Syn spí jen v zavinovačce. Co bude dělat v roce?

skopcenka
2. dub 2008

Ahoj holky, mám skoro 8 měsíčního synka a máme problémy se spaním. Už od mala nechtěl moc spát a je šťastný, když nemusí - jediné, kdy spal bylo v zavinovačce. Jinak stále bouchá ručkama, kope nožkama a nevypne. Nějaké uspání u prsu - nehrozilo. Doteď ho musíme stále stahovat do zavinovačky, jenže teď už má sílu a ručky vytahuje a neusne vůbec. Mám strach , co bude v roce - nevypadá, že by se to zlepšovalo, spíš je to už zvyk a mám strach, jak ho odnaučit. Nic nezabírá. Poraďte!!!! Díky

seymi
2. dub 2008

no, jsem asi drsna, ale nechala bych ho az se tim kopanim unavi a usne sam. chodila bych ho kontrolovat, kdyz by moc brecel a pohladila, ale jestli se ani u prsu neuklidni, ani pochovanim,... Jak znam nase ditko, tak by to par dni trvalo nez by pochpila, ze nebude, to co drive, ale pak dobry. Mozna bych ho nechala hodne unavit, dyl si hrat a az bude jevit znamky ke spani, tak bych ho ulozila. Nevim, tezko poradit, kdyz s tim nemam zkusenosti.

draga
2. dub 2008

skopcenka my tohle řešíme spacím pytlem...Dála v něm spí od doby co není v zavince...(teda jen v noci) přes den ho nechávám volně...koupit se dá normálně v potřebách pro děti, na netu, na MMB ...v sekáči...v tescu...

lucianka
2. dub 2008

Skopcenka - máme stejný problém. Ale jen přes den. Večer je naučený nebo unavený (nevím), že usne.... ale přes den je to to samé - kope nožičkama, mlátí ručičkama, hází hlavou...
Seymi, já ho nechala v postýlce třeba i 3 hodiny... on chvilku brečí, pak si hraje, znovu brečí, pak si zase začne hrát... a to nemá v postýlce absolutně žádné hračky, třeba si jen prohlíží obrázky na povlečení nebo si hraje se šňůrkou od mantinelu, s plínou, se svýma rukama ☹ Jednou byl vzhůru od 8,00 do 14,00 - to už mi usnul i u prsa, ale sotva jsem se zvedla, hned byl zase vzhůru a smál se na mě jako by vůbec nebyl unavený. Pak jsem ho dala do kočárku, že půjdeme na procházku a v tu chvíli spal. U nás hodně zabírá kočárek... prostě mu asi vyhovují stísněné prostory ☹

lukajda
2. dub 2008

Skopcenka - u nás to bylo hodně podobné. V zavinovačce byl do cca pěti měsíců a to už jsem si hodně dlouho říkala, že musíme nějak to usínání v zavinovačce odstranit, protože to přece nepůjde do nekonečna. Takže jsme seděli u postýlky a hladili hlavičku a dělali pšššt. Ručičky měl taky hodně neklidný - neustále s nima šermoval, takže si vyrazil dudlík a všechno na novo. Jednou manžela napadlo dát mu do ručičky kroužek (není na něm nic co by ho jinak rozptylovalo) a fungovalo to. Dneska už u postýlky nesedíme - dáme do postýlky, zaboří hlavičku do polohovacího válečku a spí se. Vždycky ale musí v postýlce mít něco do čeho "schová" hlavičku 🙂