• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Syn usíná jen v náručí. Rozmazluju ho tím?

12. března 2013 
mojsha: urcite si porid ten gymnasticky mic, a uspavej na nem...nebudes tolik znicena, ja vim ze je mala zatim mala :grinning: ale lepsi uspavat na mici, nez s ni courat po pokoji nebo houpat jen tak...prece jen si na to uspavani zvykne a pak az bude vetsi tak te budou silene bolet zada. ja tak taky uspavam, kdyz neusne pri papani.
20. bře 2009 v 10:49  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak já malého nosila v šátku asi do 4měsíce,takže u mě i spal :slight_smile: U mrňousků je fajn,že ;když spí tak spí nebo alespoň tak to bylo u mýho kulišpína. Mohla se dělat cokoli když spinkal a nic ho nevzbudilo ani vysávání:grinning: Pak mě začli bolet záda,tak sem ho přestala nosit.Ale dodnes mi malej usíná u prsa přes den nebo v autě v autosedačce,večer ho dávám bdělého do postýlky a během 10ti minut se užvatlá. Jinakk večerní usínání sem učila malého mezi 3-4tým měsícem Estvillovou metodou(doporučuje se 5,10,15min ,ale já chodila za malým po půl minutce,pak o pár vteřin dýl ,pak za minutu atd.) za 3dny bez problémů usínal sám. Neříkám že takhle bez problémů usíná pořád a každý den,teď nám lezou zoubečcí tak uspávám i večer u prsa a v noci ho zklidňuji taky prsíčkem,aby zapoměl na bolest :pensive:
20. bře 2009 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
zajímavé ta Estvilova metoda! to fakt neznám! a co to je přesně za metodu?
20. bře 2009 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je to co tu spousta lidí strašně odsuzuje,metoda kontrolovaného pláče mimča. Na některé děti to funguje na jiné ne :slight_smile: A názory maminek se také liší :wink: Já ji praktikovala vlastně dřív než sem zjistila že je to podle Estivilla :wink:

tady je víc

http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=73369&vGroupOffset=960

http://maminky.eu/clanky/spani-usinani-uspavani-estivillova-metoda-24.html
20. bře 2009 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míša usne taky nejlíp v náručí, postýlku doslova nesnáší, spinká s náma v posteli. Možná ho rozmazlíme, ale nemám to srdce nechat ho křičet do vysílení :confused:
20. bře 2009 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, my taky uspávali v náručí, ale jednoho dne se nedala utišit a nezabíralo ani houpání, takže jsme přistoupili k jiné metodě uspávání (viz danda). Dokud to funguje a dokud to zvládájí tvá záda,tak proč ne. Co vyhovuje tobě i miminku, je v pořádku :slight_smile:
20. bře 2009 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už usíná bez chování, mudr říkala, že dlouho ho vyřvat nemáme nechat, takže jsem ho nechali vždy tak 5 min. a pak jsme ho uspali a před 4 dny jsme ho dali do postýlky, šla jsem uklízet po koupání a v chůvičce ticho. přijdu a malý spal. myslela jsem , že je to náhoda, ale už se zadařilo 4x tak jen doufáme, že si to nerozmyslí:slight_smile:
17. dub 2009 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já absolutně nesnáším "Moc ho/jí chováš" - jako bych slyšela svou tchýni :angry: Naše Kristýnka usíná v nářučí co jsme přišly z porodnice. První týdny jsme tak spaly i celou noc. To hudroval i manžel, ale já byla ráda, že se vyspím i 5 hodin v kuse, zato v postýlce se budila co 1-2 hodiny. Před 3. měsícem se to upravilo a začala hezky spát v postýlce, ale usíná po jídle u mě v náručí (i jídlo jí dávám v náruči). Takhle usíná i přes den, jen s tím rozdílem, že se málokdy nechá odložit. Stejně jako Gabinaf si to ale užívám. Již od 3.měsíce jí nekojím, tak si to vynahrazujeme takhle a já si můžu alespoň v klidu dívat na TV, či si přečíst časopis nebo knížku bez výčitek, že bych měla raději uklízet, protože to s malou nejde, ale číst zvládnu i při chování :sweat_smile: Před týdnem se tak nějak samo od sebe upravilo i noční usínání - tím teplejším počasím jsme zrušili zavinovačku a jak mi usíná na ruce, tak je jí vedro. Takže hned po jídle - už polospící jí přenáším do postýlky. Chviličku se tam vrtí, ale spí většinou hned. Jen na nás neplatí "Hlavně nezvedat z postýlky, jen pohladit", protože to by uřvala. Takže já zvednu, chviličku pohoupám a zase uložím a spinká nato tata :wink:
18. dub 2009 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
mojsha: já uspávala na rukou syna, když byl těžký, tak se to už nedalo, tak jsem ho naučila lehnout si do postele a lehla jsem si k němu, hladila ho a držela za ruku. Dcerka usínala sama, a Markétku chovám, lehám si s ní, je to mazel, potřebuje dotek ruky, hladit hlavičku, je pak moc spokojená. Taky jsem poslouchala, ať si děti neučím chovat se a spávat s náma v posteli atd. A na co je máme? Abychom je co nejdřív odstavili? Mě to tak vyhovuje, se staršíma mám bezva vztah, spíš kamarádský, a jaká bude Markétka uvidí čas. Ale zatím se mazlí a je k sežrání, no tak nepochovejte ji, někdy mám pocit, že to nedělám kvůli ní, ale kvůli sobě.
19. dub 2009 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
mojsha: poslední dobou to před usnutím zkouším následovně - dám ji do postýlky, ale nesmí brečet že jo, když je v pohodě, tak ji pohladím a řeknu jí: "dobrou noc, a pěkně se vyspinkej" nebo tak něco a jdu pryč. Je jasný, že se tam musím vrátit, ale to už stačí pochovat chvilku a hned spinká. Všimla jsem si, že teď po týdnu, když ji dám do postýlky, tak už čeká, jestli zase dojdu a budu povídat - je to sranda.
19. dub 2009 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabinaf ahoj, a jak to dopadlo? :slight_smile:
12. bře 2013 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mojsha Ahoj, taky jsme uspávali v náručí, u kojení, na míči.... asi do pěti měsíců a nerozmazlili jsme :slight_smile: Pak jsem přešla na to, že jsem ho položila do postýlky a držela za ruku, dokud neusnul, a teď už usíná krásně sám v postýlce :slight_smile: Takhle malé miminko maminku potřebuje!!! :slight_smile:
12. bře 2013 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
nerozmazluješ, ale šiješ si na sebe bič :grinning: my takhle museli uspávat asi do 1 roku , pak se postupně naučil usínat sám... ještěže malá je šikulka a nevyžaduje to :dizzy_face:
12. bře 2013 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@martinan4
@shak29
mno díky za odpoved ale mrknete na datum :grinning:
12. bře 2013 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mojsha :grinning: :grinning: :grinning: tak to už bez problémů, ne? :grinning:
12. bře 2013 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mojsha A jejej... :grinning: Budu na to muset dávat pozor!!! :slight_smile:
12. bře 2013 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek