Spí 1x denně půl hodiny. Vstává v 6, usíná v 11

olcab
29. srp 2011

Ahojky mám roční holčičku a už chodí spát jen jednou denně,po obědě,ale spí jen půl hodiny,málokdy se mi jí podaší přesvědčit že by měla spát víc.Ráno už je od 6 vzhůru,a chodí spát okolo 11,to už je opravdu vyřízená a usíná během chvilky,ale jen na půl hodiny,budí se s pláčem,nechat vyřvat nepomáhá,je pak navíc ještě vzteklá ☹ poradíte někdo?Jo a večer chodí spát kolem té sedmé

amelie001
29. srp 2011

Já to mám doma dost podobné.Malý mi od 10-ti měsíců nespí přes den vůbec,vstane v sedm a lítá a lítá a vzteká se.Spát chodí v osm.

olcab
autor
29. srp 2011

@amelie001 dík z apodporu 🙂 problém je ale ten že když nespí aspoň hodinu,tak mi do těch 7 ani nevydrží ☹ a je uřvaná pak už od 5 hodina co s ní,že??

amelie001
29. srp 2011

@olcab -mě se taky stává že malý je v pět unavený,ale snažím se ho pokaždé něčím zabavit,maximálně v sedm koupat a v 7.45 mi spává.Nevím co bych poradila,já to řeším třeba čtením,malováním a nebo jít ven.

mamkamarketa
29. srp 2011

@olcab tak ji davej spat driv ne? me kluk chodil ve 2,5 letech spat v 17h 😀 ted ma 2r9m a chodi v 18-18:30 a spi do 7-7:30. kdyz tovyhovuje ditku,tak proc ne?

dana3262
29. srp 2011

@olcab a co ji dat spat az odpoledne kdyz stejne chodi spat tak pozde? Treba ve 4 na hodinku? U nas je to tak, ze vetsinou to, kolik kdy spal nema vliv na to jak spi pak. Jako ze kdyz usne od 6 do 7 vecer, tak pak proste usne v 10 nebo v pul11 stejne jako kdyz spi treba od 1 do 3 odpoledne.

mauska
29. srp 2011

malá měla taky takové období. Usnula na půl hodiny (to bylo přesně). vycházelo jí to tak že zahnala tu největší únavu a pak sice ještě nebyla vyspaná, ale už nemohla znova zabrat. Pomohlo si k ní třeba sednout/lehnout a znova jí pomoct usnout. Pomáhalo když spala doma v postýlce kde byl klid. V autě nebo kočárku pak už neusnula. A pak to za nějaký čas přešlo.
Ale jak píšou holky - dávala bych ji klidně dřív spát 🙂

olcab
autor
29. srp 2011

@mamkamarketa no tak pochbyuji že by mi spala tak dlouho,spíš by strašila už od 4ráno kdybych jí dala spát už v 5 ☹

olcab
autor
29. srp 2011

@dana3262 dnesk ami pak ještě usnula ve3/4 na 4 a usnula o půl 8,tak uvidíme jak to bude 🙂
dál

olcab
autor
29. srp 2011

@mauska doufám že to taky bude jen takovéhle období,zatím to trvá tak 14 dní 😖

boruuvka
29. srp 2011

@olcab zkus dát spát do kočárku místo do postýlky. Teda pokud máš možnost nechat spinkat třeba na zahradě. Mě malá spí taky už jen jednou denně a to výhradně v kočárku. Spí v průjezdě, stačí položit na místě pojezdit a do 5 minut spí a spí tak 90 minut. Vstává kolem 6, v 11 ukládám do kočárku a v 18 hodin koupeme a jde chrnět do postýlky.

pucik
8. zář 2011

ahojky, tak Míša od roka spí taky jednou denně a to proto, že když spal 2x,tak pak strašil do 23 hodina to už jsme s manžou byli K.O. Ještě jsme ho učili sám spát v pokoji a vpostýlce, byl to boj,ale zvládli jsme. Takže vstává mezi 7-8, jak kdy, chodí spát v půl 12 do kočárku, pojezdíme a do 5 minut spí tak hodinku, hodinku a půl, pak v 7 večer koupeme, přečteme pohádku a dáme flašku s mlékem, čteme u nás ve velké posteli, protože poslouchá ještě starší syn 4 roky, pak až malej usne ho přeneseme, když se v noci vzbudí chodí k nám,tak ho odvedu zpět do postýlky a po týdnu, kdy jsme vydrželi ta spí sáma my máme celkem klid. Tak kolem půl šesté chodí k nám, to ho strčím ještě k nám do postele,aby jsme ještě chvíli spali. Myslím si, že to chce vymyslet režim, který by vyhovoval oběma stranám. Ze začátku, když spal jen jednou denně, tak byl taky hodně unavený a v 11 hodin byl hotovej,ale pomalu po 15-30 minutách jsme každý den prodlužovali, až jsme se dostali na ideální režim a teď i sám kolem té půl 12 chce dělat hají. Kočárek je taky dobrý nápad, pokud je to možné. Když se třeba po hodince vzbudí, většinou ho ještě uvozím na půl hodinky až na hodinku. Ne každé dítě přijme trochu jiný režim nám se podařilo a jsme max. spokojení, držím palce, ať se to srovná a je obostranná spokojenost 🙂 😉