Syn máchá ručičkama a okamžitě se vzbudí. Co s tím?

agatka77
19. dub 2008

ahoj holky,mám obrovský problém,vím,že tu tato diskuze už někde byla,ale nemůžu to najít.Mám dvouměsíčního chlapečka,v porodnici spal takžtak jak to šlo (asi ještě velká únava z bříška a porodu),ale co jsme doma,neusne a neusne,aniž bychom ho svázali do deky podle karpa,ručičky těsně k tělu☹.Strašně mě to štve,on už si na to i docela zvykl,i když pár minut někdy v postýlce v noci protestuje,ale jak to budu dělat,až bude větší???? a měl by taky asi spát bez toho,ne? jsem z toho zoufalá.vůbec má neklidný spánek,obvykle od těch půl 9 co jde spinkat usne a budí se v půl 1,v 1 nebo i ve 2,ale pak už je to děs běs,chrochtá,pere se s tou dekou,kroutí se,kvíká a zabere na chvíli,nebo až po 2 hodinách na dvě hodiny a před dalším krmením,které je kolem 5.té hodiny už hodinu zase chrochtá.nejsem ani tak unavená,ale spíš psychicky vyřízená z toho,jak to je neklidné spaní a co s tím☹,.No a o dni ani nemluvím,buď musím do kočáru,nebo ho svážu u mně v obýváku na gauči a pospí si trhaně cca 45 min,pak se pláčem probudí,cca 15 minut žije a pak by spal zase,je protivnej.Víte někdo co s tim??? děkuju moc za tipy (jinak když je odpočatej a napapanej,tak je hrozně veselé miminko,už povídá a směje se,má zájem o hračky,drží občas chrastítko,...) Barča 🙂

megee
19. dub 2008

my měli stejný problém tak jsem ho dala spát na bříško a je po problému 😀

aevik
19. dub 2008

Máš šikovnýho chlapečka 😉 A stím spaním nevím malá mi to taky dělala ale nechtěla bejt svázaná, ale každej mi říkal že je to pro ty mimča lepší že se cítí jako v bříšku. Teď je nám 7,5 měsíce a jde to ikdyž stává v noci každé dvě hodiny. Ale musí se to vydržet aspoň u nás to tak bylo. ☹ Přeji pevné nervy a neberte si to tak skuste mu dát k ručičkám třeba nějakýho usínáčka kterýho si chytí když škubne ručkama 🙂

lendy1
19. dub 2008

agatka, s tím pevným zavinutím: nám David usnul jedině tak, jinak se právě budil a šermoval ručkama. Pevně jsem ho zavazovala na každé spaní až do 3.měsíců, možná i o něco déle a pak jsem postupně odpouštěla od zavinování. Ondrášek je ještě malej a jestli mu to zavinování pomáhá, aby lépe spal, tak to tak dělej, nemusíš mít strach, že by si na to nějak extra zvyknul a spal tak už pořád. Je ještě malý a tohle pevné zavinutí mu dává pocit bezpečí a lépe se mu usíná, nebudí se svými vlastními pohyby...
Časem až bude starší můžeš použít spací pytel, sice tam má volné ruce, ale je to taky dobrá věc.

agatka77
autor
19. dub 2008

megee na bříško jsem ho zkoušela dát ve dne,ale nelíbilo se mu to,ale zkouše to můžu dál,to je pravda,třeba je ještě malý a potřebuje si zvyknout.ale v noci se bojím,protože mi dost ublinkává ☹ Třeba těma ručičkama tak máchat za měsíc dva nebude,já nevim,ale přijde mi to divné.Závidím maminkám,které položí mimi do postýlky a ono chrupe samo a jak zabité, haha 🙂

agatka77
autor
19. dub 2008

no ono každej kdo balí podle Karpa,tak ví,že to zavinutí není žádná jemnost akce,haha,jde o to ho zavinout co nejpevněji,tak si vždycky přijdu jakcísař Nero ☹ .Uvidíme časem,jen teď mě to nějak vyčerpává,i ty denní spánky.Je to boj

marfushenka
19. dub 2008

My občas míváme ten samý problém. Vždycky usne, vypadá to nadějně, pak sebou ale začně škubat a máchat ručkami. Sice se probudí, ale hned zase usne. Když jsem ho dávala do postýlky, tak to bylo horší a nic nepomáhalo, ale co spí se mnou, tak hned zabere a spí dál. No a přes den nejlépe spí na bříšku mně na prsou, v kočárku nebo v šátku 🙂

terkaz
19. dub 2008

ahojky, my jsme Filipka zavinovali "na pevno " i s ruckama a krasne spinkal. Balili jsme ho tak i v porodnici. Jinak se nam osvedcilo i spinkani na bisku. 😉

maly_strom
19. dub 2008

Agatko my přestali zavinovat přes noc teprve nedávno. Ve dne zavinujeme pořád, pokud tedy není v kočáře. A vůbec nevím, jak to ve dne odbourat☹
Malá máchala ručičkama jak zběsilá. Navíc byla zvyklá na uspávání-houpání na baloně+to zavinutí.Nejdříve jsem odbourala houpání a pak i to zavinutí. Zavinutí jsem odbourala tak, že se malá budila i v noci na krmení, a já ji postupně přestala zavinovat a začla jí dávat do ruky plínku. Chvilku šmidlila rukama, ale jak byla ještě unavená a ospalá a najezená, tak usnula. A postupně jsem to tak dělala i hned při usínání večer. Jak píše Lendy, spací pytel je dobrá věc. Ale musíš mít hodně trpělivosti, a uvidíš, ono se povede😉 Vždycky jsem měla nachystanou po ruce plínu, a když se začala budit mácháním ručiček, tak jsem ji zavinula jen ručičky a bylo to. Hodně nám pomohl stejný večerní rituálek.
Jo a na bříšku se jí sice líbí, ale když ji položím spící na bříško, tak okamžitě začne pást koníky a je po spaní a pláče.
Neboj, bude s to lepšit i tím, jak bude starší, teď je ještě Ondrášek malinkej
😉

nnnadja
19. dub 2008

Ahoj Age. Ja jsem mela stejny problem. Kamaradka mi doporucila spani na brisku. Davali jsme ho tak vecer - cca tyden trochu pobrekaval - nekdy vic nekdy min, ale usnul. Je to blbe, ale to ditko sebou nemuze tak mlit, kdyz je na brisku. Spime tak od 2 mesicu - do ted 7mes. Me napr. dr. rikala ze zavinovani pres den neni dobre, protoze ditko se nehybe, ale kdyz to pomaha...Jo a cca po tydnu - mozna to trvalo o neco dyl - usnul v momente kdyz jsem ho dali spat. V 19:00 uz nevime, ze mame dite... Nekde sice pisou, ze je to nebezpecna poloha, ale zase mam znamou co se ji narodilo mimi 1,9kg a v nem ji doporucovali jenom tuto polohu..Hodne uspechu, dite je boj - ale jednou vyrostou🙂 a budou usinat a budou spat celou noc a reknou nam co chteji...ja si to rikam pokazde, kdyz dochazeji sily

lussy
20. dub 2008

agatko ahoj 🙂 jako bys psala o nasi Barunce...take to bylo v pohode do cca 6 tydnu a pak zacala machat rucickama a vzdycky se vzbudila...nam opravdu pomohlo zavinovani - vubec se toho neboj, zavinovali jsme ji asi do neceleho 5. mesice a jako kdyz utne, bylo to v pohode, taky jsem si myslela, ze ji budeme svazovat od puberty a ono to opravdu ustalo...pak se nam kolem toho 5. mesice osvedcil plysak do postylky, trvalo cca tyden nez si na nej zvykla a ted usina jedine s nim drzi si ho a je to OK...taky si pamatuju, ze usnuti az takovy problem nebyval, spis se treba po 2 hodinach vzbudila, jak machala rucickama...tak jsem nad ni kolikrat stala, kdyz jsem vedela, ze se zacina vrtet a ty rucicky jsem ji ve vzduchu chytala - hlavne aby se netrefila do oblicejicku, coz ji vzdycky vzbudilo...nakonec to bylo tak, ze jsem zavinovala treba az kolem pulnoci a jen do 5. hodiny a nakonec to postupne vymizelo, ted chrni ve spacim pytli s Piskuntarkem v ruce a je to relativne OK 🙂 neboj, ono to opravdu prejde, az zacne mimi ty svoje pohyby ovladat...taky jsme balili i pres den doma pri spani - zajimave, ze kdyz byla v kocarku, tak spala venku uplne normalne a bez sermovani...hodne stesti 🙂 Ondrasek je uzasnej!!!! 😵

martina21
20. dub 2008

tak to my sme na tom podobne v kociari tiez nesermuje krasne spinka ale doma nie, tiez sermuje rucickami tak som ho raz dala ku mne do postele a zase spal ako zabity bez pohybu tak ja vobec neviem cim to je..ci postielkou ze sa mu tam zle spi alebo nechapem

llucinka
20. dub 2008

agatko: Tohle jsme řešili taky. Bojovala jsem s tím, uspala, položila, za pět minut máchl ručičkama a bylo po spaní a celý kolotoč znova. Pak jsem se na to vykašlala, dala ho na bříško a od 3 měsíců mi spinká celou noc. Jasně, někdy se probudí, ale málokdy.

Doporučuju dát na bříško, já mu tak nějak instiktivně věřila, že se mu nic nestane. Já jsem taky byla pořád na bříšku, i v kočárku, ale dneska dát do kočárku nehrozí, protože jsou úzké, za nás bývaly i široké 😅

A já jsem nějak proti tomu zavinování, některá mimi fakt potřebují hodně místa, Matěj se prostě potřeboval už od mala rozvalit, zavinovačku jsme zrušili snad za 3 týdny, nechtěl v tom být a pak už se tam ani nevlezl 😅

agatka77
autor
20. dub 2008

Holky a kdyz davate prcky na brisko,tak maji rucicky obracene dolu a podel tela,nebo nahoru,jako kdyby pasli?dneska jsem ho dala dopo na brisko a tak desne rval,ze jsme ho pak nemohli uklidnit.takze zase sup do vanocky a se 4x brecenim vydrzel cca 40minut pospavat a pak zase rev,nakrmhli jsme a zase zival jak o medaile,tak ve vanocce usnul v obyvaku,ale asi 15 minut kvicel a dlouho mu to asi nevydrzi.ach jo.vikendy jsou dobre,to mam doma manzu,ale v tydnu je to boj,cele dny pokusy o uspani,hra,krmeni,utisovani,a pak uz zoufaly utek do kocaru

llucinka
20. dub 2008

agatko: když byl malinký, spinkal jakoby s dlaněma na podložce. Pak se postupem času uvelebil podle sebe. Někdy spí i s rucema podél těla. Zkus ho třeba uspat v náruči a potom položit na bříško do postýlky, my to tak dělali. 😉 Musela jsem ho ale položit rychle, když jsem dělala opatrné pohyby, hned se probudil. Položila jsem ho, zavrtěl se a spinkal. Tím, že je na bříšku, zabráníš tomu máchání těch ručiček a mimi spí vždycky s hlavou na bok, nikdy nespí s hlavou zabořenou do polštáře. 🙂

caira
20. dub 2008

agatko, nase mala taky miluje byt zavinuta, vsak vis, ze v knizce od Karpa se pise, ze proste az to nebudou potrebovat tak ti to daji vedet samy, vyrostou pry z toho, nase mala si zvykla spat v rychlozavinovacce, ktera je ji ted samozdrejme uz skoro na doraz, takze moje mamina nam ted bude sit dalsi o cca 15cm vetsi na kazde strane a mala snad nepozna ten rozdil 😀 Taky ji jinak vzbudi to jak sermuje rukama, teda ona spis dela bojove chvaty-hmaty 😀

kitty68
20. dub 2008

nase ella taky po nocich trenuje kung fu a chrochta u toho, ale uz js si na to celkem zvykla a ona za chvili zase usne, v zavinovajde taky spala rada,ale ted je radsi free, kdyz ji polozim vecer do postylky, tak ji nesmim nicim prikryt jinak je hned vzhuru 🙂

maly_strom
20. dub 2008

holky já jsem se chtěla zeptat, jak vám spinkají bobci ve dne? malá ve dnes neumí sama usnout a já jsem bezradná jak jí to naučit, jedině kde teď momentálně usne je kočár, ale i tam spí 40 minut, a chodit 4x denně ven na 40 minut je o hubu 😝
máte nějaký riuálek? budu ráda za každou radu 😉

kim
20. dub 2008

Evi, malej mi do nedávna strašně s usínám k večeru zlobil, nedokázal to sám, brečel a nešlo to, dělali jsme to tak, že jsme si ho vzali na sebe(my jsme seděli) pořádně ho na sebe namáčkli a houpali, já jsem občas zpívala nebo broukala a za 15 min.vytuhl, taky jsem z toho byla už špatná, protože jak píšeš, kočár naprosto v poho, ale kolikrát se mi teda fakt v 18hod nechtělo jít capat s kočíkem...no a je to pár dnů, najednou přelom a malej spí, jakmile ho dám do postýlky úplně sám, bez breku...takže to chce asi čas 😒

maly_strom
20. dub 2008

Míšo večer mi malá taky usne, úplně v pohodě, chvíli si brouká, nebo šermuje ručičkama a za 5 minut spinká. Ale přes den prostě ani náhodou. Je zvyklá na zavinutí a pohoupání. Stačí 3-5 minut pohoupat, položím ji a spí 40 minut. Ale i tak bych to chtěla odbourat, jenže vůbec nevím jak, no 😖 Taky si říkám, že to chce čas.