Syn má 14 dní a moc nespinká. Je to normální?

ladusha
27. dub 2010

ahoj, chci se optat jak vaši prtousové spinkají? my máme 14dní a každy rano tak od 7:00 do těch 13:00 nespíme a to same večer od 18:00 do 22:00...☹ ja si vubec nic neudělam. Matějíček bud jen tak kouká třeba pul hodky pak zas hrozně brečí pak se vzteka, pak chce furt dudlíka pak zas ne:D no ja už nevim ani jak ho uspat, zkoušim všechno možny nakonec ho necham tak 20minut řvát jestli ho to neunaví a nesune sam a nic.. řval by třeba celej den kdyby bylo třeba:D nevíte co pomaha na spinkaní nebo jesstli je to vubec normalní? taky pořád přebaluju pač čurame tak 20x denně,takže furt přebaluju, prdí hezky sám, kaká taky ale prostě vubec nevim co mu muže bejt☹

momin
28. dub 2010

Jeste me napadlo.. my mame usinacka.. Latkovou plenku.. Miminko si tim sklidni rucicky.. Hodne nam to pomohlo. 😉
Ladusha mozna kdybys pouzivala jednorazovyk nemusis porad prebalovat-pokud porad kaka tak teda jo.... 😅 Ale tohle byla tva volba... 🙂

brisalek
28. dub 2010

A predevsim si myslim, ze je to o tom co mame sami pro sebe nastavene, ze je spravne. Kdyz dite krici a vzteka se, ze nechce odsavat nos taky toho nenechate, protoze je to pro vas spravne a pomahate mu. Kdyz se neche oblekat taky obekat taky ho nenechate nahate. Kdyz chce mermomoci lezt na kraj postele a spadnout taky\ ho nebnechate i kdyz se vztekli....takze pokud mate vnitrni jistotu, ze je to pro nej spravne je to spravne. A to pise treba i Prekopova, ze nejvetsi problem je nejistota matky. Dr radi neco, maminka neco jineho, tchyne tzase neco jineho a nas rozum take a dite citi nejistotu!!!

campi
28. dub 2010

Brisalku, ted jsi na to kapla. V podstate nema smysl takhle radit, protoze kazdej ma nejak zakodovany, co je ochotnej akceptovat a co ne.. Takze pokud se ladusha zeptala, jestli je normalni, ze 14denni dite spi min, nez si predstavovala, ze bude spat, tak jsme ji odpovedely, ze to normalni je a pridaly komentare, proc tomu tak je a co by mela nebo mohla delat, aby se to zlepsilo a hlavne tu snad vsechny napsaly, ze to je extremne tezky obdobi a treba z tvyho prispevku je jasny, ze narocny to jeste bude (i kdyz jinak a z jinych duvodu) a asi nas cekaji dalsi namáhavý projevy našich dětí jako záchvaty vzteku atd.
A konkretni dite ma konkretni matku a jinou mit nebude a dulezity je, aby byla matka jistá v tom, co dela, naše dr. rika, ze matka musi byt šéf. Ale dá se to udelat i laskavě a od urcityho veku. Nikdo mi nevymluvi, ze se musi vse podridit novorozenci.

Jeste k tomu, ze ma kazdy nastavene neco jineho, ze je spravne - treba muj tcha, kterej je fakt perfektni dedecek (zrovna ted ho tu mam na hlidani, takze mam cas se rozepisovat), porad Ladu vychovava, aby udrzovala poradek (tzn. neroztahovala veci), to ale ona neni schopna dělat. Mne roztahany veci (i kdyz jde o misky, kapesniky, drobky atd.) nevadi, uklidim to nárazove a necham ji prasečit dle libosti. Takze jina mama si mysli, ze dite musi jist nejdriv za 3 hodiny, dalsi ze dite usne, kdyz ona rozhodne a nevytahne ho za zadnou cenu z postylky, dokud nehoří.. Spatne neni vlastne nic, protoze ta mama to ma nejak nastaveny. Ale k odsouzení neni ani máma, ktera dite jeste v roce a pul uspava v naruci. Já vzdycky rikam: v osmnácti už s náma spát v posteli nebudou.. Kazdy neakceptuje vsechno, proste si z diskuze vyzobeme to, co je nam blizky.

Jenom se mi zda zajimavy, ze "supermatek" se tu sešlo nejak vic..

sussanah
28. dub 2010

Ladusha: Nejsi spatna mama a myslim, ze valna vetsina holek tady to o tobe ani netvrdila. To ze rikaji, jak to maji ony je spise snaha o to ti rict "Vime jake to je a nejsi v tom sama!" Takze hlavu vzhuru, 6-ti nedeli fakt stoji za houby.. Bude lip 😎

Na usinani jak rikaji holky nam taky pomala zavinka (spal v ni tak do 3 mesicu) a pokladani na bok. Na zadech se hned probudil nebo blinkal. Taky jsme dosli k tomu, ze jsme mu drzeli rucicky, aby se s nima neumlatil ( nemela jsem to srdce zamotat mu je do pliny 😅 ) A pres den mi taky maly spal jen v kocaru, nastesti jsem byla po porodu v poho, takze jsem najeli na 2h dopo a 2h odpo prochazky, to byla pro me jedina chvile, kdy jsem si mohla odpocinout a najist se v klidu 🙂

jo a mimochodem, ver ze nejsi jedina, kdo vyvaruje a zehli pliny. My je take pouzivame do ted a jsem s nima nadmiru spokojena. Vyvarovat jsme prestali po zhruba 2 mesicich, pak uz staci prat na 60 a zehlit jen ze strany, co jde malemu na dupku. To jen takovy maly tip 😉

momin
28. dub 2010

Myslim ze o ni NIKDO nerekl ze je spatna matka...
A zadnou SUPERMATKU jak rikate.. sem tu taky nepostrehla... Sou to proste jen nazory a zkusenosti... kazdy ma jine..

vlastovka385
28. dub 2010

Ladusha, je vidět, že na koníkovi nejsi dlouho, jinak bys věděla, že každé téma týkající se spaní vyvolá bouřlivou diskusi. Takže jak už tu bylo řečeno, nic nečti, řiď se svým citem a hlavně se prosím tě nenechávej ovlivnit řečma, že jsi špatná matka, když něco děláš nebo neděláš. Tohle je nesmírně individuální a nikdo se nemůže vcítit do Tvojí situace. Jinak se na to budou dívat maminky s jedním dítětem, ještě navíc třeba po IVF nebo předčasně narozeným, jinak maminky od dvojčat nebo takové, které mají doma ještě jednoho nebo dva prcky. Stejně tak nikdo nemůže říct, že protože jsem dítě pořád chovala, je teď takové a takové. Co když je takové prostě proto, že má takovou povahu? Jak můžu vědět, že u když u druhého dítěte uplatním stejný přístup, tak bude taky takové? Jak se říká, člověk se učí, dokud žije. Já jsem taky udělala pár chyb, které se mi shodou okolností později vymstily, a teď si říkám, že bych spoustu věcí udělala jinak a že u druhýho dítěte už ty chyby nebudu opakovat, ale co já vím, třeba bude druhý dítě (teda jestli bude v mám věku 🙂 ) úplně jiný a bude vyžadovat jiný přístup než Tibor. Takže vydrž, šestinedělí je náročné, mateřství je pořádná dřina, ale ta odměna stojí za to 🙂 .

vlastovka385
28. dub 2010

Brisalek, Campi - mluvíte mi z duše 😉 .

lin18
28. dub 2010

Ladusha...padlo tady spousta rad jak mimčo uspat...přijde mi zvláštní, že reaguješ jen na kritiku a snahu všech přítomných ti pomoci neoceníš ani jedním slovem. Mně třeba Kuba nespal už ani v porodnici...maximálně 11 hodin za celej den (myslím za 24 hodin)...v knihách uváděných 18-20 hodin denně jsem si mohla tak leda představovat. A taky jsem nespala, nejedla, nechodila na záchod....Ber to z té lepší stránky...já třeba v šestinedělí zhubla přes 20 kilo...no není to super? 😀
A ještě nakonec...a neber to jako kritiku...kde bereš čas chodit na internetové diskuse?

berenika39
28. dub 2010

lin18, podobné "otázky" se tu objevují ted celkem často, nový nick, a hned zkušené reakce na jakýkoliv oponující názor. tím rozhodně netvrdím, že je to případ této maminky!!!!!!. skoro všichni napsali nějakou radu, postřeh, snažili se, a nic. ani děkuju, budu o tom přemýšlet.

berenika39
28. dub 2010

ladu je tu nová, protože má čerstvé miminko, to je jasný, aby zas zbytečně nebyl oheň na střeše, to nechci.

Prvních pár týdnů je fuška, ale představa, že se mimčo nají a usne, nají a usne - tak ta se dost často liší od reality. Ladu, pevný nervy. Bude líp.

vlastovka385
28. dub 2010

Já bych se chtěla Ladush trochu zastat, ono pokud člověk není zvyklý na internetové diskuse, tak ty reakce můžou fakt trochu zarazit, ještě když je navíc šestinedělka, tak nebudem hned útočit, jo?

rimmel
28. dub 2010

😀 😀 no to je zabava citat, skoda ze autorka zmizla 😝

campi
28. dub 2010

co ja bych za takovy prispevky v sestinedeli dala, jela jsem z rezerv, zhubla 12 kilo, nechodila jsem ani na svou kmenovou diskuzi. Volaly mi kamaradky, ze bude lip 😀.

Nejvetsi chyba, kterou jsem teda udelala ja, bylo, ze jsem dite budila po 3 hodinach, i v noci. V porodnici jsme totiz byly 10 dni a pak i dvakrat v nemocnici a oni tam chteli zapisovat vypity mnozstvi, uplne me popletli a trvalo mi, nez jsem pochopila, ze v civilu to neni nutny. No, blbka nejvetsi.

A nejvic mi pomohla moje ucetni, ktera rikala, ze nespavci jsou šikovnejsi nez ospalci, protoze kdyz jsou vzhuru, tak nasávají podněty 😀 😵

benjik
28. dub 2010

brisalek : no já tu tu spíš o tom chování a rozmazlenosti uváděla z toho důvodu, že kolikrát novopečený maminy slyšej,že tím dítě rozmazlí,ale třeba u nás to pravda není,máš pravdu je to opravdu povahou dítěte,teta to měla naopak,chovala a rozmazlila,malýmu jsou tři roky a nemůže bez něj ani na záchod.

rimmel
28. dub 2010

campi 😀 😀 mne zas muz hovori ze deti ktore sa v noci casto budia su inteligentnejsie a spolocenskejsie 😀 😀 dakte to nacital 😝

juj co ja by som zato dala kebyze v 6nedeli schudnem 😝 mne varil muzik, ja som si iba rozkazovala z gauca, na ktorom som bola nonstop s malym prisatym odusu. 😀

benjik
28. dub 2010

ladusha: my máme taky látkovky,ne ty vymazlený,ale klasický čtvercovky.a nevím nepříjde mi,že by to zabralo nějak čas navíc,jak někdy maminy píšou. Holt ti můžeme popřát jen štěstí a aby se to brzy srovnalo,psalas,žes měla těžký porod,tak se prcek ještě z něj asi vzpamatovává.A jinak ve všem propívá?

campi
28. dub 2010

Klobouk dolu pred latkovkama. Ja si cely sestinedeli blahoprala, ze jsem se nakonec rozhodla, ze si s nima nebudu začínat!

vlastovka385
28. dub 2010

My jsme udělali tu chybu, že jsme naučili Tibora usínat na rukách, teda manžel, protože po porodu jsem byla u máti a manžel v zahraničí a viděl ho jen o víkendech, tak si ho chtěl užít a naučil ho na nošení, předtím Tibor usínal sám v postýlce. No a pak si odjel a zůstalo to na mě. Když už jsem pak nemohla, tak jsem ho naučila usínat u prsa a byla pohoda, to fungovalo dobře. Jenomže kolem 5. měsíce jsme začali dávat kaši na noc, pak příkrmy, a začalo peklo, brečení, buzení někdy i každých 10 minut, koliky, hlavně při kojení, kroutil se jak žížala a nemohl při tom usnout. Takže jsem ho musela pokaždé nosit, a to už měl pak přes 7 kilo. Třeba 10krát za noc. Naprosto Tě Campi chápu, taky jsem byla z toho nevyspání a únavy úplně zblblá, navíc jsem bojovala s nepochopením okolí, manžel byl buď pryč nebo spávál v obýváku, takže nechápal, na co si stěžuju, tchyně ho podporovala řečma že ty dnešní matky nic nevydrží, navíc Koník, kde jsem se od některých dočítala, že to tak prostě je, musím vydržet a když to nevydržím, tak jsem pohodlná. Abych to zkrátila, nakonec se mi podařilo přesvědčit manžela, abychom jeli k doktorovi, žijeme v zahraničí, takže to znamenalo jet do ČR, Malej má na 99% alergii na BKM plus asi ještě na něco. Takže po zavedení diety se to postupně upravovalo, ale pořád bojujem, momentálně se budíme 3krát a zlepšuje se to. Kdybych se řídila instinktem, že to prostě není normální, a nedala na řeči okolí, tak jsme to mohli řešit mnohem dřív.

rimmel
28. dub 2010

len ma tak napadlo. preco ste nesli k lekarovi tak kde zijete ?

vlastovka385
28. dub 2010

protože to máme do Brna 2 hodiny a jsme v ČR pojištění

rimmel
28. dub 2010

a tam kde zijete nieste? prepac ze sa pytam 😅 som zvedavka 😀

vlastovka385
28. dub 2010

nee, respektive jsme na Evropský průkaz pojištěnce, asi by nás ošetřili a samozřejmě pokud by bylo něco akutního, tak půjdeme tu, ale problém je i v jazykové bariéře, jsme v Rakousku rok a ani jeden neumíme moc dobře německy, takže jsem to radši řešila tak.. ne že by se teda něco vyřešilo, diagnózu furt nemáme a to už chodíme ke čtvrtýmu doktorovi, ale to je o něčem jiným .....

rimmel
28. dub 2010

aha tak to chapem dik za vysvetlenie 🙂

soanpe
28. dub 2010

brisalek
tvůj komentář k mé osobě jsem poněkud nepochopila. já osobně jsem tady na supermatku nenarazila.
supermatky nekrafou na koníkovi 😀 😝
já napsalam jak to doma máme my 😎
a jestli chceš vědět,jak jse uklízela a vařila, když byla malá mimino? koupila jsem si cestovní postýlaku a byla se mnou v obyváku,kde jsem třeba žehlila,když jsem potřebpvala do sprchy,tak šla se mnou a ležela v lehátku.prostě byla se mnou neustále.ale je fakt ,že do 9m jsem měla "bezúdržbový" dítě 😀 nepočítám li krmení, přebalování...
dnes když chci vytírat, mýt okna, tak to dělám v době,kdy spí
vařím ,když je čas a holka asi tuší, co znamená upozornění pálí,protože ukáže na sporák ,řekna A a jde pryč.
takže já nejsem supermatka,ale moje dcera je superdítě 😀 😎

soanpe
28. dub 2010

ale s jedním s tebou souhlasím, a to s tím, co si napsala v 9.49 😉
já prostě měla kliku, že holka je fakt pohodářka a mně fakt nevadí,když se mi probudí ještě ted 2x během noci na mlíko. 😅 vím, že se mi ráno probudí nejdřív v 8.00-8.30
prostě každý to máme v sobě jinak nastavený. někomu vadí,když si dítě hraje s vařečkama. mně vadí, když ožužlává vlhčený ubrousky, když patlá jídlo po stole,ale prostě si říkám, že není problém vzít hadr a utřít to.fakt v tom nevidím problém.
měla období vynucování si pozornosti,ale trvalo to asi měsíc a zase je ok.prostě beru to ,tak jak to je.smířila jsem se stím, že v následujících letech nebudu mít naklizeno, nevyspím se atd. 😉

anta
29. dub 2010

ladusha - tvůj brouček je ještě moc malinkej, nos ho v šátku u sebe, ať tě cítí, já to taky takhle dělávala a malej mi tam krásně přes den usínal, třeba jsem s ním chodila doma sem a tam a tam a sem, anebo u kojení, jsem ho mívala v obýváku u sebe, po kojení jsem ho "odložila" v obýváku na sedačku a spal tři hodinky v kuse.. Povídej si s ním, hlavně se nenervuj, dítě to cítí a pak je to ještě horší, to je jak začarovanej kruh. U tak malinkého mimíska zatím žádný režim moc není. Možná pláče, protože nechápe, že u něj nejsi, cítí se sám a neboj, on toho, že přiběhneš na každé jeho zakníkutí, jak píšeš, nějakou dobu rozhodně zneužívat nebude, toto chování on ještě nemůže chápat 😉 My to měli tak, že jsem prostě vařila až když se manžel vrátil z práce večer, taky jsem toho nemohla příliš udělat a taky se to nezbláznilo 😉

k.jolanka
3. kvě 2010

ladusha: počítám, že se na mou hlavu snese vlna kritiky, ale já fakt nechápu co řešíš..🙂 píšeš, že spíte od 13hod, do 17hod a od 22-6hod...no co já bych za to dala!! 😉 malej se narodil v lednu v největších mrazech, nemohli jsme ani ven s kočárem, doma zásadně nespí, to už jsme zkusili všechno, takže když mu bylo 14 dní, spal z celého dne-tím myslím 24hod tak 5hod v noci a to samozřejmě ne v kuse a celý den mi prořval..píšeš, že nic nestihneš, ale vždyť máš přes den 4 hodiny času, kdy ti spinká, moc tomu nerozumím, promiň...taky jsem ho houpala, měl prdíky a celý den byl u mě v náručí, takže v šestinedělí jsem zhubla 14kg-v těhotenství jsem nabrala jen 9🙂 no a zuby jsem si čistila holt, když přišel z práce přítel, vlasy myla jednou týdně a úklid pro mě neexistoval🙂 všechno se to postupně upravilo, malý je teď samostatný, hraje si sám na dečce, v lehátku, takže se toho určitě neboj, ale pokud opravdu chceš přes den stihnou víc věcí, tak ho prostě polož do postýlky, nebo si kup vibrační lehátko, jde o to jestli to bude vadit tobě, že mimčo pláče...já už bych to teď taky řešila jinak, alespoň to jídlo bych si vždycky uvařila..nejhorší kombinace je nevrlá a hladová máma a jestli kojíš, tak být hladová asi taky neni to pravé☹