• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Syn jde spát přes den a pak usne až v 11 večer. Poraďte

24. dubna 2012 
Ahoj chtela bych se zeptat,jak to mate s uspavanim deti pres den,Maly ma 7 mesicu,kolem 3 mi de spat spinka tak 2 hodky,o pul 8 nebo v 8 ho chci dat spinkat,ale to mi nechce usnout,usne me az v 11 nekdy o pul 12 a to uz je hodne pozde,poradte
19. dub 2012 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nevim kdy ho mam davat spinkat, pres den,aby se mi vzbudil o pul 8-v 8 a ja ho dala spat
19. dub 2012 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kluci chodi spát kolem jedne spi tak do 15.30 a nejpozdeji v 18.30 už spi,jo a to ješte spí dopoledne .A vy spinkate dopoledne :wink:
19. dub 2012 v 17:12  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jj i dopoledne
19. dub 2012 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulka79 ahoj, naše malá vstávala tak mezi 6-6:30 pak usínala kolem 9-9:30 a pak odpoledne kolem 13, spala tak dvě hoďky a ve 20 šla spát. No usnula někdy až ve 21, ale ležela v postýlce :wink:
19. dub 2012 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
U nás se spí do osmi, pak cca od 11 do půl 12, pak kolem třetí tak 3 hodky a v osm se jde na noční spánek. Cca 2 krát se budí na kojení, ale protože jí mám v posteli, tak se k ní jen natočím a spíme dál.. malé je osm a půl měsíce
19. dub 2012 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulka79 - tohle bylo u nás......někdy po 5-tém měsíci až do necelého půl roku večerní uspávání kolem 19h. mezitím, co starší koukala na pohádky. týden před půl rokem se to zlomilo, sice usnula večer mezi 18-19h., ale za půl hodky, za hodku byla vzhůru a dokázala tu řádit i do 23h. to já už padala na ústa. teď je ji 7,5m. a poslední týden usíná většinou mezi 19-20h. ráno vstává kolem 6h. (+- půl hodiny), takže zvládnu obstarat starší. po sváče (v 9h., v 9,30h.) jdu s dětmi ven a maličká spí v kočárku. odpoledne usíná jak kdy, přibližně v době mezi 14-15,30h. jak dlouho spí netuším, nějak jsem to přesně nezjišťovala, prostě až se vzbudí, tak zase řádí. kolem 18h. koupání, aby starší mohla koukat na pohádky, mladší ještě chvíli řádí a jak začne být protivná, tak mlíčko, uspat a doufat, že i když se bude budit, tak bude vstávat až ráno. jen si netroufám říct, jak to bude za 14 dní, za měsíc, protože u miminek se všechno strašně rychle mění.
19. dub 2012 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulka79 ahoj, bud zrušit dopolední spaní, ale na to je asi ještě moc malý, nebo odpoledne dát spát co nejdřív a vzbudit po hodině. Ale nehrotila bych to, pokud se vám to nebude dařit upravit, stejně se to za pár týdnů velice pravděpodobně upraví samo.
20. dub 2012 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jop kez by si mela pravdu,ze se to upravi samo,protoze je to s nim silene,zacina me vecer jit spavat cim dal vic pozde,nekdy spi uz v 7 hodin vecer,tak hodku spi,pak se vzbudi a kokrha az do 24.00,uz bych proste chtela met klik po te 7 hodiny,abych se mohla v klidu divat na televizi,ale to fakt nejde,snad se mu to upravi brzo :frowning2:
20. dub 2012 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulka79 no a to nejde zkusit ho zabavit, aby ti v těch 7 večer nešel spát? Já jsem takto odnaučovala syna od spaní 2x denně - on chtěl jít spát už v půl 11 dopoledne a pak až ve 4 odpoledne no a večer taky nemohl zabrat. Tak jsem ho zkoušela udržet vzhůru aspoň do 12, pak ho dát spát a večer ho dát spát až v 7, no a časem si zvykl. Teď chodí spát večer o půl 9 a spí do půl 7 ráno, pak odpoledne spí od 1 asi tak hodinu a půl. Ale on už je velký.
20. dub 2012 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulka79
@jop
na rušení dopoledního spaní nebo na snahu udržet ho večer vzhůru je ještě maličký. navíc při snaze udržet ho večer déle vzhůru by mohl být přetažený, protivný a pak by nemohl usnout a to by petulka asi z toho večera také moc neměla. můj názor :wink:
spíš bych asi zkusila dávat spát dřív po obědě. prostě to upravit na 2 denní spánky, jeden dopoledne, pak oběd, hraní, utahat ho, pokud to nezvládne sám :grinning: a pak odpolední spaní. po spánku zase co nejvíce hrát, utahat.
i když mě se to krásně kecá :sunglasses: :grinning: mrňavá dnes byla vzhůru od 5,30 a usnula až v 11h. jela jsem s dětma na nákupy, chodila po městě, tak musela všechno vidět - baba zvědavá :grinning:
už si nepamatuji přesně, kdy starší začala spát 2x denně, co si pamatuji je, že od 11m. začala spát jen jednou denně (po obědě). také se to každou chvíli měnilo a když už to vypadalo, že jakž takž má spánkový režim, tak začaly růst zuby, nebo jsem přidala další papáníčko místo mlíčka a rozhodilo to naprosto všechno.
20. dub 2012 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
My to měli v 7mi měsících jako jop. Trošku ho zkus posunout tak, aby měl podobné přestávky mezi denními spánky. Ale ne víc, než půlhodinky - spíš pomalu.
S několika výkyvy náš malý v tom období spal v noci cca 11 hodin (od sedmi do šesti-sedmi), pak od deseti do půl dvanácté a nakonec od půl třetí do čtyř. V ty časy +/- půlhodinka jsem ho klidně i probudila, pokud nebyl nemocný. Pak mezi desátým a jedenáctým měsícem už nechtěl podruhé chodit spát odpoledne, tak jsme veeeelmi pomalu posouvali dopolední spaní, až zakotvil na 12:30 a tam je doteď (teď mu bylo 20 měsíců).
U nás platilo jenom jediné - režim podle hodinek a každý den bez výjimky. Nebylo to moc pohodlné, závidím maminkám, kterých děti to nevyžadují, ale naše batole je z jakékoliv odbočky mimo standard úplně vykolejeno i několik dní. Ale lepší se to ;)

držím palce, ať se vám srovná brzy
20. dub 2012 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulka79 Náš kluk chodí normálně spát mezi 22 a 23 hodinou, někdy se to protáhne až na půlnoc. Já jsem ráda, jsme oba s manželem noční ptáci, takže nám to vyhovuje. Taky nám vyhovuje to, že pak ráno vstává mezi osmou a devátou, nedovedu si představit muset vstávat třeba v 6! V kolik se ráno budí tvůj syn?
23. dub 2012 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@hamma budil se tak o pul 7 a ted se vstava o hodinu poslis
23. dub 2012 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ petulka79 Ahojky a zkoušela si ho dávat spát přes poledne dřív?My chodíme kolem 12 - 13 spát, jak nám to vyjde po obědě tak hodinku hodinku a půl a pak většinou večer do 20 spí a my máme klid. Ono je to asi hodně individuálně na povaze dítěte, Míša vstává taky brzo, te´d má špatné období a v noci chodí k nám třeba i 5x, což je hrůza, nevyspalá a tak, když už nemůžu strčím h o k nám, jinak by vstával v 5 ráno. Takhle ještě usne a spí do těch sedmi a když už to vypadá na dýl, tak samozřejmě přijde druhý synátor nám sdělit něco zásadního, jako že už je ráno nebo tak :slight_smile: :wink: , tak že jediná rada je zkusit ho dřív,aby večer dřív usínal, chtělo by to asi pozvolna zkracovat třeba po půl hodince, ale záleží na režimu, jaký máte zavedený :slight_smile: :wink: i když jsem koukala, že jste ještě menší, tak nevím, buď spát 2x nebo to zkusit stáhnout na jednou za den,ale záleží na prckovi, držím palečky
23. dub 2012 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Možná budu vypadat jako matka tyran, ale já obě holky budila tak, aby byly vzhůru nejpozději v 15.30...a pak usínaly v pohodě kolem 18.30.
23. dub 2012 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
děti mi chodí spát v 19hod
23. dub 2012 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarihy - já si myslím, že nejsi tyran,ale naši kluci by to nesli špatně, kdybych je budila, tak by byli protivný do večera a za to by mi to nestálo,ale je jasný, že každý prcek to zvládá jinak a když vám to vyhovovalo proč ne?zkusti se má všechno, když už je mamča zoufalá, tak je ráda za kažkou radu a pomoc :slight_smile: :wink:
24. dub 2012 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek