Syn u dopoledního spánku řve, nechce snížit počet spánků?

sakalka83
23. dub 2014

Ahoj holky,
potřebuji poradit. Syn (7m a týden) přestal při dopoledním spánku klidně usínat. Večer usíná v podstatě okamžitě, odpoledne okolo 12-13 také a odpoledne okolo 4 také. Ale již týden u dopoledního spánku okolo deváté desáté provozuje hysterický řev. Nemá slzy, je napitý, nakrmený a přebalený, také je zjevně unavený, zívá, mne si očička a je protivný, ale usnout prostě odmítá. Nakonec tedy usne, ale až třeba po hodině vzteku. Jak to vypadalo u vás, když si miminka zavedly nový spánkový režim? Napadá mě, jestli se prostě nesnaží snížit si počet spánků. Díky za rady a zkušenosti.

adelka21
23. dub 2014

Nevím úplně přesně, jak to bylo, ale kolem 6., 7. měsíce jsme přešli ze 3 spánků pres den na 2.

janapavlik
23. dub 2014

Ano, taky si pamatuji, že jsem okolo toho 7. měsíce přecházela na 2 spánky za den. A už kolem 11. měsíce jsme museli přejít na 1 spánek za den - po obědě, protože mi usínala taky za řevu až kolem 10.30 dopoledne a to bylo dost pozdě, protože poobědní spánek se tím pádem posunul až někdy po 14.00 hod. a tím pádem i večerní spaní, kdy usínala pozdě. Tenkrát jsem ji prostě dopoledne nedávala spát a jedli jsme třeba už v 11.00 hod., aby mohla jít spát brzy po obědě a pak se to po troškách posunovalo a ustálilo.

sakalka83
autor
23. dub 2014

@janapavlik toho se přesně taky bojím, že si tak rozháže režim i ostatního spaní.
Holky a nebyly pak miminka o to více protivná, když nešla spinkat?

janapavlik
23. dub 2014

@sakalka83 jasně, že byla protivná, ale jak říkám, posunovala jsem oběd na dřívější dobu, aby nebyla tak protivná a časem se to nějak utřepalo, co si vzpomínám (je tomu 8 let). Teď u mladší jsem zvědavá, jak tomu bude. Zatím spí 3x denně - dopoledne, pak po obědě a v podvečer (cca 30 min.). Vlastně včera vydržela až do večera vzhůru, ale to spala po obědě 2,5 hodiny, tak měla asi nadespáno 😉