Syn má 14 dní a moc nespinká. Je to normální?

ladusha
27. dub 2010

ahoj, chci se optat jak vaši prtousové spinkají? my máme 14dní a každy rano tak od 7:00 do těch 13:00 nespíme a to same večer od 18:00 do 22:00...☹ ja si vubec nic neudělam. Matějíček bud jen tak kouká třeba pul hodky pak zas hrozně brečí pak se vzteka, pak chce furt dudlíka pak zas ne:D no ja už nevim ani jak ho uspat, zkoušim všechno možny nakonec ho necham tak 20minut řvát jestli ho to neunaví a nesune sam a nic.. řval by třeba celej den kdyby bylo třeba:D nevíte co pomaha na spinkaní nebo jesstli je to vubec normalní? taky pořád přebaluju pač čurame tak 20x denně,takže furt přebaluju, prdí hezky sám, kaká taky ale prostě vubec nevim co mu muže bejt☹

brisalek
27. dub 2010

jo jo souhlas se sussanah🙂

lin18
27. dub 2010

ladusha...no musím říct že mě celkem překvapuje, že máš mimčo pár týdnů a už přemýšlíš jen nad tím jak si od něj odpočinout. Já chápu, že jsi unavená, prošly jsme si tím všechny....ale já teda na začátku hlavně přemýšlela jestli je malej v pořádku a svoje potřeby jsem nijak neřešila. A to mi Kubík nespal ani tak jako tobě...přes den maximálně 3x 20 min, v noci tak 2x 3 hodiny. Zavádět režim je zbytečný...necháš ho řvát tím bude jenom nervóznější a za chvilku se pak stejně vzbudí a máš to nanovo. Přece jsi musela počítat s tím že prvních pár měsíců budeš k mimču uvázaná, ne?
Jinak rady už jsem psala....fakt doporučuji koupit lehátko a přenášet ho všude sebou, když bude na tebe koukat jak třeba vaříš tak chvilku vydrží. Jo a co se týče kojení....z mateřskýho prý se netloustne...teda že netvoří enzym který má za následek obezitu v pozdějším věku, jak se začne hýbat zase to shodí, takže bych se netrápila...možná má prostě malej hlad. Větší děti taky jí a přibírají jinak než drobečci. A pokud usne u prsa tak ho nech....já vždycky za pět minut když už spal prso vytáhla a rychle nahradila dudlíkem a hned byl čas na práci a na hygienu 🙂

k.ate
27. dub 2010

ladusha - mně malej v podstatě do teď usíná u prsa, dokáže usnou i jinak, ale prostě když má hlad, dám mu pít a on u toho prostě vytuhne, tak ho jen přenesu do postýlky a spinká... Teď, jak mu lezou zoubky, budí se i v noci častěji, i když hlad ještě nemá - jakmile ho vezmu do náruče, hned zase spinká... Ale vyřvat bych ho určitě nenechala... Nedokážu si představit, jaký to pro mimčo musí bejt, když ho něco trápí, čeká, že když zavolá mámu, tak přijde a ono nic... 😖 Prostě je mi to proti srsti...

germik
27. dub 2010

jejda, ďalšia mamina s názorom, že 14dnové dieta nechat vyplakat je v poriadku ☹ Ladusha, vži sa do jeho situácie,9 mesiacov bol u teba v brušku,v teplučku,mal sa skvele a dostal to čo potreboval...Prečo mu to chceš zmenit?
Prvé týždne som kojila na požiadanie, to obmedzovanie MM aby nebol tučný som fakt nepochopila 😖
My sme malu nosili tak 3-4 mesiace,potom už začala byt sama aktívnejšia takže už to nevyžadovala...Možno plače hladom, možno ho bolí bruško, možno len chce aby si bola pri nom a vzala ho do náručia, možno má koliku, to je u detí do 3 mesiacov normálne a doteraz sa vlastne neprišlo na to,z čoho vzniká a prečo tie prvé 3 mesiace bábatka tak plačú /niekedy to vypadá že bez príčiny/
My sme tiež mali veeeelmi tažké začiatky, prvé týždne som nespávala,poriadne nejedávala, ale podstatné pre mna bolo že som urobila maximum pre to aby bola malá spokojná. Tiež mi raz praskli nervy a prestala som mat chut malú stále nosit,venovat sa jej VZDY ked to bolo treba - tak som sa pýtala doktorky či je to normálne,že mi malá tak často plače a či si ju mám vtedy pochovat alebo nechat vyplakat... Doktorka sa na mna nechápavo pozrela a povedala: Maminka, je to vaše vytužené a jediné dieta, a najviac čo pre svoje dieta možte urobit je venovat sa mu a chovat ho, určite nenechávat vyplakat....
Tak som tie tažké začiatky prekusla a som rada, že som dala na radu doktorky, lebo teraz sa mi to pomaly vracia - malá si nič nedobýja krikom, plačom, je to vesele štastne dieta, sama zaspava bezo mna...atd
Takže Ladusha - je to na tebe ako sa k výchove postavíš, ale ver, že začiatky su tažké skoro vždy u každej maminy a ono sa to časom stale lepší a lepší 🙂 Proste treba vydržat - a bud rada, že maš takého fajn partnera, ktorý pri tebe stojí a pomáha ti

andyalukasek2008
27. dub 2010

ladusha: nenechávej vyřvát tak melé dítě probůh... Zavinuješ jej? Je toliko způdobů, fény, nahrávky krevního řečiště z bříška třeba, jak uspat mimi....

zdenka33
27. dub 2010

ladusha píšeš jak si unavená.....tak zapoj tatínka at ti taky pomůže

rimmel
27. dub 2010

a hlavne sa laduska vykasli na riady a varenie a podobne, ako zdenka pise , nech sa muz postara alebo nato kaslite obaja, co tam po tom.. 😀

momin
27. dub 2010

ladusha presne tak... kasli na vsechno a venuj se malemu. Ja sem nevarila pul roku... 😎 kdyz neuvaril chlap tak sme jedli proste studene jidla. maly mi porad plakal tak sem ho mela porad v naruci... Skus mu zpivat.. nebo na nej klidne mluvit..
Zacatky sou tezke..taky sem obcas uz silela..ted to vidim jinak.. skoda ze sem nevedla pred tim veci co vim ted,byla bych trpelivejsi a klidnejsi,ale to tak ma asi kazdy... 😉
Zapoj chlapa... i kdyz u tak malinkeho miminka to jeste moc nejde "si odpocinout"... Potrebuje te 24 hodin denne,.... Musis vydrzet! Bude lip... 😉

ivika18
27. dub 2010

ladushka a nemá hlad? Náš prcek se jako mimi kojil po hodině ve dne a po dvou v noci, usínal jedině u prsa nebo v kočárku, omezovat kojení je blbost, i když teď bude moc přibývat, tak z toho vyroste, náš jak začal chodit, tak to vyběhal. No a jak píšou holky, na všecko se vykašli a věnuj se malýmu, časem se to poddá. A to vyřvání bych u tak malýho miminka určitě nedělala, pláče, protože tě potřebuje.

momin
27. dub 2010

ladusha jinak na nejaky rezim muzete zkouset uz najizdet,ale vazne to nebude mit jeste smysl u tak malickeho miminka.. my sme se snazili od konce 6nedeli koupat ve stejnou dobu.. a delat vecer proste veci stejne...
Ale rezim to nebyl... Ten zacal nejak fungovat az po 6 mesici... Do 9 mesicu mi maly papal v noci.. A celou noc sme prospali asi jen 2x.. A jsou na tom maminy mnohem hur.. Nekterym to nevadi-takze to neresi.. A nektere se snazi ten spanek nejakym zpusobem naucit,ale pred pul rokem to vazne nema smysl!! Casem si zvyknes na to spat min a fungovat i kdyz si totalne vycerpana... 🙂

kacamura
27. dub 2010

první měsíce jsou opravdu těžké... já jsem první měsíc jako máma byla úplně neschopná a unavená a malej furt řval, manžel mi nepomohl, ale chovala jsem pořád a ted mám strašně hodný miminko... taky jsem původně nebyla zastánce chování, pže jem se bála, že ho rozmazlím nebo tak, ale je fakt, že holky maj pravdu je eště malinkej a nepláče proto, že by si něco vyřvával, ale protože tě potřebuje... miminka si tě začínají vyřvávat tak ve čtvrtém měsíci co jsem četla, ale i tak když už jo pláčou tak opravdu něco pořebujou.... s tím spaním musíš vyzkoušet opravdu víc věcí houpat, zabalit do zavinovačky.... mě totiž malej ve čtrácti dnech déle jak dvě hodiny v noci když chyt jo náladu tak i dvě a půl hodiny vzhůru nevydržel.... ptala si se na to nespaní doktorky??? a taky jsem četla, že některá miminka nepotřebují tolik spát a naspí třeba jenom deset hodin... mě tedka v pěti měsísích spí mezi 11-asi14 hodinama taky to neni moc, ale jak už je hodnej tak stíhám opravu hodně věcí... šátek jsem taky zkoušela, ale asi jsem si pořídila nějakej špatnej.. hrozně se vytahával, bála jsm se, že mi z něj vypadne a byl v něm hrozně kroucenej, tak jsem asi po dvou dnech šátek odložila.... kojení jsem omezovala, ale kvůli bříšku... bolelo ho bříško a chtěl se uklidnit u prsa pak ho ale bříško samozřejmě bolelo ještě víc... takjsem pak dodržovala odstup alespn dvě hodiny a i tak přibral přez kilo za měsíc, ale jestli ti ten tvůj na bříško netrpí tak koj jak si řekne... přece jenm už jsou teplejší dny a on nemusí mít hlad ale třeba žízen....

kveluse
27. dub 2010

Ahoj,
ladusho, já se musím připojit s přímluvou, abys malého nenechávala tak dlouho plakat samotného - 20 minut je na tak maličké miminko dost dlouho. To si dokážeme odůvodnit my, proč to tak je, ale takové mláďátko opravdu nepřemýšlí a má jen své instinkty a pudy. Já nenechávám plakat ani svou 10 měsíční dceru. Prostě na to nemám srdce a rozhodně není rozmazlená. Ani jedna. Naopak tím malému mimču potvrzuješ, že se na tebe může spolehnout, že má svou jistotu. Samozřejmě si musíš dojít na WC a něco sníst atd, ale myslím, že teď to bereš tak nedobře, protože jsi na začátku. Šestinedělí je prostě šestinedělí, uvidíš, že za pár měsíců už se těmhle starostem budeš už jen smát.

Jinak mě trošku pobavila tvoje poznámka o tom, že když mamča lítá za dítkem pokaždé, když fňukne, v pěti letech z něj je ukřičený vztekloun, který si v obchodě vyřvává své. Věř mi, tohle nemá s "rozmazlováním" miminka vůbec nic společného 😉 . Znám jediný způsob, jak "vychovat" dítko, aby si nevyskakovalo a nezkoušelo svou pozici, a to je totálně ho už od začátku zadupávat do země. Ale proto jsme si je nepořizovali, že 🙂 😉 .

pajazd
27. dub 2010

Ahoj.. my meli doma ze zacatku taky nespavce...Presne jak pises, vymodleny a mooc chteny miminko, jenze miminko nejak nechtelo vubec spinkat, ani ve dne, ani v noci, takze to bylo skoro utrpeni, byli jsme taky moc unaveni, u nas obcas zabralo noseni na rukou, ale nebylo to pravidlem..Mala usinala v noci kolem jedny, druhy i treti a rano v sest byla vzhuru.. a pres den spala maximalne hodinu v kuse..Mame prosinocvy mimco, takze dlouhy prochazky venku v kocarku byly nerealny..Nakonec jsme zjistili, ze jedine v kocarku nase princezna ne chvilku usne, takze ten zabral. Nastesti se po dvou mesicich zacala situace menit a mala zacala vecer usinat driv.. Ted jsou ji 4 a pul mesice a naucila se usinat v 8 vecer, coz je naprosty zazrak po tech zacatcich 🙂) Urcite to chce pevne nervy a cas..

pajazd
27. dub 2010

a jeste bych se primlouvala za to, nenechat mimco tak dlouho plakat, ja myslim, ze timhle to nevyresis..takovy malinky miminko potrebuje mamu ze vseho nejvic, potrebuje podle me mamu citit, vedet, ze je v bezpeci...my se s manzelem napr. v jidle stridali, hygiena probihala taky na stridacku a na WC si proste dojit musis, mimi minutku vydrzi..ale 20 min je moc, ja bych to nevydrzela 🙂

soanpe
27. dub 2010

ježiši laduš, čtu a nestačím se divit 😅
já si dítě pořizovala kvůli tomu, abych kolem něj skákala.když zabrečí,tak jsem u ní.vypalkat jsem jí jako mimino nikdy nenechala a dnes mi usíná bez problémů.položím do postýlky ,pohladím, dám dudlíka, mazlíka (má ho od narození na usínání) pusu, pohladím a popřeju dobrou noc. holka je do 5ti minut tuhá 😵 😎
a víš proč? protože ví, že když zabrečí ,at už kvůli žízni, špatným snům nebo jen ,že potřebuje pohlazení, tak jsem u ní do minuty. prostě ví, že tam jsem pro ni 😉
ted sice má obdoubí,kdy zkouší moje nervy tím, že rozhazuje věci,ale to prostě patří k vývoji a poznávání světa 🙂
dítě není nepřítel, tak s ním nebojuj, ale spolupracuj 🙂
takhle malý miminko má každý den jiný, žádný rituál ještě neexistuje,takže to ,že poznáš,kdy chce kojit atd. mě trošku pobavilo 😀

soanpe
27. dub 2010

a přidám se k holkám,které nesouhlasí s tvrzrním o malém vzteklounovi
vztekají se děti,kterým se rodiče nevěnují.dítzě tak poutá na sebe pozornost 😉

samsa
28. dub 2010

Ahoj, já mám dvě děti a každé je naprosto jiné. První dcera přes den vůbec nespala, max. tak 3x 20 minut, mezitím řev. Vyřvat jsem ji nikdy nenechala, jednak bych na to neměla nervy a stejně by to nešlo, malá by se po minutě snad udusila. Nechtěla být v kočárku jen na rukách, jinak jekot, nechtěla být ani v žádném nosítku, prostě chtěla být na rukách u mě. Takže jsem nosila a nosila...řev trval cca do 8 měsíců, pak se to začalo trochu lepšit. V noci musela spát se mnou v posteli, jinak řvala. Neexistovalo, že by si lehla sama a usnula. Teď má 3 roky, přes den fajn, je moc šikovná a chytrá, ale hrozně vzteklá, strašně ráda se doteď mazlí. Večer usíná tak, že jí přečtu pohádku, lehnu si k ní a usne, v noci spí s manželem v posteli, sama nechce. Ale já ji nenutím, však ona na to přijde. Druhá dcera je opak, má 3 měsíce, od narození je to klidné spinkající miminko, vydrží si hrát dlouho sama pod hrazdičkou, skoro nebrečí, usíná sama, je ráda v kočárku. Podle mě každé dítě je jiné, prostě to tvoje je nespavec a chce se chovat, já bych mu to neodpírala. Za pár let tě nebude potřebovat a bude ti to líto.

brisalek
28. dub 2010

ladisha garda supermatek mravokarkyn nastoupila tak se drz 🙂 a doporucuji prestat cist a bud misto toho odpocivat nebo se nechat hycka manzelem🙂. Jsi dobra mama, je to tvoje dedatko a delej co citis, ze je spravne pro nej ale i pro tebe. Co nejvic klidu a pohody, maly to citi , kdyz to chybi.

Plne souhlasim se samsa kazde mimi je jine, je to genetika, vychova...az pak, ja jsem mela to same co ona prvni. I kdyz jsem malou nenechala nikdy plakat , chovala prakticky porad a ted je nam 9mesicu a nemohu se od ni hnout ani na chvilku, vzteka se porad, kdyz treba jen nevidi hracku....Nemela jsem srdce nechat ji plakat, poradjsem se bala, ze ji muze neco byt jinak by neplakala.....i kdyz mi rozum rikal...je prebalena, napapana, vyspinkana....tak proc place, mela bych ji naucit aby vedela, ze nekdy to nejde byt s ni(prani, zehleni, vareni....holky nekdo nema koho nechat to udelat, musi sam!!!), misto toho jsem vse delala v tech par chvilkach kdy spala....ale nedarilo se mi to, protoze me jeji plac hrozne stresoval.

Soanpe to jsi opravdu supermatka jestli se diteti plne, s maximalnim soustredenim na nej venujes celych 10-12hodin denne🙂

Muzete mi nazorne!!! na prikladu vysvetlit jak mam dceru, ktera je zvykla, ze jsem porad s ni a nosim ji a hraju si... naucit, ze ted ji delam obed, aby se nevztekala a minutu pockala nez to sundam z plotny at se to nezpali....????

A taky me fascinuji ty reci, ze mi za par let bude lito, ze mala nespi se mnou nebo , ze si ji odvede nekdo jiny....jak tady zaznelo. Ja jsem si teda deti neporizovala na to aby vyplnil muj cas a mela jsem je na mazleni uz do konce zivota🙂

ladusha
autor
28. dub 2010

člověk se tu optá na rady a už sem asi špatná matka... já sem hlavně chtěla vědět jestli je to normální že nespinka a jestli ne tak rady jak ho uspinkat. protože zívá tak by asi spinkat chtěl ale nejde mu to.. ja jen nechapu proč je špatné nechat ho 10minut brečet když před 30rokama nas naše matky šouply do kočáru ven a bylo... nenechávám ho brečet naschvál, nezavírám ho nikam do sklepa abych si odpočala... chodim s nim pořád na prochazky hraju si s nim, nemyslim si že by byl nějak ublížený tím že ho necham 10minut osamotě..☹ režim žádny nenastavuju, řidim se tim jak on chce... kojila sem podle jeho potřeb i 20x denně, proto nam tak přibral, takže to akorat brzdíme no☹

benjik
28. dub 2010

Ahoj,
píšeš,že jí chováš bez zavinovačky,ale možná to zkus s ní. Třeba jen potřebuje mít podobný těsný pocit jako z bříška. jak dlouho jste přes den venku? Naše malá je letňítko,strávila jsem s ní venku denně klidně přes půl dne,ne v kuse,po částech a tam spala krásně. a když jsme jeden den ven nešly,tak nespala přes den skoro vůbec. Nemůže mu být zima nebo teplo? příp. nemusí mít rád deky,stejně jako ta naše,během chvilky jí odkope jinak neusne. Nekouše ho oblečení? Možností je vážně spousta,univerzální rada neexistuje. Chce to zkoušet a zkoušet. Jen ho vážně nenechávej vyřvat,20 minut je pro mimčo nekonečně stresujících. já to zkusila jednou,abych se po čase alespon v klidu najedla,ale pak jsem zjistila,že malá si ublikla,tak k ní lítám co nejdřív to jde. Teď má skoro deset měsíců a i přes ustavičné mazlení v prvních měsících,není rozmazlená a ani vzteklá,právě naopak,často si ted vystačí sama,protože ví,že se může přijít kdykoliv pomazlit.
Hodně štěstí. Jo a na domáctnost kašli,až ti začne lízt,tak se nezastavíš,jak furt budeš uklízet věci z toho a smejčit podlahu od drobků.

kacamura
28. dub 2010

brisalek... napíšu ti jak jsem to dělala já, ale tvoje malá už je dost velká tak nevim.... Jonášek byl taky hodně chovací a když něco chtěl tak to musel mít hned... ale já si pak řekla, že taky musim uklidit a uvařit a dojít si na záchod... tak jsem mu ukazovala nějaké hračky nebo ho dávala do lehátka aby na ně koukal a šla na záchod zkoušela jsem napřed jestli ho ty hračky zaujmou a tak.... postupem času jsem intervaly prodlužovala a on si stále víc a víc hrál sám... edka když mu semtam přídu ukázat nějakou hračku a dělám na něj kraviny tak bezproblémů zvládnu uvařit... taky se stane že namá den a já neudělám nic a jsem s nim, ale není to časté, jenže mému Jonáškovi je pět měsíců... jestli to zabere i na tvojí holčičku to těžko říct

ladusha
autor
28. dub 2010

Brisalek: nic už nečtu jako, koukam že tady každy akorát je každej nejchytřejší a radí a říká co a jak dělam špatně a jestli jsem maková nebo tvarohova. nikdo nas nezná, jen sem se optala jestli je to normalní že nespí a už se rozjede takovahle debata která mi přide akorat směšná jak se tu předhanějí kdo se stará o své miminko nejčastějc a ten kdo ho necha 10minut samotny je zlej a nema ho rad a snaží se ho vychovávat... mimoto ja jsem nikde nepsala že ho tím vychovávám... mě by třeba zajímalo kolik maminek dává miminku bavlněný plínky který každej den vyváří a žehlí jako my????? dřív to bylo normalní a ty děti museli počkat než jim to mama vypere. dneska je tolik vymožeností, že děti na nic nečekaji... mužskej nam nosí domu peníze, bez něj bysme neměli nic, takže pak at si vaří sam a tohleto sam, no vubec, mam ho ráda a chci mu dat stejnou lasku a péči jako miminku. s Matějíčkem si pohraje a ja i uklidim uvařim atd. přece se nerozkrájím jen pro Matěje a muže nezanedbam nebo tady v tom bytě neschniju špinou. prostě myslim že se o Matějíčka staráme hezky, nic mu neschází, hezky přibíra, hezky kaká, nemyslim že je zanedban.. a už i pro ten náš mega dlouhej porod kdy jsme oba klekli a dlouho nas davali dohromady aby nas zachránili bych mu nikdy neublížila a nikdy ho nezanedbala...:-/

campi
28. dub 2010

Brisalku, trochu trpelivost, ted ma tvoje dcera obdobi, kdy jsou nektere deti silne zavisle na matce. Je to na nervy, jeste si to pamatuju, ale fakt tvoje reakce "musis se naucit byt sama" vyvola jenom jeji protireakci "neslysi, ze chci byt s ni, tak budu ječet jeste vic". Precti si neco o vyvoji ditete, vyborny je napr. prof. Matejicek - stará škola, ale nikdo ho nemuze podezirat z toho, ze by propagovat tzv. americkou vychovu.
Cituji: "Jestlize (skoro( vzdy nekdo prijde, kdyz dite prepadne uzkost, trapeni, nepohoda, jestlize se (skoro) vzdy dovola pomoci, pak je nasnade, ze bude neco takoveho ocekavat i nadale - bude mit duveru ve sve lidi. Pak je velmi pravdepodobne, ze dospeje k poznani, ze jeho svet neni zly. A odtud je uz jen krucek k vyssimu poznani, ze svet sam o sobe neni zly, ze je mozno lidem verit...."

Známý psycholog Erik Erikson rozdelil osobni vyvoj cloveka na 8 etap. Charakteristickym znakem veku v posledni ctvrti prvniho roku je prave vytvareni zakladniho vztahu duvery nebo neduvery v lidi.

momin
28. dub 2010

😕 😕 😕 😕 pomooooc..... 😲 ja sem nic hrozneho nenapsala....
Ladusha jasne ze si super mama! kazda se snazime pro sve deti delat to nejlepsi..
A s latkovkama mas pravdu-vetsina mamin je na ne moc lina-ja taky... 😝

Jen ja sem vazne prvniho pul roku nedelala nic jineho nez skakala kolem maleho..a neprislo mi to divne.. Pritel se zvladl postarat sam-narozdil od maleho.. Ted uz samozrejme funguju normalne... 🙂

campi
28. dub 2010

Ad vařeni: a jaky obedy varis? Ja jsem si chystala jidlo bud vecer nebo navarila vic porci, zamrazila a snedla, kdyz usnula, nebo si dala neco rychlyho. Jasne, jíst se musí, hladovej clovek je nervozni (to plati pro dospely i pro deti), ale na par mesicu snad clovek najde nejaky reseni, aby uspokojil svoje zakladni potreby a mohl byt diteti plne k dispozici. Ja nejsem zastancem toho, ze by se mela matka plne obětovat, ale je to jenom na přechodnou dobu.. Ted uz bych i nejaky vareni zvladla, ale stejne si vymyslim rychlovky, prijde mi treba skoda trcet dopoledne doma, kdyz je tak krasne, takze jidlo pro ni mam předvařeny a ja si dam salat nebo neco rychlyho, kdyz spi, preci nepromarnim svoje volno varenim

😉

brisalek
28. dub 2010

benjik, to si prave myslim, ze je velky omyl, ze neni rozmazlena, zes ji chovala...vzdyt si precti prispevky me a od semsa, je to proste povahou ditete.

Campi ja vim, ze ma ted takove obdobi...Ano Matejicka jsem prave cetla. Ona neni sama. Je vedle me nebo metr ode mne. Nevidim nic spatneho na tom, aby se zacala ucit, ze nekdy to nejde a musi chvilicku(minutu...) pockat. A prave proto tam Mattejicek ma to skoro!!! Protoze kazdy soudny clovek vi, ze to proste nejde vzdy. Myslim, ze malokdo by mel tolik trpelivosti jako ja.....
chtela jsem jen aby ta diskuze zacala byt o radach a ne o moralizovani 🙂.

brisalek
28. dub 2010

Campi a pokud jde o jidlo, varim take do mrazaku, ale nechci aby mela porad rozmrazene nebo vcerejsi. A hlavne nechapu proc bych to mela delat. Nemyslim si, zeje dobre cely chod rodiny podrizovat jen diteti. Nemluvim o prvnich dnech, sestinenedeli...tam je to jine, rodina se musi s malym szit, maminka je unavena z porodu...ale postupne vracet rodinu k nejakemu normalu, ktery se jen trochu prizpusobil tim, ze do ni nekdo pribil. A treba prave Matejicek pise, ze je chyba zapominat na partnera a mit jen male.............

brisalek
28. dub 2010

Kacamura dik za rady , take to tak delam a take je to tak, ze nekdy to jde lip...nekdy hur. Jak jsem napsala, chtela jsem aby to bylo o radach ladushe🙂.

Ta zavinovacka by mohla fungovat, hodne maminek to pise, ze to pomaha na spinkani.

A pisu hlavne proto, ze si myslim, ze kdybych to s malou delala trosku jinak a mela silu a srdce na to drzet se toho co mi rikal rozum, tak ze by to s malou bylo trochu snassi. Tak pisu ladushe svoji zkusenost,abych treba pomohla🙂

berenika39
28. dub 2010

😉 jenže ladush má 14ti denní miminko, v šestinedělí je prostě všechno na hlavu postavený.
ladush, já bych se prostě kousla, na všechno se vyprdla, třeba i na tu snídani, vždyt se dají sníst dvě koblihy kdykoliv, ne? prcek ještě neví, co se s ním děje, je tu na světě novej, nezná to tu 😉 😉 😉 , fakt se to kolem těch 6ti týdnů ustálí samo.
Jak tě napadlo, že bude šest hodin spát? Neboj, jednou to přijde, ale ne ve dvou týdnech....ted přece jí častěji, ne?
a napadlo mě - pokud kojíš fakt hodně často, psala jis 20x za den, nemůže ho nakonec bolet bříško, oni chvíli potřebují na strávení....každou hodinu kojit si nemyslím že je nutný. není každý zaplakání hned hlad, jasně že pije, ale to je jen reflex, přicucne se, ono to teče....

to, jak to popisuješ v tom prvním příspěvku je prostě normální. přebaluješ furt? jasně. tak to je. chce a nechce dudlíka? jasně, tak to je. chvíli kouká a chvíli pláče? tak to je. mě se to nezdá nic divnýho.
to, že nespinká, si časem sedne, zkus mu připravit na spaní vždycky ve stejnou dobu stejný prostředí, klídek, rolety, třeba nějakou uklidnující music, co já vím, lehni si k němu (spon si odpočineš), ale mě to nedá - máš naprosto normální šestinedělňátko, bud za něj ráda a vydrž, zlepší se to.

ajsbirka
28. dub 2010

ladusha, tak nám na uspávání pomáhá nejvíc dát do zavinovačky a chovat, nebo s ním chodit , nebo jít na míč ( asi mu to houpání připomíná dobu když byl ještě v bříšku ). pak jednoznačně kočárek, ale to zase neni v mých silách s nim chodit celý den venku . pak je taky super lehátko / houpátko. to je super, že i když nechce spát, ale jenom okounět tak si ho s ním různě přenášim , abych si mohla udělat alespoň něco k jídlu. on mě vidí a slyší, takže je klidnej, a já ho můžu pěkně houpat a mít u sebe a alespoń mi neupadnou ruce 🙂 . taky na něm má hračky tak má co pozorovat. jinak nám malej taky nechtěl a nechce večer spát, většinou tak mezi osmou a půlnocí , a to s nim nic neuděláme. prostě když chce okounět tak chce okounět 🙂.