Syn usíná jen doma. Hrozím se každé návštěvy

lenulin
24. črc 2009

ahoj holky mám dotaz já už jsem z našeho drobečka špatná je to zlaté dítě jen spaní byl od jakživa problém no spíš usínání
,jak večer tak odpoledne.Naučil se usínat doma v postýlce je to skvělé položím ho po obětě a je okamžitě v limbu je to supr, ale nikde jinde mi neusne, tak když příjde na to někam jet třeba k rodině nebo tak je hrůza nebude spát a hotovo už padá unavou je totálně mrtev od rána jsou 4hodiny odpoledne je protivný hrozný, ale spát nea ne a já už se hrozím každé návštěvy babičky a pod. že zas bude hrůza, ale nikomu to prostě nevysvětlím.Znáte babičky vychovali x dětí a já dělám všechno špatně no atd.Co dělám špatně pomoc

zdenka26
24. črc 2009

Ahojky,špatně neděláš určitě nic,malý to taky tak měl,pak se to najednou změnilo k lepšímu.U tak malých dětí se to mění ze dne na den

reruna
25. črc 2009

Ahoj, já myslím, že je to normální, že je dítě zvyklé usínat ve své postýlce a nikde jinde nechce spát, děti nemají prostě rády změny, aspon teda většina. My proto raději na návštěvy chodíme až opoledne po spaní a když není zbytí, tak se většinou podaří uspat malýho na procházce v kočárku. Zkus i na návtěvě dodržovat stejný rituál jako doma, stejnou dobu pro spaní, vem mu dudlík, plyšáka, polštářek, na co je zvyklej, klidně si sním lehni, než usne v cizí posteli, aby se nebál, třeba to zabere...

andy80
25. črc 2009

lenulin: buď ráda, že ti doma usíná bez problémů, časem se naučí usínat i jinde. A teď holt když jdeš na návštěvu, tak to musíš vydržet. Malá měla taky problém s usínáním mimo její postýlku, když jsme byli v zimě na týden u rodičů, tak to byl děs, uspávala jsem jí normálně v náručí a v noci se mi budila. Teď jsme tam byli před týdnem zase na týden a už usínala v pohodě sama, tak, jako doma.

lenulin
autor
25. črc 2009

Moc díky.Musíme to vydržet.Už jsem na něj zkoušela všelicos ale nakonec to dopadne stejně ječí jak drak i v kočárku ale jak říkáte tozas přejde a na ostatní se holt musím vykašlat nejvíc mě mrzí že to nechápe ani můj muž on zatím prostě nepochopil že dítě jisté nepohodlí přináší on totiž bývá dlouhodobě pracovně mimo a když s ním není denně tak to prostě nepochopí asi mu dám přečíst vašich pár příspěvků že si to nevymýšlím.a z tchýně mám pernamentně průjem jsem s ní špatná ještě že tam jezdíme velmi málo

ina.b
25. črc 2009

Míváme podobný problém. Když jedeme k příbuzným, tak malá kolem 14. hod. začne být protivná a unavená, protože je zvyklá spát. Ale ne a ne usnout. Zajímá se o okolní věci a lidi a jak jí jen naznačím, že by měla spát, tak začně řvát 😠 Kolikrát mě napadlo nechat jí být a spánek vynechat, ale je potom šíleně protivná a nic jí nebaví.
Zjistila jsem, že když jí vemu do jiné místnosti nebo na zahradu,vemu jí na ruku a běhám s ní sem a tam a něco jí vyprávím, špitám nebo zpívám, tak po pár minutách zabere 🙂 Nesmí tam být ale nikdo na blízku, aby ji nerozptyloval.

knobloska
25. črc 2009

Ani mi nemluvte. U nás je to stejné, dneska jsme byli poprvé!!! na celodenním výletě a hrůůůůza. Dokonce jsme se s manželem dohodli, že ani nikam nepojedeme na dovču. Myslela jsem si, že si malá zdřímne v kočárku nebo ve vozíku za kolo, nebo v autě, ale po dnešku jsem pochopila, že je to zcela nemyslitelné. Ona měla a má hrozné problémy se spaním, nikde neusne ( už jsem jí to naučila u našich kam jezdíme často, ale trvalo to 😝 ), má hrozně slabé spaní a vůbec...je se spánkem hrozně nepřizpůsobivá.

lenulin
autor
25. črc 2009

člověk má pocit, že už zkusil všechno, ale já už mám z toho věčného uspávání nervy na dranc.

knobloska
26. črc 2009

Já jsem už zjistila, že to prostě nejde a ani to už jiné nebude. Musíme holt všechno plánovat tak, aby proběhl dopolední program, pak aby byla včas v posteli a pokračujeme odpoledne. A stejné je to i s jídlem, v restauraci, když jí objednám polívku nebo dušenou zeleninu, tak to prostě nejí, ale ne proto, že jí to nechutná, ale neposedí. pak bulí hlady, ale nenají se. Moje nervy jsou též na pochodu. V zimě nikam nevyrážíme, ale teď v létě nemůžeme ani přespat na chatě, jen u našich....ještěže tak 😒

pistok
26. črc 2009

lenulin bud rada, že aspon doma v postielke pekne spinká
my máme každý den doslova boj, aby išiel náš drobec spinkat aj ked sme doma a na navšteve je to katastrofa
aj doma hoci je unavený a pretiera si stále očičká a je už protivný, je skoro stále velký problém ho uspat
už sme skúšali rozne, aj ho nechat, že ked bude chciet, tak zaspí, no bol celý den hore a v noci sa tiež stále budil, tak nezabralo
uspávame ho rozne zložito v náručí
volíme program, aby v svoj čas bol v domácom prostredí a ako som písala, aj tak máme problémy so spaním
tiež je zvyknutý u mojich rodičov
asi slabá útecha, ale sú aj taký, čo sú na tom ešte horšie
aj my sme chceli na dovču, ale s malým sa nedá a on zas bez nás - hlavne mna u nikoho nebude ☹
a už som sa naučila ignorovat hlášky od svokry, že som si ho zle vychovala, lebo každé dieta je iné a nie všetky idú dokonale vycvičit ako opičky v cirkuse 😀

lenulin
autor
28. črc 2009

Velice krásně napsáno pistok to si někde napíšu a tchýni to vypálím ať se třeba naštve já tam jezdit nemusím taky vůbec 😉

pistok
28. črc 2009

lenulin to so svokrou/tchýni mi píšeš z duše
moji rodičia už nášho drobca poznajú a tiež vravia, že také živé dieta ešte nevideli, ale to sú dnes asi všetky detičky také aktívnejšie ako kedysi
ale svokra, tam nechodíme tak často, ona to nevie pochopit a dáva mi super rady, ktoré jednoducho nefungujú
a hnevá sa, že prečo nechodíme k nej častejšie
lenže on mi tam nechce spat a ani najest - to aj ked ideme niekde inde, nielen u svokri
my si poznáme svoje deti najlepšie a vykašli sa na ostatných, ved ten náš malý človiečik mi je doležitejší ako všetko ostatné a už sa teším, že mu to raz všetko zrátam, ked vyrastie 😀

kacka79
28. črc 2009

Lenulin, to je naprosto normální u dětí, které mají svůj režim!! My teda hodně cestujeme, takže malej je zvyklej, že odmala často nespí doma - ale to jen proto, že to měl takhle od mimča. Ale upřímně - nejlíp se vyspí taky doma. Je to naprosto normální věc a každý to musí pochopit - A pokud ne, tak je to ale jeho problém 😔

audri
28. črc 2009

Ahoj holky, no, buďte klidné, je to všude. Když jsme s malou někde na výletě, u babičky nebo na koupališti, dokáže spát odpo tak kolem hodinky v kočárku, doma spí 2 - 3 hodinky v postýlce, takže rozdíl velký. O to by nebylo, ale ten podvečer!! To je večírek jen pro zvané!! Malá je protivná, nervozní, chce se jen nosit, no děs!! Kříčí a vztěká se, je přetažená, ale usnout nedokáže.. O dovolené jsme uvažovali, ale nevím nevím. Zatím jsme spali (když malé bylo asi půl roku) u rodičů asi týden, rekonstruovali jsme byt. Počítala jsem to, jednou v noci byla vzhůru 22x, bylo to fajne, vůbec jsem se nevyspala. Asi podobné akce odložíme na dobu, až povyroste.

schwarzovka
28. črc 2009

holky měli jsme něco podobného a já jsem prý byla stejná...rodiče mi vždy rozmontovali postýlku a tahali jí všude sebou...no u nás pomohlo, když jsme třeba plánovali že pojedeme k rodičům (bydlí daleko, tak to není jen na pár dní), tak jsem mu týden před odjezdem rozložila cestovní postýlku a pak neměl problém...teď nám stačí brát peřinku, na které spí (bohužel 😠 ), tu rozložím kdekoliv a řeknu hají a on s radostí běží a za chvilku chrápe...i kdybych mu jí dala na zem, tak spí...naštěstí u nás mu nevadí, že je jinde, ale že nemá svoje pohodlí...záleží zda vašim dětičkám vadí spíš to prostředí, než to na čem spí...malej má oblíbené jedno povlečení a když převlíknu peřinku do jiného, tak se mu špatně usíná i doma...furt na to kouká a tváří se, jakože tady spát nebude...takže peru a rychle suším jedno povlečení dokola... 😀

sisi.v
29. črc 2009

mně spí také odpoledne jen doma, večer je jí to jedno. v kočárku nespí zhruba od roka, ani náhodou, prostě mi řekne, že ven spát ne... když jezdíme pryč, tak ale spí v autosedačce, tam jí to neva 🙂

milik75
29. črc 2009

Taky bych to nevidela jako problem. Muj syn od roka neusne v kocarku ani nahodou a tak uz 2 roky jsme KAZDE odpo porad doma a tak spi jen doma. Na navstevy, k rodine, do mesta, k doktorum atd. jezdim zasadne dopo, nebo az se vyspi odpo. Vecer spi taky zasadne doma. Je to sice narocnejsi si kazdy den prispusobovat jeho rezimu, ale nic se neda delat. Jsou na svete horsi veci...tohle bych opravdu moc neresila. Znam deti, co po roce uz nespi odpo vubec a to je pak mnohem horsi, nebo se budi 10x za noc.

lenulin
autor
29. črc 2009

no já to taky řeším že až po spaní jen rodina je vzdálenější tak je totěžší a tchýně to naprosto nechápe ještě chce aby jsme přijeli na prázdniny 😒 no teď mu začali rust stoličky tak už nechce usínat nikde prostě až padne tak padne jen dnes mi usnulaž ve 3 spal do 5 a teď mi tu skáče jak opice a není možné ho uspat to jsem zvědavá kdy odpadne.už aby to období bylo za námi už jsem z něho chvilkama na nervy 🙂

pistok
30. črc 2009

lenulin jen chvilkama? na nervy 😀
moj timi má ešte len 8 zúbkov, tak to si ešte užijeme 😉 a tvojmu už idú stoličky - pozeram, že su skoro rovnako starý

barusha
30. črc 2009

Ahoj holky, taky koukám, že máte stejně starý dítka. My se spánkem ani tak nebojujeme jako s mojí mamkou. To je něco, asi je podobná vašim tchýním. Všechno mám špatně zařízené, vše si ztěžuji, mám ho dát do postýlky a hotovo. Nějaká změna prostředí mu vadit nemůže apod. Ona by se podívala na to, aby kluk nespal! - cituji... V zásadě se teď neshodnem téměř v ničem - od jídelníčku přes oblékání a zmíněné spaní 😖 Ale jsem tvrdá, dělám vše podle sebe a na její řeči prdím. Tak pevné nervy 😉

k284
31. črc 2009

u nás je to samé, denní režim řídíme podle spánku dcerky, vždy se vracíme domů tak, aby mohla od 14 h. spát ve své postýlce, a ven chodíme zase navečer, prostě jsme se úplně podřídili