Společné spaní miminka a batolete v manželské posteli

blandik
8. říj 2012

Chtěla bych se zeptat maminek, které mají zkušenost s tím, že spaly v manželské posteli s batoletem (tedy našemu jsou čtyři roky a od tří spí s námi v posteli) a pak k tomu přibraly i miminko. Jak technicky tuto situaci zvládaly a vyřešily..sundali jsme bočnici z miminkovské postýlky, staršího rozdhodně nechceme z naší postele v tomto okamžiku přesunout do jeho postýlky..tak bych uvítala zkušenosti. Děkuji.

slucky
7. led 2013
skobrt
20. led 2013

@slucky a kojite pres tu hranu nebo se to oddela? Ja uz to teda nepotrebuju, mala bude mit 8 m, ale spis resim, az bude lozit, aby nespadla vecer, nez si pujdem lehnout my, zatim se treba odkutali i v pytli ke stene, plazeni ji v tom asi nejde, ale pozdeji?

pavly
20. led 2013

Tak se přidávám. Zatím ne se zkušenostma se spaním v jedné posteli ve 4, ale rozhodně proto,že se mi hezky četlo, že i další to máte stejně-rádi spíte s dětma 😵. Užívám si to, vyspím se vedle ní nádherně-ikdyž mě v noci někdy šíleně kope 😀 ,jsem vděčná za každou takovou noc. Jednou na to budu s láskou vzpomínat. A už teď je mi smutno,když si představím den, kdy se mnou spát odmítne -a že to jistě přijde, tak jako přišel přirozeně konec kojení........

K tomu spaní-já bych se asi taky bála dát dceru s miminkem (ona fakt hodně rotuje, kope.....). Takže by se mi líbilo toto:
http://www.malvik.cz/Postylky-a-doplnky/drevene...
-myslím,že to zabere méně místa než klasická postýlka,ale nějak jsem to nestudovala.....(no a cena teda "pěkná")

a nebo mě ještě napadá zábrana
http://www.batolatko.cz/zabrana-na-postel-class...
to používám u dcery. Dala bych asi raději ji na kraj k zábraně,pak já, pak mimi a pak manžel 😵

My teda máme nyní v plánu,že manžel zůstane v ložnici s malou a já se stěhuju do pokojíčku k miminku. Pokud bude ale malá nebo i tatínek chtít,tak se odstěhujeme za miminkem všichni 😀 . Ve všech pokojích máme naštěstí dvoulůžka 😀 .
No jsem na to taky zvědavá,ale nebojím se toho,ono se to vše samo nastaví 😎

slucky
20. led 2013

@skobrt tak já do 5měs. kojila výlučně v sedě, takže jsem si ho vždycky z té postýlky vzala...přes hranu by to určitě nešlo, byla tvrdá...

skobrt
20. led 2013

No ja s ni taky chodila do obyvaku, ale kdyz se pak zacla budit co 2 hodiny, uz nebyla sila bdit...🙂)

skobrt
20. led 2013

@pavly a jak jste to prosim delala, kdyz vecer usnula a nez jste si sla lehnout? Az poleze, bojim se at nespadne, mame vysokou postel...zatim zacne brecet vzdycky, ale co kdyz jednou,,,, ze dvou stran je stena, ze treti zabrana, ta uz pak ale bude nizka a od noh periny....

pavly
20. led 2013

@skobrt malá spí asi od 15 měsíců na dvoulůžku s cca 120cm zabranou z jedné strany, další dvě strany zeď.. Spodem jsem do ní odcházela a nechala někde ve 2/3 deku. Do zábrany naráží stále-nikdy ji nepřekonala, nikdy mi ani nespadla spodem-a to je fakt čert. Měla jsem ji vždy na chůvičce a slyšela i to narážení, občas jsem kdyžtak vybíhala kontrolovat.
Když se ráno nebo v noci probudila,tak brečela, jako starší se to sama naučila přelézat, slézat-bezpečně. Jsou šikovný,neboj 😉

hamma
21. led 2013

@blandik Tak jak se vám spinká? My spíme taky ve čtyřech a jsme spokojení, jenom bysme potřebovali nějakou dlouhatánskou peřinu 🙂

hamma
21. led 2013

@skobrt Syn spal odjakživa v naší posteli a nikdy se nestalo, že by spadnul - vždycky se jen probudil a začal křičet, když jsem tam nebyla. Dělá to tak ostatně dodnes, i když už dávno umí slézt 🙂

skobrt
22. led 2013

@hamma budu doufat, kamaradka mi to taky tvrdi, jinak to stejne asi nevyresim🙂

blandik
autor
22. led 2013

@hamma - páni, mámě stejně stará miminka? U nás lindi má 3 měsíce zítra:o) No spali jsme různě, před pár dny jsem začala v noci kojit v leže a už nevstávám...já jsem s mimi v ložnici a manžel se starším v obýváku, ráno mi manžel přinese staršího spícího a pak tam spím s oběma dětma..zkoušeli jsme to různě, tohle je poslední varianta. Máme miminkovskou postel přiraženou k bočnici postele, ale stejně tam nespí..nakoenc budem spát všichni spolu, ale později:o) A jak vy? jak vám se spí?

hamma
22. led 2013

@blandik Náš Mikuláš je 23. 🙂 My spíme všichni společně, ale je to tak, že manžel chodí spát se starším, uspí ho a pak teprve přijdu já s uspaným mladším. Jonáš (starší) má postýlku bez bočnice přiraženou k manželově straně postele, někdy spí tam, ale většinou přeleze doprostřed mezi nás. Mikuláš spí u mě (většinou ho dávám na kraj, abych měla druhou ruku volnou pro Jonáše - chce se v noci tulit). Kojím taky v posteli, v leže to zatím moc nejde, tak si k tomu sednu, ale zůstávám v posteli.
Musím říct, že Jonášovi se trochu zhoršilo spaní, ale není to nijak krizový a ani si nemyslím, že by ho rušil brácha, spíš si ještě úplně nezvykl, že nespí pořád vedle mě. Taky má trochu noční můry, asi po manželovi (ten každou noc vyskakuje z postele a zachraňuje nás před mimozemšťanama🙂).

maximaty
22. led 2013

Maxicek se mnou spinkal od zacatku, do minimalne trech let, a od trech roku do ted minimalne sem tam... Kdyz me potrebuje, nebo jsme doma sami, nevidim duvod ho i sebe nechat spat samotneho... Myslim, ze to zasadne upevnuje vztah a duveru... podle me je proti prirode, "odsunovat" male dite a nechat ho napospas samote, pokud si to samo nepreje...

dzejnyy
22. led 2013

@llllucka Pokud nejsou rodiče opilí, zkouření, totálně unavení, tak zalehnutí nehrozí. Zabrání tomu prostě lidské instinkty. Navíc pokud si dáte miminko mezi hlavy, tak tam nevím, čím byste ho chtěli zalehnout, pár měsíční miminko v noci ještě necestuje, dokud se nezačne přetáčet. Navíc tzv. zelehnutím jsou vysvětlovány úmrtí z důvodu syntromu náhlého úmrtí kojence.... A chudáci rodiče si pak celej život myslí, že za to mohli a svoje dítě zalehli....

blandik
autor
23. led 2013

@hamma - tak to je věc, máme úplně stejně staré dětičky:o) já taky donedávna kojila v sedě, manžel usnul se starším v obýváku na gauči - ten u nás chodí spát kolem 8-9, a já s Linduš tak mezi 18:30 a 19:30, podle jejího spánku, a když se lndi probudila v noci, tak jsme se prohodili..jenže etD´jsme to změnili, že já už se nepřesouvám z ložnice do obýváku a začala jsem kojit v leže. když byla maličká, tak to taky nešlo, neteklo nebo jen minimum, teĎ už ji to stačí..a nad ránem manžel přenese mišku za námi a jde do práce, jezdí různě, takže někdy Mišku ani nepřenese a je tady až do rána..zatím máme mimi postýlku u postele v ložnici přiraženou, ale je to na houby, protože je mírně vyšší a vůbec tam v ní nikdo nespí..taky jsem dumala, že bych přirazila miškovu postel k manželově straně..asi to udělám na jaře, protože by to bylo u zdi a od ní teD´v zimě je dost chladno..určitě plánuji jednou společné spaní všech 4.

ale mám trošku trable s tím, že se situace vyvinula tak, že lindi spí přes den jen v šátku a nedokážu ji odložit. Nejdříve to bylo kvůli kojení, protože ona u kojení usnula, a i v šátku pila, pořád neměla dost..teD´taky většinou pije..ale nedá se odložit do postele..budí se tak 10 minut po usnutí, a pak vždy tak co půl hodiny..až když prospí dvě hodiny tak teprve upadne do skutečně tvrdého spánku, kdy můžu mluvit i nahlas...dudlík nechce, a já mám mišku doma celé dny, takže je to náročné, chybím mu, když lindi spí, musím být v jiné místnosti...nevim, jak z toho. Říkám si, že se mi časem ukáže, co s tím..ale on trpí Miška i moje záda a ona se tam taky někdy tak dost nespokojeně vrtí, myslím, že v leže by ji bylo lépe..jak tobě usíná Mikuláš?

hamma
23. led 2013

@blandik Jo, letos byl říjen nějaký úrodný měsíc 🙂. Mikuláš se narodil 11 dnů po termínu, už jsem myslela, že se ho nedočkám 🙂.
Spí naštěstí docela dobře, je to tak půl na půl v šátku a v posteli. Na spaní v posteli potřebuje ticho, takže to se podaří leda když je Jonáš něčím zaujatý (bohužel je to většinou pohádka na počítači) nebo když taky spí. Jinak když je v šátku, tak mu mluvení nevadí, tak si můžu s Jonášem i hrát. Ale většinou nespí dýl než půl hodiny, výjimečně prospí 2 hodiny v kuse.
S Jonášem jsem to měla ale taky tak, že spal jedině v šátku nebo u mě v náručí (tenkrát mi to nevadilo, protože byl sám). Časem se to spravilo, ale už si přesně nepamatuju kdy. U obou kluků se mi ale osvědčilo ukládat je na bříško - na zádech se pořád budili. Mikuláš myslím ještě na zádech nespal nikdy 🙂 Přijde mi, že na bříšku jsou mnohem klidnější, možná je to tím, že se cítí víc v bezpečí - je to přeci jen lepší pocit, když má člověk břicho chráněný.
Ještě mě napadlo, že mi radily nějaký holky z nošení dětí, že když miminko nechce spát jinak než v šátku, tak že může fungovat hacka (taková ta houpací síť pro miminka). A kamarádka má taky kluka, kterej se pořád jen nosil a v houpací síti jí aspoň občas spával. Ale je na to potřeba mít prostor.

blandik
autor
24. led 2013

@hamma - pání, 11 dní je dlouho..já přenášela 5 dní:o)...pomohlo si dodělat resty a sepsat poridní plán..druhž den jsem rodila...
já asi pořád ještě žiju v domnění, že mimi má spát 3-4 hodiny, podle mišky, který byl na nutrilonu...a ta půl hodina mi příjde divná..ale asi to tak je. lindi většinou dá jeden delší spánek za den - 1,5-2h a pak je to různé..včera třeba spala 2,5h a pak jen asi 15minut..hacku máme, ale nechce tam být...miška bohužel taky navýšil sledovanost pohádek..přitom od jara jsme byli bez koukání, tv přestala fungovat...je mi to trošku líto,,ale jinak to asi nešlo..lindi tedy usíná u prsa a pak ji do šátku přesouvám..a v jaké poloze -úvazu ti ¨Mikuláš spinká?

hamma
25. led 2013

Mě zas pomohlo, že mi porodní asistentka slíbila reflexní masáž k vyvolání porodu - já se začala těšit, že si trochu zarelaxuju, ale to by Mikuláš nemohl dovolit. Takže než jsem se dočkala masáže, Mikuláš se rozhodl vykulit se ven 🙂.
Pohádky jsou mor, nevím, jak se tomu bránit - vím, že jste to řešily na diskuzi o Rabr - snažím se vždycky nabízet nějakou zábavnou alternativu, ale rozhodnutí nechávám na něm. Nechci ho od toho trhat za cenu křiku (taky, upřimně, se snažím tomu křiku co nejvíc vyhnout). Po čase ho to vždycky přestane bavit, ale někdy to trvá i víc než hodinu a myslím si, že je na to ještě dost malej (2 roky a 3 měsíce). No jo no, neměla jsem mu to ukazovat ☹.
Mikuláš spával v kříži s kapsou (oblíbila jsem si s kapsou venku, protože se dá vyndávat a nandávat bez navazování), teď už ho většinou nosím v Manduce. Je mi to pohodlnější (a rychlejší). V kolíbce jsem nikdy nenosila, blinkal v tom a asi to ani neumím moc dobře navázat. On usne buďto u kojení (ale to není moc často a to ho dám do postele) nebo ho uhopsám v nosítku na míči. V nosítku ale nespí déle než tu půlhodinku, leda když jsme venku, tak to klidně dá i tři hodiny. Teda pokud je s námi manžel a hraje si s Jonášem. Když se k němu musím shýbat, tak to Mikuláše většinou probudí.
Pro mě je zase nezvyk to, že Mikuláš moc neusíná u kojení - byla jsem na to zvyklá s Jonášem a vyhovovalo mi to. Mikuláše musím nakojit a uspat zvlášť. Všude jsem našla rady, jak odnaučit dítě usínat u prsu, ale jak ho to naučit to mi nikdo nechce poradit 😉

blandik
autor
1. únor 2013

@hamma no já zjistila, že se věci musí tak nějak samy vyvrbit..ty první dny miška koukal fakt hodně, v časy, kdy lindi nepsala a pak když spala, tak už koukat nechtěl..no štvalo mě to...časem se to ustálilo, že kouká jen když lindi spinká a to ještě ne každé spaní...většinou až to druhé spaní...jenže má už přes 4 roky a vydrží u toho klidně hodně dlouho a chce to několikrát denně...mě to vadí, vidím pak v jeho hraní, jak se to tam promítá...když nekoukal, hrál si vyloženě dle své fantazie...snad to spraví jaro, když budem více venku...Lindi usíná u prsa zásadně, jen někdy se odpojí, když už je tak trošku v limbu a usne odpojená..jinak jsem ji přestala vázat do šátku, už ji to tam přestalo vyhovovat v té kolíbce, po probuzení plakala a zuřivě kopala...teď ji prostě nechám u sebe na kojícím polštáři a s miškou si tiše čteme nebo se kouká na pata a mata, nepotřebuje zvuk...což ovšem vedlo k tomu, že už spí max těch 40 minut tak 3-4x denně...a nestačí ji to, je to vidět, že jak den pokročí, tak je unavená...

a jak dlouho ti trvá, než MIkuláše uspíš, když neusíná na baloně..to musí být náročné s malým MIkulášem, aby byl potichu...
Manducu taky máme, ale zatím ji tam přes den nedávám, ani do šátku nedávám, když bdí, jak začne jaro, tak plánuji ji v tom nosit venku...

nejlady
7. dub 2014

Dobry vecer, chtela bych se zeptat kde bych tohle sehnala nemuzu to nikde najit. Dekuji

ali34
20. čer 2014

Já nejsem pro spaní dětí s rodiči 😉 Sama jsem takovou blbost udělala u prvních dvou a u třetího jsem už věděla, že to rozhodně NE 😀 Postel má patřit manželům, dítě má mít svojí postýlku, kde bude spát.

mondulka21
17. kvě 2017

nasi dvouletou holcicku jsme uz chteli prestehovat do pokojicku, ale ji se to nelibilo tak jsme ji nechali spat jeste s nami a dekuji za to Bohu, protoze jednou nam v posteli z nicehoznic zkolabovala, prestala dychat a to ze byla u nas a ne nekde vedle sama ji zachranilo zivot.

lucinka58
17. kvě 2017

@slucky ahojky, prosím poslala bys mi reálné foto do zprávy? děkuji Lucka

jaroslavasv
14. čer 2017

@blandik Zdravim, diskuze uz je hodne stara, ale snad se ozvete. Resim momentalne stejny problem. Dvouletacka v manzelske posteli a ted bych k tomu chtela pridat kojence. Zatim spime oddelene. Tatinek s dvouletackou v manzelske a ja na gauci s kojencem. Jak to nakonec dopadlo u vas?