Syn usíná jen v náručí. Rozmazluju ho tím?

mojsha
19. bře 2009

Ahojda, mám 2 měsíčního klučíka a nehcce sám usínat v postýlce, když neusne u kojení tak vyžaduje ukolébání v náručí, v postýlce brečí spíš řve, stačil se za tak krátkou dobu rozmazlit ?

meleri
19. bře 2009

neboj, určitě se nerozmazlí...🙂
naopak, bude tě milovat..
čím víc s ním budeš tím lepší to pro něho bude, a později na tobě nebude tak viset protože bude vědět, že ho máš ráda..

teda to je ale můj názor, a řid se radši tím jak to cítíš ty..ale určitě dvouměsíční dítě nerozmazlíš...🙂)

onlika
19. bře 2009

mojsha, tiez si myslim, ze je na to este prilis malicky, aby bol rozmaznany. Ved este len nedavno prisiel na svet a vsetko je mu tu cudzie okrem Teba. Rob tak, ako to citis. Moj Matko tiez asi tak do 2,5 mesiaca nevedel zaspat inak ako pri kojeni alebo v naruci a potom sa to zmenilo. Teraz je to skor vynimka, obcas cez den teda zaspava tak, ze si k nemu lahnem a pritulim si ho, ale vecer to zvlada sam 😉

slunicko552
19. bře 2009

mojsha já jsem taky takhle uspávala malého a to dost dlouho 😉 Te´d usínáme vedle sebe a nemá s tím problém.Takže klidně uspávej,budete mít krásný vztah 😵

janinininka
19. bře 2009

já uspávám malou doteď v náručí, je to teda síla už jak je těžká, a doufám, že se brzy naučí usínat sama 😀 ale už mi to nevadí, u dalšího dítěte to tedy ale neplánuju 😀 a to mazleníčko se mi moc líbí, jak jí chovám a jí taky, tka proč si to kazit? 😵 😵

karotky
19. bře 2009

mojsha..........pokud Ti spí v noci klidně a nebudí se každou hodinu,něměnila bych to. 😉

minea
19. bře 2009

Já uspávám v náručí na gymnastickém míči, vyžaduje to tak 😀

mojsha
autor
19. bře 2009

ufff už jsem se bála že mě poradíte abych ho nechala uřvat, na to já ale nemám...nechci mít úzkostné miminko...tak díky za odpovědi 😉 chtěla jsem vědět zda nedělám chybu..

fiallinka
19. bře 2009

mojsha: no, taky jsem se bála rozmazlení, ale stejně mi až doteď malý neusne jinak než na ruce nebo u prsa, tak odkládám "výchovu" napozději...už na to totiž nemám nervy 🙂. Ostatně myslím, že mi u prsa až do dospělosti usínat nebude 🙂... ALe je pravda, že s tím už brzy chci něco dělat - jenže taky mám pocit, že některé děti se jinak uspat nedají a jiné usnou v pohodě v postýlce..

minea
19. bře 2009

Uvádí se, že o rozmazlení nemůže být řeč do 6 měsíců. Každopádně fyzickým kontaktem se nedá nic zkazit, naopak - teda pokud to matku neobtěžuje.

s.t.i.p.k.a
19. bře 2009

Prosím o radu a zkušenosti. začínáme šestý měsíc, malého chováme asi od ukon. 1 měsíce aby v noci usnul, jinak řve jak na lesy 😖 . včera jsem ho položila a nechala asi 15 min. plakat a nezabral, dýl to nevydržím ☹ chováním sice usne většinou asi do 10min., ale za celý den jsem s ním natahaná a většinou uspávám já, tak bych byla ráda, kdyby to šlo i nějak jinak nebo aby po položený zabral sám. zavinováváme ještě ručičky jinak mi nespí a takhle spí celou noc. asi bych měla být i za to ráda, ale když se to uspávání protáhne na 20 min. už ty záda fakt trpí.... nemáte nějaký tip jak ho to pomalu odnaučit??? nebo odkaz na nějak stránky či dobrou knížku? děkuji

roana
19. bře 2009

Všude radí nechat vyřvat, ale koukám, že moudrý mamky (jako já 😀 ) uspávaj mimčo v náručí a na míči... Jinka knížka o uspávání a chování: 1. Harvey Karp: Nejšťastnější miminko v okolí a 2. Jiřina Prekopová: Když dítě nechce spát.

zuzik_p
19. bře 2009

Tak ja mam z vice zdroju, ze miminko se neda rozmazlit do 3 mesicu. Mojsha, klidne mu to jeste ten mesic dva doprej, pak uz ale opatrne. Moje holcicka usinala u prsu nebo chovanim do 3,5 mesice a spala se mnou v posteli. Pak jsem ji zacala davat do postylky s tim, ze prvnich par dnu jsem ji jeste nechala usnout u prsa a pak prenesla. Pote uz si usinala sama v postylce a uplne v pohode bez place, max si trosku postezovala. 🙂
Stipka, mam obavy, ze tvuj maly uz je na to hodne navykly. Sice spi celou noc, ale v 6.mesici uz ma nejakou vahu. A kdybys ho u uspavani treba hladila po hlavicce, to jsi zkousela? Nebo zamestnat hrackou...Jasminka si pres usnutim muchla na oblicejicku hracku z prijemneho bavlneneho sametu.

mousunek
19. bře 2009

Holky ono nejde o rozmazlovani, ale o navyk, mimco si zvykne, ze je tak uspavano a bude to vyzadovat.... znama uspavala kluka od narozeni tak, ze spal s ni v posteli a ona pres nej mela ruku spinkal spokojene, ale klukovi je rok a vyzaduje to doted celou noc.
Ja jsem uspavala ze zacatku prcka tak ze jsem ho zachumlala do perinky drzela jsem mu rucickya a pridrzovala dudlicka a byl spokojeny, pak jsem to pomalicku zacala odbouravat a ted usina sam, od rana do vecera si hrajem a jsme spolu.

roana - ano radi nechat vyrvat protoze drobecci jsou bystri jak poznaji ze zabreci a nekdo je vezme na ruku budou to zkouset da.
Jasne kdyz lezou zoubky nebo neco boli, tak urcite nenechat rvat, ale pokud mimi nebreci hladem a bolesti a zacina byt vztekle klidne chvilku nechat a pomalu, ale jiste vztek ustoupi, myslim si, ze je to tak i s tim usinanim...

sarlotk
19. bře 2009

Ahojte holky,tak já si jdu k vám taky pro radu,naše malá bude mít za týden 6.m a pořád usíná jen na rukách,už jsem z toho zoufalá,protože to takhle provozujeme i přes den,když není v kočárku 😖 .spala nám krásně v postýlce pár týdnů,než přišli koliky,pak se vše po....!!! ☹ Včera jsme zkoušeli tu slavnou uspávací metodu a nevydržela jsem to,takže zase na rukách!!!Už jsem taky zkoušela hračku,plínku,hladit snad všechno a už nevím.poradte.

mousunek
19. bře 2009

s.t.i.p.k.a - mam dojem ze budes mit asi problem s odbouranim, pokud mas doma podobneho velikana jako ja ktery ma v peti mesicich pres 70cm a 8,5kg tak nezavidim, zkus se poradit s dr. treba ti nejak poradi

roana
19. bře 2009

mousunek - já vím jak to myslíš, taky jsem pak malou držela za ručičku a jinak neusnula, ale teď už ji položím a chvíli tam předstírá řev. No a když zjistí, že nikdo nejde chovat, tak usne nebo si tam něco povídá. Ale ty úúplně malinký bych nenechala řvát, chuděrky... To s tebou 100% souhlasím...

mousunek
19. bře 2009

roana - u nas se nastesti pri usinani od 2,5mesicu rev nekona asi do tri mesicu jsem prcka uspavala s dudlikem a za rucicky a ted ho proste polozim, na bok zachumlam zavre ocicka a spi vetsinou usina po krmeni v 19hod top usina pri ulici na zadickach a pak kdyz davame kasicku jen z flasky na dokrmeni tak fakt staci na bok a behem minuty spi..... Je to proste milasek jsem rada ze s nim nejsou problemy

roana
19. bře 2009

Pááni, to je teda drahoušek, kde se dá takový mimi koupit? 😀 A taky spí na boku? Já z toho chytala nerva, že s ní něco je, ale spítak už od 5.měsíce...

mousunek
19. bře 2009

usina na boku a pres noc spinka i na brisku, doktorka mi rekla ze ho mam jen casteji kontrolovat, ale spi tak v podstate od 3mesicu a rano je z nej spokojene vyspinkane miminko

roana
19. bře 2009

No, hlavně si myslím, že je to spokojené miminko, páč má spokojenou maminku...

mousunek
19. bře 2009

ja s nim spokojena jsem je aktivni, porad neco tvori a vymysli, spinka krasne, roste jak z vody proste super....
breci jen kdyz ho neco boli a to je vetsinou brisko nebo zoubky

s.t.i.p.k.a
19. bře 2009

máme něco kolem 7300 no právě už docela tíha. hm, tak jsme si ho zkazili 😉 já myslela, že je ještě malý 😅 zkoušela jsem zpívat, hladit, tišit, zabral jen jednou ale to byl hoooodně unavený. přes den je jen v kočáře a to je pohodka....
roana díky za tip, zkusím to půjčit a něco s tím snad provedem.
mudr. se taky chystám zeptat, ale myslím, že řekne vyřvat..... 😝

mousunek
19. bře 2009

s.t.i.p.k.a - neboj, to zvladnete chce to cas a snazit se odnaucovat ono to pujde bude to treba tyden trvat, ale pujde to 😉 drzim palce

cupi
19. bře 2009

mojsha - neboj se, tak malé mimi nerozmazlíš. Pokud je spokojený a líbí se mu to, tak ho chovej. My jsme Kubíčka uspávali skoro do 4 měsíců v náručí. První 2 měsíce byl fakt hodně chovaný miminko, manžel ho měl spícího klidně 2 hodiny v náručí, protože jinak se budil a plakal. Před třemi týdny jsme ho zkusili dát po večerním krmení do postýlky a odejít. Chvilku si hrál, povídal si a pak najednou ticho. Tak jsme se šli podívat a on ležel na boku, ručičky natažený ke šprušličkám postýlky a spal, prostě se uhrál ke spánku. 😉 Od té doby to tak máme každý večer. Ve dne spí v kočárku, nebo ho během pár minut uhoupu na míči. Brzy na něj zkusím uspávání v postýlce i přes den. 😉

garfie
19. bře 2009

Přesně-tak malé mimi nerozmalíš, nesnáším ty řeči našich maminek-neuči si ho na....(doplně cokoli co zavání rozmazlováním). Na druhou stranu si na to ale může zvyknout, takže opatrně. Zkus ho raději držet za ručičku, zpívat nabo tak něco....osmikilovej prcek se v náručí uspává těžko 😀 ale aspoň nemusíš do posilovny.

roana
19. bře 2009

A co zkusit šátek nebo nosítko, já na to nedám dopustit, tak se malá uklidní a někdy i usne...

majaaita
19. bře 2009

Oba kluky jsem dlouho uspávala na rukou, u staršího jsme začali pozdějc, u mladšího nedávno s odnaučováním. Je to teda hodně pomalá metoda, u staršího to trvalo přes čtyři měsíce, u mladšího to - zatím to tak vypadá - půjde rychlejc.
Je to celý v tom, že postupně a velmi pomalu odebírám množství fyzického kontaktu. Takže začíná se na míči. Pak v náručí bez houpání. Pak ležením v postýlce a objetí (sundáváme bočnici z postýlky), pak držení za ruku a hlazení po hlavičce, pak držení za ruku, pak jen sed u postýlky, pak stoj u postýlky, pak stání mezi dveřma, pak za dveřma ....... až nakonec jenom takové to "pššt" z obýváku.
Každá fáze trvá tak dlouho, jak dítě potřebuje, aby usnulo. Ale zas se to nesmí přetáhnout, aby z toho jednoho způsobu nebyl zvyk. Prostě podle pocitu. Vždycky jsem zkusila další fázi, když nešla, vrátili jsme se k předchozí.
Pochopitelně s tím, že pokud rostou zuby, je po očkování, nebo nějakej ten strach nebo obavy nebo pláč ... hnedka zpátky do předchozí fáze - ale ne ob dvě nebo tak, vždy jen jednu.
Plus pití vody místo kojení.

Starší usíná v pohodě, občas chce pustit písničky. Mladší je ve fázi - ležení v postýlce a objetí.

bajunka
20. bře 2009

Ninuš usína buď u prsa nebo s dudlem a hladit, spí s náma v posteli, a přes den taky buď u prsa nebo v kočárku, chovábní na rukách jen když něco bolí, nemám to srdce ji nechat plakat.
ale jsem líná chodit takže ji mám v náručí sedím na posteli a kolíbu se s ní tak mě záda nebolí ani ruce protože ji mám jakoby v klíně.

s.t.i.p.k.a
20. bře 2009

musíme to pomalu odbourávat, něco vyzkouším z vašich tipů, včera jsem u něj byla asi 15 min. hladila, utěšovala atd., nic, pak odešla řev,manžel tam pak asi za 15 min. šel, choval, do 3 min. spal, ale prostě zase choval...ale v noci se tentokrát nevzbudil ani jednou 😀

gabinaf
20. bře 2009

Ahoj holky,
taky jsem se na začátku snažila, aby prcek usínal sám, dlouho se dařilo. pak, asi v 6 měsících párkrát nemohl usnout a já ho vzala na ruku. Usíná tak dodnes (jednou přes den, občas večer - když neusne u mlíka), ale já i manžel to milujeme. On si hraje, atd. a když už má dost, najde dudlu, vezme mazlíka a přijde. Spí do 2 minut, položíme ho, malej se nevzbudí a spí většinou celou noc. Nikdy nespal s námi v posteli, od příchodu z porodnice je ve svém pokojíku. Je sice už dost velkej, ale já se bojím dne, kdy nebude chtít pochovat a uspat. 😝 a tak si to užívám 🙂