p_ch dieta moze mat dva spanky denne az do dvoch rokov a je to ok. ale pre istotu mu mozes dat komplet skontrolovat krv, aj na ten cukor a na stitnu zlazu 😉

p_ch
autor
22. led 2013

@fiallinka a ja právě ho nechci nechat spát přes den tolik hodin když ho vzbudím tak je v dobré náladě ale večer musí jít o minutu dřív než dá nejevo únavu jinak je to uspávání na 3 hodiny se řvem...
@chroustinka přes den dvě hodiny max. (pak ho budím) a v noci 15 hodin

chroustinka
22. led 2013

syn kolem roku spal tak 12h v noci a 2-3hod pres den.
jeste me napada ze v obdobi kdy hodne rostl spal extremne hodne.
a dva spanky uz nema jak dlouho?

p_ch
autor
22. led 2013

@chroustinka dva spánky?? týýýý jooooo tak to už je dlouho....

chroustinka
22. led 2013

@p_ch tak tim to asi nebude 🙂
kazdopadne treba poradi pediatricka ...

natas4
22. led 2013

@p_ch podla mna je to v poriadku, niektore deti spia viac ine menej, tvoj je stale v norme...inak ak ma dieta nedostatok zeleza tak byva spave, tak ak chces mat dusu na mieste tak mu chod dat vysetrit krv

fiallinka
22. led 2013

@p_ch tak to zkus aspoň jednou, jestli když ho necháš vyspat přes ten oběd, tak jestli si to večerní spaní podstatně nenatáhne na později, možná mu tím buzením fakt narušíš nějaký rytmus... ale jinak myslím, že sice to dlouhé spaní není časté, ale spíš ti můžeme gratulovat 🙂

ela9
22. led 2013

Co mu davas jist?

ined77
22. led 2013

@p_ch ...ahoj, já bych ho zkusila po obědě nebudit.
jinak pokud vypadá zdravě, prospívá a vývin je celkově v normě, tak bych byla klidná 😉 .(a užívala si spáče 😀 )

zuzi82
22. led 2013

@p_ch Starší syn spával přes den běžně i tři, čtyři hodiny. Ten mladší je mega spáč. Večer v osm zalehne, spí do sedmi, pak jde spát v devět, budí se kolem jedenácté a v jednu jde spát zase a spí tak do půl šesté. Taky mě párkrát napadlo, jestli je to normální, ale, když je vzhůru, je šikovný, živý, tak si říkám, proč mu ten spánek nedopřát. Budím ho jen v případě, že mi to odpolední spaní spí déle jak do šesti. To by pak v osm nechtěl spát a budil by bráchu. Být tebou, tak ho odpoledne nebudím. 😉

petaov
23. led 2013

Mi to příjde normální. Vždyť je ještě hodně malý, malé děti potřebují hodně spánku. Rozvíjí se jim mozek a rostou. Syn bude mít dva roky a včera mi spal od 1h do 5h, pak usnul ve 22h a vstavali jsme v 9h. Každý den to má jinak a já ho nebudím, sám si určuje, jak potřebuje. Možná to bude znít směšně, ale někdy mám fakt pocit, že když se po tak dlouhém spánku vzbudí, vypadá trochu jinak, starší, či větší (no, metr nelže) 🙂 Děti opravdu ve spánku rostou a vyvíjejí se 😉

anicka87
23. led 2013

@p_ch ahoj, aj moj maly bol spac. zacala som mat podozrenie na anemiu, tak sme sli na krv a potvrdilo sa. odkedy ho liecim, spi cez den cca 2 hodky a vecer od 18 do cca 8h. predtym spal 18-19h z 24h.