Syn má 14 dní a moc nespinká. Je to normální?

ladusha
27. dub 2010

ahoj, chci se optat jak vaši prtousové spinkají? my máme 14dní a každy rano tak od 7:00 do těch 13:00 nespíme a to same večer od 18:00 do 22:00...☹ ja si vubec nic neudělam. Matějíček bud jen tak kouká třeba pul hodky pak zas hrozně brečí pak se vzteka, pak chce furt dudlíka pak zas ne:D no ja už nevim ani jak ho uspat, zkoušim všechno možny nakonec ho necham tak 20minut řvát jestli ho to neunaví a nesune sam a nic.. řval by třeba celej den kdyby bylo třeba:D nevíte co pomaha na spinkaní nebo jesstli je to vubec normalní? taky pořád přebaluju pač čurame tak 20x denně,takže furt přebaluju, prdí hezky sám, kaká taky ale prostě vubec nevim co mu muže bejt☹

lin18
27. dub 2010

musíš si najít způsob jak ho uspat. Já ze začátku taky nevěděla že neumí usnout sám...takže se furt vztekal a pak usínal vyčerpáním. Je těžké přijít na to co ho uspí. Kubovi se to měnilo...napřed jsem ho houpala v lehátku, po 14ti dnech nechtěl houpat ale zpívat, za dalších 14 dnů hladit po čelíčku, potom nějakou dobu usínal na mně na bříšku, pak zas jenom v posteli u prsa....Ale nejjistější byl vždycky fén...jak jsme ho zapnuli tak byl klid...nefoukali jsme na něj, šlo jen o ten zvuk. Chce to zkoušet...ale šestinedělí je asi vždycky takový divoký, než člověk trochu prcka pozná a naučí se mu rozumět.

rimmel
27. dub 2010

ja by som si ho zobrala do naruce nech ma citi, pripadne ak kojis dala prsnik na ukludnenie.
urcite nenechavaj vyplakat, to je to najhorsie co mozes spravit, moze sa naucit ze zaspavanie je stresujuci zazitok a spat nebude just.

rimmel
27. dub 2010

ale inak ma lin pravdu, skusat vselico 😀

sylvka
27. dub 2010

ahoj ladu a si jistá že ho netrápí prdíky?martin nespal jen kvůli tomu ☹ já jsem ho uspávala v houpacím lehátku a to se mu líbilo.je akt že okolo 1,5 jsem ho to musela odnaučovat ale v podstatě nám udělalo velkou službu.jinak spal v tomhle věku hlavně v kočárku.

ladusha
autor
27. dub 2010

právěže zas nechci byt u něj furt, aby si pak moc nezvykl že kvuli každymu fnuku za nim poběžim... prdíky sou dobrý, dali sme Sab a i hezky u prdikuje sam a pořad. když je měl zaražene tak to šlo jen večer a naraz...v naruči taky nespinka, nosim si ho bez zavinovajdy aby mě citil ale nic...☹ no budu zkoušet všechno možné🙂 už poznam kdy potřebuje plinku nebo kdy ma hlad, takže tohle taky nějak teda poznám... akorat prs ho uspava nejlip ale tam ho nechavat nemužu protože mam hodně dobré mlkíčko a moc nam potom přibíra☹ jinak děkuju za rady🙂

rimmel
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rimmel
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sylvka
27. dub 2010

ladu aha.no musíš tyhle trdlo časy přežít,já na to vzpomínám jako na hroooozně náročný období(ten první rok)kdy spal 3krát denně ale jen 20minut.nic jsem nestihla,nic neudělala,nic se nedalo naplánovat.ale neboj,martínek tak od 15měsíců spí sám ,jednou denně ale i tři hodiny a to si krásně odpočineš 😉 a co šátek,co se v něm nosí děti?třeba by v tom usnul 😉

ladusha
autor
27. dub 2010

ja jsem si myslim dobrá maminka, naše mamka nás nechávala taky vyřvat v pokoji když sme jako mrnouskové fnukali a jsme všichni zdraví a hodní... když vidim jak dneska ty maminy furt kvuli každymu prdu za mrnousem utikaj jen když ze spaní vzlykne a už běžej a pak v pěti letech maj co dělat aby ho v samošce zvedli uvztekanyho ze země, tak myslim že tim že ho necham 10 minut vyřvat tak tim nic nezkazim...

ladusha
autor
27. dub 2010

však mě to nevadí, já sem s ním ráda, ale jen sem nevěděla jestli je to normalní že takhle moc nespi, příde mi že chce spinkat, ale nejde to. u toho kojení usíná nejlip, ale to prostě nemužeme kvuli vaze☹ asi taky koupime nějaky drncadlo houpaci a uvidime🙂

campi
27. dub 2010

Vecery jsou nejhorší, prý je to nějakej přetlak a čím jsou rodiče unavenější, tím jsou děti podrážděnější... Snaž se hodit do pohody, nic neřeš. Hlavně se neboj, že rozmazlíš a nečti rady typu "nechat vyřvat, zvykne si, že musí počkat", páč to jsou blbosti. Do 7 měsíců žije mimčo přítomným okamžikem, ono neví a nepochopí, že ty třeba chceš doumývat nádobí. Ono tě chce hned a i kdybys ho nechala čekat dvacetkrát po sobě, tak si není schopné zapamatovat, že máma tady někde je a že přide, až si dodělá svou práci.

Jinak myslím, že minimálně v šestinedělí by se mělo podřídit vše dítěti. Já to tak praktikovala zhruba do roka a malá je v pohodě, usíná sama v postýlce, nikdy jsem ji nenechala plakat a problémy jsme na začátku měli veliké.

Právě děti, které jsou od malinka trénované, jsou pak víc uřvané, protože zjistí, že musí zatraceně hodně křičet, aby si tu pozornost získaly.

Tomu nerozumim, ze musis omezovat kojeni, aby nepřibiral.. U mimina se vykašli na obezitu, zvlast pokud by tloustlo z tvyho mlika..

rimmel: zdravím 😉

kacamura
27. dub 2010

ladusha: já chovala první dva měsíce pořád.... v podstatě jsem nic jinýho nedělala byl furt u mě a když usnul spal v postýlce měl hodně pry a pořád jenom plakal, ale pak byl lepší a lepší a taky hodně chovací... ale od doby co se snaží používat ruce si hodně vyhraje sám a nedávno jsem ho naučila usínat i v postýlce a chování už taky moc nevyžaduje... kolikrát je radši když leží mezi hračkama... ted mu bylo pět měsíců... taky jsem nechtěla chovat ale nedalo mi to... a ted jsem fakt spokojená... je ještě malinkej tedka nic nezkazíš, tim že budeš chovat... 🙂

brisalek
27. dub 2010

ladusha, mala take vubec nespala...par prvnich dnu a pak vydrzela treba i 5-6 hodin byt vzhuru, ve trech mesicich spala max 3x pul hodinu...., ja jsem na to nemela nervy, ze stale knourala, tak jsem ji uspavala u prsa...vecer nic jineho nez prso nepomohlo. Nenech se "zblnout" recma jako ma rimmel. Zkus co se da, dudlika, hlazeni... delej to co citis, ze je spravne a tak abys nebyla uplne vycerpana. Ja jsem do pul roku mela prakticky domaci vezeni, protoze mala kricela v kocarku, kdyz usnula za pul hodinu vzhuru a pomohlo jen prso...takze jsme vubec nemohli ven. Brekot i v autosedacce. V postylce pres den prakticky nebyla, porad chtela jen nosit i kdyz jsem s ni sedela a povidala a houpala tak krik....byla jsem uz na pokraji sil psychicky a kdyz od 3,5 mesice zacala vstavat 7x v noci tak i fyzicky. Zlepsilo se to, ale musim byt porad s ni, kdyz ji dam do ohradky je za minutku krik....Drzim moc palce. Ver nebo ne, hlavne to chce trochu jistoty sama v sobe, nebyt nervozni, ze neco delas spatne, nenechat se znejistovat radama babicek...pokud to jde🙂.

ladusha
autor
27. dub 2010

mam to od doktorky aby ze mě nebyla dojna koza. přibrali sme 250g za dva ny, norma je 30 denně... za chvili bych tu měla čuníka... ja nevim jak to teda mam podle vas udělat abych si došla aspon namazat rohlik... jestli mam snídat až v jednu odpoledne a zuby čistit večer tak jo no asi... hlavně myslim jak tu psali jiné že každe miminko to ma jinak, nemužou byt přece žadne osnovy že musim byt pořád u něj... mě to nevadí, ja jsem s nim ráda, Matějíček je vymodlený, moc sme si ho přáli, ale že 6hodin v kuse nespi mi přide holt divne... povidame si, zpivame, hladime, chovame, dělam myslim všechno zprávně, jen nejsem zastance toho že kvuli každemu kviknutí za Matějíčkem poletím

brisalek
27. dub 2010

jo a to kojeni neomezuj, mala jak byla porad u prsa tak take pribirala 300-350g za tyden, dr. porad komentovala, ze je to moc, ale jak zacali prikrmi, lezeni a stoupani nepribira nic uz 2 mesice a pred tim malinko, takze oni vedi jak papat a nektere dr. to prehani.

ladusha
autor
27. dub 2010

brisalek: já právě chtěla tady jen nějake rady abych nebyla furt u něho, jsem z toho taky unavena, za noc vstavame taky často a on pak vycíti když jsem i ja vyčerpana a je to o to horší.... ale hodně pomaha manžel, takže snad to pujde lip... ted si tu s nim hrajem a je zlatej, ale už ted se musim smat při představě že zas budem celou noc uspavat:D:D

brisalek
27. dub 2010

zkus ji dat do nejakeho lehatka,aby na tebe videla kdyz si treba cistis zuby a povidej mu, co citis" taky si musim vycistit zuby jinak mi vapadaji....nemuzu te porad jen nosit...kdyz nebudu jist nebudes mit mlicko...tak ted na me hezky koukej a za par minutek jsem zase u tebe..." Take si myslim, ze horsi je, kdyz si s vypetim nervu porad s malym a pritom si nervozni nebo "nastvana"...nez ho chvilicku nechat treba v kolebce,kterou muzes dat do obyvaku, kuchyne, aby te videl, slysel...

To kojeni se snazit za 1,5-3hodiny , driv ho muze bolet brisko, ale vic bych to neomezovala.

Bude lip neboj, take jsem tomu neverila, ale "prezila" jsem a je lip🙂

brisalek
27. dub 2010

promin, ze jsem ze zacatku psala ji...je to zvyk🙂 az pak jsem se koukla, ze mas vlastne chlapecka🙂

campi
27. dub 2010

Ladush: je pravda, ze mimina se neumeji jinak vyjadrit nez placem, tak fakt kvuli kazdymu kviknuti nebehej a za chvili poznas, jak moc je to vazny, ale netrénuj ho, on to fakt nepochopí.. I kdyz jsi zjevne jinak orientovaná než treba já nebo rimmel, tak tomu dej cas a aspon ty prvni dva mesice ho rozmazluj.
Pro zajímavost: nase malá nespala skoro vůbec a po nejake dobe se ukazalo, ze ma alergii na kravskou bilkovinu, žralo jí to střeva a desne bolelo a nedalo se to vyprdět, takze pro tu nespavost mela zatracene dobrej duvod. Nedovedu si predstavit, jaky bych mela vycitky, kdybych ji tenkrat nechavala samotnou. Nerikam, ze tvoje mimčo má nějakej problém, ale predstav si, jak mu je, vzdyt 9 mesicu zilo v uplne jinym prostredi a adaptace trvá.

kacamura
27. dub 2010

ladusha: on ten první měsíc nebo dva je vždycky takovej těžkej, já se nestíhala ani najíst, spala jsem když spal on a nemít hodnou tchýni která mi sem první měsíc chodila pomáhat tak tu shnijem.... je fakt,že jako tobě mi teda nespal spal mín, ale ne o tolik... byl vzhůru třeba dvě a půl hodiny v kuse, ale pt šest teda ne... uspat mi taky nešel jistota byl kočár a autosedačka, prostě cokoliv co se houpalo.... i náruč a u prsa usnul uplně pokaždý prostě ho to samo nák uspalo a já tomu nedokázala zabránit... a ještě před měsícem a půl jsem uspávala bud u prsa nebo v kočáře, ale je fakt, že každé miminko je jiné a my ti tady můžem napsat jenom osobní zkušenosti.... kolik hodin denně ti tak prospí???... mě nevydrží ani tedka šest hodin bejt vzhůru maximálně čtyři...

brisalek
27. dub 2010

jo a samozrejme, kdyz je 5 hodin nevyspalitak bych take radsi chovala. To nechani ho chvilku bez noseni a "rozmazlovani" spis kdyz je vic v pohode🙂

evaje
27. dub 2010

ladusha; tak já mám děti dvě. První bylo hodňoučké, sice si taky poplakalo, ale nevyřvával si náruč. Napapal se a šup s ním spinkat do postýlky. Tam si usnul a bylo. Dodnes je samostatná jednotka a dělá si vše po svém. Když pochopí požadavek, udělá co mu řekneme. Prostě zlatý kluk. Ale ten druhý?! Snad spal jen v porodnici! Co jsme přijeli domů, byl uřvaný, jen v náruči se sklidnil. I u nás padaly hlášky, že ho mám nechat vyřvat, ale když byly babičky s tímto názorem přítomné, hned pochopily, že to takhle nepůjde.Prostě kontaktní dítě, co se dodnes mazlí a mazlí. Tvrdohlavý, musí být po jeho. Už v půl roce nám kinezioložka řekla, že si bude stát za svým a nemáme ho nikterak brzdit, protože by jsme mu tím mohli ublížit. Ale mávat za sebou nenecháme 😉 Určitě jako matka cítíš, co potřebuje. Zapomeň na to, co kde říkali a psali a jednej podle toho, co ti malej říjá, že chce. Ještě je malý na to, aby jsi mu určovala,co má jak dělat. Teď zatím řídí on tebe. A když ho pochopíš a budete sehraní, tak začne rozumět i on tobě a pak už to bude paráda. Jinak náš starší spává od narození ve své posteli a tan mladší tam usul asi 3x.A že se snažím, aby se tam naučil. Ale opravdu to zatím nejde. Každý je prostě jiný. Asi si říká ať si užiju, protože až v 18ti místo mě nastoupí jiná, budu brečet 😀 Jo a taky mu pomáhalo být co nejvíc zabalený v peřince první měsíc spával v pelíšku z polštáře. Byl klidnější

evaje
27. dub 2010

ladusha, úplně tě chápu, taky jsem byla šťastná, když přišel manžel z práce a já mohla v klidu do sprchy 😀 . Ale tak to je. A navíc píšeš, že je malej vymodlenej, neboj, on to ví a proto chce, ať se užijete. Možná ho trošku zkus vypustit z hlavy a nebo se raději smířit s tím, že si bez něj pár týdnů (měsíců) ani neuprdneš. Jo a na rychlou velkou taky chodím s doprovodem. Dřív bylo těžké se tam vůbec dostat. To je halt ten život s ďetmi. 😀

evaje
27. dub 2010

Asi jsem ti neporadila, co? No ale aspoň víš, že na tom nejsi takhle sama.To někdy taky potěší, že jo? 😉

ladusha
autor
27. dub 2010

my spinkame hezky od 13:00 do těch 17:00 s jednim kojenim... pak až ve 22:00 a to do 6:00 spinka hezky v klidu s pravidelnosti dvou hodin kojení... no a pak je zas do těch 13:00 vzhuru.. s tim že skoro každou hodinu chce dudat, je vždycky jak prasátko, hrozně chrochtá, má otevřenou pusu a hleda jak splašenej když mu po pusince přejedu prstem nebo dudlikem:D:D po koupání se vždycky ještě tak hodku mazlime nahaty, ale asi je mu to malo☹ chova ho i tatínek, má rad muziku tu kterou sem poslouchala ja, u toho se zklidní ale neusne... no je to zapeklitej kolotoč, ale jako sem za to ráda, protože každej den se mam co učit a někdy je to docela sranda, někdy zas hrozny vyčerpaní, třeba když nechce spat v noci a ja ho uspavam v naruči a naspim jen dvě hodky...☹ a je fakt že lip usina v naší velke posteli, ale to se bojim abych ho nezalehla, už takhle věčně mlatim ze spaní do chlapa, že nam matějíčka zaleh, co děla:D:D: a asi teda zas budem kojit vic... když to neubliži tak co, pomuže to mě i matějičkoj...🙂

ladusha
autor
27. dub 2010

evaje: nahodou, hezky se to četlo co si psala, takže aspon tady vidim že z jedny slepice sou dvě ruzny vejce:D:D:D:D nemylsim to jako uražku ale že prostě se ti narodi dvě děti a každe jine, takže i ten naš vyžaduje buhvi co a musim se s nim sžít. jen jsem chtěla rady jak to dělate vy mamky zkušené🙂 a právě to vědomí že to není jen u nas je super, proto se o to tady na netu zajimam, jinak bych to asi řešila zas jen s doktorkou, ale lepší sou rady maminek🙂

sussanah
27. dub 2010

ladusha: to ze malo spinka, muze byt, nas maly prvni mesic taky naspal hroze malo, zlomilo se to az v druhem mesici. Ale asi narozdil od vas on to co nespinkal prorval 😖 navic mel docela silny reflux, takze u me ani neprichazelo v uvahu, abych ho polozila do postylky, kdyz nespal - to okamzite zvracel ☹ Takze ja ho mela na rukach opravdu porad porad a porad. Hodne mi v tom ale pomohl satek, jinak bych se ani nenajedla..
Moje rada je vydrz 🙂 V necem maji tady holky pravdu, ono se chovanim 2 tydeni miminko opravdu nerozmazlis. Ja taky nejsem zastance toho bezet pri kazdem fnuknuti, ale to se da zacit praktikovat az tak od cca 4 mesicu, kdyz uz opravdu jde videt, ze si obcas to mimco zacina vymyslet. To uz jsem treba zkousela a trochu ho nechaval zvyknout, ze musi holt vydrzet chvilinku mimo maminu naruc, ale v sestinedeli bych na tvem miste proste vzala maleho do naruce a chovala a chovala a chovala, pokud to vyzaduje. Vzdyt byl s tebou jedno telo celych 9 mesicu, tak opatrne s tim ucenim k samostatnosti ;)
U kojeni, taky bych kojila, jak pozaduje. klidne ho nechej i chvilku podudlat, ono obezni mimco mit z kojeni fakt nebudes ;) Bud spis rada, ze ti krasne pribira 🙂 U nas se oplatilo pockat alespo 1,5h od kojeni do dalsiho, to kvuli brisku.
A hlavne bud v klidu, ony ty mimca potvurky toho hodne vyciti 😎

brisalek
27. dub 2010

A ja jeste kdybych mohla vratit cas tak bych urcite zkusila pevnejsi rezim. Kojeni priblizne po urcite dobe, kterou si stanovim podle potreb mimi samozrejme. A take bych ho nennechala spat v kuse 4 hodiny(mala to taky delala). Kdyz kojite po 2, tak po 2 vzbudit a papat....A pak kazdy den priblizne ve stejnou hodinu dopoledne i odpoledne ven s kocarkem. Od maminek co musi(treba vedou druhe do skolky...) vim, ze si deti hoooodne rychle zvyknout...proste ted se jede a jinak to nejde🙂. Narozdil od evaje si myslim, ze naopak tyhle deti potrebuji od nas mnohem vic rad nez ty "pohodovejsi"(jak psala evaje prvni syn.) ne se ridit tim co maly chce, protoze si myslim, ze oni nevi co chteji(viz 6 hodin nespinka, ale pritom place a place, protoze je ospaly...). Jsou tak trochu ztraceni proti tem detem co ten rad nejak maji sami v sobe. Ne tvrde podle nejake tabulky ale podle vypozorovanych potreb mu ten zivot tady zjednodusit tim, ze ho usmernime🙂

sussanah
27. dub 2010

souhlas s brisalkem 🙂 Rezim se nam taky hodne oplatil, ale jak pise podle potreb mimca. A taky ale bud potom pripravena, ze ti mimco muze trochu ten rezim zacit menit, jak postupne bude rust (u nas hlavne v obdobi sprutu), takze potom hlavne nelamat pres koleno, ale prizpusobit se 🙂

kacamura
27. dub 2010

souhlasím s režimem režim je skvělá věc... miminko si na to navykne a pak méně protestuje v době kdy je čas jít spát, jednak už je unavené a jednak mi připadá, že maj v sobě takový malý hodiny nebo co a po nějaké době režimu už vědí co příde a tak lépe usínají... aspon mi to tak příde... ale s čím nesouhlasím a co se mi vůbec neosvědčilo je: miminko budit... to už nedělám dlouho, jak jsem tohle udělala tak byl pak protivnej a najust nechtěl spát ani omylem... ted už má ten režim takovej, že už usíná určitou hodinu a probouzí se řeba po půl hodině, pak má delší spaní a to trvá třeba hodinu a pak ještě jednou třeba půl a večer mi nikdy neusne dřív jak v půl deváte plus mínus čtvrt hodiny... režim začni miminku utvářet co nejdřív jestli mohu doporučit, koupej v určitou hodinu, sleduj kdy je unavenej a dávej ho spát (když usne)... jak je malinkej tak to ještě nepude ale až bude starší strašně se to vyplatí 🙂 ....