Syn má v noci záchvaty smíchu, máte zkušenost?

jarunkaxyz1
29. říj 2013

Ahoj maminky,

chtěla jsem se zeptat - malý syn má v poslední době (asi týden dost intenzívně) v noci záchvaty smíchu. Sedne si v prostředku noci v postýlce a třeba kope do špryclí a strašně se tomu směje. Po hodině usne třeba na půl hodiny, znovu si sedne a zase magoří (třeba i něčím jiným než špryclema). Jenže to jsou záchvaty, to není jen sem tam zasmání. Nemáte některá zkušenost? Ten týden to trvá asi tak, že od 01 -07 hodin spí tak 2-3 hodinky. Díky moc

lucieandrlova
29. říj 2013

Kolik mu je? A dělá to ze spaní nebo v bdělém stavu? A hraje si v postýlce a směje se i přes den? Dcera má teď přes 2 roky a uprostřed noci se poslední dobou budí. Je vzhůru a protože se nudí a všichni kolem spí, tak kope do šprušlí nebo si povídá apod. a cca za hodinu zase usne a spí. Já se snažím nereagovat, jinak by vstávala... Nemáte to podobně? Třeba jste reagovali na smích a on to teď s úspěchem opakuje...

jarunkaxyz1
autor
29. říj 2013

@lucieandrlova - je mu 2,5, ale vůbec nenapadá mě, že bysme se mu při těch situacích smáli...on se v tom tranzu směje už i tomu, když ho okřikuji. Jinak to dělá v bělosti.

lucieandrlova
29. říj 2013

Nemyslela jsem smát se mu, ale vůbec reagovat, všimnout si toho. Jestli jen nevyžaduje pozornost... Dcera právě "zkouší" a já dělám, že ji nevidím, max. ji přikryju, pohladím a řeknu "ještě spi, je noc a všichni spí" a zase si lehnu a zavřu oči. Kdybych s ní začala mluvit, tak se probere a vstává... Někdy stojí v postýlce a pokřikuje na nás. Děláme, že o tom nevíme. A ona si lehne a přestane. Většinou se to stává, když je buď přes den málo unavená a brzy se vyspí nebo naopak přetažená a špatně se ji spí...