Syn jde spát přes den a pak usne až v 11 večer. Poraďte

petulka79
19. dub 2012

Ahoj chtela bych se zeptat,jak to mate s uspavanim deti pres den,Maly ma 7 mesicu,kolem 3 mi de spat spinka tak 2 hodky,o pul 8 nebo v 8 ho chci dat spinkat,ale to mi nechce usnout,usne me az v 11 nekdy o pul 12 a to uz je hodne pozde,poradte

petulka79
autor
19. dub 2012

nevim kdy ho mam davat spinkat, pres den,aby se mi vzbudil o pul 8-v 8 a ja ho dala spat

kway
19. dub 2012

Kluci chodi spát kolem jedne spi tak do 15.30 a nejpozdeji v 18.30 už spi,jo a to ješte spí dopoledne .A vy spinkate dopoledne 😉

petulka79
autor
19. dub 2012

jj i dopoledne

maruja
19. dub 2012

@petulka79 ahoj, naše malá vstávala tak mezi 6-6:30 pak usínala kolem 9-9:30 a pak odpoledne kolem 13, spala tak dvě hoďky a ve 20 šla spát. No usnula někdy až ve 21, ale ležela v postýlce 😉

diviska
19. dub 2012

U nás se spí do osmi, pak cca od 11 do půl 12, pak kolem třetí tak 3 hodky a v osm se jde na noční spánek. Cca 2 krát se budí na kojení, ale protože jí mám v posteli, tak se k ní jen natočím a spíme dál.. malé je osm a půl měsíce

beruska24.9.
19. dub 2012

@petulka79 - tohle bylo u nás......někdy po 5-tém měsíci až do necelého půl roku večerní uspávání kolem 19h. mezitím, co starší koukala na pohádky. týden před půl rokem se to zlomilo, sice usnula večer mezi 18-19h., ale za půl hodky, za hodku byla vzhůru a dokázala tu řádit i do 23h. to já už padala na ústa. teď je ji 7,5m. a poslední týden usíná většinou mezi 19-20h. ráno vstává kolem 6h. (+- půl hodiny), takže zvládnu obstarat starší. po sváče (v 9h., v 9,30h.) jdu s dětmi ven a maličká spí v kočárku. odpoledne usíná jak kdy, přibližně v době mezi 14-15,30h. jak dlouho spí netuším, nějak jsem to přesně nezjišťovala, prostě až se vzbudí, tak zase řádí. kolem 18h. koupání, aby starší mohla koukat na pohádky, mladší ještě chvíli řádí a jak začne být protivná, tak mlíčko, uspat a doufat, že i když se bude budit, tak bude vstávat až ráno. jen si netroufám říct, jak to bude za 14 dní, za měsíc, protože u miminek se všechno strašně rychle mění.

jop
20. dub 2012

@petulka79 ahoj, bud zrušit dopolední spaní, ale na to je asi ještě moc malý, nebo odpoledne dát spát co nejdřív a vzbudit po hodině. Ale nehrotila bych to, pokud se vám to nebude dařit upravit, stejně se to za pár týdnů velice pravděpodobně upraví samo.

petulka79
autor
20. dub 2012

@jop kez by si mela pravdu,ze se to upravi samo,protoze je to s nim silene,zacina me vecer jit spavat cim dal vic pozde,nekdy spi uz v 7 hodin vecer,tak hodku spi,pak se vzbudi a kokrha az do 24.00,uz bych proste chtela met klik po te 7 hodiny,abych se mohla v klidu divat na televizi,ale to fakt nejde,snad se mu to upravi brzo ☹

jop
20. dub 2012

@petulka79 no a to nejde zkusit ho zabavit, aby ti v těch 7 večer nešel spát? Já jsem takto odnaučovala syna od spaní 2x denně - on chtěl jít spát už v půl 11 dopoledne a pak až ve 4 odpoledne no a večer taky nemohl zabrat. Tak jsem ho zkoušela udržet vzhůru aspoň do 12, pak ho dát spát a večer ho dát spát až v 7, no a časem si zvykl. Teď chodí spát večer o půl 9 a spí do půl 7 ráno, pak odpoledne spí od 1 asi tak hodinu a půl. Ale on už je velký.

beruska24.9.
20. dub 2012

@petulka79
@jop
na rušení dopoledního spaní nebo na snahu udržet ho večer vzhůru je ještě maličký. navíc při snaze udržet ho večer déle vzhůru by mohl být přetažený, protivný a pak by nemohl usnout a to by petulka asi z toho večera také moc neměla. můj názor 😉
spíš bych asi zkusila dávat spát dřív po obědě. prostě to upravit na 2 denní spánky, jeden dopoledne, pak oběd, hraní, utahat ho, pokud to nezvládne sám 😀 a pak odpolední spaní. po spánku zase co nejvíce hrát, utahat.
i když mě se to krásně kecá 😎 😀 mrňavá dnes byla vzhůru od 5,30 a usnula až v 11h. jela jsem s dětma na nákupy, chodila po městě, tak musela všechno vidět - baba zvědavá 😀
už si nepamatuji přesně, kdy starší začala spát 2x denně, co si pamatuji je, že od 11m. začala spát jen jednou denně (po obědě). také se to každou chvíli měnilo a když už to vypadalo, že jakž takž má spánkový režim, tak začaly růst zuby, nebo jsem přidala další papáníčko místo mlíčka a rozhodilo to naprosto všechno.

xuxie
20. dub 2012

My to měli v 7mi měsících jako jop. Trošku ho zkus posunout tak, aby měl podobné přestávky mezi denními spánky. Ale ne víc, než půlhodinky - spíš pomalu.
S několika výkyvy náš malý v tom období spal v noci cca 11 hodin (od sedmi do šesti-sedmi), pak od deseti do půl dvanácté a nakonec od půl třetí do čtyř. V ty časy +/- půlhodinka jsem ho klidně i probudila, pokud nebyl nemocný. Pak mezi desátým a jedenáctým měsícem už nechtěl podruhé chodit spát odpoledne, tak jsme veeeelmi pomalu posouvali dopolední spaní, až zakotvil na 12:30 a tam je doteď (teď mu bylo 20 měsíců).
U nás platilo jenom jediné - režim podle hodinek a každý den bez výjimky. Nebylo to moc pohodlné, závidím maminkám, kterých děti to nevyžadují, ale naše batole je z jakékoliv odbočky mimo standard úplně vykolejeno i několik dní. Ale lepší se to ;)

držím palce, ať se vám srovná brzy

hamma
23. dub 2012

@petulka79 Náš kluk chodí normálně spát mezi 22 a 23 hodinou, někdy se to protáhne až na půlnoc. Já jsem ráda, jsme oba s manželem noční ptáci, takže nám to vyhovuje. Taky nám vyhovuje to, že pak ráno vstává mezi osmou a devátou, nedovedu si představit muset vstávat třeba v 6! V kolik se ráno budí tvůj syn?

petulka79
autor
23. dub 2012

@hamma budil se tak o pul 7 a ted se vstava o hodinu poslis

pucik
23. dub 2012

@ petulka79 Ahojky a zkoušela si ho dávat spát přes poledne dřív?My chodíme kolem 12 - 13 spát, jak nám to vyjde po obědě tak hodinku hodinku a půl a pak většinou večer do 20 spí a my máme klid. Ono je to asi hodně individuálně na povaze dítěte, Míša vstává taky brzo, te´d má špatné období a v noci chodí k nám třeba i 5x, což je hrůza, nevyspalá a tak, když už nemůžu strčím h o k nám, jinak by vstával v 5 ráno. Takhle ještě usne a spí do těch sedmi a když už to vypadá na dýl, tak samozřejmě přijde druhý synátor nám sdělit něco zásadního, jako že už je ráno nebo tak 🙂 😉 , tak že jediná rada je zkusit ho dřív,aby večer dřív usínal, chtělo by to asi pozvolna zkracovat třeba po půl hodince, ale záleží na režimu, jaký máte zavedený 🙂 😉 i když jsem koukala, že jste ještě menší, tak nevím, buď spát 2x nebo to zkusit stáhnout na jednou za den,ale záleží na prckovi, držím palečky

sarihy
23. dub 2012

Možná budu vypadat jako matka tyran, ale já obě holky budila tak, aby byly vzhůru nejpozději v 15.30...a pak usínaly v pohodě kolem 18.30.

gazelka02
23. dub 2012

děti mi chodí spát v 19hod

pucik
24. dub 2012

@sarihy - já si myslím, že nejsi tyran,ale naši kluci by to nesli špatně, kdybych je budila, tak by byli protivný do večera a za to by mi to nestálo,ale je jasný, že každý prcek to zvládá jinak a když vám to vyhovovalo proč ne?zkusti se má všechno, když už je mamča zoufalá, tak je ráda za kažkou radu a pomoc 🙂 😉