Spí jen s námi v posteli a nedaří se odbourat kojení

annyk
8. říj 2012

Ahoj, naše malá (1.rok) neumí jinak usnout než u prsa, ale i tak uspávám i přes hodinu.. Zpravidla usne kolem deváté - desáté večer a to ještě jen v naší posteli, jakmile usne, snažím se jí přenést do postýlky a v okamžiku, kdy ji pokládám šílený křik, tak ji opět vezmu, dám do naší postele a spinká v klidu dál. Co s tím? Ráda bych aby usínala ve své postýlce (kojit bych už chtěla přestat), ale zatím se nám to nepodařilo odbourat.. Zkoušela jsem jí uložit do postýlky a vykládat jí pohádky, to si okamžitě sedne nebo stoupne v postýlce a dělá "hlouposti"... Takže spí s námi... V noci se ještě ke všemu budí a sice si jen třeba cucne a spí dál, ale i tak se budí třeba i 5x za noc... Ráno vstáváme kolem osmé - deváté a přes den spí max. 2hodiny po obědě (zpravidla spí spíše jen hodinu). Měla jste některá stejný problém?? A podařilo se vám ho nějak vyřešit?? Děkuji

marcelkap
8. říj 2012

Moc velká rada to asi nebude, ale vzhledem k tomu, že už mám děti dvě, tak můžu posuzovat zkušenosti... Každý dítě má plno věcí už předem daných, stejně jako spánek. Naše Linduška za jejího 2 a čtvrt roku života ani jednou neusla sama, neexistovalo dát jí do postýlky a jít pryč - řev, řev a řev. Měla období, kdy se budila každou půlhodinu, pak byla 2-3 hodiny vzhůru v noci, uspávání 2 hodiny atd.Když jsem skoro v jejích dvou letech vzdala marné pokusy o naučení spaní, najednou jakoby vycítila můj klid a začala spát sama od sebe dobře.
Zato Adámek je klidnej, hodnej, dám ho do postýlky a usne sám. Samozřejmě, že je to lepší u maminky v posteli, v noci při kojení spolu usínáme.
U obou dětí dělám všechno stejně, spíš u první jsem všechno moc řešila a snažila se, aby to bylo tak jak by mělo podle nějakých "norem". A žádnej smysl to nemá. Teď jsem v klidu, je mi jedno, jestli jde malej do postele v 20 nebo 23, kojim jak chce, dělám prostě to co cítím, že on potřebuje.
Podle mě je opravdu nejlepší rada "Neřeš to". Není to nic tragického co by se nedalo vydržet. Čím víc se tím budeš zabývat a trápit se tím, malá to z tebe ucítí a nic se nezlepší. Ona se to jednou sama naučí a ani nebudeš vědět jak se to stalo.

citun
9. říj 2012

My máme to samé.Malý usíná jen u prsu,když není ospalý tak i hodinu.Dávám ho spát,až když je opravdu unavený,aby usnul brzy.Po obědě usne většinou u prsu v křesle.Uspávat ho v posteli jsem totiž už vzdala,vždycky mi uteče. 😀 Pak ho přenesu do postele.Někdy spí 2 hodiny,někdy jen jednu.Taky se stává,že se po půl hodině probudí a musí se zase ududlat. 😉 Nebo neusne vůbec,hlavně o víkendu,když jsou všichni doma a usne až v kočárku.Manžel se od nás už odstěhoval do obýváku,protože jsme ho v noci budili a taky je v té posteli pro tři nějak málo místa. 😀
Starší děti spaly celou noc a ve své postýlce.Tohle je prostě malý rozmazlenec. 🙂
Taky uvažuji,že přestanu kojit,ale zatím k to mu nemám odvahu.Věřím,že se to samo nějak zlomí.
Takže moje rada?Stejná jako předešlá neřešit! 😉
Přeji pevné nervy! 🙂 🙂 🙂

antarres
9. říj 2012

Jé, já ti tak závidím, že ti malá usíná k prsu, já už nekojím od 5. měsíce. Zato teď máme o zábavu postaráno. Zrovna včera malá byla hotová, unavená, mnula si očíčka, jak se jí chtělo spinkat. Jakmile jsme šli do ložnice, oživla a trvalo to asi hodinu a půl než usnula, skáče v posteli, směje se, leze po mně, no prostě kolikrát usnu dřív než ona. 🙂 Tak ale zase chápu, že to máš komplikované, že usne u tebe a při přenesení do postýlky se vzbudí...držím palce, brzy se to snad srovná 🙂 A ještě naše malá spí venku v kočárku 2x denně, ráno (včera spala 3 hodiny) a odpoledne spala asi hodinu, možná je až moc vyspalá přes den, proto večer tak dovádí, ale kdybych jí nedala odpoledne spát, tak by to do večera bylo k nevydržení....obě moje holky jsou velcí spáči 🙂

katyxq
9. říj 2012

Nenervovat a jít na to klidně a postupně, bude to trvat několik týdnů až měsíců, ale bez stresu (dítě nervozitu rodiče vycítí a pak spár prostě nebude, vyzkoušeni), dávat spát opravdu unavené dítě. První jsme odbourali usínaní u prsa, usínala a spala vedle mě, pak jsem ji začla spící přenášet do postýlky, pak polospící, taď už se jen uklidní kojením, pomazlením s prsama, když začne vřeštět (ona jede hned na plný obrátky 😀), tak ji z postýlky zase vyndám a pochovám, pokud to nezabere a vypadá fakt unaveně, tak zas uklidním u prsa, někdy to jen prostě neodhadnu a spát se jí ještě nechce, tak nám leze po posteli a po nás a pak začnem s uspáváním znova, až zas vypadá unaveně.
Dokud spala s námi, tak se budila i jen na cucnutí, ale teď už spí líp, asi jsme ji budili a jen blízko cítila mlíko.