Stojí v postílce a nespí. Jak jste to řešily vy?

llllucka
2. črc 2009

Ahoj Holky,potřebuju radu.Malej mi začal stoupat v postýlce a když ho uložím ke spánku,tak si prostě stoupne a nespí.Dávám ho do ní,když je už opravdu unavenej,tře si oči a zívá...,ale on přesto neusne.Nevím,co dělat,protože mám strach,aby v postýlce nespadl a neuhodil se do hlavy.Nestojí ještě na pevných základech 😉 Jak jste to řešily vy?Mám ho nechat v postýlce a čekat,že až usne nebo ho z ná vzít a prostě ho po chvilce zkusit znova uložit dokud se to nepodaří (jak to děláme teď).Dřív jsem to dělala tak,že jsme uložili,třeba chviličku řval a usnul,ale teď už neřve,ale prostě stojí a kdyžtak mručí.Díky moc.

janeyzelvicka
2. črc 2009

Luci, my máme z postýlky odendanou jednu bočnici a spojenou s naší postelí, takže malá si nestoupá, spíš vylézá ven. Uspává manžel, čte pohádku, malá přitom usne, ale občas se stává, že neusne, ale vylézá. V tom případě ji nenutím být v postýlce, říkám si, že ještě teda asi není až tak unavená, a zkusím malou znova uložit po několika minutách, nebo i po půlhodině. Ale u nás malá nemá pevný režim, kdy jít spát - pokud u vás jo, možná čím je starší, je míň unavený.

madlenka29
2. črc 2009

ahoj
já bych ho nechala postávat,však on se unaví 😀 ,když to udělá naše malá,tak jí necham,ať si stojí,tůle si hrála dvě hodiny s polštářem a s panenkou než usnula 😉
rozhodně bych ho nevyndavala 😎

varticek
2. črc 2009

Ja dávam malého spať do vreca a v tom sa postaviť nevie. 🙂

zorina
2. črc 2009

já dávám malého taky do spacího pytle, ale umí se postavit i v něm 🙂 nebo z něj umí vylézt, ale dělám tak že ho dám do toho pytle a jak se začně přetáčet tak ho chytím za ten pytel tak aby se přetočit nemohl a držím ho než usne. Jelikož ho dávám spát tak že vím že už je unavený tak ho držím tak 5 min a on sám usne

madlenka29
2. črc 2009

my dáváme malou taky do pytle na spaní a taky v něm vstane a nebo si prostrčí nožičky mezi patentama a v pohodě si chodí po postýlce 😎 ,já jí dávám napít mlíčka nebo čaje a to většinou zabere,chvilku jí nechám a pak ji flašku seberu

zuzujo
2. črc 2009

Luci, preju pevne nervy, jesli se rozhodnes ho v te postylce nechavat. Ja se priznam, jsem slabota, ale ten nas taky jenom ho polozim do postylky, tak se hned sponuje na nozicky a za nic na svete si nechce ani jen sednout, natoz aby spal. Spusti krik a mava rucickou, ze - vemte si mneeeeee. S manzelem nam nedela problem uspat ho v nasi posteli, pak ho soupneme do te jeho a kdyz se v noci probudi, tak i jeste se zavrenyma ocima, se z poslednich sil vytahne na nozky a zase skemra...takze my to resime spolecnym spanim, i kdyz vime, ze mame zadelano na poradnej maler 😀

llllucka
autor
2. črc 2009

Pytel jsme používali dřív,ale teď už je na něj teplo.Já si právě říkám,že když je unavenej,tak by se mohl pustit a spadout na hlavu.I když si zase říkám,že by spíš mohl jít do kleku.No nevím.Být s ním v pokoji nikdo nemůže,protože to pak nezabere vůbec.

berenika39
2. črc 2009

u nás tohle trvalo asi tři týdny, než se nabažil té nové dovednosti a začal si stoupat všude. pak se už v postýlce na to tak netěšil a prostě tm chvíli hopsal, upad a spí....pevný nervy, přejde to..

katuska09
2. črc 2009

Ahoj, tohle mi začal nedávno malej taky dělat, takže jsem to řešila cestovní postýlkou, nemohl se pak postavit, protože polohovací lůžko jsem mu sundala. Takže si odvykl. Je to čtrnáct dní zpátky co jsem mu to takto měnila a teď už je zpět ve své a zase krásně spinká. Tak držím palečky, aby jsi to nějak vyřešila.

millist
2. črc 2009

Ahoj. U nás to tak taky je. Já ji nechávám, protože na ní je opravdu hooodně poznat, že už je k.o.. Ale i tak se staví a vrtí. Většinou pak opravdu spadne a spí. Nikdy nespadla nijak, aby si něco udělala. Já ji neuspávám vůbec, kdybych tam s ní zůstala, neusnula by vůbec. Teď máme ale zase další problém, který jsme do teď neznali, a to buzení v noci. Už asi dva týdny jsme se pořádně nevyspali, pořád sebou mlátí a i brečí, pořád jí vypadává cumel. Když jí dám napít, tak nechce, už jsem jí přestala dávat pytel, protože jsem si myslela, že je jí teplo, ale pořád to stejný. Vyrostli jí dva zuby, ale to bylo bez problémů. Nejhorší to bývá kolem druhé ráno, to se jí už spát snad ani nechce, dám jí napít, párkrát zkusím cumel a narovnám polohu a když pořád nepřestává, tak ji nechám a ona vždycky přestane sama, jako by čekala, že přijdu a prostě to zkoušela. Jsem zvědavá, kdy se zase vyspím 🙂

kristi
2. črc 2009

my jsme zkouseli taky ji dat spat normalne do postylky, ale v mziku byla na nohach a fakt se nam nedarilo ji uspat. Takze jsme oddelali bocnici, spala s nami a byl klid. Zed uz ma pul roku svou postel, nekdy prebihala po ranu k nam, a posledni dva mesice uz spi jen a jen u sebe, takze spokojenost...kazdy se k tomu casem dopracuje 😉

mami.sk
2. črc 2009

dcerka sa tiez postavi v postielke a nevadi jej ani ked je v spacom vaku 😀
necham ju tak ked neplace a ona si potom lahne a zaspi 😉
nebojim sa zeby sa udrela, aj ked hniezdo som musela dat z postielky dole kedze mala si rada davala hlavicku zanho a bala som sa 😒

mali sme doteraz dole bocnicu ale mala si vzdy preliezla zo svojej postielky na nasu postel a raz sa jej podarilo spadnut z postele tak som tu bocnicu dala radsej naspat 😉

llllucka
autor
3. črc 2009

Ta cestovní postýlka mě taky napadla.Zatím vydržíme a uvidíme.Mě malej spí v jiným pokoji a zvykat ho na naši ložnici ani nechci.

cupi
3. črc 2009

My dáme večer malého do postýlky trošku "oblblého" lahvičkou, dáme pusinku, on zavře očička, chytne medvěda... a za pár minut už nás volá, stojí a směje se na nás, očička veliký, po únavě ani stopa. ☹ Moc to neřeším, protože sice někdy trošku zabrečí, ale vím, že je to jen vzdor, jakmile příjdu, tak se začne smát. Párkrát k němu příjdeme, položíme ho, dáme dudlík. Ale většinou se prostě musí utahat. Leží pak většinou "smotanej" v rohu postýlky nebo napříč, až je mi ho líto.
Doufám, že ho to brzo přestane bavit, protože začíná takhle řádit i v noci. Dneska mě každou hodinu budil, lezl po postýlce a stoupal si, očička zavřený. Stačilo položit ho a spal. 😉 Hrozná noc.

Luci, ještě se mi nestalo, že by se malý v postýlce uhodil, nebo špatně spadnul. Jak je unavený, tak spíš jen tak sklouzne. Z postýlky ho radši nevyndávej, aby toho nakonec nezneužíval. Držíme pěstičky, ať je to brzy OK. 😉

Katusko, v cestovní postýlce si nestoupne? Jako, že se nemá o co zvednout? Za týden odjíždím k našim a tam máme cestovní postýlku, tak doufám, že to bude fungovat i u nás. 🙂 🙂 🙂

llllucka
autor
3. črc 2009

Díky.Měla jsem strach jen kvůli tomu pádu.Už ho vytahovat nebudu.A myslíte,že má smysl tam chodit nebo ho mám nechat úplně být?

plechajda
3. črc 2009

Ahoj,

tak u nas tohle trva uz delsi dobu...jde do postele skoro hotovej, ale jakmile odejdem tak uz je na nohach a vriska....nekdy pomuze precist pohadku a usne, jindy jen polozit zpet a chvilku hladit po zadech, nekdy i nechat vyrvat.....zasadne nevytahuju z postylky....respektive jsem to udelala asi jen 2x kdyz uz mel fakt hysterak 😠 a byl rozskytanej jak blazen, ale to jsem ho vzala do ruky, behem minuty chrnel a sel zpet 🙂 😉

na nas cestovni postylka uz nezabira, drive ano, ale ted uz se postavi vsude takze rve i tam 😉

plechajda
3. črc 2009

Lucko ja myslim ze to je o tobe jestli k nemu budes chodit nebo ne, jak si to nastavite tak to budete mit 🙂
Ja ho necham chvilku rvat pak tam jdu, ulozim chvilku pobudu, nebo manzel a zas jdem a tak teda porad dokola....

barmborka
3. črc 2009

Ahoj,tak u nás to samý.Prostě jsme se obrnili trpělivostí,nevytahujeme ji,přijdeme,položíme,zachumláme a tak pořád dokola dokud neusne. 😀 😀

zuzula20
3. črc 2009

No my sme mali, respektive mame ten isty problem. Ella predtym krasne zaspavala sama v postielke, ale akonahle prisla na to ze sa vie postavit, no hroza. Bolo to narocne, chodila som v pravidel. intervaloch za nou, vzdy som ju ulozila, ale nikdy nevzala na ruky. Bola z toho chuda cela zmatena. Vrieskala ako o dusu. Dokonca aj v polospanku tam stala a nie a nie si lahnut. Vzdy ked som ju polozila, tak za dve sekundy uz stala. A robila to aj v noci. Ten plac bol hrozny a do toho jej isli aj zuby. Tak som to zacala robit tak, ze som ju vzdy vzala do naruce, pomojkala a polozila.
No a teraz je to tak ze ju dam do postielky, chvilu sa tam hra, alebo stoji a ked zacne mrncat vezmem ju postiskat (fakt len na minutku) polozim ju a ona spi.

llllucka musis si najst svoj vlastny sposob. na kazde dieta plati cosi ine. Prajem vela trpezlivosti, pevne nervy a mudrost pri uspavani, aby ste aj ty aj adamko boli spokojni.

Este k tym padom v postielke, tiez som sa bala nechat tam malu stat, ked si este nevedela sama sadnut. Par krat aj spadla, ale nikdy nie tak ze by sa velmi udrela. Ale to netrvalo dlho, rychlo sa naucila si cupnut a potom sadnut a potom to uz bolo OK.

millist
3. črc 2009

Naše si teda v pohodě stoupne od začátku i v cestovní postýlce a k tomu jsem ji tam načapala, jak se drží okraje a nohama leze nahoru po té síťce 🙂

stvura
3. črc 2009

No...u nas to uz preslo do takeho maxima ze maly sa po hodinach budil, postavil, stradoval v posteli a plakal. Tak som nasadila capiky Viburcol....a budi sa teraz kazde tri hodiny, nakojim a spi dalej. Takze doporucujem, je to na skludnenie.... 🙂

zuzikmeduzik
6. črc 2009

maminy a kedy ste posuvali nizsie matrac v postielke?
maly je uz celkom aktivny ale sam si este nesadne, tak matrac mame v najvyssej polohe
muzova mama je cela zhrozena, ze uz ho treba dat nizsie
tak neviem..

jitrulka
6. črc 2009

Když byla moje Verča malá, zastávala jsem metodu kontr. pláče. A to se mi vyplatilo i když malá stála v postýlce. Chvilku plakala a volala, ale pak si lehla a usnula. Když pláče opravdu hodně, příjdu ji pochovat a znovu uložit. Někdy to pomůže a ona v klidu usne. Ale většinou jen chvíli protestuje a pak se položí a sama usíná.

Jinak my postýlku posunuli až když se postavila. Ted to má tak nad prsíčka, ale nesmí mít u postýlky nic na co by se mohla postavit, jinak by po tom naše šikula šplhala a mohla by přepadnout.

garfie
6. črc 2009

Tak naše se právě v cestovní postýlce začala stavět 🙂 ale zase se tam aspoň nebouchne, když spadne....