Syn usíná jen v náručí. Rozmazluju ho tím?

mojsha
19. bře 2009

Ahojda, mám 2 měsíčního klučíka a nehcce sám usínat v postýlce, když neusne u kojení tak vyžaduje ukolébání v náručí, v postýlce brečí spíš řve, stačil se za tak krátkou dobu rozmazlit ?

alishia
20. bře 2009

mojsha: urcite si porid ten gymnasticky mic, a uspavej na nem...nebudes tolik znicena, ja vim ze je mala zatim mala 😀 ale lepsi uspavat na mici, nez s ni courat po pokoji nebo houpat jen tak...prece jen si na to uspavani zvykne a pak az bude vetsi tak te budou silene bolet zada. ja tak taky uspavam, kdyz neusne pri papani.

dnada
20. bře 2009

ahojky, tak já malého nosila v šátku asi do 4měsíce,takže u mě i spal 🙂 U mrňousků je fajn,že ;když spí tak spí nebo alespoň tak to bylo u mýho kulišpína. Mohla se dělat cokoli když spinkal a nic ho nevzbudilo ani vysávání😀 Pak mě začli bolet záda,tak sem ho přestala nosit.Ale dodnes mi malej usíná u prsa přes den nebo v autě v autosedačce,večer ho dávám bdělého do postýlky a během 10ti minut se užvatlá. Jinakk večerní usínání sem učila malého mezi 3-4tým měsícem Estvillovou metodou(doporučuje se 5,10,15min ,ale já chodila za malým po půl minutce,pak o pár vteřin dýl ,pak za minutu atd.) za 3dny bez problémů usínal sám. Neříkám že takhle bez problémů usíná pořád a každý den,teď nám lezou zoubečcí tak uspávám i večer u prsa a v noci ho zklidňuji taky prsíčkem,aby zapoměl na bolest 😔

meleri
20. bře 2009

zajímavé ta Estvilova metoda! to fakt neznám! a co to je přesně za metodu?

dnada
20. bře 2009

to je to co tu spousta lidí strašně odsuzuje,metoda kontrolovaného pláče mimča. Na některé děti to funguje na jiné ne 🙂 A názory maminek se také liší 😉 Já ji praktikovala vlastně dřív než sem zjistila že je to podle Estivilla 😉

tady je víc

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

http://maminky.eu/clanky/spani-usinani-uspavani...

f.miracle
20. bře 2009

Míša usne taky nejlíp v náručí, postýlku doslova nesnáší, spinká s náma v posteli. Možná ho rozmazlíme, ale nemám to srdce nechat ho křičet do vysílení 😕

jitrulka
20. bře 2009

Ahojky, my taky uspávali v náručí, ale jednoho dne se nedala utišit a nezabíralo ani houpání, takže jsme přistoupili k jiné metodě uspávání (viz danda). Dokud to funguje a dokud to zvládájí tvá záda,tak proč ne. Co vyhovuje tobě i miminku, je v pořádku 🙂

s.t.i.p.k.a
17. dub 2009

Tak už usíná bez chování, mudr říkala, že dlouho ho vyřvat nemáme nechat, takže jsem ho nechali vždy tak 5 min. a pak jsme ho uspali a před 4 dny jsme ho dali do postýlky, šla jsem uklízet po koupání a v chůvičce ticho. přijdu a malý spal. myslela jsem , že je to náhoda, ale už se zadařilo 4x tak jen doufáme, že si to nerozmyslí🙂

bustik
18. dub 2009

Tak já absolutně nesnáším "Moc ho/jí chováš" - jako bych slyšela svou tchýni 😠 Naše Kristýnka usíná v nářučí co jsme přišly z porodnice. První týdny jsme tak spaly i celou noc. To hudroval i manžel, ale já byla ráda, že se vyspím i 5 hodin v kuse, zato v postýlce se budila co 1-2 hodiny. Před 3. měsícem se to upravilo a začala hezky spát v postýlce, ale usíná po jídle u mě v náručí (i jídlo jí dávám v náruči). Takhle usíná i přes den, jen s tím rozdílem, že se málokdy nechá odložit. Stejně jako Gabinaf si to ale užívám. Již od 3.měsíce jí nekojím, tak si to vynahrazujeme takhle a já si můžu alespoň v klidu dívat na TV, či si přečíst časopis nebo knížku bez výčitek, že bych měla raději uklízet, protože to s malou nejde, ale číst zvládnu i při chování 😅 Před týdnem se tak nějak samo od sebe upravilo i noční usínání - tím teplejším počasím jsme zrušili zavinovačku a jak mi usíná na ruce, tak je jí vedro. Takže hned po jídle - už polospící jí přenáším do postýlky. Chviličku se tam vrtí, ale spí většinou hned. Jen na nás neplatí "Hlavně nezvedat z postýlky, jen pohladit", protože to by uřvala. Takže já zvednu, chviličku pohoupám a zase uložím a spinká nato tata 😉

m1rti
19. dub 2009

mojsha: já uspávala na rukou syna, když byl těžký, tak se to už nedalo, tak jsem ho naučila lehnout si do postele a lehla jsem si k němu, hladila ho a držela za ruku. Dcerka usínala sama, a Markétku chovám, lehám si s ní, je to mazel, potřebuje dotek ruky, hladit hlavičku, je pak moc spokojená. Taky jsem poslouchala, ať si děti neučím chovat se a spávat s náma v posteli atd. A na co je máme? Abychom je co nejdřív odstavili? Mě to tak vyhovuje, se staršíma mám bezva vztah, spíš kamarádský, a jaká bude Markétka uvidí čas. Ale zatím se mazlí a je k sežrání, no tak nepochovejte ji, někdy mám pocit, že to nedělám kvůli ní, ale kvůli sobě.

m1rti
19. dub 2009

mojsha: poslední dobou to před usnutím zkouším následovně - dám ji do postýlky, ale nesmí brečet že jo, když je v pohodě, tak ji pohladím a řeknu jí: "dobrou noc, a pěkně se vyspinkej" nebo tak něco a jdu pryč. Je jasný, že se tam musím vrátit, ale to už stačí pochovat chvilku a hned spinká. Všimla jsem si, že teď po týdnu, když ji dám do postýlky, tak už čeká, jestli zase dojdu a budu povídat - je to sranda.

herkuleska
12. bře 2013

@gabinaf ahoj, a jak to dopadlo? 🙂

martinan4
12. bře 2013

@mojsha Ahoj, taky jsme uspávali v náručí, u kojení, na míči.... asi do pěti měsíců a nerozmazlili jsme 🙂 Pak jsem přešla na to, že jsem ho položila do postýlky a držela za ruku, dokud neusnul, a teď už usíná krásně sám v postýlce 🙂 Takhle malé miminko maminku potřebuje!!! 🙂

shak29
12. bře 2013

nerozmazluješ, ale šiješ si na sebe bič 😀 my takhle museli uspávat asi do 1 roku , pak se postupně naučil usínat sám... ještěže malá je šikulka a nevyžaduje to 😵

mojsha
autor
12. bře 2013

@martinan4
@shak29
mno díky za odpoved ale mrknete na datum 😀

shak29
12. bře 2013

@mojsha 😀 😀 😀 tak to už bez problémů, ne? 😀

martinan4
12. bře 2013

@mojsha A jejej... 😀 Budu na to muset dávat pozor!!! 🙂

frenspid
26. led 2017

Ahoj holky, mám dost velký problém. Mám 11M synka ted přestávám z kojením, byl dost nemocný( zánět močových cest 40 horečky, zápal plic opět horečky, bronchytida) a to vše během 4 měsíců kvůli tomu je hrozně fixovaný. Teď mu lezou tři zoubky naráz. Jenže vůbec neumí spát sám leží na mě dokud se neududá. V noci spí sám krásně budi se max 2x na jídloa v kočárku usne sám hned i v autě .Hrozně ho miluju ale už nemůžu má 10kg bojím se že když ho nechám vyřvat změní mu to povahu. Zkoušela jsem ho párkrát položit hladit ho zpívat mu jenže jak ho přikriju řve jak podtržený a když udělám pár kroků od postýlky zaliká se. Poradí mi někdo co dělat?

mrskato
26. led 2017

Mám čtyřměsíčního syna a uspávám stejně, ruce mám vytahaný až ke kolenum, ale jsem štastná, že aspon nějak usne, jeho spánek je docela tragickej a na vyřávání nemám. Dcera třeba hodně usínala u prsa, syn prstě prso na usnutí nechce, i když se mu ho kolikrát snažim vecpat 😀
Jednou bude velkej a už v ruce nebude chtít uspávat, neboj, do nekonečna to nebude a na řeči lidí okolo nedej, zastávám názor, že miminko rozmazlit takhle nejde, potřebuje prostě maminku.

frenspid
27. led 2017

Děkuji mám stejný názor ;) budu ho mazlit dokud to půjde je to moje největší štěstí co mám 🙂

sajul
27. led 2017

Asi bych si rozmyslela to prestani s kojenim, preci jen na uspani a ududani se ke spanku je prso nejrychlejsi a nejjednodussi 😉 syn v 7,5 mesicich usina taky u prsa a doufam, ze jeste dlouho bude.. misto uspavani na rukach bych zkusila satek, nebo nositko.. u nas to v kombinaci s prsem funguje dost spolehlive.. a hlavne, ruce neboli a jeste udelam spoustu veci 😉

robin92
27. led 2017

Ja maleho uspavam na rukou obcas i dnes a to je mu 16 mesicu. Rad se tuli a ja jsem rada, protoze je to krasne se k nemu pritulit a citit jak je klidny a pozorovat ho jak usina. Nekdy s nim i usnu v posteli. ridila bych se svym instinktem, je to tvoje dite a ty vis co potrebuje 🙂 na reci ostatnich bych se vykaslala 🙂 Je treba si to uzivat, vzdyt nam ty nase male lasky tak rychle rostou.

brokovich
27. led 2017

Ja uspávám zpíváním a nunanim 16m "miminko" a rozmazlenej určitě není. Takže nějaké rady jako ze do x měsíců se nedá rozmazlit a pak teda asi už dá, mi přijdou k smíchu. Uspávej, jak to cítíš. V satku, zpíváním, chováním, kojením. Vse je přijatelné a tve dite ti za to bude vděčne. Každý by přece nejradši usinal u maminky v náručí.

mialagia
27. led 2017

@frenspid my jsme sundali bočnici postýlky a dali hned vedle naší postele a lehnu si prostě vždy hned vedle ní a zpívám a hladim a za chvilku vytuhne..😉

jjustyna
28. led 2017

@mojsha nerozmazlujes. Dcera usínala do 17 měsíců u prsa, pak měsíc v náručí, po odstavení, teď položím a než jim doctu pohádku, spí. V usínání dětem dopřáváme, není nad večerní pomazleni a různé milé rituály. Mamka mi vždy říká, že vděční mi nebudou, já ani nečekám, že jo. Pro mě to je hnací motor.